۲۲۸۷۹۲
۱۰۲۴۶
۱۰۲۴۶

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

برای کاشت ناخن چند روش وجود دارد: پودر آکریلیک، ژل، لمینت و پودر دیپ. هر کدام از این روش‌ها، معیاب و مزایایی دارند که بسته به شرایط فرد، به او پیشنهاد داده می‌شود. در ادامه کم و کیف این روش‌ها را بررسی می‌کنیم.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

اگرچه در دهه 1380 که کاشت ناخن خیلی میان خانم‌ها مد شد؛ مخالفان زیادی برای این روش بلند کردن ناخن، وجود داشت. آن زمان کاشت ناخن به نسبت جدید بود و بسیاری از ناخن‌کارها، اطلاعات درستی درباره روش بهداشتی استفده از مواد آکریلیک نداشتند؛ به این ترتیب بسیاری از خانم‌ها دچار قارچ ناخن می‌شدند. از طرقی نداشتن مهارت در سوهان‌کشی ، سبب ایجاد زخم و جراحت دور ناخن‌ها می‌شد. در چند سال اخیر اما روش‌های مختلفی برای کاشت ناخن متداول شده است؛ در ادامه با هم آنها را بررسی می‌کنیم؛ با این هدف که بدانیم، کدام روش کاشت ناخن بهتر است ؟

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

انواع روشهای کاشت ناخن

امروزه ناخن‌کارهای سالن‌های زیبایی مشهور و همچنین سالن‌های تخصصی ناخن، روش‌های جدید کاشت ناخن را بلداند؛ هر سال دوره‌های جدید بین‌المللی شرکت می‌کنند و به این ترتیب چندین متد برای کاشت ناخن می‌توانند پیشنهاد بدهند. این روش‌ها که به دلیل مواد مصرفی متفاوت‌اند؛ عبارت‌اند از:

 • ژل
 • پلی‌ژل
 • پودر
 • پودر دیپینگ
 • لمینت
 • ناخن مصنوعی

مطلب پیشنهادی: آرایشگاه های لاکچری تهران، معرفی ۷ تا از لوکس‌ترین سالن‌های زیبایی

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن با ژل

استفاده از ژل برای کاشت ناخن، یک مزیت کلی دارد؛ آن هم این‌که بوی مواد شیمیایی نافذ ندارد؛ گرد و غبارش کمتر است؛ به این ‌ترتیب اگر به مواد شیمیایی حساسیت دارید یا باردار هستید، این روش برای شما بهتر است.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین سالن زیبایی جردن، این‌دفعه کدام‌‌یکی را بروم؟

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

ژلیش چیست؟

بسیار از افراد تصور می‌کنند که ژلیش یک روش کاشت ناخن است؛ این باور اشتباه است. ژلیش یک برند تولیدکننده مواد ناخن است. هم لاک تولید می‌کند؛ هم پودر، هم انواع و اقسام ژل‌ها را. مانند رابطه‌ای که بین مایع ظرف‌شویی و ریکا یا دستمال کاغذی و کلینکس وجود دارد.

مطلب پیشنهادی: طرح ناخن نوروزی، چی بزنم تا سیزده به در پاک نشه؟

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

ر وش کاشت ناخن با پلی ژل

پلی‌ژل نیز یکی از انواع جدید ژل کاشت ناخن است که دوام بیشتری دارد. با این تفاوت که مواد ژل رد یک تیوب اندازه تیوب ضدآفتاب هستند. ناخن‌کار با قلم این مواد را شکل می‌دهد و در دستگاه UV خشک می‌‌کند.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن مصنوعی

از آنجا که سوهان‌کشی کاشت ناخن با روش‌های ژل و پودر سبب آسیب به بستر ناخن می‌شود؛ بسیاری از خانم‌ها دوست ندارند، ناخنشان را بکارند. این افراد می‌توانند با استفاده از ناخن مصنوعی و همچنین چسب‌های مخصوص، در شرایط دلخواه یا شرکت در مراسم عروسی یا جشن‌ها از این روش استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی: بهترین سالن زیبایی در تهرانپارس، ۱۰ نکته مهم

روش کاشت ناخن با پودر

قدیمی‌ترین روش کاشت ناخن، استفاده از پودر و لیکوئید آکریلیک است. این مواد دسته‌ای ترکیبات شیمیایی هستند و انواع مختلفی دارند؛ مانند الکل‌ها که صدها نوع دارند. مواد آکریلیک شامل پودر( پلی‌مر) و لیکوئید( مونومر) هستند.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

آکریلیک دندانپزشک با ناخن فرق دارد

مواد آکریلیکی در صنایع مختلف استفاده می‌شوند: دندانپزشکی، نقاشی، مجسمه‌سازی و کاشت ناخن. مواد اکریلیک دندانپزشکی که در برخی آرایشگاه‌های استفاده می‌شوند؛ واقعا برای ناخن مضراند؛ نتیجه‌شان هم اصلا خوب نیست، کدر و بدرنگ‌اند؛ همچنین دوام ندارند و ناخن ظرف 1-2 هفته از وسط می‌شکند. این شکستگی به دلیل چسبیدن مواد روی ناخن ممکن است ناخن روی بستر را هم بشکند و ناخن از زیر مواد عفونت کند.

مطلب پیشنهادی: بهترین آرایشگاه غرب تهران، کجا می‌تونم پیدا کنم؟

روش صحیح کاشت ناخن با پودر

مهارت یک ناخنکار در استفاده از پودر آکریلیک و لیکوئید آن، از ان جهن اطمینان دارد که ترکیب این دو ماده، کنار هم خیلی زود خشک می‌شود. بنابراین اگر ناخن‌کار چند نکته را نداندغ کاشت ناخن با پودر کلفت و زشت می‌شود؛ این نکات عبارتند از:

اطلاع از نسبت صحیح مواد: پودر و لیکوئید باید با یک نسبت درست مخلوط شوند؛ نه خیلی خشک نه آن‌قدر رقیق که با گذاشتن توسط قلم، روی ناخن جاری شوند.

مطلب پیشنهادی: بهترین سالن زیبایی در میرداماد را می‌شناسید؟

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

کاشت ناخن با روش دیپ

این روش ترکیبی از دو روش کاشت ناخن با پودر و ژل است؛ به این‌ ترتیب که ناخن‌کار ماده‌ای ژلی را مانند لاک روی ناخن‌تان می‌زند؛ سپس با ناخن شما را در یک ظرف پودر فرو می‌برد که پودر روی ناخن بچسبد: Dip در انگلیسی به معنای خواباندن شیئی در یک ماده دیگر است. علت نام‌گذاری این روش برایتان مشخص شد؟

مطلب پیشنهادی: معروف‌ ترین سالن های زیبایی تهران

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن با لمینت

لمینت نیز از خانواده زل‌ها است اما غلظت ژل‌های معمولی را ندارد؛ این روش برای کسانی مناسب است که دوست دارند، مواد را روی ناخن خود بگذارند. یعنی با تیپ، فرمر یا دیگر روش‌ها، آن را بلند نکنند.

مطلب پیشنهادی: مانیکور و پدیکور ناخن چیست؟

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش جدید کاشت ناخن

روش‌های جدید کاشت ناخن همگی بر پایه دو لاین پودر و ژل هستند؛ در روش‌های جدید مواد مصرفی در هر کدام از این لاین‌ها، بر اساس تحقیقات بخش تحقیق و توسعه، کارخانه‌های تولیدکننده محصولات ناخن، بهبود می‌یابند. اساس هر دو روش همیشه یکی است.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن با کاور

کاشت ناخن به روش کاور، در اصل مانند سایر روش‌های استفاده از پودر و ژل است؛ با این حال ناخن‌کار، دیگر ناخن شما را با تیپ یا فرمر بلند نمی‌کند. این روش برای کسانی مناسب است که ناخن‌های بلند و کشیده‌ای دارند. هدفشان هم افزایش مقاومت ناخن یا اصلاح فرم ناخن است.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن با فرمر

فرمز وسیله‌ای برای افزایش قد ناخن است. این وسیله که حالت برچسب آلومینیومی است؛ زیر ناخن چسبانده می‌شود؛ درجه بندی دارد که برای فرم‌دهی و اندازه قد ناخن، راحت‌تر باشید. بعد از مواد گذاری و خشک شدن توسط هوا یا دستگاه UV، فرمز از زیر ناخن برداشته می‌شود.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن با تیپ

تیپ یک شی شبیه ناخن مصنوعی است که در لبه پایینی، یک بخش فرورفته شبیه پله دارد؛ ناخن‌کارها در روش کاشت ناخن با تیپ، در بخش فرورفته تیپ، چسب چسبانده و روی لبه ناخن می‌گذارند، بلندی دلخواه را از مشتری می‌پرسند. سپس بخش اضافه تیپ را با وسیله‌ای اهرمی شکل می‌برند.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

روش کاشت ناخن با قالب

قالب وسیله‌ای شبیه ناخن مصنوعی است؛ ناخن‌کارها برای افزایش سرعت کار، مواد را داخل قالب می‌گذارند؛ سپس قالب را که به اندازه سایز انگشت مورد نظر انتخاب شده است، روی ناخن می‌گذارند و فشار می‌دهند؛ تا مواد روی ناخن جاگیر شوند؛ سپس حدود 40-90 ثانیه دستشان رو روی ناخن فشار می‌دهند که مواد روی ناخن خشک شود. سپس قالب را بر می‌دارند؛ مواد خشک و صیقلی روی ناخن قرار گرفته است. در این روش کاشت ناخن، هم می‌توان ناخن را کاور کرد؛ هم می‌توان از تیپ به کار برد.

روش کاشت ناخن در خانه

تمام این روش‌های کاشت ناخن را می‌توانید در خانه خودتان هم انجام دهید؛ تنها باید با تمرین مهارت به دست بیاورید.

روش کاشت ناخن در منزل سوهان برقی نیاز دارد؟

سوهان برقی تنها سرعت کار را بالا می‌برد. می‌توانید با انواع سوهان‌های دستی که درجه سختی و نرمی، متفاوتی دارند، مواد گذاشته شده روی ناخن را فرم دهید. سوهان برقی برای افراد تازه‌کار مناسب نیست، زیرا ممکن است دور ناخن‌ها را زخم کند.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

برای افزایش اطلاعات خود درباره پوست، مو و زیبایی هر روز به نی‌نی‌بان سر بزنید؛ برایتان نکات ویژه‌ای داریم.

کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

تمام روش‌هایی که در بالا برای کاشت ناخن، توضیح دادیم، مزایا و معایب خود را دارند؛ با این‌حال باید بببینید، شرایط شما چیست؟ چقدر می‌خواهید برای کاشت، هزینه کنید؟ مواد مصرقی ناخن‌کار چیست؟ همچنین خودتان با کدام‌یک از این مواد راحت‌تر هستید؟

منبع: webmd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.