۲۱۲۱۲۱
۲ نظر
۱۹۷۶۸
۲ نظر
۱۹۷۶۸

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

این مطلب درباره دلایلی است که بسیاری از خانم‌ها به لابیاپلاستی علاقه‌مند می‌شوند، روندی از لابیاپلاستی را ارائه می‌کند و همچنین به این سئوال متداول پاسخ می‌دهد: سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی چه زمانی است؟

این مطلب درباره دلایلی است که بسیاری از خانم‌ها به لابیاپلاستی علاقه‌مند می‌شوند، همچنین روندی از لابیاپلاستی را ارائه می‌کند و به این سئوال متداول پاسخ می‌دهد: سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی چقدر است؟ آیا من برای لابیاپلاستی خیلی پیر هستم یا جوان؟

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی


هنگامی که افراد به فکر جراحی پلاستیک می‌افتند، در ابتدا این جراحی‌ها به ذهن‌شان خطور می‌کند: لیفت سینه، لیپوساکشن و لیفت باسن.
داستان‌های افراد مشهوری که تحت این جراحی‌ها قرار می‌گیرند، اغلب صفحات مجلات معروف خارجی را پر می‌کند و حتی برخی از این اقدامات در تبلیغات روی بیلبوردها و نیمکت‌های پارک‌ها ظاهر می‌شود.
با این حال، حداقل یک زمینه از جراحی پلاستیک و زیبایی زنان وجود دارد که به طور فزاینده‌ای رواج پیدا کرده، اما در عین حال هنوز هم تا حدودی تابو باقی مانده است. این جراحی، لابیاپلاستی است.
لابیاپلاستی، یک روش جراحی است که باعث کاهش اندازه لابیاهایی می‌شود که دهانه واژن را قاب می‌گیرند.
این مطلب درباره دلایلی است که بسیاری از خانم‌ها به لابیاپلاستی علاقه‌مند می‌شوند، روندی از لابیاپلاستی را ارائه می‌کند و همچنین به این سئوال متداول پاسخ می‌دهد: سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی چقدر است؟ آیا من برای لابیاپلاستی خیلی پیر هستم یا خیلی جوان؟

عمل لابیاپلاستی
چه به دلیل افزایش سن، اثرات زایمان و یا به دلیل ژنتیک باشد، غیر معمول نیست که یک زن در برخی از دوره‌های زندگی‌اش به خاطر شکل دستگاه تناسلی خارجی خود دچار خجالت یا ناراحتی شود.
گاهی اوقات، زنان از اینکه لب‌های واژنشان کشیده یا نامتقارن است، ناراضی هستند و باعث خجالت آن‌ها هنگام رابطه جنسی می‌شود. حتی برخی از زن‌ها هنگام پوشیدن لباس‌هایی مانند لباس یوگا یا لباس شنا از مشخص شدن اندام زنانه‌شان شرمسار می‌شوند.
در موارد دیگر، ممکن است لابیا بزرگ باشد تا جایی که باعث درد یا ناراحتی در هنگام مقاربت یا پوشیدن لباس‌های تنگ شود.
احساس خجالت و ناراحتی در این ناحیه از بدن می‌تواند برای بسیاری از خانم‌ها آزاردهنده باشد. بنابراین به لابیاپلاستی روی می‌آورند که از مشاوره اولیه تا پیگیری بعد از عمل، به مراقبت‌های خاصی نیاز دارد.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟
لابیاپلاستی، یک جراحی کوتاه است که به طور کلی تقریبا ۴۵ دقیقه به طول می‌انجامد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
اکثر بیماران از کوتاه بودن زمان انجام این عمل و این‌که می‌توانند مدت کوتاهی پس از جراحی به خانه برگردند، بسیار راضی هستند.
در طول مشاوره برای لابیاپلاستی، پزشک اندازه‌گیری‌های دقیقی را انجام می‌دهد تا دقیقا تعیین کند که چه مقدار از بافت لابیا باید برداشته شود تا نتیجه نهایی مطلوب ایجاد شود.
در طی جراحی، پزشک با احتیاط بافت اضافی لب‌های کوچک را برداشته و برش ایجاد شده را با استفاده از بخیه می‌بندد. این کار باعث می‌شود که حین مقاربت، بیمار احساس راحتی داشته باشد.
به طور کلی، هدف از انجام این جراحی، از بین بردن اصطکاک دردناک در ناحیه لب‌های واژن است.


سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی
یکی از سئوالات متداول در ذهن بسیاری از خانم‌هایی که این روش را انتخاب می‌کنند، این است: چه سنی برای لابیاپلاستی مناسب است؟
هنگام در نظر گرفتن این روش، بسیاری از خانم‌ها از خودشان می‌پرسند که آیا برای لابیاپلاستی خیلی جوان هستند یا این‌که خیلی پیرند. آن‌ها نگران نتیجه‌بخش بودن لابیاپلاستی‌اند.
در واقع، برای استفاده از لابیاپلاستی، سن یک فاکتور مهم نیست. همانطور که قبلا اشاره کردیم، این جراحی نسبتا کوتاه است، به حداقل زمان نیاز دارد و در درجه اول روی بافت نرم سطحی در ناحیه تناسلی انجام می‌شود.
لابیاپلاستی اگر نزد متخصص باتجربه و متبحر صورت بگیرد، ایمن و موثر است که روی بیماران در هر سنی انجام می‌شود، از بیماران 13 ساله تا 75 ساله، همه از این جراحی، نتیجه خوبی می‌گیرند.
در واقع برای لابیاپلاستی، سن اشتباه وجود ندارد. فقط شما باید به دلایلی که برای انجام این عمل دارید، خوب فکر کرده باشید و پزشک را هم از دلایلتان آگاه کنید.
همیشه بهتر است در هنگام انتخاب جراح، از تبحر او مطمئن شوید و چند نمونه واقعی از ظاهر اندام بیماران را قبل و بعد از عمل مشاهده کنید تا ببینید لابیاپلاستی چه نتیجه‌ای دربردارد.


سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی


دلایل عمل لابیاپلاستی
انجام لابیاپلاستی، یک تصمیم کاملا شخصی است. خانم‌ها به این دلایل به لابیاپلاستی روی می‌آورند: نارضایتی از ظاهر اندام تناسلی خود، نامتقارن بودن لابیاها، بزرگ بودن لابیاها، دردناک بودن لابیاها هنگام رابطه جنسی، دردناک بودن لابیاها هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ.

 دکتر معصومه میراسماعیلی، متخصص زنان و زایمان

 

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستیسن مناسب برای عمل لابیاپلاستیdrmiresmaili

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

 

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستیسن مناسب برای عمل لابیاپلاستیسن مناسب برای عمل لابیاپلاستیسن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

 آدرس: شهرک غرب، تقاطع بلوار فرحزادی و شهید دادمان، جنب بیمارستان آتیه، ساختمان پزشکان آتیه، طبقه ۳

 

 


پرسش‌هایی که لازم است درباره لابیاپلاستی از پزشکتان بپرسید
همیشه سعی کنید در جلسات مشاوره، پرسش‌هایی را که در ذهن دارید، از پزشک بپرسید. برخی از سئوالاتی که می‌توانید از پزشک بپرسید عبارتند از:

 • خطرات و عوارض کوتاه‌مدت و بلندمدت لابیاپلاستی چیست؟
 • آیا لابیاپلاستی روی ارگاسم و رابطه جنسی شما تاثیر می‌گذارد؟
 • مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی چیست؟
 • پیش از جراحی چه کارهایی باید انجام بدهم؟
 • پس از جراحی چه کارهایی باید انجام بدهم؟
 • آیا جراحی روی بارداری و زایمان تاثیر می‌گذارد؟

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی
مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی
مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی عبارتند از:

 • از آنتی‌بیوتیک و سایر داروهایی که پزشک تجویز کرده، استفاده کنید.
 • تا شش هفته از رابطه جنسی پرهیز کنید.
 • تا شش هفته از تامپون استفاده نکنید.
 • ورزش کردن را تا دو هفته پس از جراحی به تعویق بیندازید.
 • محل جراحی را خشک نگه دارید.
 • بهترین مرجع برای راهنمایی درباره مراقبت‌های پس از لابیاپلاستی، پزشک شما است. اطلاعات دقیق‌تر را از او دریافت کنید.

اگر می‌خواهید لابیاپلاستی انجام دهید و دراین‌باره پرسشی دارید، متخصصان زنان و زایمان کلینیک نی نی بان شما را راهنمایی می‌کنند.

منبع: tracitemmenmd

محتوای حمایت شده

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • ارزو
   درباره سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

   سلام خانم دکتر من شاغلم و خیلی برام مهمه برای لابیاپلاستی حتما بتونم بعد یک هفته برم سر کار.تو سایت شما و نی نی سایت و سپیدیار و دکتای دیگه خوندم بعد یک هفته مشکلی نداره برم.به نظر شما بعد یک هفته اوکی هست؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی‌نی‌بان، اگر سوالی از متخصصان دارید در آدرس زیر مطرح کنید
    https://bit.ly/31AMOqp

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.