۲۲۸۳۲۱
۵۳۹۴
۵۳۹۴
پ

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!

افرادی که دچار ریزش ابرو می‌شوند، ممکن است تاکنون راه‌های مختلفی را امتحان کرده باشند و هر دفعه ناامیدتر از دفعه قبل، با ریزش دوباره ابروهای خود مواجه شده باشند. در این مطلب با ما همراه باشید، به شما خواهیم گفت که چطور به کمک کاشت ابرو با موهای طبیعی، ابروهایی پرپشت و زیبا داشته باشید.

درست همانند موهای سر، موهای ابرو هم ممکن است بریزند، نازک شوند یا رشد آن‌ها متوقف شود. این موارد به هر دلیلی ممکن است رخ دهند و افراد را به فکر کاشت ابرو با موهای طبیعی بیاندازد.
دلایلی مانند عدم تعادل هورمونی، رژیم غذایی نامناسب، بیماری‌های پوستی، اضطراب و... بنابراین در ابتدا باید علت ریزش ابرو ریشه‌یابی شود، سپس اگر از راه‌ درمان ریزش متوقف نشد، اقدام به کاشت ابرو با موهای طبیعی شود.‌ در ادامه تعدادی از اصلی‌ترین دلایل ریزش ابرو را به شما خواهیم گفت.

در این مقاله می‌خوانید:

 • چه عواملی موجب ریزش ابرو می‌شود؟
 • چطور از ابروها مراقبت کنیم و مانع از ریزش آن‌ها شویم؟
 • کاشت ابرو با موهای طبیعی
 • کاشت ابرو با موهای طبیعی برای چه افرادی مناسب است؟
 • پس از کاشت ابرو با موهای طبیعی چه اتفاقی می‌افتد؟
 • برای انجام کاشت ابرو با موهای طبیعی به کدام مرکز مراجعه کنم؟

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!

بیشتر بخوانید: پرپشت کردن ابرو زنان، راه حل‌های طلایی

چه عواملی موجب ریزش ابرو می‌شود؟


• فرآید طبیعی پیری

بالا رفتن سن با ریزش موی سر، ابرو و مژه همراه خواهد بود. با گذشت زمان، برخی از فولیکول‌های مو تولید مو را متوقف می‌کنند و موها در کنار از دست دادن رنگ طبیعی خود، شروع به ریزش کرده و رشدشان تا حدی متوقف می‌شود.


• اختلالات هورمونی

اختلال هورمون‌های تیروئیدی باعث ریزش مو خواهند شد. پرکاری تیروئید و کم‌کاری تیروئید هردو ارتباط مستقیمی با ریزش ابرو دارند.

اختلال هورمون‌های تیروئیدی باعث ریزش مو خواهند شد. پرکاری تیروئید و کم‌کاری تیروئید هردو ارتباط مستقیمی با ریزش ابرو دارند.

بنابراین اگر مبتلا به پرکاری یا کم‌کاری تیروئید هستید و ابروهای شما شروع به ریزش کرده‌ اند، فورا با پزشک خود مشورت کنید.


• شرایط خودایمنی

شرایط خودایمنی هنگامی بروز پیدا می‌کند که سیستم ایمنی بدن به اشتباه به سلول‌های خود حمله می‌کند. ممکن است سیستم ایمنی بدن به سلول‌های سالم که به رشد مو کمک می‌کنند، حمله کند و موجب ریزش موی ابرو شود.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
• شرایط پوست

داشتن پوست سالم برای سلامت موهای سر و ابرو بسیار مهم است زیرا مو به صورت مستقیم از فولیکول‌های پوست رشد می‌کند. بنابراین

وجود بیماری‌های پوستی، می‌تواند منجربه ریزش موهای ابرو شود.


• کمبودهای تغذیه‌ای

غذایی که می‌خورید تاثیر مستقیمی بر سلامت پوست و موی شما دارد. بدن برای رشد موهای سالم نیاز به مواد مغذی دارد. کمبود اسیدها‌ی چرب، بیوتین و روی می‌توانند موجب ریزش موهای ابرو شوند.


• عوارض جانبی دارو

مصرف برخی از داروها می‌تواند عوارضی نظیر ریزش موهای ابرو و سر را به همراه داشته باشند. بنابراین اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید و دچار ریزش ابرو شده‌اید، با پزشک خود مشورت کنید.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
• عوامل ژنتیکی

برخی شرایط ژتیکی اگرچه خیلی شایع نیستند اما می‌تواند منجر به ریزش مو شود.


چطور از ابروها مراقبت کنیم و مانع از ریزش آن‌ها شویم؟

در کنار کاشت ابرو با موهای طبیعی که جلوتر به آن خواهیم پرداخت، با روش‌های مختلفی می‌توان از ابروها مراقبت کرد، مانع از ریزش آن‌ها شد و حتی روش‌هایی را به‌کار گرفت که موجب پرپشت شدن موهای ابرو شود.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
• استفاده از روغن کرچک

استفاده از روغن کرچک یک روش قدیمی برای پرپشت کردن ابرو و جلوگیری از ریزش آن است. این روغن که سرشار از پروتئین، اسیدهای چرب، آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌های غنی‌شده است، به رشد و پرپشت شدن ابرو کمک فراوانی می‌کند.


• روغن نارگیل

روغن نارگیل به عنوان نرم‌کننده و مرطوب‌کننده عمل می‌کند، موجب بهبود گردش خون می‌شود و سرشار از ویتامین E است. بنابراین موجب تقویت ابروها شده و شکل ظاهری ابروها را زیبا و مرتب نشان می‌دهد.


• روغن زیتون

روغن زیتون حاوی ویتامین E و A است که به رشد و تقویت موهای ابرو کمک می‌کند.

روغن زیتون حاوی ویتامین E و A است که به رشد و تقویت موهای ابرو کمک می‌کند.


• آب پیاز

پیاز حاوی مقدار زیادی گوگرد، سلنیوم، مواد معدنی، ویتامین C و B است که کمک فراوانی به رشد موی ابرو و پرپشت شدن آن می‌کند.


• زرده تخم مرغ

زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و بیوتین است که به رشد موی ابروی کمک شایانی می‌کند.

زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین و بیوتین است که به رشد موی ابروی کمک شایانی می‌کند.


• لیمو

از آن‌جایی که لیمو سرشار از ویتامین B و C، اسید فولیک و سایر مواد مغذی است، موجب رشد موهای ابروی شما خواهد شد.

در شرایطی که استفاده از راه‌های طبیعی برای رشد موی ابرو پاسخگو نباشند، کاشت ابرو با موهای طبیعی پیشنهاد می‌شود. استفاده از این روش، نتیجه‌ای بسیار مطلوب و موثر را درپی خواهد داشت.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
کاشت ابرو با موهای طبیعی

در کاشت ابرو با موهای طبیعی، تقریبا همانند کاشت موی سر عمل می‌شود. در این روش مو از ناحیه اهداکننده، مانند پشت سر یا کنار گوش ، گرفته شده و به ابرو پیوند داده می‌شود.به طور کلی دو روش کاشت ابرو با موهای طبیعی وجود دارد:

• استخراج فولیکولار (FUE): در این روش موها از محل مبدا و با استفاده از یک پانچ دستی یا رباتیک برداشته می‌شود و در محل ابرو کاشت می‌شود.

از مزایای این روش می‌توان به عدم باقی ماندن جای زخم و بهبودی سریع اشاره کرد. اما مدت انجام این کار در این روش کمی بالاست و موهای کوتاه روی کیفیت کاشت تاثیرگذار خواهند بود.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
• پیوند فولیکولار (FUT): در این روش باریکه‌ای از مو(معمولا از پشت سر) با ایجاد بریدگی کوچکی روی سر، برداشته می‌شود و پیاز مو به ابرو پیوند داده می‌شود. این روش سریع‌تر از روش قبلی است و موهای بلندتری برای پیوند نیاز دارد. در این روش جای زخم ایجاد می‌شود و روند بهبودی کمی زمان‌برتر است.

انتخاب هریک از این روش‌ها کاملا بستگی به خود فرد دارد. اگر شخص ترجیح می‌دهد که مو از محل مبدا کوتاه شود و جای زخم باقی نماند، روش اول گزینه مناسب‌تری برای او خواهد بود.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!

کاشت ابرو با موهای طبیعی برای چه افرادی مناسب است؟

1. افرادی که دارای آسیب‌های پوستی مثل زخم هستند یا افرادی که به علت اصلاح بیش از حد ابروها دچار ریزش ابرو شده‌اند.
2. افرادی که به صورت طبیعی ابروهای کم‌پشت و نازکی دارند و افرادی که در اثر ابتلا به یک بیماری خاص مانند تیروئید، دچار ریزش ابرو شده‌اند.

موهایی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا از پشت سر و کنار گوش، ناحیه گردن برداشته می‌شوند.


موهایی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولا از پشت سر و کنار گوش، ناحیه گردن برداشته می‌شوند.
بنابراین اگر کسی موهای قهوه‌ای تیره و ابروهای خیلی روشن داشته باشد، این روش کاشت ابرو با موهای طبیعی برای او مناسب نخواهد بود.

ذکر این نکته الزامی است که موهای اهداشده پس از کاشت به ابرو تبدیل نمی‌شوند و به مرور رشد میکنند. پس از عمل کاشت، مراقبت و نگهداری از ابروها در دوام آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!

بیشتر بخوانید: هزینه کاشت موی سر در تهران، چقدره و ارزش داره؟

فرآیند اجرای کاشت ابرو با موهای طبیعی

پیش از انجام این کار، شخص مراجعه‌کننده باید مشاوره‌های لازم را از پزشک خود دریافت کند. نتایج حاصل از کاشت روی هر فرد کاملا وابسته به میزان موی پیوند داده‌شده، مهارت جراح و طبیعت موی شخص است و ممکن است نتایج مختلفی را درپی داشته باشد.
اولین مرحله از کاشت ابرو با موهای طبیعی، برداشت مو است که بسته به نوع استخراج، فرد روی شکم دراز می‌کشد یا می‌نشیند. روند کلی انجام این کار ممکن است برای موارد ساده‌تر یک ساعت و برای موارد بزرگ‌تر و پیچیده‌تر تا شش ساعت طول بکشد.
پس از برداشت مو، ابروها بی‌حس شده و عمل کاشت به شیوه‌ای کاملا طبیعی آغاز می‌شود. زاویه و جهت خروج مو به گونه‌ای درنظر گرفته می‌شود که درست همانند رویش طبیعی موی ابرو باشد.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
پس از کاشت ابرو با موهای طبیعی چه اتفاقی می‌افتد؟

خون‌ریزی، تورم و کبودی از عوارض جانبی احتمالی پس از کاشت ابرو است. پس از انجام عمل، به هیچ‌وجه ابروهای خود را خیس نکنید. اجازه دهید تا ابروها در جهت‌گیری مناسب قرار گرفته و رشد کنند.

خون‌ریزی، تورم و کبودی از عوارض جانبی احتمالی پس از کاشت ابرو است.

پس از گذشت سه هفته موهای پیوند خورده می‌ریزند و از محل حضور آن‌ها موهای جدید شروع به رویش می‌کنند و این اتفاق چهار تا شش ماه پس از عمل می‌افتد و در نهایت پس از گذشت یک سال نتیجه نهایی به‌دست می‌آید.
ابروهای کاشته‌شده نسبت به ابروهای طبیعی رشد سریع‌تری دارند، بنابراین ممکن است به دفعات بیشتری جهت اصلاح در یک ماه نیاز داشته باشید. اما پس از گذشت یک سال روند رشد به حالت طبیعی بازمی‌گردد.

کاشت ابرو با موهای طبیعی، روشی مطمئن و موثر!
برای انجام کاشت ابرو با موهای طبیعی به کدام مرکز مراجعه کنم؟

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد، دست‌یابی به نتیجه دل‌خواه، به عوامل مختلفی وابسته است که یکی از آن‌ها انتخاب جراح مناسب برای انجام این عمل است. بنابراین بسیار مهم است که به چه مرکزی برای انجام این کار مراجعه می‌کنید.

خلاصه
فرآید طبیعی پیری، اختلالات هورمونی، شرایط خودایمنی و کمبودهای تغذیه‌ای، برخی از مواردی هستند که باعث ریزش موهای ابرو می‌شوند. شما می‌توانید به ابروهایتان آب پیاز، زرده تخم‌مرغ و روغن نارگیل بزنید تا تقویت شوند. اگر هم ریزش موهای ابروهایتان شدید بوده، می‌توانید کاشت ابرو را امتحان کنید که با دو روش استخراج فولیکولار و پیوند فولیکولار انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین خدمات پوست و مو به ویژه برای خانم‌ها

اگر قصد انجام کاشت ابرو با موهای طبیعی را دارید، می‌توانید با مراجعه به ........................... در زمینه زیبایی آشنا شوید و از ایشان مشاوره بگیرید.

پ
منبع: aedit

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.