۲۲۸۴۳۹
۴۰۹۳
۴۰۹۳

تزریق چربی به صورت، راهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها

تزریق چربی به صورت، روشی است که برای از بین بردن چین و چروک‌ها و جوان‌سازی پوست انجام می‌شود. در این روش، مقداری چربی را از قسمت‌های دیگر بدن برمی‌دارند و به پوست صورت تزریق می‌کنند؛ و به این ترتیب باعث پر کردن چین و چروک‌های صورت می‌شوند.

تزریق چربی به صورت باعث جوان‌سازی پوست می‌شود و تراکم از دست رفته‌ی پوست را بازمی‌گرداند. هم‌چنین باعث ارتقای بافت پوست نیز می‌شود.
تزریق چربی معمولاً روی گونه، لب، پلک، گیجگاه و چروک‌های اطراف دهان و بینی انجام می‌شود و احتمالاً برای کسانی که پوست صورت‌شان شل و افتاده شده، بهتر از لیفت صورت عمل می‌کند.
با مشورت با متخصص زیبایی می‌توانید دریابید که آیا این روش جوان‌سازی صورت برای شما مناسب است یا خیر.

تزریق چربی به صورت، راهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها

بیشتر بخوانید: زاویه ‌سازی صورت با تزریق چربی یا ژل، خداحافظی با پیری

در این مقاله می‌خوانید:

تزریق چربی به صورت باعث جوان‌سازی پوست می‌شود و تراکم از دست رفته‌ی پوست را بازمی‌گرداند. هم‌چنین باعث ارتقای بافت پوست نیز می‌شود.
 • روش تزریق چربی به صورت
 • تزریق چربی به صورت به چه کسانی توصیه می‌شود؟
 • مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت
 • آیا تزریق چربی خطرناک است؟
 • آیا تزریق چربی دائمی است؟

روش تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت، جراحی پیچیده‌ای نیست. تنها یک ب ی‌هوشی عمومی یا موضعی نیاز دارد و خیلی راحت هم می‌توانید همان روز، بعد از جراحی به خانه برگردید.
متخصص زیبایی شما، چربی لازم در این روش را از قسمت‌هایی از خود بدن شما برمی‌دارد که چربی اضافه دارند. (با ایجاد برش و لیپوساکشن ) رایج‌ترین نقاط بدن برای برداشتن چربی، شکم، ران‌ها و پهلوها هستند.

تزریق چربی به صورت، راهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها

بیشتر بخوانید: تزریق ژل یا چربی، جوان‌سازی پوست زنان

چربی به عنوان یک فیلر طبیعی استفاده می‌شود که از بدن شما گرفته شده و به بدن‌ شما برگردانده می‌شود. در نتیجه، هیچ خطری از نظر پس زدن فیلر توسط بافت‌های پوست، شما را تهدید نمی‌کند.

در این روش، چربی به عنوان یک فیلر طبیعی استفاده می‌شود که از بدن شما گرفته شده و به بدن‌ شما برگردانده می‌شود. در نتیجه، هیچ خطری از نظر پس زدن فیلر توسط بافت‌های پوست، شما را تهدید نمی‌کند.
از آن‌جایی که مقداری از چربی تزریق شده توسط پوست جذب می‌شود، جراح شما ممکن است چربی بیشتری را به پوست‌تان تزریق کند. بیشترین میزان جذب چربی، بین ۶ تا ۸ هفته‌ بعد از جراحی رخ می‌دهد. بعد از آن انتظار می‌رود که چربی باقی‌مانده در پوست، پایدار باشد.
در ضمن، برش‌هایی که حین عمل ایجاد می‌شود، همه استراتژیک هستند و در چین‌های طبیعی پوست ایجاد می‌شوند تا اثر آن‌ها بعد از بهبودی از بین برود.

تزریق چربی به صورت به چه کسانی توصیه می‌شود؟

این روش برای کسانی که می‌خواهند بعضی از قسمت‌های صورت‌شان حجیم‌تر شود یا کسانی که می‌خواهند افتادگی حاصل از پیری پوست‌شان را از بین ببرند، بسیار مناسب است.
چربی تزریق شده به صورت کمک می‌کند جوان‌تر به نظر برسید و چین و چروک‌های پوست‌تان پر شود. تزریق چربی در نواحی زیر به از بین بردن آثار پیری کمک می‌کند:

 • خطوط عمیق لبخند
 • گوشه‌های دهان
 • گودی چشم‌ها
 • گونه‌های فرو رفته

متخصص زیبایی با شما درباره‌ی نگرانی‌هایتان و تغییراتی که مایل به ایجاد آن هستید صحبت می‌کند و با بررسی سوابق پزشکی شما تعیین می‌کند که آیا لیفت صورت برایتان بیشتر مناسب است یا تزریق چربی.
مواردی که ممکن است به شما اجازه‌ی جراحی کردن ندهد، عبارتند از:

چربی تزریق شده به صورت کمک می‌کند جوان‌تر به نظر برسید و چین و چروک‌های پوست‌تان پر شود.
 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • سیگار کشیدن
 • بیماری کلیوی
 • مشکلات قلبی
 • سایر مشکلات و بیماری‌های جدی و حساس

هم‌چنین اگر باردار هستید، به دلیل خطرناک بودن ماده‌ی بیهوشی برای جنین ، به شما توصیه می‌شود تزریق چربی به صورت را فعلاً انجام ندهید.

آیا تزریق چربی درد دارد؟
شاید برای شما هم این سئوال پیش آمده باشد که تزریق چربی درد دارد یا نه؟ برای انجام این عمل زیبایی، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود بنابراین شما در اکثر مواقع، دردی احساس نخواهید کرد. پس خیالتان راحت باشد!

تزریق چربی به صورت، راهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها

بیشتر بخوانید: تزریق چربی در شیردهی، آیا ضرر دارد؟

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به صورت

1 تا 2 هفته‌ی اول بعد از جراحی، صورت ورم کرده و کوفته است. اما اگر استراحت کنید و تا 4 یا 6 هفته بعد از جراحی کار سنگین نکنید، این علائم کم‌کم بهبود می‌یابند.

همان‌طور که گفتیم، بعد از تزریق چربی به صورت و از بین رفتن اثر بیهوشی می‌‌توانید به خانه برگردید و بهتر است با خودتان یک همراه نیز داشته باشید.
از همان روز مرخص شدن از بیمارستان یا کلینیک زیبایی تا حدود یک هفته ، باید در خانه استراحت کنید و یک سری فعالیت‌های فیزیکی که ضربان قلب یا فشار خون‌تان را افزایش می‌دهند انجام ندهید.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی به واژن، آنچه باید در موردش بدانید

البته می‌توانید کتاب بخوانید یا از رایانه استفاده کنید. موقع خواب نیز فقط لازم است سرتان با کمک بالش، کمی بالا قرار بگیرد. ممکن است در قسمت‌هایی از بدن که چربی از آن‌ها گرفته شده، درد خفیف داشته باشید که با مسکن‌هایی که متخصص زیبایی برایتان تجویز کرده، قابل تحمل است.
۱ تا ۲ هفته‌ی اول بعد از جراحی ، صورت ورم کرده و کوفته است. اما اگر استراحت کنید و تا ۴ یا ۶ هفته بعد از جراحی کار سنگین نکنید، این علائم کم‌کم بهبود می‌یابند.

تزریق چربی به صورت، راهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها

آیا تزریق چربی خطرناک است؟

مثل هر جراحی دیگری، تزریق چربی به صورت نیز خطرات مخصوص به خودش را دارد. این عوارض و خطرات احتمالی عبارتند از:

ممکن است حتی یک سال طول بکشد تا نتایج عمل را به طور کامل مشاهده کنید.
 • خون‌ریزی یا تشکیل هماتوم
 • عفونت
 • خوب ترمیم نشدن زخم جراحی
 • دردی که ممکن است تا بعد از بهبودی برش‌ها هم ادامه پیدا کند.
 • عدم تقارن صورت
 • آسیب عصب صورت
 • تغییر در حس لامسه‌ی پوست

در صورت مشاهده هر علامت مشکوکی باید سریعاً متخصص زیبایی خود را در جریان بگذارید. حتی ممکن است به یک جراحی ترمیمی نیاز داشته باشد.

آیا تزریق چربی دائمی است؟

اگرچه مقداری از چربی تزریق شده توسط پوست جذب می‌شود، اما نتایج تزریق چربی دائمی است و تا مدت‌ها باقی می‌ماند.

تزریق چربی با کاهش علائم مشهود پیری، باعث می‌شود صورت‌تان جوان‌تر به نظر برسد. به عبارتی، دیگر خبری از چین و چروک‌های عمیق دور پلک و بینی و دهان نیست.
بهبود بعد از جراحی، روندی تدریجی است و ۲ هفته طول می‌‌کشد تا کبودی و تورم اولیه از بین برود؛ که البته بعد از آن نیز چند ماه طول می‌کشد تا تورم خفیف از بین برود. پس ممکن است حتی یک سال طول بکشد تا نتایج عمل را به طور کامل مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: تزریق چربی برای چروک، نکات مهم زنانه

اگرچه مقداری از چربی تزریق شده توسط پوست جذب می‌شود، اما نتایج تزریق چربی دائمی است و تا مدت‌ها باقی می‌ماند.
البته لازم به ذکر است که تزریق چربی روی چین و چروک‌هایی که در آینده قرار است سراغ‌تان بیایند، تاثیری ندارد و بدیهی است که نمی‌تواند روند پیری را متوقف کند. اما راه حل خوبی برای خلاص شدن از چین و چروک‌های فعلی صورت است و طرفداران بسیاری هم دارد.

تزریق چربی به صورت، راهی برای از بین بردن چین و چروک‌ها

جمع‌بندی

تزریق چربی به صورت، یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست است که از چربی به عنوان یک فیلر طبیعی استفاده می‌کند. نتایج تزریق چربی نیز به دلیل ماندگاری بالای آن معروف است که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید:

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.