۲۲۸۱۰۷
۳۶۳۵۲
۳۶۳۵۲
پ

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

یکی از مدهای زیبایی که این روزها خیلی طرفدار پیدا کرده، پروتز لب مدل عروسکی است. این‌که کدام مدل از تزریق‌های ژل برای لب زیباتر است؛ برای تزریق ژل باید به چه نکاتی توجه کرد و قیمت ژل زدن را در این صفحه بخوانید.

این روزها عمل پروتز لب مدل عروسکی میان زنان و دختران جوان رواج زیادی پیدا کرده است. با این حال بسیاری از خانواده‌ها با این شکل از تزریق لب مخالف‌اند. به همین خاطر نی‌نی‌‌بان نگاهی انداخته به انواع مدل پروتز لب؛ همچنین نکاتی که هنگام تزریق ژل لب را باید بدانید هم در این مطلب آمده است؛ پس تا انتهای این صفحه با ما باشید.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

پروتز لب مدل عروسکی، در یک نگاه

برای ایجاد پروتز لب عروسکی مقدار زیادی ژل وارد بافت لب می‌شود؛ تقارن زیبا و حجم بالای ژلی که وارد لب می‌شود؛ این نمای عروسکی را روی لب‌ها ایجاد می‌کند. نمی‌توان گفت پروتز لب عروسکی زشت است؛ اما در میان خانواده‌های ایرانی و فرهنگ سنتی و مذهبی ما، بسیاری از مردان، پدرها و شوهرها، علاقه‌ای ندارند، خانم‌ها این مدل پروتز لب را انتخاب کنند.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

راهنمای انواع پروتز لب از نی‌نی‌بان

بیایید با هم درباره پروتز لب بیشتر بدانیم؛ در این صفحه این موارد را بررسی می‌کنیم:

 1. ماده موثر پروتز لب چیست؟
 2. موارد استفاده از پروتز و فیلر لب
 3. فیلرهای هیالورونیک اسید
 4. انواع پروتزهای لب
 5. نحوه انجام پروتز لب عروسکی و نچرال
 6. عوارض و خطرات احتمالی
 7. هزینه پروتز لب
 8. نحوه یافتن پزشک متخصص پروتز لب

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

ماده موثر پروتز لب چیست؟

نام پروتز برای خیلی‎‎‌ها یادآور سیلیکون است؛ یعتی تصور می‌کنند بک جسم با ماهیت جامد، مثل آنچه در سینه قرار می‌گیرد؛ داخل لب‌ها گذاشته می‌شود. نام پروتز لب مدل عروسکی هم می‌تواند این تصور غلط را تشدید کند؛ با این حال این روزها برای بزرگ کردن لب فقط از روش تزریق ژل استفاده می‌شود.

نام پروتز برای خیلی‎‎‌ها یادآور سیلیکون است؛ یعتی تصور می‌کنند بک جسم با ماهیت جامد، مثل آنچه در سینه قرار می‌گیرد؛ داخل لب‌ها گذاشته می‌شود.

ژل هیالورونیک اسید، متداول‌ترین روش لب عروسکی

انواع مختلفی از فیلرهای پوستی در بازار زیبایی موجود است؛ اما ژل‌های هیالورونیک اسید، دیگر امتحان خود را پس داده‌اند:

 1. بی‌خطراند.
 2. نمای طبیعی دارند.
 3. حس طبیعی و راحی ایجاد می‌کنند.
 4. مشابه مواد داخل بدن هستند.
 5. واکنش ایمنی حساسیت بدن را تحریک نمی‌کنند.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

پروتز لب مدل عروسکی با کلاژن خطرناک است؟

کلاژن که یکی از فیلرهای تقریبا دائمی بود، این روزها کمتر استفاده می‌شود؛ زیرا ماندگاری این ماده در لب‌ها سبب واکنش‌های عفونی و ایمنی شدید در بدن می‌شد؛ فرد به قصد زیبایی لب خود را بزرگ می‌کرد اما مدت‌ها درگیر بود که باقی‌مانده‌های این ماده را از لب خود خارج کند. بنابراین خطرات و جراحی‌های تکمیلی بعد از عفونت این روش، باعث شد، دیگر از پزشکان متخصص زیبایی این روش را کنار بگذارند.

تزریق چربی برای پروتز لب مدل عروسکی خوب است؟

تزریق چربی یا هر نوع پروتز لب مدل عروسکی به جز ژل‌های هیالورونیک اسید، روش‌های منسوخ شده‌ای هستند. زیرا ماندگاری بالای این مواد در بدن، سبب واکنش‌های عفونی شدید می‌شود؛ عوارض زیادی را برای متقاضی عمل به بار می‌آورند؛ بنابراین متخصصان دیگر از این روش‌ها استفاده نمی‌کنند.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

هدف از ایجاد پروتز لب مدل عروسکی چیست؟

فرد برای این تغییرات در لب خود به پزشک متخصص زیبایی مراجعه می‌کند:

 1. اصلاح شکل لب
 2. افزایش حجم لب
 3. پر کردن چروک‌های لب

ماندگاری پروتز لب مدل عروسکی چقدر است؟

به هیچ عنوان از روش‌های دائمی افزایش حجم لب نباید بهره ببرید. همچنین به خاطر بسپارید که بهترین ژل‌های هیالورونیک اسید فقط 6 ماه ماندگاری دارند. برای ماندگاری حجم لب هر 6 ماه یک بار باید به متخصص پوست یا جراح زیبایی مراجعه کنید.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

فواید پروتز لب مدل عروسکی با ژل هیالورونیک اسید

اگر می‌خواهید لب‌های‌تان را عروسکی کنید و درباره ژل زدن هنوز شک دارید؛ بهتر است مزایای تزریق ژل هیالورونیک اسید را بدانید.

 1. کنترل حجم لب: هنگامی که می‌خواهید لب عروسکی داشته باشید؛ باید حجم زیادی از ژل به داخل لب‌تان تزریق شود؛ این ماده خواص عملکردی بالایی دارد؛ پزشک می‌تواند تقارن حجم را در بخش‌های مختلف لب‌تان به درستی کنترل کند.
 2. سرعت تدریجی درمان. پزشک ابتدا تزریق اولیه ژل را برای‌تان انجام می‌دهد. سپس در هفته‌های بعدی که تورم کمتر شد؛ می‌تواند توازن بهتری را با تزریق‌های متمادی، ایجاد کند تا آن پروتز لب مدل عروسکی دلخوواه ایجاد شود.
 3. حل شدن ژل: ژل هیالورونیک اسید، از مواد طبیعی سازگار با محیط بدن تولید شده است و به تدریج جذب بدن می‌شود. سایر انواع فیلر به عنوان ماده مهاجم شناخته می‌شوند و سیستم ایمنی بدن به آنها حمله می‌کند. به این ترتیب عفونت‌های جدی در ناحبه لب به وجود می‌آید. پس ایمنی این ژل‌های هیالورونیک اسید، یکی از فواید عمده آنهاست.
 4. کمترین میزان کبودی: ژل‌های هیالورنیک اسید، کبودی کمتری در مقایسه با سایر فیلرهای پوستی دارند. خصوصا در پروتز لب مدل عروسکی، این ویژگی بسیار مهم است؛ زیرا حجم تزریق بالاست.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

انواع مدل پروتز لب، کدوم بهتره؟

 1. پروتز لب مدل عروسکی
 2. ژل لب مدل گرد
 3. پروتز لب مدل روسی
 4. پروتز لب نچرال
 5. پروتز لب هالیوودی
 6. مدل قلوه ای
 7. پروتز لب کره‌ای
 8. تزریق لب مدل اردکی
 9. ژل لب مدل چاک دار

بسته به این که حجم‌سازی با ژل در کدام بخش‌های لب شما صورت می‌گیرد؛ مدل‌های مختلفی برای پروتز لب ایجاد می‌شود. بهترین مدل پروتز لب، نوع نچرال آن است؛ اما برخی خانم‌ها لب‌های حجیم عروسکی به سبک روسی را هم دوست دارند. در انواع هالیوودی نیز، لب‌ها حجیم می‌شوند اما در حجم‌سازی به حالت صورت توجه می‌شود؛ بنابراین ظاهر نهایی خیلی نچرال است.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

اگر دوست دارید بدانید کدام یک از این مدل پروتزهای لب بیشتر با چهره شما هماهنگی دارد؛ بهتر است ابتدا مدل‌های رایج را بشناسید؛ سپس با پزشک متخصص درباره این سبک‌های تزریق ژل گفتگو کنید.

تزریق ژل لب مدل گرد

در این سبک دو لب شبیه کره به نظر می‌رسند:

 • تمام چین و چروک‌های سطح لب با فیلر پر می‌شوند.
 • زاویه قست V لب بالا، کمتر می‌شود.
 • 2 تصویر بالای این صفحه، پروتز لب مدل گرد را نشان می‌دهند.

ژل لب مدل چاک دار

بعد از پروتز لب مدل عروسکی این مدل هم جذابیت‌های خاص خودش را برای برخی زنان و دختران دارد:

 • یک خط باریک در مرکز لب پایین ایجاد می‌شود.
 • بافت لب در دو سمت این شکاف حجیم می‌شود.
 • این روش با فشار نخ هنگام تزریق عملی می‌شود و توسط متخصصان ماهر و زبده، تایید نشده است.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

تزریق ژل لب مدل طبیعی و نچرال یا کلاسیک

در این روش پزشک متخصص بنا به شکل صورت و حالت طبیعی لب تنها، توازنی را در حجم لب ایجاد می‌کند. این روش بهترین نوع تزریق است، به طوری که تنها خودتان متوجه می‌شوید که تزریق ژل را انجام داده‌اید؛ اما زیبایی صورت‌تان صد چندان می‌شود.

پروتز لب هالیوودی

نام دیگر تزریق طبیعی است. تمام بازیگران هالیوودی، تزریق ژل در ناحیه لب را انجام داده‌اند اما مانند پروتز لب مدل عروسکی، کسی متوجه تزریق آنها نمی‌شود.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

در این روش حجم زیادی از ژل وارد لب می‌شود؛ نمای این مدل بسیار مصنوعی است؛ لب‌های هدی بیوتی به همین روش تزریق شده است.

تزریق لب مدل اردکی

این مدل پروتز لب، بیشتر در کسانی دیده می‌شود که لب‌های باریکی دارند و حجم زیادی از ژل را وارد لب‌ها کرده‌اند. به همین علت از نیم‌رخ لب‌شان مانند نوک اردک خیلی کشیده به نظر می‌رسد.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

پروتز لب مدل روسی

تقریبا شبیه پروتز لب مدل عروسکی است. در این سبک از تزریق تمام بافت لب حجیم می‌شود. نمای لب از دو شبیه یک ۶ ضلعی حجیم است.

پروتز لب کره‌ای

به لحاظ تکنیکال و علمی نمی‌توان این نوع تزریق را در یک دسته جدا، مشخص کرد. پروتز لب کره ای در اصل یک اصطلاح رایج میان مردم است؛ دلیل آن هم به تصاویر یا فیلم‌هایی بر می‌گردد که مردم از سریال‌های کره‌ای به عنوان الگو به متخصصان نشان می‌دهند.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

عوارض پروتز لب مدل عروسکی چیست؟

اگر تزریق ژل مدل نچرال، عروسکی یا روسی را توسط پزشک ماهر انجام دهید؛ معمولا عوارضی سراغ شما نخواهد آمد؛ با این حال در ژورنال‌های علمی درباره عوارض تزریق ژل گزارش‌هایی منتشر شده است که احتمال آنها بعد ا زتزریق ژل وجود دارد. یک پزشک متخصص با تجربه، شرایط شما را بررسی می‌کند و اگر دچار چنین عوارضی شدید؛ راه از بین بردن آنها و کنترل شرایط را بلد است.

 1. خونریزی در محل تزریق ژل
 2. تورم و کبودی
 3. قرمزی و حساسیت در محل تزریق
 4. ایجاد تاول در لب‌ها یا ناحیه اطراف لب‌ها

عوارض جانبی جدی به دنبال پروتز لب توسط افراد غیر متخصص

 • تورم یا کبودی شدید و طولانی مدت به مدت چند هفته
 • عدم تقارن لب (قسمت‌های لب اندازه های مختلفی پیدا می‌کنند)
 • برآمدگی و بی‌نظمی در لب‌ها
 • عفونت
 • تزریق در رگ خونی که باعث از بین رفتن بافت می شود
 • زخم یا سفت شدن لب

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

هزینه پروتز لب مدل عروسکی چقدر است؟

درباره هزینه تزریق ژل و انواع مدل‌های آن، خصوصا درباره پروتز لب مدل عروسکی، باید حتما از مطبی که قرار است در آن تزریق را انجام دهید بپرسید. این هزینه بستگی به موارد زیر دارد:

 • مدل پروتز لب
 • حجم مورد نظر فرد
 • مارک ژلل هیالورونیک اسید مورد استفاده
 • تبحر پزشک متخصص
 • منطقه‌ مطب

این هزینه بسته به حجم مورد نیاز ژل برای مدل پروتز لب بستگی دارد. مثلا هر سی‌سی‌ ژل ممکن است بین 500 هزار تا 3 میلیون تومان قیمت داشته باشد.

بیمه هزینه پروتز لب عروسکی را پرداخت می‌کند؟

هیچ کدام از شرکت‌های بیمه‌های دولتی یا خصوصی هزینه تزریق ژل را پرداخت نمی‌کنند.

خط قرمز پروتز لب مدل عروسکی!

یکی از نکاتی که قبل از انجام انواع پروتزهای لب عروسکی و نچرال باید بدانید، شرایط عمومی سلامنی و مجاز برای این عمل است. به عبارتی باید ابتدا بدانید شما مجاز هستید که لب‌های‌تان را حجیم کنید؟ یا این‌که این عمل برای‌تان مشکل‌ساز خواهد شد؟

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

چه کسانی نباید پروتز لب بگذارند؟

 1. افرادی که تصور غیرواقعی دارند. گاهی فرد یک تصویر از اینترنت پیدا می‌کند و از متخصص پوست یا جراح زیبایی می‌خواهد، لب‌های او را دقیقا شبیه آن تصویر کند. درست است، اصطلاح پروتز لب مدل عروسکی، یک اصطلاح رایج عامیانه است اما یک پزشک متبحر برای خود استانداردهایی دارد؛ شاید اصلا صلاح نباشد؛ لب‌های شما شبیه آن تصویر شوند. بنابراین حدود کلی مدل را انتخاب کنید و تصمیم نهایی روند حجم‌سازی روی لب را به پزشک‌تان بسپارید.
 2. افراد سیگاری. سیگار و دود آن حاوی بسیاری مواد شیمیایی مضر هستند. اگر سیگاری هستید و قصد دارید حجم لب‌های‌تان را بزرگ کنید؛ حتما پزشک خود را مطلع سازید. به هیچ عنوان بعد از تزریق ژل سیگار نکشید؛ زیرا ممکن است سیستم ایمنی‌ بدن‌تان را تحریک کنید.
 3. بیماران سیستم ایمنی: اگر مشکل بیماری خاص ایمنی دارید؛ با تزریق ژل ممکن است، سیستم ایمنی‌تان را فعال‌تر کنید؛ به همین دلیل حتما هر نوع مشکل ایمنی‌ای دارید را با پزشک متخصص‌تان در میان بگذارید؛ خصوصا این بیماری‌ها:
  • عفونت فعال مانند تبخال دهانی
  • دیابت
  • لوپوس
  • مشکلات لخته شدن خون
  • حساسیت شدید به لیدوکائین

در ضمن یادتان باشد هر نوع داروی شیمیایی، داروی گیاهی و حتی مواد محرک یا اعتیادزایی را هم که مصرف می‌کنید؛ لبه پزشک‌تان اطلاع دهید. زیرا این مواد، ممکن است به صورت شیمیایی در بدن با ژل تداخل کنند و وجود هر دوی آنها در کنار هم، سیتسم ایمنی را به صورت انفجاری فعال سازد.

پروتز لب مدل عروسکی بهتره یا نچرال؟

برای پروتز لب مدل عروسکی به چه کسی مراجعه کنیم؟

اگر قصد دارید حجم لب‌های‌تان را افزایش دهید؛ نمای پروتز لب عروسکی را دوست دارید و برای تصمیم‌تان 100 درصد مطمئن هستید؛ حتما باید به پزشک متخصص پوست یا جراح زیبایی، مراجعه کنید که این افزایش حجم را برای‌ لب‌های‌تان انجام دهد. به این منظور می‌توانید از متخصصان کلینیک نی‌نی‌بان کمک بگیرید؛ تا با خیال راحت به اهداف زیبایی‌تان برسید.

پ
منبع: webmd

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.