۲۲۹۱۲۸
۷۳۰۲
۷۳۰۲
پ

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ژلیش روی ناخن کاشت خیلی زیبا می‌شود؛ می‌دانید قلق‌های شفافیت و زیبایی آن چیست؟ برای لاک ژل زدن باید چه نکاتی توسط ناخن‌کارتان رعایت شود؟ در ادامه با نی‌نی‌بان همراه باشید تا یک متخصص لاک ژل شوید.

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

باتوجه به این‌که هزینه طراحی ناخن در سال‌های اخیر بالا رفته است؛ بسیاری از خانم‌ها ترجیح می‌دهند، فقط کاشت ناخن‌شان را به ناخن‌کار، بسپارند و طراحی را خودشان انجام دهند. دوست دارید بدانید ژلیش روی ناخن کاشت چه شکلی می‌شود؟ تا خودتان در خانه انجامش دهید؟ کافی‌ست؛ یک دستگاه UV داشته باشید و چند رنگ لاک ژل؛ خودتان می‌توانید ناخن‌های ظریف و زیبا برای خودتان طراحی کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا بگوییم، چطوری؟

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ژلیش چیه؟

ژلیش در کشور ما به آن لاک‌ناخن‌های رنگی زیبایی می‌گویند که در دستگاه UV یا LED خشک می‌شود. با این حال ژلیش کلمه‌ای است که در سالن‌ها به اشتباه اسفاده می‌شود.

مطلب پیشنهادی: بهترین روش کاشت ناخن کدام است؟

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ژلیش نه! لاک ژل!

ژلیش یکی از محصولات برندی مشهور در صنعت محصولات ناخن است که نام لاین لاک ژل خود را ژلیش (gelish) گذاشته است. مثلا یکی دیگر از برندهای مشهور و مطرح دنیا در زمینه کالاهای ناخن، لاین لاک ژل را با برند شلاک (shellac) روانه بازار کرده است. مثال معروف این غلط‌های مصطلح مانند ریکا و مایع طرف‌شویی یا کلینکس و دستمال کاغذی است.

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ژلیش را می‌توان روی ناخن کاشت زد؟

بعد از این‌که کاشت ناخن‌تان تمام شد یا ترمیم را انجام دادید؛ می‌توانید روی کاشت پودری آکریلیک، ژلیش استفاده کنید؛ بهتر بگوییم لاک ژل. برای این منظور باید با دقت و مهارت لاک ژل را روی ناخن بزنید؛ اجازه ندهید که مانند لاک معمولی به بغل‌های پوست ناخن‌تان بخورد؛ سپس با دستگاه UV خشک‌اش کنید. به همین راحتی ناخن‌هایی براق با درخشندگی خاصی خواهید داشت که لاک معمولی به شما نمی‌بخشد.

مطلب پیشنهادی: ترمیم ناخن شکسته با کاشت پودر چگونه است؟

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ماندگاری ژلیش روی ناخن کاشت چقدره؟

یکی از تفاوت‌های مهم لاک ژل با لاک‌های معمولی، دوام بالای آن است و جالب است بدانید که ژلیش روی ناخن کاشت، دوام بیشتری دارد. بنابراین اگر لاک ژل روی کاشت پودری بزنید تا چند هفته، لاک‌های‌تان درخشان و زیبا می‌ماند؛ تا ترمیم بعدی با لاک کاری ندارید؛ مگر این‌که بخواهید طراحی‌‌تان را تغییر دهید.

مطلب پیشنهادی: طرح ناخن نوروزی، چی بزنم تا سیزده به در پاک نشه؟

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ترمیم لاک ژل چند وقت یک بار؟

برای ترمیم لاک ژل باید به سلیقه خودتان در طراحی توجه کنید اما اگر بخواهیم به لحاظ حفظ کیفیت، مدت ماندگاری را بگوییم؛ این اعداد، باید یادتان بماند:

 • ماندگاری لاک ژل روی ناخن کاشت : 28 روز
 • ماندگاری لاک ژل روی ناخن طبیعی : 14 روز

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

چرا ماندگاری لاک ژل (ژلیش) روی ناخن کاشت بیشتر است؟

هنگامی که بخواهید لاک ژل را روی کاشت پودری بزنید؛ از آنجا که پایه هر دوی این مواد، یعنی لاک ژل و خود پودری که روی ناخن شما محکم شده است؛ از نوع مواد آکریلیکی است؛ این مواد خوب به هم می‌چسبند. روی ناخن طبیعی قضیه فرق دارد. ناخن طبیعی با بافت زنده زیرش در ارتباط است؛ بنابراین مرتب چربی ترشح می‌کند. این چربی سبب جا شدن لاک ژل از روی ناخن طبیعی می‌شود. ابتدایی که بخواهید روی ناخن طبیعی لاک ژل بزنید؛ برای از بین بردن این چربی باید با پولیش زبر، لایه چرب را بتراشید تا لاک ژل بلند نشود .

مطلب پیشنهادی: درمان مشکلات ناخن، آشنایی با شایع‌ترین بیماری‌های آن

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

برای لاک زدن روی ناخن کاشت چه نیاز دارید؟

برایی این‌که بتوانید یک طراحی زیبا با ژلیش یا لاک ژل روی ناخن کاشت داشته باشید؛ بهتر است لوازم‌تان کامل باشد. این لوازم را تهیه کنید تا مانند حرفه‌ای‌ها خودتان به طراحی ناخن‌تان بپردازید و با سلیقه خودتان، زیباتر شوید.

مطلب پیشنهادی: بهترین سالن زیبایی در تهرانپارس، ۱۰ نکته مهم

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

مواد لازم برای ژلیش کردن ناخن کاشت

 • لاک ژل به رنگ دل‌خواه
 • تاپ ژل
 • عقب زن یا پوشر
 • دستگاه UV با نور لامپ 36 وات یا لامپ LED
 • روغن کوتیکول

مطلب پیشنهادی: آرایشگاه های لاکچری تهران، معرفی ۷ تا از لوکس‌ترین سالن‌های زیبایی

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

چطور حرفه‌ای لاک ژل بزنیم؟

برای لاک ژل زدن درست مانند ناخن‌کارهای سالن، تمرین باید کنید؛ این تمرین سخت نیست؛ فقط باید به این نکات دقت کنید.

 • لاک ژل را به مقداز زیاد بر ندارید. هنگام برداشتن لاک ژل از محفظه، قلم‌مو را با لبه محفظه لاک ژل تمیز کنید و مقدار مایع اضافی لاک ژل را بگیرید.
 • لاک ژل را تکان دهید. مواد لاک ژل به صورت محلول هستند اما برخی انواع نامرغوب، خوب در هم حل نشده‌اند و با گذاشتن طولانی مدت روی یک سطح صاف، از هم جدا می‌شوند و حالت ۲ فاز به خود می‌گیرند. بنابراین روی ناخن که بزنید تنها بخشی از مواد موثر فرمول لاک ژل به ناخن‌تان می‌چسبد. به این ترتیب دوام و زیبایی لاک ژل کم خواهد شد.
 • ته لاک ژل را ببندید. یکی از مهم‌ترین قلق‌های لاک ژل زدن، توجه به انتهای محیطی لاک ژل روی ناخن است. وقتی به آرامی لاک ژل را روی ناخن زدید و یک دست‌اش کردید؛ حالا باید با قلم‌مویی که مواد زیادی ندارد، دور تا دور لاک ژل را روی ناخن محکم کنید که بعد از خشک شدن، فواصل میکروسکوپی دور محیط لاک ژل روی ناخن، نماند؛ این فواصل سبب نفود هوا شده و لاک ژل را از روی ناخن بلند می‌کند.

مطلب پیشنهادی: کدام روش کاشت ناخن بهتر است؟

ژلیش روی ناخن کاشت چطوریه؟

ژلیش روی ناخن کاشت در خانه یا سالن؟

تمام مواردی را که در بالا اشاره کردیم؛ می‌توانید در خانه انجام دهید. لاک ژل زدن روی ناخن کاشت، یک کار هنری است که باید با دقت و ذوق انجام شود. اگر حوصله کارهای ظریف و بادقت را ندارید؛ به هیچ عنوان این کار را خودتان انجام ندهید؛ هنگام کاشت ناخن در آرایشگاه، بگویید لاک ژل دلخواه‌تان را هم برای‌تان بزنند. راستی مطالب بخش پوست، مو و زیبایی نی‌نی‌بان را دنبال می‌کنید؟

مطلب پیشنهادی: آرایشگاه معروف شهرک غرب، بهترین در هر خیابان کدام است؟

پ
منبع: beautyce

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.