۲۲۸۵۹۱
۷۱۷۶
۷۱۷۶

چال لپ (چال گونه) چیست؟ بهترین جراح چال گونه در تهران

همه‌ی ما به یک اندازه خوش‌ شانس نیستیم که چال گونه‌ی طبیعی و مادرزادی داشته باشیم. اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند ما را به چال گونه‌های دلخواه‌مان برسانند! یکی از این روش‌ها، جراحی چال گونه است و ما قصد داریم که در این مقاله شما را با بهترین جراح چال گونه در تهران آشنا کنیم.

چال لپ یا چال گونه ، تورفتگی‌های کوچکی هستند که مخصوصاً وقتی لبخند می‌زنید، بیشتر خودشان را نشان می‌دهند. بعضی از افراد در هر دو طرف لپ‌های خود چال دارند و بعضی‌های دیگر فقط یک طرف؛ بعضی از افراد نیز ممکن است اصلاً چال لپ نداشته باشند.
در ادامه درباره‌ی چال لپ یا گونه بیشتر توضیح می‌دهیم و سپس شما را با بهترین جراح چال گونه در تهران آشنا می‌کنیم.

چال لپ (چال گونه) چیست؟ بهترین جراح چال گونه در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین دکتر جراح بینی در تهران

در این مقاله می‌خوانید:

گاهی اوقات تغییر در عضله‌ی خاصی در صورت باعث می‌شود که هنگام لبخند زدن گونه‌های شما چال بیفتد؛ که به این گودی، چال لپ یا چال گونه می‌گویند.
 • چال لپ (چال گونه) چیست؟
 • جراحی چال گونه چگونه است؟
 • بهترین جراح چال گونه در تهران
 • عوارض جراحی چال گونه
 • ریکاوری بعد از جراحی چال گونه
 • هزینه عمل چال گونه

چال لپ (چال گونه) چیست؟

گاهی اوقات تغییر در عضله‌ی خاصی در صورت باعث می‌شود که هنگام لبخند زدن گونه‌های شما چال بیفتد؛ که به این گودی، چال لپ یا چال گونه می‌گویند.
از آن جایی که این تغییر عضلاتی در دوران جنینی اتفاق می‌افتد، گاهی اوقات به اشتباه، چال گونه را نوعی نقص مادرزادی قلمداد می‌کنند. در صورتی که چال گونه نه تنها بین افراد زیادی شایع است، بلکه هیچ‌گونه تاثیر منفی بر سلامتی ندارد.

جراحی چال گونه چگونه است؟

با نزدیک کردن پوست و ماهیچه‌ها به هم‌دیگر، گودی یا چال گونه ایجاد می‌شود.

همه‌ی ما به یک اندازه خوش شانس نیستیم که چال گونه‌ی طبیعی و مادرزادی داشته باشیم. اما روش‌هایی وجود دارند که می‌توانند ما را به چال گونه‌های دلخواه‌مان برسانند. یکی از این روش‌ها، جراحی چال گونه است.
در این نوع جراحی، ابتدا برش کوچکی در محل مدنظر برای چال یا گودی ایجاد می‌کنند. سپس مقدار کمی از بافت این قسمت را با دقت برداشته و بخیه‌ی کوچکی به نام اسلینگ از پوست و ماهیچه‌های دو طرف ناحیه عبور می‌کند. بنابراین با نزدیک کردن پوست و ماهیچه‌ها به هم‌دیگر، گودی یا چال گونه ایجاد می‌شود.
ممکن است عمل چال گونه، جراحی فوق‌العاده پیچیده یا خطرناکی به نظر نرسد، اما در هر صورت باید زیر نظر بهترین جراح چال گونه در تهران انجام شود.

چال لپ (چال گونه) چیست؟ بهترین جراح چال گونه در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: لابیاپلاستی چیست و چه مراقبت‌هایی دارد؟

بهترین جراح چال گونه در تهران

در ادامه با چند کلینیک زیبایی و دکتر خوب برای چال گونه آشنا می‌شوید:

دکتر مرتضی جعفری

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی، به علاوه انجام جراحی زیبایی گوش و کاشت چال گونه، بهترین جراح چال گونه در تهران.

مرکز لیزر پلاتینیوم

بورد تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی، انجام جراحی‌های مختلف از بلفاروپلاستی گرفته تا ایجاد چال گونه، بهترین جراح چال گونه در تهران.

کلینیک زیبایی وندا

دارای کادری باتجربه، به همراه ارائه‌ی انواع خدمات زیبایی از تزریق ژل و پیکرتراشی گرفته تا خال برداری و ایجاد چال گونه، بهترین جراح چال گونه در تهران.

چال لپ (چال گونه) چیست؟ بهترین جراح چال گونه در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: بهترین سونوگرافی تهران

عوارض جراحی چال گونه

عوارض جراحی چال گونه نسبتاً نادر است. با این حال، خطرات احتمالی در صورت وقوع ممکن است جدی باشند.
برخی از عوارض احتمالی عبارتند از:

باقی ماندن جای زخم هم یک عارضه‌ی جانبی نادر اما مطمئناً نامطلوب جراحی چال لپ است.
 • خونریزی در محل جراحی
 • آسیب عصب صورت
 • قرمزی
 • تورم
 • عفونت
 • زخم

چنانچه در محل عمل دچار خونریزی یا ترشح بیش از حد شدید، بهتر است فوراً به پزشک خود مراجعه کنید. زیرا ممکن است دچار عفونت شده باشید و عفونت هم هرچه زودتر درمان شود، احتمال انتشار آن به جریان خون و ایجاد عوارض بعدی کمتر می‌شود.
باقی ماندن جای زخم هم یک عارضه‌ی جانبی نادر اما مطمئناً نامطلوب جراحی چال لپ است. به علاوه این احتمال هم وجود دارد که بعد از اتمام نتایج، اصلاً از شکل چال لپ‌های مصنوعی خود راضی نباشید. قصد ما این است که بگوییم برگشتن و عوض کردن نتایج این نوع جراحی واقعاً سخت است.
به همین دلیل است که بار دیگر تاکید می‌کنیم که ترجیحاً اگر می‌توانید برای عمل به بهترین جراح چال گونه در تهران مراجعه کنید.

چال لپ (چال گونه) چیست؟ بهترین جراح چال گونه در تهران

پیشنهاد ویژه نی نی بان: درمان ناباروری در مردان، وقتی هیچ اسپرمی ندارند!

ریکاوری بعد از جراحی چال گونه

اکثر مردم می‌توانند 2 روز بعد از عمل، به کار و دانشگاه و باقی فعالیت‌های عادی خود برگردند.

دوران ریکاوری یا بهبود بعد از جراحی چال گونه نسبتاً ساده است. اول از همه این‌که لازم نیست در بیمارستان بمانید و در واقع، معمولاً بعد از عمل می‌توانید بلافاصله به خانه برگردید.
دوم این‌که بلافاصله بعد از عمل ممکن است تورم خفیفی را تجربه کنید. در این مدت می‌توانید از کیسه‌های یخ برای کاهش تورم استفاد کنید، اما معمولاً خودش بعد از چند روز به طور خود به خود برطرف می‌شود.
به طور کلی، اکثر مردم می‌توانند 2 روز بعد از عمل ، به کار و دانشگاه و باقی فعالیت‌های عادی خود برگردند. هم‌چنین به احتمال زیاد جراح از شما می‌خواهد که برای ارزیابی نتایج، چند هفته بعد از عمل وقت بگیرید.

هزینه عمل چال گونه

هزینه عمل چال گونه به طور متوسط برای هر دو طرف لپ چیزی بین 3ونیم تا 6 میلیون تومان است.

همان‌طور که گفتیم، عمل چال گونه، جراحی چندان پیچیده‌ای نیست و نیازی به تجهیزات خیلی پیشرفته یا بیهوشی‌های آن‌چنانی ندارد. در نتیجه هزینه عمل چال گونه نسبت به بسیاری از عمل‌های زیبایی دیگر ارزان‌تر است.
هزینه عمل چال گونه به طور متوسط برای هر دو طرف لپ چیزی بین ۳ونیم تا ۶ میلیون تومان است. اما هزینه‌ی دقیق آن به عوامل مختلفی از جمله محل زندگی و کلینیکی که برای جراحی به آن مراجعه می‌کنید نیز بستگی دارد.
به هر حال اگر این میزان هزینه برای شما سنگین است، می‌توانید به جای هر دو لپ، فقط یک طرف صورت‌تان را چال گونه بکارید. اتفاقاً این کار باعث می‌شود چال گونه‌ی شما مادرزادی و طبیعی‌تر جلوه کند.

چال لپ (چال گونه) چیست؟ بهترین جراح چال گونه در تهران

بیشتر بخوانید: هزینه عمل چال گونه چقدر است؟

جمع‌بندی

جراحی چال گونه برای کسانی است که چال لپ مادرزادی ندارند، اما می‌خواهند که داشته باشند. زیرا اگرچه چال گونه به اشتباه، نوعی نقص مادرزادی تلقی می‌شود، اما در بعضی از فرهنگ‌ها نشانه‌ی زیبایی، خوش‌شانسی و حتی ثروت است!
در این جراحی، برش کوچکی در محل مورد نظر ایجاد می‌کنند، بعد مقدار کمی از بافت را با دقت برمی‌دارند و بخیه‌ی کوچکی به نام اسلینگ از پوست و ماهیچه‌های دو طرف ناحیه عبور می‌دهند. با نزدیک شدن پوست و ماهیچه‌ها به یکدیگر، گودی یا چال گونه ایجاد می‌شود.
از این رو لازم است که با بهترین جراح چال گونه در تهران آشنا شده و در این زمینه از او مشورت بگیرید.
برای اطلاعات بیشتر و مراجعه به متخصصان پوست، مو و زیبایی می‌توانید به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.