۲۲۸۶۶۷
۷۳۰۲
۷۳۰۲

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که این روش با ژل، چربی و بوتاکس مقایسه می‌شود؛ از طرفی بعضی‌ها از جراحی صورت فراری‌اند؛ تصمیم گرفتیم مزایا و عوارض این روش را بررسی کنیم.

تا همین اواخر، تنها راه برای رفع مشکلات ناشی از شلی پوست صورت، جراحی بود اما به تازگی لیفت صورت با نخ در سال 1400 و ۱۴۰۱ ، خیلی مد شده است. این روش زیبایی می‌تواند سبب سفتی پوست شود و نمایی لیفت شده ایجاد کند. در ادامه این مطلب نی‌نی‌بان، قصد داریم با جدیدترین متدهای لیفت صورت با نخ آشنا شویم؛ بدانیم این روش جایگزین جراحی، تزریق چربی یا بوتاکس می‌شود؟ قیمت این متدها چقدر است؟ بهترین دکتر برای لیفت صورت در تهران و شهرستان‌ها چه کسانی هستند؟ پس لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر، تا پایان این صفحه همراه ما باشید.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ نوعی عمل زیبایی است؛ در این روش بخیه‌هایی موقت و ظریف، زیر پوست ایجاد می‌شود؛ این نخ‌ها بعد از مدتی جذب می‌شوند و عمل بخیه ، ناحیه را لیفت می‌کند. در این روش زیبایی، می‌توانیم چنین اهدافی را دنبال کنیم:

اهداف لیفت صورت با نخ

 • درمان پوست شل
 • عقب کشیدن پوست
 • سفت شدن پوست
 • پیش‌گیری از روند پیری پوست
 • تحریک بدن برای ساخت کلاژن

ارتباط لیفت با نخ و کلاژن‌سازی

بعد از این‌که لیفت صورت با نخ را انجام دادید؛ با ترحیک کلاژن‌سازی به تداوم ترشح عوامل رشد در بدن هم، کمک می‌کنید. عوامل رشد تاثیر بسیار بالایی در روند زیبایی و ترمیم پوست دارند؛ مثلا:

 • افزایش قدرت پوست
 • حجیم ماندن پوست
 • نرم شدن پوست

با افزایش سن، قوام پوست کم می‌شود؛ پوست به دلیل کاهش میزان کلاژن، حدود ۸۰ درصد از ضخامت خود را از دست می‌دهد. به این ترتیب با کاهش حجم پوست، حالت چین و چروک، به‌تدریج بر پوست صورت، نمایان می‌شود. به‌طوری‌که در حدود ۷۰ سالگی ، پوست حالت سالخورده و ناخوشایندی، پیدا می‌کند. بنابراین می‌توان با لیفت صورت با نخ، روند پیری را کاهش داد.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

اگر لیفت صورت با نخ را انجام ندهیم

با افزایش سن، بدن ما به تدریج کلاژن کمتری تولید می‌کند. هنگامی که پوست ضعیف شود، دیگر نمی‌تواند بافت‌های زیرین خود را ترمیم و پشتیبانی کند؛ بنابراین با نیروی گرانش زمین، به سمت پایین افت می‌کند؛ عوارض این مشکل عبارتند از:

 • شلی
 • افتادگی
 • پوست آویزان
 • بدشکل شدن صورت
 • ظاهر سالخورده

پس راه پیش‌گیری از پوست افتاده چیست؟

به عبارت دیگر ، این فرایند جوانسازی مداوم و پیشرونده را برای بافت های صورت فراهم می کند. بیمارانی که به منظور تحریک کلاژن اقدام به لیفت نخ می کنند ، متوجه بهبود تدریجی رنگ و سفتی پوست خود می شوند. در حالی که نخ های آنها در جای خود قرار دارد ، پاسخ درمانی بدن به طور مداوم فعال می شود زیرا بدن می خواهد مناطق بخیه شده را "التیام" دهد و بخیه ها را بیرون دهد. بدن از نظر بیولوژیکی طوری برنامه ریزی شده است که وقتی هر جسم خارجی موجود در درم را حس می کند اینگونه واکنش نشان دهد. خوشبختانه چون نخ هایی که در حین لیفت نخ زیر پوست قرار می گیرند بسیار کوچک هستند ، بیمار هیچ یک از این اتفاقات را احساس نخواهد کرد. بیشتر مردم وقتی پوست اطراف آنها بهبود یافت اصلا نمی توانند بخیه های خود را احساس کنند.

انواع نخ لیفت صورت

بیشتر نخ‌های لیفت خارجی هستند:

 • کره‌ای
 • امریکایی
 • چینی
 • آلمانی

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

مزایای لیفت صورت با نخ

برای بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت استفاده از لیفت نخ به جای لیفت صورت ، کاهش زمان بهبودی زیاد ناشی از لیفت با نخ است. هنگامی که بیمار جراحی لیفت صورت انجام می دهد ، باید به شدت آرام شود. به این ترتیب ، بیمار باید ترتیبی دهد که شخصی او را از بیمارستان به خانه ببرد. اکثر بیماران برای لیفت صورت حداقل به مدت سه روز پس از جراحی به مراقبت شبانه روزی از سرایدار نیاز دارند. علاوه بر این ، اگر بیمار هنوز بچه هایی در خانه دارد ، ممکن است به مراقبت از کودک نیز نیاز باشد. بیماران لیفت صورت معمولاً برای بهبودی نیاز به یک تا دو هفته مرخصی از کار دارند.

از طرف دیگر ، بازیابی از طریق بلند کردن نخ نسبتاً آسان است. لیفت با نخ را می توان تحت بی حسی موضعی و نه بیهوشی عمومی انجام داد ، بدین معنا که بیماران با لیفت نخ می توانند بلافاصله پس از انجام عمل خود را به خانه برده و از خود مراقبت کنند. در حالی که برخی از بیماران پس از انجام لیفت نخ کمی احساس درد ، قرمزی و تورم می کنند و بنابراین مایلند بقیه روز را تعطیل کنند ، اکثر آنها می توانند بلافاصله به محل کار خود بازگردند.
به ندرت پس از انجام لیفت نخ نیاز به داروهای ضد درد قوی وجود دارد که این امر باعث می شود بیماران بتوانند به روال عادی زندگی خود بازگردند. بنابراین این روش برای افرادی که دارای فرزند در خانه هستند یا افرادی که مشغول به کار هستند ، ایده آل است.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

در حالی که بازیابی با لیفت نخاعی چندان فشرده نیست ، بیماران همچنان باید چند اقدام احتیاطی جزئی را هنگام بهبودی انجام دهند. مهم است که مطمئن شوید که صورت خود را هنگام تمیز کردن یا استفاده از مرطوب کننده به مدت حداقل یک هفته پس از قرار دادن نخ ها به شدت نمالید. همچنین باید سعی کنید سر خود را کمی به سمت بالا بکشید تا در هنگام خواب مستقیم روی صورت خود نچرخید. لیفت نخ ها به دلیل غیر تهاجمی بودن آنها ، کم خطر هستند. عملاً هیچ خطری برای ایجاد جای زخم ، کبودی شدید ، خونریزی یا سایر عوارض بعد از لیفت نخ وجود ندارد. در موارد نادر ، بیماران ممکن است سوزش ، عفونت را تجربه کنند.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد

لیفت نخ ها به دلیل غیر تهاجمی بودن آنها ، کم خطر هستند. عملاً هیچ خطری برای ایجاد جای زخم ، کبودی شدید ، خونریزی یا سایر عوارض بعد از لیفت نخ وجود ندارد. در موارد نادر ، بیماران ممکن است سوزش ، عفونت یا بخیه های آنها در زیر پوستشان نمایان شود. اگر این اتفاق بیفتد ، بخیه ها را می توان به سادگی برداشت و صورت بیمار به حالت اولیه خود باز می گردد. در نهایت ، از آنجا که انجام لیفت با نخ بسیار آسان تر از عمل جراحی لیفت صورت است ، مقرون به صرفه تر هستند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ برای چه سنی مناسب است

لیفت با نخ مفید است ، اما برای بیماران مهم است که انتظارات واقع بینانه ای از این روش داشته باشند. در حالی که لیفت با نخ قطعاً تغییرات قابل مشاهده ای ایجاد می کند ، به طور کلی فقط چند میلی متر صورت را بلند می کند. به همین ترتیب ، آنها نتیجه نهایی ظریف و طبیعی تری نسبت به جراحی لیفت صورت ایجاد می کنند. بنابراین لیفت با نخ بیشتر برای بیمارانی مناسب است که با علائم شلی خفیف تا متوسط ​​و نه شدید مواجه هستند.

بهترین نخ برای لیفت صورت

کاندیدای ایده آل لیفت نخ معمولاً در اواخر سی تا اوایل پنجاه سالگی است ، در حالی که اکثر بیماران بالای ۵۵ سال از جراحی لیفت صورت سود بیشتری خواهند برد. لیفت با نخ می تواند جایگزین لیفت صورت برای بیماران مسنی باشد که به دلایل پزشکی قادر به انجام عمل جراحی نیستند.
از آنجا که لیفت با نخ می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود ، بسیاری از افرادی که شرایط مربوط به سن دارند و آنها را برای جراحی واجد شرایط نمی کند (مانند فشار خون بالا ، دیابت نوع دو و بیماری های قلبی و عروقی) می توانند با خیال راحت این درمان را انجام دهند. در صورت داشتن هرگونه شرایط بهداشتی برجسته ، حتماً با پزشک خود مشورت کنید که آیا لیفت با نخ برای شما مناسب است یا خیر.

این مهم است که درک کنیم در حالی که هیچ تکنیک لیفتینگ نمی تواند نتایج دائمی را به همراه داشته باشد ، جراحی لیفت صورت معمولاً نتایج طولانی تری از لیفت نخ ایجاد می کند. نتایج جراحی لیفت صورت می تواند تا یک دهه طول بکشد ، در حالی که لیفت نخ به طور کلی از یک تا سه سال به طول می انجامد. با این حال، از آنجا که روش لیفت با نخ بسیار کم خطر است ، بیمارانی که نتایج لیفت نخ خود را دوست دارند ، معمولاً می توانند پس از جذب بخیه های قدیمی خود در بدن، مجموعه جدیدی از بخیه های موقتی را قرار دهند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

عوارض لیفت صورت با نخ

اگر پزشک معالج در این عمل تبحر کافی نداشته باشد؛ احتمالا لیفت را به صورت قرینه انجام نمی‌دهد؛ پس از جذب بخیه‌ها، حالت نامتقارت در صورت ایجاد می‌شود.

قیمت بهترین مارک نخ لیفت صورت

بهترین مارک این نخ‌ها حدود ۵۰۰ هزار تومان به بالا قیمت دارند اما برندهای کشورهای کره، آلمان و امریکا خیلی گران‌تر هستند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

قیمت نخ لیفت امریکایی

نخ های NovaThreads و Silhouette InstaLift هر دو به منظور بلند کردن بافت صورت توسط FDA تأیید شده اند. با این حال، در حالی که این روشها بر مکانیسم عمل مشابهی تکیه می کنند و هر دو نتایج عالی را ایجاد می کنند، تفاوتهای کلیدی بین آنها وجود دارد که بیماران باید از آنها آگاه باشند. در زیر، نحوه مقایسه این دو روش با یکدیگر را بررسی خواهیم کرد.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ کاگ

NovaThread ها بخیه هایی هستند که از ماده ای سازگار با زیست محیطی به نام PDO ساخته شده اند که به طور خاص برای جذب مجدد ایمن بدن طراحی شده است. NovaThreads حدود چهار تا شش ماه در محل خود باقی می مانند و پس از آن به آرامی حل می شوند. با این حال ، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که نتایج درمان NovaThreads خود را تا یک سال یا بیشتر پس از درمان مشاهده کنند. این اثر طولانی مدت از بهبود مداوم وضعیت پوست ناشی از تزریق کلاژن ناشی می شود.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

نخ های NovaThread دارای انواع مختلفی هستند: بخیه های خاردار ، که برای جمع آوری پوست (و در نتیجه باعث افزایش حرکت بیشتر می شود) و بخیه های صاف یا خمیده ایده آل هستند. بخیه های صاف ، لیفت کمتری تولید می کنند ، اما برای تحریک کلاژن عالی هستند. بیماران اغلب بخیه های صافی را در نقاط استراتژیک اطراف صورت خود (مانند گوشه دهان یا در امتداد ابروها) قرار می دهند تا مناطق مشکل دار شایع را که نشانه های پیری در آنها مشخص می شود ، هدف قرار دهند. از طرف دیگر ، بخیه های خاردار در نزدیکی خط مو قرار می گیرند تا پوست را به آرامی به عقب بکشد و گونه ها و جولان ها را بلند کند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی

قرار دادن NovaThreads برای بیمار نسبتاً سریع و آسان است. ابتدا از بی حسی موضعی برای بی حس کردن مناطقی که قرار است درمان شوند استفاده می شود ، سپس از یک ابزار کوچک (یک کانول یا سوزن نازک) برای قرار دادن نخ ها در زیر پوست استفاده می شود. کل این پروسه معمولاً فقط ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد و بیمار آزاد است که بعد از آن به سر کار خود بازگردد.

بوتاکس بهتر است یا لیفت با نخ

مانند NovaThreads ، Silhouette InstaLift به استفاده از بخیه های موقت زیست سازگار برای بلند کردن صورت متکی است. Silhouette InstaLift بیشتر بر تحریک پوست تمرکز دارد تا تحریک تولید کلاژن (البته هر دو هدف را محقق می کند) ، بنابراین نخ های مورد استفاده در این روش تا حدودی متفاوت طراحی شده اند. آنها به جای اینکه صاف یا خاردار باشند ، دارای تعدادی بخیه هستند که با "مخروط" های ریز در هم آمیخته شده اند و در چنگ زدن به بافت مهارت دارند. این امر به نخ ها اجازه می دهد تا پوست بیشتری جمع کنند و باعث برجسته تر شدن گونه ها و چانه ها شود. نخ های Silhouette InstaLift برای ایجاد نتایج نسبتاً طولانی مدت نیز طراحی شده اند. بیماران می توانند انتظار داشته باشند که از تأثیر Silhouette InstaLift خود به مدت یک تا سه سال لذت ببرند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

مانند NovaThreads ، Silhouette InstaLift به استفاده از بخیه های موقت زیست سازگار برای بلند کردن صورت متکی است. Silhouette InstaLift بیشتر بر تحریک پوست تمرکز دارد تا تحریک تولید کلاژن (البته هر دو هدف را محقق می کند) ، بنابراین نخ های مورد استفاده در این روش تا حدودی متفاوت طراحی شده اند. آنها به جای اینکه صاف یا خاردار باشند ، دارای تعدادی بخیه هستند که با "مخروط" های ریز در هم آمیخته شده اند و در چنگ زدن به بافت مهارت دارند. این امر به نخ ها اجازه می دهد تا پوست بیشتری جمع کنند و باعث برجسته تر شدن گونه ها و چانه ها شود. نخ های Silhouette InstaLift برای ایجاد نتایج نسبتاً طولانی مدت نیز طراحی شده اند. بیماران می توانند انتظار داشته باشند که از تأثیر Silhouette InstaLift خود به مدت یک تا سه سال لذت ببرند.

انجام Silhouette InstaLift به طور متوسط ​​حدود 45 دقیقه طول می کشد و می تواند تحت بی حسی موضعی انجام شود. یک سوزن نازک مخصوص طراحی شده برای قرار دادن نخ ها در پوست استفاده می شود و ناراحتی بیمار را به حداقل می رساند. گاهی اوقات بیماران چند روز پس از انجام این عمل درد و تورم خفیفی را تجربه می کنند ، اما معمولاً با مسکن های بدون نسخه قابل کنترل است. به این ترتیب، اگر یک Silhouette InstaLift دارید ، احتمالاً می توانید بلافاصله پس از آن به فعالیت های عادی خود بازگردید.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ دو سوزنه

از آنجا که لیفت با نخ بسیار کم خطر است و دارای مدت زمان کوتاه بازیابی است، می توان آنها را با سایر روشهای غیر جراحی ترکیب کرد تا نتایج جامع تر و قابل توجه تری ایجاد شود. هنگامی که پوست شما در اطراف نخ های وارد شده در "InstaLift" بهبود یافت، توصیه می کنیم لیفت نخ خود را با درمانی مانند اولتراپی همراه کنید.

Ultherapy از پالس های ملایم انرژی اولتراسوند برای گرم کردن بافت های همبند زیر پوست استفاده می کند و در نتیجه تولید کلاژن را تحریک می کند. Ultherapy ، که اغلب از آن به عنوان "لیفت صورت غیر جراحی" یاد می شود ، به اندازه کافی ایمن است که تقریباً در هر ناحیه ای از صورت و گردن اعمال می شود. با ترکیب این روش با لیفت نخ ، می توانید میزان کلی سفت کننده پوست دریافتی را به حداکثر برسانید و با درمان گردن و صورت ، لیفتینگ یکنواخت تری ایجاد کنید.

در حالی که لیفت با نخ می تواند به طور موثری پوست را سفت کند ، اما برای رفع لکه های سطح پوست طراحی نشده است. به این ترتیب ، برای از بین بردن علائم سطحی پیری - مانند لکه های پیری ، نواحی رنگدانه ناهموار و خطوط ریز - نیاز به تکنیکی است که به عنوان "جوانسازی پوست" شناخته می شود. در هنگام رویش مجدد پوست ، لایه بالایی درم برداشته می شود و لکه های فوق را از بین می برد. سپس یک لایه جدید و جوان تر از پوست در جای خود رشد می کند.

با ترکیب تعدادی از روشهای مختلف ضد پیری غیرجراحی ، بیماران می توانند به تغییرات عمیقاً مثبت در ظاهر خود دست یابند-بدون تحمل زمان بهبودی طولانی مدت همراه با جراحی.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

لیفت صورت با نخ در تهران

برخی افراد تصور می‌کنند برای لیفت صورت با نخ در سال 1400 و 1401، باید حتما تا تهران بیایند؛ واقعیت این است که پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک، هرساله برای گسترش خدمات خود، دوره‌های فلوشیپ مختلفی را می‌گذرانند. این دوره‌ها به گسترش معلومات و یادگیری تکنیک‌ها کمک می‌کند. بنابراین متخصصان، شهرستان‌های کوچک هم می‌توانند لیفت صورت با نخ را با همین کیفیت تهران، انجام دهند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

بهترین دکتر لیفت با نخ در تهران یا شهرستان

برای پیدا کردن بهترین دکتر لیفت با نخ در تهران یا شهر خودتان، حتما باید تحقیق کنید. وقت بگذارید؛ لیستی از پزشکان متخصص پوست یا جراحان پلاستیکی که این عمل زیبایی را انجام می‌دهند، تهیه کنید. در اینترنت درباره این پزشکان، بخوانید. فروم‌ها را بررسی کنید و نظر مردم را بخوانید. سپس به مطب دکتر مورد نظرتان بروید؛ از بیماران حاضر درباره نتیجه عمل لیفت صورت با نخ، بپرسید. واضح جویا شوید که از کار دکتر راضی هستند یا خیر؟ سپس در جلسه ویزیت، تمام سوال‌های خود را از پزشک مورد نظرتان بپرسید. یک پزشک خوب و دلسوز، باحوصله، نگرانی‌های بیمارش را باید برطرف کند.

لیفت صورت با نخ در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، متد‌های جدید و قیمت‌ها

معرفی بهترین دکتر لیفت صورت با نخ در تهران

برای مراجعه به پزشکان پوست، مو و زیبایی می‌توانید از کلینیک‌ نی‌نی‌بان ، کمک بگیرید. در این بخش از وبسایت ما، تعداد بسیاری پزشک متخصص، حضور دارند که آماده پاسخ‌گویی و مشاوره به شما مخاطبان گرامی هستند.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.