۲۱۳۵۷۹
۲۹۳۷۳
۲۹۳۷۳

هزینه لمینت دندان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲، کلینیک دندانپزشکی

چرا عموم آدم‌هایی که دستشان به دهنشان می‌رسد به خاطر هزینه لیمنت دندان، از خیر لمینیت نمی‌گذرند؟ جواب این سوال یک کلمه است: زیبایی. در این مقاله با لمینت دندان و هزینه لمینت دندان در سال ۱۴۰۳ / ۱۴۰۲ آشنا می‌شوید.

چرا عموم آدم‌هایی که دستشان به دهنشان می رسد به خاطر هزینه لمینت دندان، از خیر لمینیت نمی‌گذرند؟ جواب این سوال یک کلمه است: زیبایی. در این مقاله با لمینت دندان و هزینه لمینت دندان در سال 1403 / 1402 آشنا می‌شوید.
لمینت دندان، لایه‌ای از مواد همرنگ با دندان است که برای اصلاح فرم، شکل، رنگ و طول دندان‌ها یا بستن فاصله بین دندان‌ها و درمان دندان‌های شکسته روی دندان‌ها قرار می گیرند و لبخند شما را دل انگیز می سازد و به چهره شما جذابیت می بخشد.

اما قطعا این کار را باید به کاردان سپرد. کلینیک‌های دندانپزشکی وجود دارند که حتی اگر دستتان هم به دهانتان نرسد، باز هم برای انجام لمینیت راه‌حلی اقتصادی برای شما پیشنهاد می‌دهند؛ آن هم با بهترین کیفیت.

در این مقاله می‌خوانید:

 • مقرون به‌صرفه‌ترین هزینه لمینت دندان
 • چه کسانی لمینت دندان انجام دهند خوب است؟
 • مزایای لمینت دندان‌ها
 • چه کسانی لمینت دندان انجام ندهند؟
 • عوارض احتمالی لمینت دندان
 • خلاصه درباره هزینه لمینت دندان
   
هزینه لمینت دندان در سال 1403 / 1402، کلینیک دندانپزشکی

مقرون به‌صرفه‌ترین هزینه لمینت دندان

با یک تماس ساده با هر کلینیک دندانپزشکی می‌توانید از هزینه بسیار اقتصادی لمینیت در آن مرکز آگاه شوید و با نگاهی به کارهای انجام شده در مرکز می‌توانید بابت کیفیت هم هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید.
هزینه لمینت دندان در سال 1403 / 1402، کلینیک دندانپزشکی

چه کسانی لمینت دندان انجام دهند خوب است؟

افرادی مناسب برای لمینت دندان هستند که:
لمینت برای افرادی مناسب است که دندان‌هایی کج و دو رنگ دارند و دندان‌هایشان هم‌ردیف نیست.
 • دندان‌های دو رنگ دارند
 • دندانهایشان کج است
 • طول دندان‌هایشان کوتاه است
 • قسمتی از دندانهایشان ساییده شده است
 • دندان‌هایشان هم‌ردیف یکدیگر نیستند
شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی، مطمئن شوید که آیا لمینیت، مشکل شما را حل می‌کند یا خیر. ضمنا از بهترین مشاوره برای هزینه‌‌کرد درست و انتخاب روش درمانی بهره‌مند شوید.
هزینه لمینت دندان در سال 1403 / 1402، کلینیک دندانپزشکی

مزایای لمینت دندان‌ها

 • بدون نیاز به بی حسی
 • انجام درمان تنها در ۲ جلسه
 • زیبایی چشمگیر و طبیعی
 • عدم رنگ پذیری
 • مقاومت بسیار بالا و...
شما برای آشنایی بهتر با این مزایا می‌توانید حضوری یا تلفنی از کارشناسان کلینیک های دندانپزشکی سوالات خود را بپرسید و از بهترین پاسخ‌ها در زمینه لمینیت دندان‌هایتان بهره ببرید.
پیش از این در مطلبی با عنوان «مزایا و معایب انواع لمینت دندان» به طور مفصل در رابطه با مزایا و معایب این روش برایتان گفته‌ایم. بر اساس این مطلب، معمولاً این روش به 3 بار مراجعه به دندان‌پزشک نیاز دارد. این 3 بار شامل یک جلسه برای مشاوره و 2 جلسه برای ساخت و اعمال روکش می‌شود. در ضمن، امکان لمینت کردن چند دندان به طور همزمان نیز وجود دارد.
در جلسه‌ی اول، متخصص دندان‌پزشک دندان‌های شما را بررسی می‌کند و مزایا و معایب انواع لمینت دندان را نیز احتمالاً برایتان توضیح می‌دهد.
بعد از انتخاب لمینت مناسب، نوبت به ساخت و اعمال روکش می‌رسد. متخصص دندان‌پزشک ممکن است سطح دندان‌های شما را کمی تغییر دهد یا به طور کلی، دندان‌ها را برای لمینت کردن آماده کند. سپس بسته به نوع لمینت، از دندان‌های شما قالب می‌گیرد و مدل را به آزمایشگاه دندان‌پزشکی می‌فرستد تا روکش شما آماده شود.
معمولاً ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد تا روکش‌ها، حاضر و آماده، از آزمایشگاه برگردند. در حین انتظار می‌توانید از روکش‌های موقت استفاده کنید.
در آخرین مرحله، دندان‌پزشک لمینت را روی دندان‌های شما قرار می‌دهد تا تناسب و رنگ آن را نسبت به دندان‌های مجاور بسنجد. سپس، چسب مخصوصی بر روکش لمینتی اعمال می‌شود تا محکم به دندان‌های شما بچسبد.
بعد از ثابت کردن لمینت و برداشتن چسب اضافی، کار لمینت کردن دندان‌های شما تمام است. البته ممکن است دندان‌پزشک از شما بخواهد که چند هفته‌ی دیگر برای بررسی کردن وضعیت لمینت به او مراجعه کنید.

چه کسانی لمینت دندان انجام ندهند؟

گفته می‌شود کسانی که به لمینت دندان هایشان علاقه‌مند هستند نباید تا زمانی که مشکلی برای دندانشان به وجود بیاید، دندان‌های‌شان را لمینت کنند، زیرا اگر دندان‌پزشک متبحر نباشد و لمینت دندان را به درستی انجام ندهد، عصب دندان ها از بین می‌رود و دندانها نسبت به سرما و گرما حساس می‌شود.
کسانی که عادت دارند دندان‌قروچه کنند، یا زیاد ترشی یا مواد اسیدی می‌خورند و افرادی که بیماری‌های مفصلی دارند، مهم‌تر از همه کسانی که بهداشت دهان را رعایت نمی‌کنند، نباید از این روش‌ها استفاده کنند.

البته اگر دندان‌هایتان را به بهترین متخصصان بسپارید، در هر حالت جای نگرانی نیست.
کسانی که عادت دارند دندان‌قروچه کنند و یا زیاد ترشی یا مواد اسیدی می‌خورند و کسانی که بیماری های مفصلی دارند و مهم‌تر از همه کسانی که بهداشت دهان را رعایت نمی کنند، نباید از این روش‌ها استفاده کنند، زیرا لمینت مستلزم استفاده منظم از نخ دندان و مسواک است.
کسانی که سایش مینای دندان شدیدی دارند و بافت مینای دندان آنها کافی نیست.
این افراد باید به جای لمینت دندان از انواع روکش دندان استفاده کنند.
شما با بهره‌گیری از تخصص متخصصان دندانپزشکی، می‌توانید با آسایش خیال، بهترین روش را برای لمینیت دندان خود انتخاب کنید و نگران هیچگونه تصمیم اشتباهی در این زمینه نباشید.

هزینه لمینت دندان در سال 1403 / 1402، کلینیک دندانپزشکی

عوارض احتمالی لمینت دندان

عوارض احتمالی لمینت دندان ممکن است شامل موارد زیر باشد:
 • ممکن است دندان شما به غذاها و نوشیدنی‌های سرد و گرم حساس شود.
 • ممکن است لمینت‌ها دقیقا با رنگ دندان‌های دیگر شما مطابقت نداشته باشد. وقتی روکش در محل قرار بگیرد، نمی‌توان رنگ آن را تغییر داد. پس دقت کنید اگر قصد سفید کردن دندان‌های خود را دارید، لازم است این کار را قبل از لمینت انجام دهید. بنابراین مهم است که نزد دندانپزشک معتبر و کاربلد بروید.
  پس از لمینت ممکن است دندان شما به غذاها و نوشیدنی‌های سرد و گرم حساس شود.
 • لیمنت‌ها ممکن است جدا شده و از بین بروند. برای به حداقل رساندن احتمال وقوع این موارد، از جویدن ناخن‌ها پرهیز کنید. مداد، یخ یا سایر اجسام سخت را نجوید و فشار زیادی به دندان‌های خود وارد نکنید.
 • دندان‌های که لمینت شده‌اند، هنوز می‌توانند پوسیدگی داشته باشند.
 • لمینت برای افرادی که دندان‌های ناسالم و ضعیف دارند، انتخاب خوبی نیست.

هزینه لمینت دندان 1403 / 1402

قیمت لمینت دندان اولین چالش و پرسش بسیاری از بیماران است که پس از آشنایی با این درمان میخواهند از آن اطلاع کسب کنند، اما با توجه به تعداد دندانپزشکان فعال در زمینه اصلاح طرح لبخند و لمینت کردن دندان شاید باید غیر از فکر کردن درباره قیمت لمینت دندان به مسائل مهم تری بپردازند تا شاید به مشکلات بعدی دچار نشوند.

هزینه لمینت دندان معمولا با تعرفه‌های مختلف به گوش شما می‌رسد، این گستردگی هزینه لمینت دندان به دلایل مختلف از جمله متخصص یا عمومی بودن دندانپزشک اتفاق می‌افتد.

هزینه لمینت دندان معمولا با تعرفه های مختلف به گوش شما میرسد، این گستردگی هزینه لمینت دندان به دلایل مختلف اتفاق می افتد، متخصص یا عمومی بودن دندانپزشک، نوع سرامیک مورد استفاده، کیفیت و دقت لابراتواری که لمینت دندانی را می سازد، دقت در جزییات شکل و فرم دندانها، شفافیت و زیبایى، امکانات و تجهیزات مورد استفاده و نوع سمان (چسب) مورد استفاده، رنج قیمتی وجود دارد.

در انتخاب دندانپزشک خود هزینه لمینت دندان را ملاک انتخاب قرار ندهید و سعی کنید برای درمان های زیبایی دندان از یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی بهره ببرید.

خلاصه درباره هزینه لمینت دندان
در لمینت، مواد همرنگ با دندان روی دندان شما کار گذاشته می‌شود که جلوه‌ای زیبا به دندان‌ها می‌بخشد. لمینت برای افرادی که دندان‌هایی کج، دو رنگ، یا نامرتب دارند، بسیار مناسب است.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.