۲۲۹۵۰۸
۱۴۷۲۷
۱۴۷۲۷

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

گاهی موضوعات کوچکی هستند که می‌توانند افراد را دور هم جمع کنند، مانند یک علاقه مشترک یا یک شباهت. یکی از محبوب‌ترین مطالبی که می‌توان مثال زد صحبت در خصوص رایج‌ترین رنگ مو‌ها در جهان است.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

گاهی موضوعات کوچکی هستند که می‌توانند افراد را دور هم جمع کنند، مانند یک علاقه مشترک یا یک شباهت. یکی از محبوب‌ترین مطالبی که می‌توان مثال زد صحبت در خصوص رایج‌ترین رنگ مو‌ها در جهان است.
ممکن است تعجب کنید که آیا به گروه بزرگی از مردم تعلق دارید که متداول‌ترین رنگ مو در جهان را دارند یا گروه کوچکی از افرادی که نادرترین رنگ مو را دارند.
پس اگر علاقه‌مند به رایج‌ترین رنگ مو‌ها در جهان هستید، ممکن است لازم باشد بدانید که رایج‌ترین رنگ مویی‌ها چیست و چگونه رنگ مو در طول زمان تعیین و افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: معایب و مزایای پروتز مو چیست؟

رایج‌ترین رنگ مو چیست؟

اگر در آمریکای شمالی یا اروپا زندگی می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که بسیاری از افراد رنگ موی سبزه دارند. این ممکن است شما را به این باور برساند که سبزه رایج‌ترین رنگ مو است. اما در کمال تعجب، مشکی غالب‌ترین رنگ مو در سراسر جهان است.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

کمیاب‌ترین رنگ مو کدام است؟

اگر بخواهیم از رنگ مو‌های طبیعی صحبت کنیم باید بگوییم که مو‌های بلوند و مو‌های قرمز طبیعی بسیار کمیاب هستند، اما مو‌های قرمز نادرترین رنگ مو در جهان است. گفته می‌شود، همه رنگ‌های مو دارای سایه‌های مختلفی هستند. بنابراین، شاید دقیق‌تر باشد که بگوییم بلوند‌های توت‌فرنگی کمیاب‌ترین رنگ مو هستند ، زیرا رنگ قرمز فوق‌العاده روشنی دارند.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

رنگ مو مناسب برای پوست سبزه را می‌شناسید؟

برای اینکه بتوانید زیباترین رنگ مو را با توجه به پوست سبزه تان انتخاب کنید باید بدانید پوست تان تن سرد دارد یا گرم، با دانستن این موضوع میتوانید رنگ مویی انتخاب کنید که زیبایی پوست تان را بیشتر کند،

اما از کجا بدانیم پوست مان تن سرد دارد یا گرم؟

برای تشخیص سرد یا گرم بودن پوست تان میتوانید از طلا و جواهرتان کمک بگیرید، به این صورت که اگر نقره به شما بیشتر می‌آید و بیشتر جلب توجه میکند یعنی تن پوست تان سرد است، اما اگر طلا به رنگ پوست تان بیشتر می‌آید یعنی تن پوست تان گرم است.

 • اگر رنگ پوست تان سبزه معمولی است رنگ مو‌های عسلی و فندقی برایتان مناسب است.
 • اگر رنگ پوست تان سبزه روشن است رنگ مو‌های قهوه‌ای و بلوند روشن برایتان مناسب است.
 • اگر رنگ پوست تان سبزه تیره است رنگ مو‌های شاه بلوطی و نسکافه‌ای برایتان مناسب است.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

رنگ موهای مناسب برای پوست های روشن کدام اند؟

نباید از این واقعیت به دور بود که به پوست‌های روشن معمولا اکثر رنگ مو‌ها می‌آید، اما رنگ‌های روشن‌تر چهره خانم‌هایی که پوست روشن و سفیدی دارند باید سراغ رنگ‌های بلوند روشن، نسکافه ای، قهوه‌ای موکا، شرابی و بنفش بروند. این رنگ مو‌ها برای خانم‌هایی که پوست سفیدی دارند عالی هستند. همچنین رنگ مو‌هایی که به طلایی میزنند نیز گزینه خوبی هستند.

هر رنگ مو چقدر رایج است!

چهار رنگ موی طبیعی وجود دارد:

 • موی بلوند
 • موی قرمز
 • مو‌های خاکستری یا سفید
 • مو‌های مشکی یا مو‌های قهوه‌ای بسیار تیره

بیشتر بخوانید: بهترین شامپو ضد ریزش مو خارجی، انتخابش با شما!

مو‌های مشکی دارای سایه‌هایی از سبزه تیره یا تیره تا مشکی هستند. در آمریکای شمالی و اروپای غربی، مو‌های سیاه ممکن است یکی از کم‌معمول‌ترین رنگ‌های موی طبیعی باشند.

مو‌های مشکی اکثریت رنگ مو‌های طبیعی در جهان را تشکیل می‌دهند. در واقع، بین ۷۵ تا ۸۵ درصد از جمعیت جهان متغیر است.

با این حال، اگر به آمریکای لاتین، آفریقا، آسیا، اروپای شرقی و اروپای جنوبی سفر کنید، متوجه خواهید شد که اکثر مردم مو‌های مشکی یا قهوه‌ای تیره دارند.

از آنجایی که جمعیت ترکیبی این مناطق بسیار زیاد است، مو‌های مشکی اکثریت رنگ مو‌های طبیعی در جهان را تشکیل می‌دهند. در واقع، بین ۷۵ تا ۸۵ درصد از جمعیت جهان متغیر است.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

موی بلوند

موی بلوند یکی از کمیاب‌ترین رنگ‌های طبیعی مو است که تخمین زده می‌شود ۳ درصد از جمعیت جهان را شامل شود. از آنجایی که یکی از پرطرفدارترین رنگ‌های موی رنگ‌شده است، ممکن است برای کسانی که همه جا بلوند می‌بینند، آمار تکان دهنده‌ای باشد.

موی بلوند جزو کمیاب‌ترین رنگ‌ طبیعی مو است که ۳ درصد از جمعیت جهان را شامل شود.

بیشتر در شمال اروپا مانند نروژ، سوئد، فنلاند، ایسلند و دانمارک غالب است. با این حال، به طور طبیعی در برخی از مناطق آفریقا، آسیا و جزایر اقیانوس آرام نیز رخ می‌دهد.

به عنوان مثال، ساکنان جزایر سلیمان مو بلوند در اقیانوس آرام هستند.

موی قرمز

مو‌های قرمز بسیار نادر است و تنها ۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد. مو‌های قرمز دارای طیف وسیعی از سایه‌ها هستند، از بلوند توت فرنگی تا قهوه‌ای تیره. این رنگ مو بیشتر در کشور‌های اسکاندیناوی، بریتانیا، اسکاتلند و ایرلند یافت می‌شود. با این حال، مانند دیگر رنگ‌های موی امروزی، مو قرمز‌ها را می‌توان در سرتاسر جهان در نوادگان این مناطق یافت.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

مو‌های خاکستری یا سفید

اگرچه ممکن است باور داشته باشید که مو‌های خاکستری یا سفید تنها در زمان پیری ایجاد می‌شود، دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث می‌شود افراد مو‌های خاکستری یا سفید داشته باشند. به عنوان مثال، افراد ممکن است پیبالدیسم داشته باشند، که اختلالی است که باعث ایجاد یک موی سفید در جلوی خط موی آن‌ها می‌شود.

افراد ممکن است پیبالدیسم داشته باشند، اختلالی که باعث ایجاد یک موی سفید در جلوی خط موی آن‌ها می‌شود.

افراد همچنین ممکن است آلبینیسم یا کمبود رنگدانه در چشم، مو و پوست خود داشته باشند. مهم نیست که چگونه مو‌های سفید یا خاکستری در آن‌ها ایجاد می‌شود، آن‌ها تنها کمتر از ۵ ٪ از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند. به همین ترتیب، به طور مساوی در سراسر مناطق جغرافیایی رخ می‌دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین آرایشگاه برای مش مو

رنگ مو چگونه تعیین می‌شود؟

جنبه اصلی تعیین کننده رنگ مو، میزان رنگدانه یا ملانین است. دو نوع مختلف ملانین وجود دارد: یوملانین و فئوملانین. نوع و مقدار ملانین هر دو در رنگ نهایی مو نقش دارند.

Eumelanin یک رنگدانه تیره است. به طور طبیعی، این در غلظت‌های سنگین‌تر در مو‌های قهوه‌ای و مو‌های سیاه رخ می‌دهد. برعکس، آن‌هایی که مو‌های روشن دارند، مانند بلوندها، مقادیر بسیار کمی اوملانین دارند.

ب ه طور منحصر به فرد، pheomelanin یک رنگدانه سبک است که در مو‌های قرمز یافت می‌شود.

به طور منحصر به فرد، pheomelanin یک رنگدانه سبک است که در مو‌های قرمز یافت می‌شود.

با این حال، از آنجایی که بسیاری از مو قرمز‌ها و سبزه‌ها مو‌های قرمز مایل به قهوه‌ای دارند، به احتمال زیاد ترکیبی از ملانین و فئوملانین دارند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد کراتینه مو همراه با مزایا و عوارض

ملانین‌ها فقط رنگ مو مانند سیاه، قهوه ای، زرد یا قرمز تولید می‌کنند. علاوه بر این، مخلوط‌ها و غلظت‌های مختلف سایه‌های مختلفی را در زیر این چتر‌های رنگی ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این مورد است، ممکن است تعجب کنید که مو‌های سفید چگونه ظاهر می‌شوند. در حالی که مو‌های خاکستری فقط مقدار کمی ملانین دارند، مو‌های سفید اصلاً رنگدانه ندارند. "رنگ" سفیدی که می‌بینید صرفاً نوری است که از سطح مو منعکس می‌شود.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

آیا ژنتیک رنگ مو را تعیین می‌کند؟

ژنتیک نقش اصلی را در ایجاد رنگ مو دارد. با این حال، رنگ مو تنها از طریق یک ژن ایجاد نمی‌شود، بلکه چندین ژن ممکن است در نتیجه نهایی نقش داشته باشند. علاوه بر این، برخی از این ژن‌ها حتی رنگ چشم، پوست، لکه‌ها و کک و مک را ایجاد می‌کنند!

ژن جهش یافته، ژن لیگاند KIT است که نقش اصلی را در ایجاد رنگ مو‌های بلوند در شمال اروپا ایفا می‌کند.

اکثر مردم دو نسخه فعال از MC۱R را دریافت می‌کنند، یکی از هر والدین. این همان چیزی است که رنگ موی سیاه یا قهوه‌ای را تعیین می‌کند. با این حال، تغییرات یا تغییرات در ژن‌های دیگر می‌تواند باعث شود سلول‌ها اوملانین کمتری تولید کنند که منجر به مو‌های بلوند می‌شود.

به عنوان مثال، یک ژن جهش یافته، ژن لیگاند KIT است که نقش اصلی را در ایجاد رنگ مو‌های بلوند در شمال اروپا ایفا می‌کند.

رایج‌ترین رنگ مو در جهان چیست؟

آیا هورمون‌ها می‌توانند رنگ مو را تغییر دهند؟

یکی از دلایلی که باعث می‌شود رنگ مو در طول زمان تغییر کند، تغییرات شدید هورمونی است. این ممکن است بخشی از دلیل تغییر رنگ مو در دوران نوجوانی کودکان، زمانی که زنان باردار یا پس از زایمان هستند، زمانی که زنان یائسه می‌شوند، یا افراد دچار اختلالات، بیماری‌ها یا درمان‌هایی می‌شوند که هورمون‌ها را مختل می‌کند، تغییر می‌کند. تغییرات هورمونی اغلب می‌تواند منجر به کاهش یا افزایش تولید ملانین شود.

منبع: colgate

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.