۲۳۰۲۴۰
۲۴۵۹
۲۴۵۹

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

در این مقاله از نی‌نی‌بان قصد داریم انواع بلیچینگ دندان را مورد بررسی قرار دهیم. جلوی آینه بروید و لبخند بزنید. متوجه هستید که داشتن یک لبخند تا چه حد می‌تواند زیبایی‌های شما را بیشتر نشان دهد؟ اما زمانی که این لبخند با مشکلاتی مانند زردی دندان همراه می‌شود، بیشتر باعث کم شدن اعتماد به‌نفستان خواهد شد. در ادامه روشی را به شما معرفی می‌کنیم که شما را از شر دندان‌های زرد خلاص می‌کند.

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

بلیچینگ چیست؟

این روزها حسابی بازار لمینت یا سفیدی دندان داغ است. راستش را بخواهید هر کسی کاندید مناسبی برای لمینت نیستند. برخی از افراد هستند فرم دندان‌های آن‌ها بسیار منظم و زیباست و تنها مشکلی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند رنگ نامناسب یا لکه روی دندان‌ها است. برای این افراد بلیچینگ می‌تواند گزینۀ مناسبی باشد تا با اعتماد به‌نفس بیشتری لبخند بزنند و از زیبایی دندان‌های خود لذت ببرند.

دندان از دوبخش مینا و عاج تشکیل شده که مینا قسمت روی عاج است. مینای دندان رنگ سفیدی دارد؛ اما در مقابل بخش عاج دندان زرد رنگ است. در طول عادت‌های نامناسب غذایی، سیگار کشیدن یا عدم رعایت بهداشت ممکن است مینای دندان آسیب ببیند و رنگ زردی آن بیشتر نمایان شود.

اگر زیاد اهل قهوه یا چای خوردن هستید یا سیگار کشیدن رنگ دندان‌های شما را به زرد متمایل کرده است به پزشک متخصص دندان مراجعه کنید. بدون شک او روش بلیچینگ را به شما توصیه می‌کند. این روش نه روکشی روی دندان‌های شما به‌وجود می‌آورد و نه از ساختار کلی دندان ماده‌ای را حذف می‌کند. در حالت کلی می‌توان گفت بلیچینگ نوعی سفید کننده دندان است.

انواع بلیچینگ

داشتن لبخند زیبا حق شماست. زمانی که می‌توانید از امکانات مختلف برای سفیدتر شدن دندان‌های خود استفاده کنید چرا معطل هستید؟ مطمئن باشید دندان‌های سفید با بالا بردن اعتماد به نفستان باعث می‌شود همیشه لبخند به لب باشید و در‌نتیجه انرژی مثبتی به اطرافیانتان بدهید. در ادامه انواع بلیچینگ دندان را با همدیگر مرور می‌کنیم:

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

بلیچینگ در مطب

زمانی که تصمیم می‌گیرید دندان‌های سفیدتری داشته باشید و به پزشک مراجعه می‌کنید، ممکن است او با توجه به شرایط شما بلیچینگ در مطب را توصیه کند. در این روش از بلیچینگ پزشک یک ژل محافظ روی لثه بیمار استفاده می‌کند و یک محافظ پلاستیکی روی لثه‌های او قرار می‌دهد. بعد از پوشش کامل لثه مواد بلیچینگ روی دندان‌ها گذاشته می‌شوند و بعد از حدود چند دقیقه پزشک آن‌ها را از روی دندان پاک می‌کند. البته شما می‌توانید در «بلیچینگ مطبی، بررسی کامل مزایا و معایب» اطلاعات خوبی کسب کنید.

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

بلیچینگ در خانه

اگر زمان کافی برای مراجعه به مطب پزشک را ندارید، می‌توانید از او بخواهید وسایل مورد نیاز بلیچینگ را برای شما تهیه کند تا از آن‌ها در خانه استفاده کنید. در این نوع بلیچینگ پزشک یک راهنمای کلی در اختیار شما قرار می‌دهد تا مواد را به ترتیب مراحل گفته شده روی دندان خود قرار دهید. این روش ممکن است به مدت زمان چند روز تا چند هفته احتیاج داشته باشد.

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

محصولات قابل تهیه از داروخانه

علاوه بر بلیچینگ در مطب و خانه، ممکن است هنگام مراجعه به داروخانه یا فروشگاه‌های مختلف محصولات بلیچینگ را مشاهده کرده باشید. این محصولات اغلب به شکل خمیر دندان یا نوارهای بلیچینگ دندان قابل تهیه هستند. غلظت مواد مورد استفاده در این محصولات در مقایسه با غلظت مواد مورد استفاده پزشک کمتر است تا مشکلی برای دندان‌های زیبای شما به‌وجود نیاید. دندانپزشکان برای به‌دست آوردن نتیجۀ مطلوب از مراجعان خود می‌خواهند تا تنها محصولاتی که مورد آزمایش قرار گرفته‌اند را انتخاب کنند.

مزایای بلیچینگ دندان چیست؟

 • بلیچینگ دندان از جمله روش‌های ساده برای سفید کردن دندان‌ها است.
 • در حالت کلی میتوان بلیچینگ دندان را یک روش بی‌خطر دانست.

معایب بلیچینگ دندان چیست؟

 • ماندگاری بلیچینگ دندان مهمترین و اصلی‌ترین عیب آن است. بلیچینگ دندان در بهترین حالت حدود ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارد و به مرور استفاده از سیگار، نوشابه، قهوه یا مواد غذایی رنگی تأثیر آن را کمتر می‌کند.
 • برخی از افراد هنگام استفاده از مواد بلیچینگ دچار حساسیت می‌شوند؛ اما لازم است بدانید این حساسیت دائمی نیست و در مدت زمان کوتاهی رفع می‌شود.
 • نمی‌توان انتظار نتیجۀ دقیق از بلیچینگ دندان داشت. عوامل مختلفی مانند لکه، وراثت و سن می‌تواند در نتیجه تاثیرگذار باشد.

بعد از بلیچینگ دندان چه کنیم؟

مانند هر روش زیبایی دیگر لازم است بعد از بلیچینگ دندان به مجموعه نکاتی که پزشک به شما توصیه می‌کند عمل کنید تا نتیجۀ بهتری را به‌دست آورید. مراقبت‌های بعد از بلیچینگ عبارتند از:

 • پرهیز از خوردن موادغذایی و نوشیدنی‌های دارای رنگدانه حداقل تا ۲۴ ساعت ( اگر به هر علتی مجبور به خوردن یا نوشیدن موادغذایی حاوی رنگدانه شدید لازم است هر چه سریعتر دندان‌های خود را شستشو دهید.)
 • پرهیز از نوشیدن نوشابه قهوه یا چای پررنگ
 • عدم استفاده از غذاهای اسیدی و سرد
 • رعایت بهداشت دهان و دندان
 • عدم استفاده از قلیان، سیگار و دخانیات
 • استفاده از خمیردندان‌های ضد حساسیت
 • شستشوی مرتب دندان‌ها، دوبار در روز
 • مراجعه مجدد به پزشک یک هفته بعد از بلیچینگ

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

دندانپزشکی تخصصی رویال دنت

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

royaldentdentistry

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟
royaldentcenter.com

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

۲۲۲۵۳۵۵۶
۰۹۰۲۲۲۵۳۵۵۶

انواع بلیچینگ دندان، کدام یک بهتر است؟

آدرس: شریعتی، بالاتر از دو راهی قلهک، کوچه صدیق، پلاک ٧، واحد ١٥

چه افرادی میتوانند از بلیچینگ دندان استفاده کنند؟

برخلاف بعضی از روش‌های زیبایی یا عمل‌های جراحی بلیچینگ دندان محدودۀ سنی خاصی ندارد. در مقابل دندان پزشکان توصیه می‌کنند تا قبل از ۱۸ سالگی بلیچینگ دندان را انجام ندهید چون تا این سن هنوز عاج و مینای دندان کامل نشده است. از طرفی اگر دندان‌های پر کرده در دهانتان دارید، بهتر است روش بلیچینگ را انتخاب نکنید. دندان‌های پر کرده در مقایسه با دندان‌های سالم بیشتر تحت تأثیر مواد قرار می‌گیرند و روشن‌تر می‌شوند.

اگر دندان‌های حساسی دارید بهتر است این مسئله را با پزشک خود مطرح کنید تا اقدامات لازم را برای کاهش میزان حساسیت در نظر بگیرد.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان با توجه به تعداد جلسات لازم برای مراجعه و مواد مورد استفاده متفاوت است. در حالت کلی بلیچینگ دندان در مقایسه با لمینت و کامپوزیت هزینۀ کمتری را به شما تحمیل می‌کند. پس اگر شکل ظاهری دندان‌های شما زیباست و تنها زردی آن‌ها باعث ایجاد احساس ناخوشایند در شما می‌شود، بلیچینگ را انتخاب کنید. قیمت بلیچینگ دندان با استفاده از مواد ایرانی در مقایسه با قیمت آن با استفاده از مواد آلمانی تقریباً نصف است. همچنین شما می‌توانید با انتخاب بلیچینگ دندان در خانه به جای مطب هزینۀ کمتری بابت آن پرداخت کنید.

سخن پایانی

روش‌های مختلفی برای زیباتر کردن لبخند وجود دارد که بلیچینگ یکی از آن‌هاست. برای استفاده از این روش می‌توانید به دندانپزشک مراجعه کنید و از او در مورد انتخاب انواع بلیچینگ دندان در خانه یا مطب سوال بپرسید. فراموش نکنید که لازم است بعد از بلیچینگ دندان مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا نتیجۀ طولانی مدتی را تجربه کنید. بلیچینگ در مقایسه با روش‌های دیگر مانند کامپوزیت یا لمینت به‌صرفه‌تر و طبیعی‌تر است تا آن دسته از افرادی که دندان‌های زیبا دارند تنها با از بین بردن زردی یا لکه به‌داشتن ظاهر جذاب خود افتخار کنند.

اگر قصد دارید دندان‌های خودتان را بلیچینگ کنید پیشنهاد می‌کنیم با دندانپزشکی تخصصی رویال دنت هماهنگ کرده و از مشاوره و امکانات آن‌ها استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.