۲۲۱۹۱۳
۶۴۰۷
۶۴۰۷
پ

جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

عمل زیبایی لابیا یا همان لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی بین بانوان است. در ادامه شما می‌توانید با مزایا، تکنیک و مراقبت‌های عمل لابیا پلاستی بیشتر آشنا شوید.

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده که به عمل جراحی زیبایی واژن نیاز دارید یا خیر؟
آیا از عدم تقارن لابیاهای خود ناراحت هستید؟
آیا در هنگام رابطه جنسی نمی‌توانید لذت کافی ببرید؟
آیا بخاطر اصطکاک لابیای ماژور مشکل خارش هنگام پیاده‌روی دارید؟

عمل زیبایی لابیا یا همان لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی بین بانوان است. در ادامه شما می‌توانید با مزایا، تکنیک و مراقبت‌های عمل لابیا پلاستی بیشتر آشنا شوید.

جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

لابیاپلاستی چیست؟

عمل زیبایی لابیا یا جوان‌سازی واژن، روشی است که به کوچک کردن طول لابیا مینور (لب داخلی واژن) می‌پردازد. این روش عمدتا با هدف جوانسازی واژن انجام می‌شود و می‌تواند به تسکین علائم ناشی از هایپرتروفی (بزرگ بودن لابیا) کمک کند.

بزرگ بودن لابیا مینور می‌تواند منجر به بروز درد حین رابطه جنسی شود. همچنین بسیاری از خانم‌ها به دلیل بزرگ بودن لابیاهای خود از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می‌کشند و به خصوص هنگام راه رفتن و انجام کارهای روزانه احساس ناراحتی می‌کنند.

دلایل انجام لابیاپلاستی

عدم تقارن، بزرگی لابیا و ناراحتی حین انجام فعالیت‌های ورزشی و پوشیدن لباس‌های تنگ یکی از دلایلی است که باعث نارضایتی زنان از بدن خود می‌شود.

نکته بعدی که بیش از نیمی از زنان با آن درگیر هستند، بوی بد و مشکلات بهداشتی ناحیه تناسلی و انحراف و پخش جریان ادراری است که با انجام عمل لابیا پلاستی می‌توانند از آن رهایی یابند.

برخی از زنان در هنگام رابطه جنسی احساس درد و ناراحتی حین مقاربت دارند که با عمل تنگی واژن که با تایید پزشک می‌توان با عمل لابیپلاستی به صورت هم‌زمان انجام داد و پس از آن می‌توان در هنگام رابطه جنسی احساس راحتی و لذت را تجربه کنند.

انجام عمل لابیاپلاستی باعث بالا بردن اعتماد به نفس فرد می‌شود که تاثیر بسیار زیادی در زندگی افراد دارد.

بارداری و زایمان باعث بزرگ شدن و تغییر در ظاهر لابیاها می‌شود که می‌تواند در روابط جنسی، مشکلات زیادی ایجاد کند.

همچنین چاق و لاغر شدن‌های مکرر می‌تواند باعث بزرگی و بدشکلی، افتادگی و آویزان شدن لابیاها و پوست ناحیه واژن شود که همه این موارد با لابیاپلاستی قابل حل و درمان پذیر هستند.

جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

انتخاب بهترین دکتر برای انجام عمل با روش انجام لابیاپلاستی

استفاده از لیزر واژینال، در این روش با استفاده از لیزر بافت لابیا برش داده می‌شود و هم‌زمان انعقاد خون انجام می‌شود و نیاز به بیهوشی کامل ندارد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و به صورت سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست.

شما می‌توانید در مطب دکتر مریم بافی عمل زیبایی لابیا را با عمل تنگی واژن به‌صورت هم‌زمان انجام دهید که اول باید پزشک شما را معاینه کند و در صورت تایید شما می‌توانید این دو عمل را در یک زمان انجام دهید.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

در روش لیزری لابیا پلاستی چون انجام برش و انعقاد یا کواگولیشن همزمان توسط لیزر انجام می گیرد بدون خونریزی است و تورم، درد و سوزش پس از عمل جراحی با لیزر بسیار کمتراز روش‌های جراحی دیگر است، همچنین دوره نقاهت و بهبودی در روش لیزر لابیاپلاستی سریع‌تر انجام می‌شود و فرد روز بعد از عمل می‌تواند فعالیت های روزانه خود را از سربگیرد، ریسک عفونت واژن در این روش پایین است و معمولا بدون بخیه و یا با حداقل بخیه انجام می‌شود و شایان به‌ذکر است که اسکار جراحی یا جای عمل اثری از خود باقی نمی‌گذارد.

آمادگی قبل از لابیا پلاستی

یکی از نکات مهم پیش از انجام لابیاپلاستی، انتخاب متخصص زنان با تجربه در این زمینه است، تا بهترین نتایج حاصل شود. پزشک با معاینه و بررسی دقیق ناحیه تناسلی و واژن به این نتیجه می‌رسد که چه میزان از لابیا باید برداشته شود.

مراقبت های بعد از عمل لابیا پلاستی

بعد از پایان عمل، تمام نکات و مراقبت‌های لازم توسط دکتربافی در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. نکته‌ای که وجود دارد، دوره نقاهت این عمل در هر فردی متفاوت است و پزشک مراقبت‌ها را با توجه به شرایط بیمار خود در نظر خواهد گرفت. اما لابیاپلاستی یک دوره نقاهت کلی را به همراه دارد که در مباحث بالا به بررسی آن پرداختیم.

جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

انتخاب بهترین دکتر برای انجام عمل لابیا پلاستی

برای انجام عمل زیبایی لابیا جراح زیبایی زنان مورد نظر باید از مهارت و تخصص کافی برخورد باشد زیرا در ناحیه لابیا شبکه‌های عصبی زیادی وجود دارد که باید با دقت کافی انجام شود تا قسمت های عصبی را درگیر نکند.

هیستروسکوپی

آیا تنگی دهانه رحم می‌تواند عامل ناباروری شود آیا هیستروسکوپی لازمه یا خیر؟
آیا نگران داشتن پولیپ هستید و نیاز به یک روش تشخیصی دارید؟

جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

هیستروسکوپی چیست؟

هیستروسکوپی روشی تشخیصی است که به پزشک این امکان را می‌دهد تا داخل رحم را به منظور تشخیص مواردی مانند خونریزی غیر طبیعی واژن بررسی کند. در عمل هیستروسکوپی، وسیله ای تلسکوپ مانند که لوله‌ای نازک است که در انتهای آن دوربین قرار دارد که از طریق دهانه رحم وارد حفره رحم می‌شود سپس برای بررسی دهانه‌ رحم و داخل رحم، وارد واژن و پس از آن وارد رحم می‌گردد و پزشک، رحم و دیواره‌های رحمی را از نظر وجود انواع چسبندگی‌های داخلی رحم، پولیپ یا فیبروم، با مشاهده مستقیم بررسی می‌کند.

هیستروسکوپی تشخیصی

هیستروسکوپی تشخیصی در بررسی ناباروری، سقط مکرر و خونریزی غیر طبیعی رحمی، تشخیص سرطان آندومتر (سرطان رحم) کاربرد دارد. هیستروسکوپی تشخیصی برای بررسی داخل رحم استفاده می‌شود. در تشخیص وضعیت غیر طبیعی رحم مانند میوم داخلی، اسکار (بافت ناشی از التیام زخم) و چسبندگی، پولیپ و بررسی دیواره داخل رحمی (سپتوم) و اختلالات مادرزادی رحم کمک کننده است.

هیستروسکوپی تشخیصی تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی خفیف انجام می‌گیرد. برای کاهش خطر در صورت بارداری احتمالی، هیستروسکوپی تشخیصی معمولا پس از قاعدگی انجام می‌شود. برای انجام هیستروسکوپی ابتدا فرد در وضعیت مناسب قرار می‌گیرد. سپس دهانه رحم (سرویکس) پس از بیهوشی با استفاده از ابزار مخصوص، برای عبور هیستروسکوپ و دیگر ابزار لازم باز می‌‌شود.

جراحی زیبایی واژن، چه زمانی لازم است؟

مزایای انجام هیستروسکوپی

در مقایسه با روش کورتاژ تشخیصی، این روش دارای مزایای بسیار زیادی است. بطور ‌مثال، کاهش زمان بهبودی و کاهش درد، صرفه‌جویی در هزینه، کاهش چسبندگی و کاهش احتمال عفونت در فرد است. در گذشته تشخیص و اصلاح بیماری‌های زنان به جراحی‌های بزرگ و بستری شدن احتیاج داشت. هیستروسکوپی باعث شده است که پزشکان این اختلالات و ضایعات را بطور سرپایی تشخیص داده و درمان کنند.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند