۲۳۳۰۶۰
۱۲۵۳
۱۲۵۳

ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!

با استفاده از سشوار شما می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه موها را آراسته و مرتب کنید اما اگر با اصول کشیدن سشوار آشنا نباشید، به موهایتان آسیب می‌زنید.

ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
به نقل از فرتاک نیوز: با استفاده از سشوار شما می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه موها را آراسته و مرتب کنید اما اگر با اصول کشیدن سشوار آشنا نباشید استفاده نادرست از این وسیله حرارتی نه تنها سبب زیبایی موها نمی شود بلکه می تواند به موهای شما آسیب برساند. خشکی، شکستن و وز شدن شدید موها از عواقب استفاده ی نادرست از سشوار هستند.

بیشتر بخوانید: نکات مهم برای اینکه مثل حرفه‌ای‌ها سشوار بکشید!

استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو با حرارت بالا به مرور زمان سبب آسیب به ساختمان موها و شکننده کردن آن ها می شود بنابراین اگر برای حالت دادن به موهای خود قبل از استفاده از سشوار یا هر وسیله داغی موهای خود را نم دار کرده و محصولاتی مانند اسپری یا کرم های حفاظت کننده روی آن بزنید تا از موها در برابر آسیب و گرما محافظت کند و موها را نرم و خوش حالت نماید.

اگر مو های خشکی دارید از محصولاتی که حاوی الکل می باشند، استفاده نکنید. اگر هم موهایتان نرمال یا چرب است، دور مواد روغنی را خط بکشید.

از متعلقات سشوار استفاده نمی کنید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
برای خشک کردن یا حالت دادن به موها از متعلقات سشوار که در داخل جعبه در کنار خود دستگاه قرار دارند، استفاده کنید. سری این دستگاه که مانند نوک اردک است جریان هوای سشوار را به جای پخش شدن، مستقیم روی موهای شما متمرکزمی کند. برای صاف کردن موها نیز می توانید از این سری ها کمک بگیرید.

موهایتان را تقسیم بندی نمی کنید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
خشک کردن و حالت دادن به موها با سشوار از سخت‌ترین کارها برای افراد دارای موهایی حجیم و پر پیچ و تاب است. اگر شما موهایتان را تقسیم بندی نکنید، نه تنها کارتان بیشتر طول می کشد، بلکه نتیجه خوبی نیز خواهید گرفت.

پس با تقسیم بندی موها به ۴ تا ۵ بخش و این قسمت های کوچک را با کلیپس های نگهدارنده ببندید و آنها را خشک و آراسته کنید سپس از جلوی موهاتیان سشوار کشیدن را آغاز کنید و به سمت پشت بروید.

بیشتر بخوانید: آیا صدای سشوار برای نوزاد ضرر دارد؟

سشوار را صحیح نگه نمی دارید

یکی از مهارت هایی که سرعت شما را در سشوار کشیدن موها دو چندان می کند، نگه داشتن صحیح سشوار است. برخی افراد برای استفاده از سشوار بدنه آن را در دست می گیرند. اما این کار اشتباه است زیرا دید شما را حین کار می گیرد و سبب می شود بر روی آن کنترل نداشته باشید.

ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
پس سشوار را از دسته آن و موازی با شانه تان نگه دارید. به علاوه اینکه سر سشوار باید با دسته سشوار در یک جهت قرار گیرد. نه به صورت عمودی چون در این صورت موها از پشت شانه سوخته و وز می شوند.

اگر راست دست هستید و هنگام سشوار کشیدن آن را با دست راستتان می گیرید این کار اشتباه است بلکه بهتر است سشوار را در دست چپتان بگیرید تا با قدرت بیشتری به کمک برس موهایتان را خشک و به آن حالت دهید.

از باد خنک استفاده نمی کنید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
برخی مواقع هنگام سشوار کشیدن، برخی قسمت های مو از زیر دستتان بدون اینکه خشک شوند، خارج می شوند که در اینصورت در انتها موهای شما در برخی نقاط وز دیده می شود پس برای داشتن موهایی یک دست و زیبا و برای اطمینان یافتن از خشک شدن مو با کمک باد خنک سشوار خیس بودن یا خشک شدن موهای خود را بررسی کنید.

زمانی که شما می خواهید به موهایتان مدل خاصی دهید باد خنک انتخاب مناسب تری است زیرا رطوبت موهای شما را دیرتر تبخیر می کند که می تواند فرم مو های شما را در مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارد.

از برس های نامناسب استفاده می کنید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
یکی دیگر از اشتباهات ما در آراسته کردن موها استفاده از برس های نامناسب در کشیدن سشوار است. استفاده از برس های فلزی هنگام کشیدن سشوار به دلیل داغ شدن سریع این برس ها سبب آسیب جدی به موها مخصوصا موهای زبر یا نازک و ظریف می شود.

پس قبل از کشیدن سشوار از محصولات محافظت کننده استفاده نمایید و هنگام سشوار کشیدن از برس هایی با دندانه هایی که جنس آن طبیعی باشد استفاده کنید تا موها از صدمه یا شکستن درامان بمانند.

سشوار را نزدیک موهایتان قرار می دهید

سشوار را مستقیم و نزدیک به موهای خود قرار ندهید زیرا موهای شما را می سوزاند. بنابراین هنگام استفاده از سشوار، آن را حداقل با سه تا چهار سانت فاصله از موهای تان نگه دارید و مرتب حرکت دهید تا همه موها به یک اندازه گرما و حرارت غیرمستقیم دریافت کند.

پس از سشوار کشیدن از محصولات مراقبتی استفاده نمی کنید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
برای افزایش زیبایی موهایتان و جلوگیری از وز شدن و حالت گرفتن بهتر موها بعد از پایان سشوار محصولاتی مانند سرم یا اسپری های مو را به انتهای موهای تان بزنید و به بقیه قسمت های مو منتقل کنید اما در این کار افراط نکنید زیرا سبب چرب شدن و به هم چسبیده شدن موها می شود.

مسیر سشوار کشیدن را اشتباه انتخاب میکنید

شما هنگام سشوار کشیدن باید این کار را از ریشه آغاز کنید و به سمت انتهای موهایتان بروید تا با حرکت جهت کوتیکول های مو ، موهایتان صاف و شفاف تر گردد. در غیر این صورت کوتیکول های موی شده باز شده و موها وز می شوند.

سشوار را نزدیک سرتان نگه می دارید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
نزدیک نگه داشتن سشوار به سرتان به موها و پوست سرتان آسیب می رساند پس باید فاصله مناسب میان سشوار و سرتان باید ۳۰.۵ باشد.

موهایتان را مدت زمان زیادی در حوله می پیچید

اگر جنس حوله شما از نخ است موهایتان را بیشتر از ۳۰ دقیقه در حوله نپیچانید زیرا این جنس پارچه به دلیل اصطکاکی که ایجاد می کند، به مو های شما آسیب بیشتری در طول سشوار کشیدن می رساند. پس بهتر است جنس حوله شما میکرو فیبر باشد و موهایتان را نیز بیشتر از ۱۰ دقیقه داخل حوله نگه ندارید.

سشوار را تمیز نمی کنید


ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!
وجود گرد و غبار و کثیفی روی سشوار سبب کم شدن طول عمر سشوار و آسیب به مو های شما می شود. وجود گرد و غبار شدت باد سشوار را کم کرده و دمای موتور را بالا می برد پس بهتر است سشوار را ماهی ۱ بار و یا در صورت استفاده زیاد دو هفته یکبار تمیز کنید.

فوت و فنی برای سشوار کشیدن صحیح موها

ترفندهای سشوار کشیدن که تا به حال نمی‌دانستید!

 • نکاتی را هنگام سشوار کشیدن باید در نظر داشته باشید که شامل:
 • زمانی که مو کاملا خیس است، به هیچ عنوان سشوار نکشید.
 • برای خشک کردن موها هیچ وقت از باد داغ سشوار استفاده نکنید و درجه سشوار را روی شدت متوسط تنظیم کنید.
 • بعد از رنگ کردن مو سشوار نکشید زیرا موی رنگ شده، شکننده تر و آسیب پذیرتر هستند.
 • اگر مرتب از سشوار استفاده می کنید، حتما از ماسک مو استفاده نمایید.
 • پشت سشوار و پروانه خنک‌کننده را به سمت مو نگیرید زیرا ممکن است مو ها وارد پروانه سشوار شود و سبب سوختن دستگاه و کنده شدن موها شود.
 • برای کم یا زیاد کردن شدت دستگاه بر اساس نیازتان سشواری را انتخاب کنید که دکمه تنظیم دما و وات داشته باشد.
 • استفاده از سشوارهای UV (فرابنفش) برای افرادی که الکتریسیته ساکن در مو دارند توصیه می شود اما UV برای مو چندان مناسب نیست بلکه این افراد بهتر است به جای استفاده از سشوارهای UV (فرابنفش)، از سرم ها و اسپری های مخصوص ضد زبری مو استفاده نمایند.
منبع: fartaknews

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.