۲۳۵۳۵۰
۳۷۷۴
۳۷۷۴

چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

اگر تمایل دارید بینی خود را با روش‌های موقتی و غیر زیبایی لیفت کنید، شاید چسب لیفت بینی گزینه مناسبی برای شما باشد. در این مقاله خواهیم گفت که چسب لیفت بینی چیست؟ و چگونه استفاده می‌شود؟

چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

بسیاری از افراد تمایل دارند بینی سر بالا و خوش‌فرم‌تری داشته باشند اما نمی‌خواهند تن به جراحی‌های زیبایی بدهند و روش‌های موقتی را بیشتر ترجیح می‌دهند. در چنین شرایطی استفاده از چسب بینی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در سال‌های اخیر ‌چسب لیفت بینی به عنوان یک روش غیر جراحی برای بهبود ظاهر بینی محبوبیت پیدا کرده است. این نوع چسب اغلب برای تغییر فرم بینی استفاده می‌شود و آن را به صورت موقتی خوش‌فرم‌تر و لیفت شده نشان می‌دهد. در این مقاله به سؤال چسب لیفت بینی چیست؟ پاسخی جامع خواهیم دارد و نحوه استفاده از آن را شرح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: فیلر بینی چیست؟ تزریق ژل برای لیفت بینی

چسب لیفت بینی چیست؟


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
چسب لیفت بینی معمولاً از مواد چسبی با درجه پزشکی تشکیل شده است که برای استفاده روی پوست بی خطر است. ترکیب خاص این چسب‌ها می‌تواند در بین برندهای مختلف آن‌های کمی متفاوت باشد. با این حال، چسب مورد استفاده در چسب لیفت بینی عموماً به‌گونه‌ای طراحی شده است که در عین سبک بودن روی پوست، چسبندگی قوی ایجاد کند. بسیاری از چسب‌های لیفت بینی به صورت ضد حساسیت و مناسب برای افراد با پوست حساس طراحی شده‌اند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: روز جهانی بدون رژیم، حداقل امروزو بی‌خیال شو!

انواع چسب لیفت بینی


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
چسب‌های لیفت بینی انواع مختلفی از نظر جنس و ابعاد دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

چسب‌های پزشکی


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
یکی از انواع چسب لیفت بینی شامل استفاده از نوار چسب‌های پزشکی است. این نوع چسب‌ها معمولاً نازک، انعطاف‌پذیر و شفاف هستند و کاملاً به بافت پوست ترکیب می‌شوند. این چسب‌های به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به اندازه کافی قوی باشند و شکل بینی مورد نظر را حفظ کنند، در عین حال به راحتی نیز از روی پوست جدا می‌شوند. این چسب‌ها معمولاً برای افرادی که بینی‌های گوشتی دارند و می‌خواهند کمی سر بالاتر به نظر برسد، مناسب است.

چسب لیفت بینی سیلیکونی


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
چسب لیفت بینی سیلیکونی نوع دیگری از چسب است که معمولاً در تکنیک‌های تغییر شکل بینی استفاده می‌شود. این نوع چسب اغلب به شکل یک ماده مایع یا ژل‌مانند است. این چسب روی ناحیه مورد نظر بینی اعمال می‌شود و یک اثر لیفتینگ موقت ایجاد می‌کند. چسب لیفت بینی سیلیکونی به دلیل انعطاف پذیری و توانایی چسبیدن به پوست، ظاهری طبیعی را ایجاد می‌کند. معمولاً شفاف یا به رنگ گوشت است و به خوبی با رنگ‌های مختلف پوست ترکیب می‌شود. این چسب‌های برای افرادی که بینی استخوانی یا قوز خفیف روی بینی خود دارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

نوارهای لیفت بینی


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
نوارهای لیفت بینی نوارهای چسبی از قبل بریده شده‌ای هستند که به طور خاص برای اهداف تغییر شکل بینی طراحی شده‌اند. آنها معمولاً از مواد ضد حساسیت و شفاف ساخته می‌شوند. این نوارها در اشکال و اندازه‌های مختلف برای هدف قرار دادن نواحی خاصی از بینی در دسترس هستند. نوارهای لیفت بینی روی بینی اعمال می‌شوند تا کانتور و لیفت مورد نظر ایجاد شود. همچنین این نوارهای لیفت برای اجزای دیگر صورت مانند لیفت موقتی چشم‌ها و گردن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطالب پیشنهادی: عمل بینی بسته چیست؟ جزئیات کامل

نحوه استفاده از چسب لیفت بینی


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
نحوه استفاده از چسب لیفت بینی بسیار آسان است. اما بهتر است هنگام استفاده توجه کافی را به خرج دهید تا بینی شما بعد از استفاده از چسب ظاهری طبیعی داشته باشد.

۱. آماده سازی

مطمئن شوید که صورتتان تمیز و عاری از هرگونه روغن یا آرایش است. اطراف بینی خود را به آرامی تمیز و خشک کنید تا سطح تمیزی برای چسبیدن چسب ایجاد شود و ماندگاری آن بیشتر شود.

۲. چسب مناسب را انتخاب کنید

چسب لیفت بینی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. اگر بینی گوشتی دارید و می‌خواهید کمی جمع‌وجور و سر بالا دیده شود، بهتر است از چسب‌های پزشکی یا نوارهای لیفت بینی استفاده کنید. اگر هم بینی استخوانی درید و می‌خواهید کمی قوز بینی خود را بپوشانید از چسب‌های سیلیکونی استفاده کنید.

چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

بیشتر بخوانید: عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی چیست؟

۳. چسباندن چسب

چسب را با دقت روی ناحیه مورد نظر پل یا نوک بینی قرار دهید. چسب را به آرامی فشار داده و در جای خود نگه دارید تا از چسبندگی کامل آن اطمینان حاصل کنید.

۴. تنظیم و ارزیابی

یک قدم به عقب بردارید و نتایج را در آینه ارزیابی کنید. هر گونه تنظیمات لازم را برای رسیدن به شکل دلخواه بینی خود انجام دهید. به یاد داشته باشید که زمان استفاده توصیه شده روی جعبه چسب را رعایت کنید.

چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

۵. برداشتن چسب

هنگامی که آماده برداشتن چسب لیفت بینی از روی پوست خود هستید، این کار را به آرامی انجام دهید. از یک پاک کننده ملایم مبتنی بر روغن یا آب گرم استفاده کنید تا چسب نرم شود و با دقت آن را جدا کنید. برای جلوگیری از تحریک پوست از کشیدن شدید یا ناگهانی چسب از روی پوست خودداری کنید.

پیشنهاد ویژه نی نی بان:

مزایای چسب لیفت بینی

چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

 • جایگزین غیر جراحی: چسب لیفت بینی برای افرادی که تمایل به تغییر موقتی در ظاهر بینی خود دارند، گزینه‌ای غیر جراحی ارائه می‌دهد.
 • سریع و برگشت پذیر: استفاده از چسب لیفت بینی در مقایسه با مداخلات جراحی فرایندی سریع و فوری است. چسب را می‌توان به راحتی اعمال کرد و برداشت و نتایج فوری را به ارمغان می‌آورد. همچنین به افراد این امکان را می‌دهد هر زمان که خواستند به شکل طبیعی بینی خود بازگردند.
 • مقرون به صرفه: چسب لیفت بینی معمولا مقرون به صرفه‌تر ازگزینه‌هایی جراحی است و برای طیف وسیعی از افرادی که به دنبال بهبود موقت شکل بینی خود هستند، قابل دسترسی است.

مطالب پیشنهادی: بهترین پوزیشن ها بعد از عمل بینی کدامند؟

معایب چسب لیفت بینی

چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی

 • نتایج موقت: اثرات چسب لیفت بینی موقتی است و فقط تا زمانی که چسب روی پوست باشد، باقی می‌ماند. پس از برداشتن، بینی به شکل اولیه خود باز می‌گردد. این موضوع می‌تواند برای کسانی که به دنبال تغییر دائمی هستند، یک نقطه ضعف باشد.
 • وابستگی: چند بار استفاده از این چسب‌ها شما را ملزم می‌کنند تا همیشه از آن‌ها استفاده کنید و دیگر نتوانید با ظاهر طبیعی بینی خود کنار بیایید.
 • حساسیت پوستی: برخی از افراد ممکن است به مواد موجود در این چسب‌ها واکنش نشان دهند و دچار تحریک پوست یا آلرژی شوند. مهم است که قبل از استفاده محصول را روی ناحیه کوچکی از پوست کامل آزمایش کنید و در صورت بروز هرگونه واکنش نامطلوب از مصرف آن خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: هزینه کانتورینگ، زیبایی به روش سلبریتی‌ها

کلام آخر


چسب لیفت بینی چیست؟ نحوه استفاده از چسب لیفت بینی
همان طور اشاره کردیم، چسب لیفت بینی راه حلی غیرجراحی و موقتی را برای بهبود ظاهر بینی در اختیار افراد قرار می‌دهد. استفاده از چسب مناسب می‌تواند به شما برای رسیدن به شکل و لیفت مطلوب بینی‌تان کمک کند. در حالی که چسب لیفت بینی مزایایی دارد، مهم است که قبل از استفاده عوارض آن خصوصاً حساسیت پوستی را در نظر بگیرید. در نهایت، تصمیم به استفاده از چسب لیفت بینی باید بر اساس ترجیحات شخصی، اهداف و شرایط فردی باشد. توصیه می‌شود اگر نگرانی یا سؤال خاصی درباره استفاده از این چسب‌های دارید، با یک متخصص پوست مشورت کنید.

منبع: drkhorami

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.