۲۳۳۳۲۳
۱۸۵۰
۱۸۵۰

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

جمع کردن وسایل برای سفر زمستانی کار ساده‌ای نیست و برای این کار باید چیزهای زیادی را به خاطر داشته باشید.

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان
به نقل از دیجی استایل: برنامه‌ریزی برای مسافرت در هوای سرد به این معنا است که باید با ترفندهای جمع کردن لباس‌ها و بستن چمدان در فصل‌های پاییز و زمستان آشنا باشید. در طی جمع کردن لباس‌ها برای سفر در زمستان ممکن است با مشکلاتی در رابطه با چگونگی جمع کردن و اینکه چه لباس‌هایی را بردارید مواجه شوید. اما جای نگرانی نیست زیرا در این مطلب به صورت کامل به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای سفر راحت‌تر با کودکان

جمع کردن وسایل برای سفر زمستانی کار ساده‌ای نیست و برای این کار باید چیزهای زیادی را به خاطر داشته باشید. اول از همه چمدانی که انتخاب می‌کنید باید به اندازه‌ی کافی بزرگ باشد که همه‌ی لبا‌س‌ها و وسایل زمستانی در آن جا شوند. اما به این نکته هم دقت کنید که چه مقدار بار می‌توانید همراه خود ببرید و توجه داشته باشید که حتما کمتر از مقدار مجاز باشد زیرا اغلب هنگام برگشت بارتان سنگین‌تر می‌شود.

چگونه لباس‌ها را برای سفر زمستانی بسته‌بندی کنیم؟


نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

گاهی اوقات افراد شروع به جمع کردن وسایل می‌کنند و سپس متوجه می‌شوند که چمدانی که انتخاب کرده‌اند به اندازه‌ی کافی بزرگ نیست که همه‌ی وسایل را در آن بگذارند. بنابراین مراقب باشید که این اشتباه را انجام ندهید. به این منظور یک چمدان باکیفیت بخرید که به سادگی بتوانید همه‌ی لباس‌ها و اکسوری‌هایتان را در آن جای بدهید. اکسسوری‌های مورد نیاز در فصل زمستان اغلب بیشتر از فصل تابستان هستند.

نکات جمع کردن لباس‌ها و وسایل برای سفر زمستانی

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

 • در ابتدا چمدانی به اندازه‌ی مناسب بخرید که همه‌ی وسایل و لباس‌ها در آن جا شوند.
 • هیچگاه لباس‌های خیلی حجیم را در چمدان قرار ندهید زیرا فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کنند و جایی برای لباس‌های دیگر باقی نمی‌ماند. لباس‌ها را به صورت لایه‌ای در چمدان قرار دهید یعنی در ابتدا بلوز آستین بلند سپس بافت و در نهایت کت بلند را قرار دهید.
 • لباس‌های حجیم را به جای قرار دادن در چمدان، هنگام سفر بپوشید.
 • برای صرفه‌جویی در فضا و قرار دادن لباس‌های بیشتر، هنگام بستن چمدان لباس‌ها را به صورت گرد تا کنید.

۱. از قرار دادن لباس‌های حجیم در چمدان اجتناب کنید

هنگامی که شروع به جمع کردن لباس‌ها می‌کنید سپس آن‌ها را به صورت لایه‌ای روی هم قرار می‌دهید لباس‌های حجیم را داخل چمدان نگذارید. بافت‌های اورسایز و سویشرت‌ها می‌توانند قیمت بسیار زیادی از فضای چمدان شما را اشغال کنند. سعی کنید لباس‌های نازک‌تر اما عایق بپوشید. لباس‌هایی مانند تیشرت‌های آستین بلند و بافت‌های اندامی را داخل چمدان قرار دهید. در این صورت می‌توانید لباس‌های بیشتی به چمدان اضافه کنید. لایه‌های تنها فضای کمتری اشغال کرده و جای بیشتری ایجاد می‌کنند.

۲. لباس‌های حجیم را در هواپیما یا در وسیله‌ی نقلیه‌ی سفر بپوشید

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

در صورتی که به پوشیدن لباس‌های حجیمی مانند کت‌های بلند یا جلیقه‌های پَر علاقه‌مند هستید و دوست دارید آن‌ها را همراه خود در سفر ببرید بهتر است به جای قرار دادن آن‌ها در چمدان، این لباس‌ها را در مسیر بپوشید. زیرا در صورت قرار دادن آن‌ها در چمدان فضای بسیار زیادی را اشغال کرده و جایی برای لباس‌های دیگر باقی نمی‌ماند.

لباس‌هایی مانند سویشرت، کت‌های زمستانی و کت‌های سنگین را به جای قرار دادن در چمدان بهتر است بپوشید.

۳. بوت‌ها را هنگام سفر به جای قرار دادن در چمدان، بپوشید

نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که نیازی به قرار دادن بوت‌های سنگین در چمدان نیست زیرا فضای بسیار زیادی می‌گیرند. بوت‌ها بسیار راحت بوده و به دلیل گرمایی که ایجاد می‌کنند برای فصل سرما هم بسیار مناسب هستند بنابراین بهتر است هنگام مسافرت آن‌ها را بپوشید. تنها کفش‌های سبکی که فضای کمی اشغال می‌کنند را در چمدان بگذارید.

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

در مسافرت زمستانی باید یک جفت بوت داشته باشید که به ویژه هنگامی که بیرون هستید پاهایتان را گرم نگه دارد. در صورت نیاز به یک جفت بوت دیگر مطمئن شوید که جفت دوم کوچک‌تر و سبک‌تر از بوت‌هایی هستند که هنگام سفر پوشیده‌اید.

در صورتی که قصد دارید در سفر خرید انجام دهید بهتر است فقط یک جفت کفش با خود برده و جفت دوم را در مقصد بخرید. اما به خاطر داشته باشید که کفش‌های جدید ممکن است در ابتدا خیلی راحت نباشند بنابراین همواره توصیه می‌شود راحت‌ترین کفش‌هایتان را همراه خود ببرید.

۴. فقط لباس‌های گرم را در چمدان قرار دهید

اگر لباس‌های بی‌کیفیت و لباس‌هایی که مناسب فصل زمستان نیستند را همراه خود ببرید بیمار خواهید شد. لباس‌های مناسبی که از شما در برابر سرما مراقبت می‌کنند را همراه خود ببرید. ممکن است بخواهید لباس‌های مدرن خود را برای گرفتن عکس همراه خود ببرید اما در صورتی که از سفر لذت نبرید هیچ فایده‌ای ندارد.

لباس‌های گرم را داخل چمدان قرار دهید و همراه خود ببرید با لباس‌های زمستانی هم می‌توان ظاهر زیبایی داشت. ترکیب کت‌های مشکی و لباس‌های بلند به رنگ تیره با شلوار جین بسیار زیبا به نظر رسیده و همچنین گرما ایجاد می‌کند.

۵. بافت‌هایی با اندازه‌ی متناسب را داخل چمدان قرار دهید

در صورتی که می‌خواهید ظاهر زیبایی در لباس‌های زمستانی داشته باشید بافت‌هایی که اندازه‌ی متناسبی دارند را بپوشید. البته ممکن است در انواع مختلف بافت استایل خوبی داشته باشید رنگ‌های تیره و روشن هردو مناسب هستند بنابراین هر رنگی که می‌دانید برایتان مناسب است را انتخاب کنید و در چمدان قرار دهید.

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

امکان پوشیدن کت‌های بلند روی بافت وجود دارد اما از پوشیدن کت کوتاه روی بافت اجتناب کنید زیرا باعث ایجاد احساس ناراحتی در شما می‌شود. در صورتی که بافت‌های گشاد را دوست دارید مدل‌هایی که خیلی گشاد نیستند را انتخاب کرده و در چمدان قرار دهید.

۶. بلوزهای آستین بلند را در چمدان قرار دهید

سعی کنید حتما سه یا چهار بلوز آستین بلند را در چمدان خود قرار دهید. در صورتی که این لباس‌ها را به صورت لایه‌ای و به خوبی دسته‌بندی کنید فضای بسیار زیادی در چمدان ذخیره خواهد شد. سعی کنید بلوزهای آستین بلندی که انتخاب می‌کنید گرم و ساده باشند. هنگامی که این بلوزها را به عنوان لایه‌ی اول لباس‌های خود می‌پوشید احساس خوبی خواهید داشت زیرا پوشیدن بافت یا لباس‌های مشایه بدون پوشیدن لایه‌ی درونی منجر به ایجاد احساس ناراحتی خواهد شد.

۷. شلوار را فراموش نکنید

شلوارها و شلوار جین‌هایی را بردارید که گرم هستند و اندازه‌ی آن‌ها متناسب است. برای مسافرت‌های بین شهری در زمستان باید شلوار یا لگ و یک جفت جوراب پشمی بردارید. علاوه بر ایت باید شلوار جین هم در چمدان خود بگذارید زیرا انتخاب مناسبی برای مسافرت‌های زمستانی هستند.

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان
در صورتی که به مناطق برفی سفر می‌کنید شلوارهای مخصوص ببرید زیرا این شلوارها از شما در برابر سرمای مناطق برفی محافظت نمی‌کنند. اگر پس از پوشیدن شلوار باز هم احساس سرما داشتید نگران نباشید زیرا می‌توانید زیر شلوار خود لگ پوشیده و در هوای بسیار سرد هم گرم بمانید. بنابراین لگ را هم به لیست وسایل سفر زمستانی خود اضافه کنید.

۸. چند شال به رنگ‌های خنثی را هم در چمدان خود قرار دهید

محافظت از سر در برابر سرما اهمیت بسیار زیادی دارد. به دلیل اینکه داشتن ظاهر جذاب مهم است می‌توانید با استفاده از چند شال شیک و مدرن هم استایل زیباتری داشته و هم سر خود را از سرما حفظ کنید.

بسیاری از شال‌ها سبک وزن بوده و جای بسیار کمی را در چمدان می‌گیرند. دو یا سه شال برای مسافرت زمستانی کافی هستند. شال‌ها طرح‌های مختلفی دارند و بهتر است شال‌هایی به رنگ خنثی را انتخاب کنید و همراه خود ببرید زیرا رنگ‌های جیغ با همه‌ی استایل‌ها ست نمی‌شوند.

۹. کلاه و دستکش را فراموش نکنید

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

در صورتی که نمی‌خواهید از شال گردن استفاده کنید اشکالی ندارد زیرا می‌توانید کلاه را جایگزین آن کنید. همچنین انواع مختلفی از دستکش در بازار وجود دارند که بر حسب نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در صورتی که می‌خواهید هنگام پوشیدن دستکش بتوانید با موبایل کار کنید می‌توانید مدل‌هایی که انگشتان را پوشش نمی‌دهند یا مدل‌هایی که مخصوص کار با گوشی تلفن همراه هستند را انتخاب کنید.

۱۰. به تعداد لازم جوراب همراه خود ببرید

جوراب چیزی نیست که به فضای زیادی نیاز داشته باشد بنابراین به سادگی می‌توانید آن را در چمدان خود قرار دهید. اما در ابتدا مطمئن شوید جوراب‌هایی که انتخاب کرده‌اید با کفش‌هایتان ست باشند. به صورت ایدئال برای هر روز سفر خود باید یک جفت جوراب بگذارید و علاوه بر آن‌ها بسته به فضایی که دارید سه یا چهار جفت هم اضافه بگذارید. در صورتی که کفش خود را داخل چمدان می‌گذارید برای صرفه‌جویی در فضا می‌توانید جوراب‌ها را داخل کفش قرار دهید.

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

۱۱. قبل از بستن چمدان استایل‌های مورد نظر خود را برنامه‌ریزی کنید

میزان باری که می‌توانید با خود ببرید محدود است. بنابراین پیش از آغاز جمع کردن لباس‌ها باید همه‌ی استایل‌هایی که می‌خواهید در سفر ست کنید را برنامه‌ریزی کنید. همیشه قبل از سفر برنامه‌ای برای همه‌ی روزهای سفرتان داشته باشید. قدم بعدی پس از انجام این کار این است که لباس‌هایی که در هر روز می‌خواهید بپوشید را برنامه‌ریزی کنید.

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان
لباس‌هایتان را روی تخت بگذارید و ست‌های خاصی را برای هر روز سفر خود مشخص کنید. این ست باید شامل همه چیز از سر تا پا باشد. هنگامی که این ست‌ها را مشخص کردید می‌توانید از ست‌ها یک عکس بگیرید که آن‌ها را بعدا به خاطر داشته باشید.

۱۲. استایل‌هایی که قابلیت استفاده‌ی مجدد دارند را نگه دارید

سفر رفتن به این معنا نیست که برای هر روز آن باید یک دست لباس جدید بگذارید. همان بوت‌ها، شلوارهای جین یا بافتی که برای یک ست در نظر گرفتید را می‌توانید با موارد دیگر ترکیب کرده و استایل‌های دیگری ایجاد کنید. بنابراین هنگام برنامه‌ریزی برای استایل این نکته را در نظر داشته باشید که باید حداقل دو ست را با لباس‌هایی که دارید ایجاد کنید.

۱۳. استفاده از اکسسوری‌ها را تا حد ممکن کاهش دهید

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

درست مانند لباس‌ها، اکسسوری‌ها هم باید کاربردی باشند و بتوانید آن‌ها را با چند استایل مختلف استفاده کنید. در صورتی که مدت زمان سفر شما دو هفته است، تنها دو کیف دستی برایتان کافی است فقط مطمئن شوید که کیف دستی انتخابیتان کیفیت خوبی داشته باشد و به خوبی با همه یا حداقل بیشتر لباس‌هایتان ست شود.

۱۴. برداشتن زیرپوش‌های گرم را فراموش نکنید

هنگام لباس پوشیدن برای هوای سرد نخستین چیزی که برای گرم نگه داشتن خود نیاز دارید زیرپوش گرم است. بنابراین قبل از سفر مطمئن شوید که به اندازه‌ی کافی زیرپوش گرم همراه خود ببرید.

چگونه لباس‌های سنگین را برای سفر بسته‌بندی کنیم؟


نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان
همانطور که پیشتر در این مطلب توضیح دادیم لباس‌های سنگین را به جای گذاشتن در چمدان می‌توان هنگام سفر پوشید. اما در صورتی که می‌خواهید چندین لباس سنگین با خود ببرید توصیه می‌شود به جای این کار از چند لایه لباس استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک یا دو لباس سنگین زمستانی را همراه خود ببرید آن‌ها را به صورت مناسب به شکل گرد تا کرده و در پایین چمدان قرار دهید تا کمترین فضای ممکن را بگیرند.

آماده‌سازی وسایل برای سفر زمستانی به چقدر زمان نیاز دارد؟

نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان

این مساله به توانایی‌های هر فرد بستگی دارد اما به صورت کلی آماده‌سازی وسایل برای یک سفر یک هفته‌ای نباید بیشتر از چهار یا پنج ساعت طول بکشد. در صورتی که برای سفر تابستانی بخواهید آماده شوید به زمان کمتری نیاز دارید اما همانطور که می‌دانیم جمع کردن لباس‌های زمستانی به نسبت دشوارتر است.

چگونه می‌توانیم با لباس‌های زمستانی استایل زیبایی داشته باشیم؟

هیچ مانعی برای جلوگیری از داشتن استایل زیبا با لباس‌های زمستانی وجود ندارد. به این منظور می‌توانید زیرپوش‌های گرم را به عنوان لایه‌ی اول پوشیده و سپس لباس‌های دیگر را روی آن‌ها بپوشید. همچنین امکان پوشیدن شلوار با کت‌های بلند هم وجود دارد.

هنگام جمع کردن لباس‌های سفر زمستانی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟


نکات طلایی برای بستن چمدان سفر در زمستان
نیازی نیست که همه چیز را یکباره اضافه کنید. برای این کار زمان بگذارید و یک به یک لباس‌ها را اضافه کنید. این کار حتی اگر زمان‌بر هم باشد، باز هم آن را با آرامش انجام دهید و بسته‌بندی را به درستی و به صورت مناسب به پایان برسانید.

چیزهایی که هنگام سفر بیشتر به آن‌ها نیاز دارید، باید در قسمت‌های بالاتر قرار بگیرند که بتوانید آن‌ها را به سادگی پیدا کنید. جوراب، دستکش و شال را در قسمت‌های کناری چمدان قرار دهید تا بتوانید به سادگی وسایل را به راحتی بسته بندی کرده و فضا را ذخیره کنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.