۲۲۷۸۷۸
۳ نظر
۹۳۰۵۲
۳ نظر
۹۳۰۵۲

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

بسیاری از افراد از ظاهر بینی خود رضایت کافی ندارند و در عین حال از عوارض جراحی بینی نیز ترس دارند. آنزیم کوچک کننده بینی راه حل بسیار خوبی برای این دسته از افراد به شمار می‌رود.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

بسیاری از افراد از ظاهر بینی خود رضایت کافی ندارند و در عین حال از عوارض جراحی بینی نیز ترس دارند. آنزیم کوچک کننده بینی راه حل بسیار خوبی برای این دسته از افراد می‌باشد. به طور کلی پیشرفت علم و تکنولوژی سبب گشته که راه‌های مختلفی برای تغییر و اصلاح فرم بینی بوجود آیند و فاقد عوارض ناشی از جراحی بینی باشند. یکی از اصلی‌ترین برتری روش‌های غیر جراحی کوچک کردن بینی نسبت به جراحی بینی، این است که در جراحی از دارو‌های بیهوشی استفاده می‌شود و همین دارو‌ها می‌توانند تاثیرات منفی بر بدن افراد بگذارند. تزریق آنزیم کوچک کننده بینی نیز به وسیله دارو‌های بی حسی انجام می‌شود و عوارض ناشی از دارو‌های بیهوشی را به همراه ندارد. در ادامه این مطلب با نی‌نی‌بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با تزریق آنزیم کوچک کننده بینی، چگونگی انجام آن، مزایای آن، میزان ماندگاری آن، اقدامات پیش از تزریق آنزیم، مراقبت‌های بعد از آن و همچنین هزینه تزریق آنزیم به بینی با شما در میان بگذاریم.

در این مقاله می‌خوانید:


بیشتر بخوانید: جراحی بینی به روش پرزرویشن چیست و برای چه کسانی مناسب است؟


آنزیم کوچک کننده بینی چیست؟

روش‌های غیر جراحی مختلفی برای کوچک کردن بینی به وجود آمده‌اند. یکی از راه‌های بسیار پر کاربرد در میان آن‌ها، تزریق آنزیم کوچک کننده بینی می‌باشد. این روش مدت زمان زیادی نیست که پا به عرصه اقدامات زیبایی گذاشته است، اما در همین مدت کم توانسته طرفداران زیادی را جذب خود نماید.

در روش تزریق آنزیم کوچک کننده به بینی، پزشک از آنزیم هیالاز و بلور‌های هیدروکسی آپاتیت کلسیم کمک می‌گیرد تا بتواند بینی بیمار را در مدت زمانی کوتاه به شکل و فرمی که بیمار خواستار آن است درآورد. این روش معمولا گزینه بسیار مناسبی برای بینی‌های گوشتی به حساب می‌آید و عارضه‌ای را با خود به همراه ندارد. همین موضوع نیز یکی از دلایل اصلی محبوبیت این روش در میان مردم بوده است.

لازم به ذکر است که تزریق آنزیم با تزریق کورتن تفاوت دارد. در تزریق کورتن هدف اصلی از بین بردن ورم بینی پس از جراحی می‌باشد. در حالی که تزریق آنزیم به بینی برای کوچک کردن بینی‌های گوشتی، بدون جراحی صورت می‌گیرد. پس دقت داشته باشید که این دو روش را با یکدیگر اشتباه نگیرید.

با روی کار آمدن این روش بسیاری از افرادی که بینی‌های گوشتی دارند، ترجیح می‌دهند که به جای تن دادن به عوارض ناشی از جراحی، با تزریق آنزیم کوچک کننده بینی سعی در کوچک کردن بینی خود داشته باشند. این روش هم هزینه کمتری دارد و هم بدون عارضه است. پس در نتیجه استفاده از این روش منطقی‌تر می‌باشد.

البته دقت داشته باشید که برخی از بینی‌ها با این روش قابل اصلاح نمی‌باشند و برای کوچک کردن آن‌ها لازم است تحت جراحی قرار بگیرید. به همین خاطر لازم است پیش از انجام این روش، توسط پزشک متخصص معاینه شوید و در صورت امکان کوچک شدن بینی با آنزیم، اقدام به تزریق آنزیم نمایید.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

چگونگی انجام تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

برای انجام این روش، پس از اینکه تحت معاینه قرار گرفتید و پزشک متخصص تایید کرد که امکان کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم وجود دارد، باید به مطب یک پزشک متخصص در زمینه تزریق آنزیم به بینی، مراجعه نمایید و مورد درمان قرار گیرید.
در مرحله اول پزشک، بینی شما را به طور کامل ضدعفونی می‌کند. سپس از دارو‌های بی حسی موضعی استفاده می‌کند تا درد ناشی از تزریق را برای بیمار به حداقل برساند. پس از اینکه داروی بی حسی موضعی عمل کرد و بینی شما به طور کامل بی حس شد، تزریق آنزیم صورت می‌پذیرد.

این تزریق معمولا به صورت سرپایی و در مدت زمانی کوتاه انجام می‌شود و نیازی نیست که بیمار بعد از آن بستری شده و یا مراقبت‌های خاصی انجام شود. به هنگام مشاوره برای انجام تزریق آنزیم کوچک کننده بینی مشخص می‌شود که بینی شما برای کوچک شدن به چند جلسه تزریق نیاز دارد. معمولا تعداد جلسات مورد نیاز برای کوچک شدن بینی با آنزیم، ۲ الی ۶ جلسه می‌باشد.

بسته به میزان بزرگی بینی شما و عوامل مختلف دیگر، تعداد جلسات می‌توانند متفاوت باشند. جلسات تزریق آنزیم کوچک کننده بینی باید با فاصله‌های ۱ الی ۲ هفته‌ای از یکدیگر باشند. دقت داشته باشید که برای انجام این عمل زیبایی، حتما از پزشکان متخصص در زمینه تزریق آنزیم به بینی کمک بگیرید. افراد ناشناس و غیر متخصص ممکن است توانایی کافی برای انجام این عمل را نداشته و تاثیری بر بهبود ظاهر بینی شما و کوچک شدن آن نداشته باشد.


پیشنهاد ویژه نی نی بان:  فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر


مزایای تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

روش تزریق آنزیم برای کوچک کردن بینی، طرفداران بسیاری دارد و علت محبوبیت این عمل، مزایای بسیار زیاد آن است. برخی از اصلی‌ترین مزایای تزریق آنزیم کوچک کننده بینی به شرح زیر می‌باشند:

 • یک عمل غیر تهاجمی و کوتاه

این عمل زیبایی کاملا غیر تهاجمی به حساب می‌آید و برای انجام آن از هیچگونه داروی بیهوشی استفاده نمی‌شود. طول مدت عمل بسیار کوتاه است و معمولا زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه صرف آن می‌شود.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

 • بدون عوارض

تزریق آنزیم کوچک کننده بینی هیچگونه عوارضی را برای بیمار به همراه ندارد. زیرا این آنزیم کاملا ایمن بوده و با بافت بدن انسان‌ها سازگار هستند. امکان ایجاد حساسیت و آلرژی نیز پس از تزریق این آنزیم به بینی وجود ندارد.

 • امکان انجام فعالیت پس از تزریق

بیمار پس از انجام تزریق آنزیم کوچک کننده بینی می‌تواند بلافاصله به خانه بازگشته و فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. در واقع به نوعی می‌توان گفت که نیازی به بستری شدن و مراقبت‌های خاصی نمی‌باشد.

 • استفاده از داروی بی حسی

در این عمل زیبایی به جای داروی بیهوشی از داروی بی حسی استفاده می‌شود و در نتیجه عوارض ناشی از دارو‌های بیهوشی دامنگیر بیمار نخواهد شد و در عین حال بیمار دردی را نیز متحمل نمی‌شود.

 • هزینه کمتر نسبت به جراحی بینی

جراحی‌های بینی هزینه‌های بسیار بالایی را به همراه دارند و همین موضوع سبب می‌گردد که بسیاری از ارفادی که بودجه کمتری دارند، تزریق آنزیم کوچک کننده بینی را ترجیح دهند. زیرا تزریق این آنزیم‌ها هزینه کمتری را در پی دارد و در عین حال نتیاج بسیار خوبی را نیز برای افراد به همراه خواهد داشت. اما پیش از انجام باید مورد معاینه قرار گیرند و از نتیجه دادن این تزریق اطمینان حاصل نمایند.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

کوچک کردن بینی با آنزیم چقدر ماندگاری دارد؟

از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد و کوچکترین تغییر در سایز و زیبایی آن میتواند باعث زیبایی بیشتر کل صورت شود حائز اهمیت است.
یکی از روشهای نوین درجهت کوچک کردن بینی های گوشتی تزریق آنزیم کوچک کننده می باشد.
لازم به ذکر است که تزریق آنزیم یک کار انحصاری می باشد که با ترکیب و فرمولاسیون خاص جهت کوچک کردن سایز بینی انجام میشود.
در این روش فقط بافت چربی بینی کوچک میشود و هیچ آسیبی به ساختار بینی وارد نمیشود برخلاف تزریق کورتون که متاسفانه برخی از همکاران و جراحان محترم بر روی بینی انجام میدهند!!!
این روش عارضه خاصی ندارد ولی حتما باید با پزشکی که در این کار تجربه کافی و مهارت بالایی دارد مشورت کرده و در صورت صلاحدید ایشان کار انجام شود.
در بینی های گوشتی تعداد جلساتی که نیاز به تزریق هست بر حسب نوع بافت بینی و حجم آن می باشد که در جلسه مشاوره حضوری بطور دقیق مشخص میشود و در کل بین ٢ تا ٦ جلسه متغیر است .
از لحاظ ماندگاری یکسال تا یکسال و نیم بعد ممکن است ٢٠ درصد از حجم بینی برگردد و برای همین منظور توصیه میشود هر ٦ ماه یک تزریق یادآور داشته باشند.

در صورتی که نتایج حاصل از تزریق آنزیم به بینی تا حدودی از بین برود، امکان برگرداندن آن به حالت کوچک شدن پس از تزریق وجود دارد. تنها لازم است فرد تزریق آنزیم مجدد انجام دهد تا حجم بازگشته بینی مجددا از بین برود. لازم به ذکر است که ماندگاری و نتیجه کلی تزریق آنزیم کوچک کننده بینی، در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.


مطالب پیشنهادی: جراحی بینی بدون تامپون چیست و چگونه انجام می شود؟


کوچک کردن بینی استخوانی با آنزیم کوچک کننده بینی، آیا کاربردی است؟

تزریق آنزیم کوچک کننده بینی، مانند آن‌هایی که حاوی هیالورونیداز هستند، در درجه اول برای کاهش اندازه بینی گوشتی با هدف قرار دادن بافت چربی استفاده می‌شود. این تزریق‌ها می‌توانند تورم را به طور موثر کاهش دهند، عدم تقارن را در قسمت گوشتی بینی تنظیم کنند و حتی در صورت رضایت‌بخش نبودن نتیجه، اثرات پرکننده‌هایی مانند اسید هیالورونیک را معکوس کنند. با این حال، مهم است توجه داشته باشید که این آنزیم‌ها روی استخوان بینی یا قوز بینی که از ویژگی‌های رایج بینی استخوانی هستند، تأثیری ندارند.

برای افرادی که بینی استخوانی دارند و به دنبال گزینه های غیر جراحی برای تغییر ظاهر آن هستند، روش های دیگری مانند تزریق فیلر ممکن است مناسب تر باشد. از پرکننده ها می‌توان برای استتار قوز بینی، مشخص‌تر کردن نوک بینی و نازک تر نشان دادن بینی با افزودن حجم استراتژیک استفاده کرد.

به طور کلی، قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی برای بینی بسیار مهم است که با یک متخصص زیبایی واجد شرایط و با تجربه مشورت کنید. خطرات مرتبط با تزریق آنزیم بینی را بشناسید و از طریق مشورت با پزشک مربوطه از این موضوع آگاه شوید که آیا این روش برای بهبود فرم بینی شما مناسب است یا باید به دنبال روش‌های جایگزین دیگری باشید.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

اقدامات پیش از تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

بدیهی است که پیش از انجام هر نوع اقدام پزشکی و زیبایی باید اقداماتی صورت گیرد تا نتایج حاصل از این عمل‌ها بهتر بوده و به انتظارات فرد نزدیک‌تر باشد. برخی از اقدامات پیش از تزریق آنزیم کوچک کننده بینی به شرح زیر می‌باشد:

 • پیش از هر اقدامی باید اطمینان یابید که مشکلات بینی شما با این تزریق قابل رفع است. برای این کار می‌توانید از متخصصین زیبایی کمک بگیرید.
 • دقت داشته باشید که برای انجام این تزریق از پزشکان و متخصصان خوب و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.
 • نمونه کار‌های پزشک انتخابی خود را نگاه کنید تا از کیفیت کار او اطمینان یابید.
 • اگر اطراف دهان خود تبخال دارید، ابتدا این تبخال را درمان نمایید و سپس اقدام به تزریق آنزیم کوچک کننده بینی کنید. تزریق این آنزیم می‌تواند موجب تحریک تبخال و افزایش آن شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

دقت داشته باشید که بهتر است مسائلی را بعد از انجام این تزریق رعایت نمایید تا سریع‌تر به نتایج حاصل از تزریق برسید. از آن جایی که تزریق آنزیم به بینی، عوارض خاصی را در پی ندارد، در نتیجه بعد از انجام آن نیز نیاز به مراقبت خاصی نمی‌باشد. اما رعایت برخی نکات می‌تواند در رسیدن سریع‌تر به نتیجه بهتر موثر باشد. برخی از این نکات به شرح زیر می‌باشد:

 • پس از تزریق آنزیم، بینی خود را ماساژ ندهید.
 • لازم است هر چند وقت یکبار، مرتبا مورد معاینه پزشک قرار گیرید.
 • لازم است تا ۲ هفته پس از انجام تزریق، از چسب بینی استفاده نمایید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق آنزثیم، به بینی خود آب نزنید.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

آیا تزریق آنزیم کوچک کننده بینی عوارض دارد؟

در حالی که تزریق آنزیم کوچک کننده بینی در مقایسه با رینوپلاستی گزینه ای کمتر تهاجمی است، اما بدون خطر نیست. متقاضیان این روش باید به طور کامل درباره عوارض جانبی و احتمالی این نوع متد زیبایی با یک متخصص زیبایی واجد شرایط صحبت کنند تا اطمینان حاصل شود که آنها تصمیمی آگاهانه برای بهبود فرم بینی خود می گیرند.

عوارض جانبی خفیف و شایع

شایع ترین عوارض جانبی گزارش شده از این روش خفیف است و شامل تورم، قرمزی و حساسیت در محل تزریق می‌شود. این علائم معمولاً کوتاه مدت هستند و در عرض چند روز پس از درمان برطرف می‌شوند. برخی از بیماران ممکن است کبودی را نیز تجربه کنند که می‌تواند با آرایش پنهان شود و معمولاً در عرض یک هفته کاهش می‌یابد.

عکس العمل های آلرژیتیک

اگرچه نادر است، اما واکنش های آلرژیک به آنزیم های مورد استفاده در تزریق ممکن است رخ دهد. علائم ممکن است از خارش خفیف تا واکنش های شدیدتر که نیاز به مراقبت پزشکی دارند، متغیر باشد. برای کاهش این خطر برای بیماران ضروری است که سابقه آلرژی خود را قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهند.

خطر عوارض جدی‌

در حالی که این روش به طور کلی ایمن در نظر گرفته می‌شود، خطر کمی برای بروز عوارض جدی تر در وجود دارد. تزریق نادرست آنزیم می‌تواند منجر به نکروز بافتی شود که در آن سلول های پوستی آسیب دیده می میرند و منجر به مشکلات زیبایی مهم تری می‌شود. علاوه بر این، اگر آنزیم بیش از حد عمیق یا نامناسب تزریق شود، می‌تواند ساختارهای زیرین بینی را تحت تأثیر قرار دهد و به طور بالقوه منجر به عدم تقارن یا ایجاد خطوط نامنظم شود.


پیشنهاد ویژه نی نی بان:  قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب


هزینه تزریق آنزیم کوچک کننده بینی

هزینه کوچک کردن بینی با استفاده از آنزیم کوچک کننده می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برخی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه این تزریق عبارتند از:

 • میزان آنزیم مصرف شده
 • تعداد جلسات درمان
 • میزان تخصص و دستمزد پزشک
 • محل قرارگیری کلینیک یا مطب پزشک معالج
 • فرم بینی بیمار

با تمام این اوصاف، هزینه تزریق آنزیم به بینی بسیار کمتر از جراحی بینی می‌باشد و با توجه به مزایای این روش، در صورت امکان می‌توانید به جای جراحی بینی از این روش استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از متخصصین ما در کلینیک نی‌نی‌بان کمک بگیرید.

آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، تصمیم به انجام تزریق آنزیم کوچک کننده بینی باید پس از مشاوره کامل با یک متخصص زیبایی واجد شرایط گرفته شود. درک دامنه تهاجمی بودن درمان، نتایج بالقوه و آگاهی از خطرات احتمالی برای رضایت و ایمنی بیمار بسیار مهم است. برای کسانی که به دنبال گزینه‌های غیرجراحی برای بهبود فرم بینی خود هستند، تزریق آنزیم می‌تواند راه حل مناسبی باشد. باید در نظر داشت که نتایج این درمان موقتی است و باید انتظارات واقع بینانه‌ای نسبت به نتایج آن داشته باشید.

منبع: doaj

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • پگاه
   درباره آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

   سلام میشه بگید تفاوت تزریق انزیم با پلاسما چیه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  • بدون نام
   درباره آنزیم کوچک کننده بینی و قیمت آن

   سلام من جلسه اول آنزیم انجام دادم

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.