۲۳۰۲۸۲
۲۶۰۳
۲۶۰۳
پ

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

آیا بلیچینگ یا لمینت روشی برای سفید کردن دندان هستند؟ بلیچینگ دندان بهتر است یا لمینت دندان؟ این‌ سوالی است که بسیاری از کسانی که در پی لبخند زیبا و سفیدتر هستند همواره از دندانپزشکان می‌پرسند.  زیبایی دندان و بخصوص رنگ دندان برای اکثر افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. ظاهر دندان‌های شما تأثیر قابل توجهی بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد. در عین حال، شما را جذاب‌تر و جوان‌تر می‌کند.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

تفاوت بلیچینگ با لمنیت

بلیچینگ روش موثر و غیر تهاجمی و همچنین روش کم هزینه و بدون عارضه است که می‌تواند توسط پزشک در مدت کوتاهی برای تغییر رنگ دندان اجرایی شود.

‎هرگونه تغییر رنگ یا لک می‌تواند در اعتماد به‌نفس و کیفیت زندگی افراد تأثیر منفی بگذارد. لمینت و بلیچینگ دندان از جمله بهترین روش‌های زیبایی دندان هستند که هریک ویژگی‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و پس از آشنایی با برخی از این تفاوت‌ها، بهترین روش را متناسب با شرایط خود انتخاب خواهید کرد. بلیچینگ روش موثر و غیر تهاجمی و همچنین روش کم هزینه و بدون عارضه است که می‌تواند توسط پزشک در مدت کوتاهی برای تغییر رنگ دندان اجرایی شود. در مقابل لمینت روش جراحی با ماندگاری طولانی است که قابل اجرا بر روی انواع اقسام دندان‌های مختلف است و می‌توان شکستگی‌های بزرگ و کوچک را با استفاده از آن عیب پوشی کرد. که در این مقاله برای بررسی لمینت و بلیچینگ با ما همراه شوید.

لمینت دندان

لمینت دندان ( لمینت پرسلن که به ونیر پرسلن معروف است) پوسته‌ای نازک است که بر اساس نیاز فرد با مواد رنگی دندان طراحی می‌شود. این پوسته‌ها به منظور تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان‌ها و بهبود ظاهر آن‌ها به سطح جلویی دندان‌ها چسبانده می‌شوند.

لمینت پرسلن ساخته شده از لایه‌های نازک چینی مختلف که با مینای دندان طبیعی و لایه چسبنده جایگزین می‌شود. برخلاف تصور عموم، برای ساخت لمینت چینی نیازی به تراشیدن دندان نیست و در صورت انتخاب روش درمانی مناسب توسط دندانپزشک خاص، فقط برخی نیازهای آماده سازی را برای جاسازی لمینت بدون آسیب به دندان طبیعی محدود می‌کنند.

در کنار جنبه زیبایی، عملکرد صحیح لمینت نیز مهم است و چسباندن صحیح و قوی دندان طبیعی و لمینت چینی ضروری است. دندانپزشک پس از نصب از چسب‌های حساس به نور استفاده می‌کند تا زمانی که لمینت با استفاده از نور، اشعه مخصوص محکم شود.

کلینیک دندانپزشکی لبخند

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

labkhanddentistry۱

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

۳۶۶۰۱۰۷۳

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

آدرس: خیابان پیروزی، نرسیده به محصل، جنب کافی شاپ دیدار، پلاک ۴۲۷،طبقه دوم بالای داروخانه شبانه روزی

آیا لمینت دندان باعث خرابی دندان‌ می‌شود؟

خیر، اگر دندانپزشک شما متخصص و باتجربه باشد، دندان‌های طبیعی شما آسیبی نمی‌بینند. دندانپزشک از شما می‌خواهد که از دهان و فک خود عکس برداری با اشعه ایکس عمومی بگیرید و دندان‌های شما را معاینه می‌کند تا مطمئن شود لمینت دندان برای شما مناسب است یا خیر. اگر دندانپزشک تشخیص داد که لمینت انتخاب مناسبی برای شما نیست، گزینه‌های دیگری مانند کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، ارتودنسی، سفید کردن دندان یا فقط کانتور کردن دندان را پیشنهاد می‌کند.

شما باید اطلاعات کافی در مورد همه گزینه‌ها داشته باشید تا زمانی که بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

فرآیند ساخت لمینت دندان شامل مراحل مختلف است:

مرحله اول : دریک جلسه مراحل آماده‌سازی مورد نیاز روی دندان‌ها با دقت بالایی انجام می‌شود که با دقت میلی‌متری فک بیمار اندازه‌گیری می‌شود.

مرحله دوم : در همان جلسه دندانپزشک شما مدلی از هر دو دندان فکتان (حتی برای انجام لمینت فقط برای یک دندان فک) می‌سازد.

بقیه مراحل به جلسه دیگر حدود یک هفته بعد موکول می‌شود. ضمناً مدل‌ها به لابراتور دندانپزشکی ارسال می‌شوند، به صورت پوسته نازک چینی ساخته می‌شوند و در کوره یا سوهان بر روی بلوک چینی قرار می‌گیرند تا زیباترین، براق‌ترین و شفاف‌ترین لایه‌ها که شبیه به مینای دندان هستند، ساخته شوند.

در جلسه دوم لمینت‌ها روی دندان ها قرار می‌گیرند و با استفاده از چسب‌های قوی روی سطح دندان می‌چسبند.

در صورت نصب صحیح در تمام مراحل، لمینت‌ها با دندان‌ها یکپارچه می‌شوند، هیچ شکاف یا نابرابری وجود نخواهد داشت و فرد می‌تواند از نخ دندان برای تمیز کردن دندان‌های طبیعی استفاده کند.

پس در این حالت برای ساخت چهره طبیعی و حفظ سلامت لایه، دقت دندانپزشکی و همکاری آزمایشگاه متخصص امری ضروری است و همچنین استفاده صحیح از مواد مناسب بسیار مؤثر و لازم است.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

تعمیر و نگهداری لمینت دندان

 • نگهداری از لمینت دندان خیلی ساده است و باید با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن معمولی، آن‌ها را مانند دندان‌های اصلی خود در‌نظر بگیرید. معمولا دندانپزشک استفاده از خمیر دندان غیر ساینده حاوی فلوراید را به شما پیشنهاد می‌کند. برای بررسی عملکرد لمینت و واکنش دهان شما به لمینت باید یک هفته بعد از آن به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • حتی ممکن است با لمینت‌ها مشکلی نداشته باشید، اما باید پس از یک هفته برای بررسی سلامت دهان و دندان خود به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • اگر عادت به قروچه یا فشردن دندان‌های خود دارید، دندان پزشک به شما توصیه می‌کند که از محافظ دندان استفاده کنید تا از دندان‌هایتان در برابر گاز گرفتن در هنگام خواب محافظت کنید.
 • همچنین باید به طور مستمر به پزشک خود مراجعه کنید؛ زیرا ممکن است لمینت چینی با خمیر مخصوص غیرساینده هم ساییده شود. دندانپزشک شما باید در مدت زمان کوتاهی دندان‌های شما را چک کند تا بتواند هر نشانه کوچکی از خرابی را پیدا کند.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای از بین بردن زردی و لکه‌های روی دندان است.

بلیچینگ دندان یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای از بین بردن زردی و لکه‌های روی دندان است. با کمک این روش ایمن می‌توانید به راحتی دندان‌هایی روشن و سفید داشته باشید. در این روش دندانپزشک سعی می‌کند، رنگ دندان را چند درجه تغییر دهد. اما قبل از انجام این کار آزمایشات، وضعیت لثه و فک و دندان شما را به طور کامل بررسی می‌کند تا مشکل و منبع این رنگ زرد را پیدا کند.

کلینیک دندانپزشکی لبخند

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

labkhanddentistry۱

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

۳۶۶۰۱۰۷۳

علاوه بر این موارد، از آنجایی که دندان‌پزشکان از محلول‌های قوی‌تری برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌کنند، این محلول‌ها در کنار تشعشع و حرارتی که برای روشن‌کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند مؤثرتر از کیت‌های سفیدکننده دندان خانگی باشد. در بلیچینگ می‌توان دندان‌ها را از ۳ درجه تا ۸ درجه روشن کرد. هر مرحله از بلیچینگ دندان حدود نیم ساعت تا یک ساعت طول می‌کشد. در برخی موارد، بسته به وضعیت دندان‌ها، دندانپزشک ممکن است این کار را در دو مرحله انجام دهد تا دندان‌های شما کاملا سفید و سفید شود.

روش‌های بلیچینگ دندان؟

به طور کلی دو روش کلی برای بلچیینگ دندان وجود دارد که هر دندانپزشکی ممکن است بسته به شرایط بیمار از آن استفاده کند.

بلیچینگ دندان با استفاده از مواد سفید کننده

در روش اول به دلیل اینکه برخی ازپر‌اکسید‌های موجود در بلیچینگ دندان ممکن است به لثه آسیب برسانند، دندانپزشک باید لثه‌هارا با ژل‌های محافظ بپوشاند. در مرحله بعد مقدار زیادی بلیچینگ دندان روی دندان‌ها قرار می‌گیرد که انجام این مرحله کاملا به مهارت دندانپزشک بستگی دارد.

سفید کننده‌ها به دلیل محتوای پراکسید خود به طور کلی می‌توانند باعث ایجاد حساسیت شوند. در نتیجه پزشک باید از این مواد را به گونه‌ای استفاده کند که کاملاً روی دندان‌ها قرار گیرند. همچنین در هنگام قرار دادن این ماده سفید کننده روی دندان، دندانپزشک باید بسیار مراقب باشد. از آنجایی که در این مرحله مقدار زیادی سفید کننده روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، درصد سفیدی دندان نسبت به سایر روش‌های بلیچینگ بیشتر خواهدبود.

بعد از مدت مشخص که مواد لازم روی دندان قرار می‌گیرد، دندانپزشک دستگاه بلیچینگ را روشن می‌کند. این دستگاه‌ها می‌توانند از برندهای مختلفی باشند. کاری که این دستگاه‌ها انجام می‌دهند این است که با فعال کردن ژل سفید کننده اثر آن را افزایش می‌دهند.

بلچینگ دندان با استفاده از لیزر

یکی دیگر از روش‌های بلیچینگ دندان‌ها با کمک دستگاه لیزر است. در این مرحله دندان‌ها به کمک لیزر بدون درد و حساسیت و بدون استفاده از ژل مخصوص روشن و سفید می‌شوند.

این روش نسبت به سایر روش‌ها زمان کمتر و هزینه بیشتری دارد علاوه بر این، اکثر مردم از نتیجه راضی هستند. ممکن است روش‌های بلچینگ دیگری نیز وجود داشته باشد که از اعتبار رضایت جندانی برخوردار نباشد. به طور کلی این دو روش، دو روش اصلی برای سفید کردن دندان‌ها با کمک بلیچینگ هستند.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

بلیچینگ خانگی

ژلی که دندانپزشک برای بلیچینگ خانگی در اختیار شما قرار می‌دهد، غلظت بسیار کمتری نسبت به ماده سفید کننده موجود در دندانپزشکی دارد، به همین دلیل باید تعداد دفعات استفاده از ژل را افزایش دهید.

یکی دیگر از روش‌های سفید کردن دندان که بسیار جالب است، بلیچینگ دندان در خانه است. در این روش دندان‌پزشک قالبی از دندان‌های شما را تهیه می‌کند و همراه با ژل بلیچینگ به شما ارائه می‌دهد. تنها کاری که باید در خانه انجام دهید این است که ژل را در فواصل زمانی منظم بین قالب و دندان خود قرار دهید. این مواد باید حدود چند ساعت روی دندان شما باقی بمانند. بنابراین بهترین زمان برای انجام این قبل ازخواب است.

شاید باید این کار را در چند مرحله تکرار کنید و در نهایت پس از ۱۴ روز یا بیشتر، دندان‌های شما بسیار سفید می‌شوند.

البته توجه داشته باشید که این روش نمی‌تواند جایگزین روش‌های سفید کردن دندان در دندانپزشکی شود. حتی الامکان سعی کنید از سفید کننده‌هایی که در بسیاری از داروخانه‌ها فروخته می‌شود به طور مرتب برای سفید شدن دندان‌های خود استفاده نکنید . این ترکیبات می‌توانند به‌مرور زمان در دهان و لثه‌های شما حساسیت ایجاد کرده و عوارض جانبی بیشتری ایجاد کنند.

ژلی که دندانپزشک برای بلیچینگ خانگی در اختیار شما قرار می‌دهد، غلظت بسیار کمتری نسبت به ماده سفید کننده موجود در دندانپزشکی دارد، به همین دلیل باید تعداد دفعات استفاده از ژل را افزایش دهید.

تفاوت بلیچینگ و لمینت از نظر فواید و معایب

هریک از این روش‌ها تفاوت‌هایی با همدیگر دارند که این مسئله باعث می‌شود، هر فرد با در نظر گرفتن شرایط خود بهترین روش را انتخاب کند. این موارد عبارتند از:

فواید لمینت دندان

 • از آنجایی که لمینت برای همه افراد مشابه دندان‌های اصلی او و به صورت جداگانه ساخته می‌شود، بنابراین تشخیص تفاوت بین لمینت و دندان طبیعی غیرممکن است.
 • لمینت‌ها بر خلاف دندان‌های طبیعی به دلیل استفاده از مواد با تکنولوژی بالا در ساخت آنها در برابر لکه‌های چای و قهوه مقاوم هستند.
 • لمینت‌ها می‌توانند سفیدی بالایی برای دندان‌های تیره و مقاوم در برابر دندان‌های دیگر انجام دهند.

فواید بلیچینگ دندان

 • اگرچه بلیچینگ یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای روشن کردن دندان‌ها است، اما می‌تواند مزایا و معایبی نیز داشته باشد که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم.
 • اولین مزیت بلیچینگ تغییر چشمگیر در ظاهر شماست. با این روش زردی و لکه‌های روی دندان‌هایتان که ناشی از سیگار کشیدن یا نوشیدن چای و قهوه است کاملا از بین می‌رود و ظاهر بسیار بهتری خواهید داشت.
 • یکی دیگر از مزایای بلیچینگ این است که بر خلاف سایر روش‌های سفید کردن دندان که در مطب انجام می‌شوند، در خانه هم امکان‌پذیر است. به همین دلیل در این روش می‌توانید موادی که در داروخانه‌ها فروخته می‌شوند را هم خریداری و استفاده کنید.
 • یکی دیگر از مزایای بلیچینگ دندان این است که اگرچه از مواد و ترکیباتی مانند پراکسید هیدروژن ساخته شده‌است که می‌تواند به لثه حساس باشد، اما هیچ آسیبی به دندان وارد نمی‌کند. علاوه بر این، اگر دندانپزشک شما در حین بلیچینگ از این مواد به درستی استفاده کند، لثه‌های شما به هیچ وجه آسیب نمی‌بینند.
 • همچنین بلیچینگ اثر فوری دارد. اگر در مطب دندانپزشکی از روش بلیچینگ دندان استفاده کنید در کمتر از ۲ ساعت نتیجه را خواهید دید. اگر از بلیچینگ خانگی در خانه استفاده می‌کنید، باید چند هفته صبر کنید. ممکن است هنگام لمینت یا روش‌های دیگر برای بهبود ظاهر دندان، مقداری از دندان را برش دهند. اما در روش بلیچینگ به هیچ وجه از دندان استفاده نمی‌شود و در نتیجه دندان‌های شما آسیب نمی‌بینند.
 • علاوه بر این موارد، این روش نسبت به روش‌های دیگر مانند لمینت هزینه کمتری برای انجام نیاز دارید. پس از بلیچینگ دندان‌ها، رنگ‌های روی دندان‌های شما تا حد زیادی ثابت می‌ماند. اما در صورت تغییر رنگ می‌توان بلافاصله رنگ دندان را به حالت اولیه برگرداند و از نظر تکرار دفعات هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

معایب لمینت دندان

 • ساخت لمینت چینی زمان بر است و نصب لمینت را حداقل یک هفته به تاخیر می‌اندازد.
 • در صورتی که لمینت‌ها به درستی چسبانده شوند و عوامل تخریب دندان محدود یا از بین رفته باشد، بیمار می‌تواند از لمینت به عنوان دندان طبیعی استفاده کند. با وجود پایداری بالا، لمینت‌ها ممکن است شکننده باشند.
 • لمینت نباید تحت فشار باشد زیرا ساختار دندان‌های طبیعی را ندارند و به زودی دچار آسیب می‌شوند. به عنوان مثال، شما باید از جویدن ناخن، خوردن یخ یا باز کردن در وسایل مختلف با لمینت خودداری کنید.

معایب بلیچینگ دندان

 • بلیچینگ دندان ممکن است برای افرادی که دندان‌های حساسی دارند مناسب نباشد.
 • دندان‌های شما بلافاصله بسیار سفید می‌شوند. بسیاری از افراد ممکن است متوجه شوند که شما از تکنیک‌های سفید کردن دندان استفاده کرده‌اید.
 • اگر مشکل لثه یا دندان دارید یا دندان‌هایتان بسیار حساس است، حتما باید در این مورد با دندانپزشک خود صحبت کنید. ممکن است دندانپزشک شما را از انجام این کار منع کند.
 • بلیچینگ دندان یک روش دائمی برای سفید کردن دندان‌ها نیست و ممکن است در زمان های مختلف به حالت اولیه خود بازگردد.
 • اگر بعد از بلیچینگ از دندان‌های خود مراقبت نکنید، مثلاً چای یا قهوه زیاد مصرف کنید، دندان‌هایتان دوباره تیره شده و اثر بلیچینگ از بین می‌رود. بلیچینگ دندان نیز تا حدودی تغذیه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زیرا باید از خوردن برخی غذاها خودداری کنید. مواد رنگی و صنعتی می‌توانند برای دندان‌های شما مضر باشند.
 • شما باید سیگار را ترک کنید. زیرا سیگار می‌تواند به سرعت اثر بلیچینگ دندان را از بین ببرد.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

نتیجه‌گیری دربارۀ تفاوت بلیچینگ و لمینت دندان

اگر بخواهیم تفاوت لمینت و بلیچینگ را از نظر زیبایی مورد بررسی قرار دهیم، باید گفت: لمینت دندان زیباتر از بلیچینگ جلوه می‌کند چرا که در لمینت تنها سفیدکاری دندان‌ها مد نظر نیست و اقدامات دیگری نیز جهت زیباسازی دندان‌ها انجام می‌شود. در حالی که بلیچینگ دندان تنها برای سفید کردن کاربرد دارد و هیچ تاثیری روی کج بودن دندان‌ها نداشته و به همین دلیل نمی‌تواند زیبایی مطلوبی داشته باشد. البته ناگفته نماند که هردو این روش‌ها به دلیل روشن کردن رنگ دندان‌ها باعث زیبایی ظاهری آنها می‌شوند.

لمینت دندان معمولا قابلیت برگشت به حالت اولیه را نداشته و مینای دندان معمولا از بین می‌رود. همچنین در لمینت دندان ممکن است به دلیل بی توجهی و یا عدم تجربه دندانپزشک، لمینت به خوبی چسبانده نشده و بیفتد. همچنین در لمینت دندان در صورت استفاده مکرر از قلیان، سیگار، قهوه، نوشابه و… امکان تغیبر رنگ لمینت نیز وجود دارد ولی با این حال در برابر لکه‌های چای وقهوه مقاوتر هستند.

در مقابل بلیچینگ برای تمامی انواع دندان‌ها اثر مطلوبی نداشته باشد به گونه‌ای که امکان از بین بردن لکه‌های قهوه ای یا دندان‌های زرد شده به علت مصرف دارو را نخواهد داشت. یک روش دائمی برای سفید کردن دندان‌ها نیست و ممکن است در زمان های مختلف به حالت اولیه خود بازگردد. همچنین در صورت استفاده مکرر چای، قهوه، مواد رنگی وصنعتی وسیگار اثر بلیچینگ را به سرعت از بین ببرد. اما به علت عدم آسیب به بافت و مینای دندان، از جمله بهترین روش‌های سفید کردن دندان به شمار می‌رود.

یکی دیگر از تفاوت‌های لمینت و بلیچینگ دندان از لحاظ نحوه عمل به این صورت است که برای لمینت کاری دندان‌ها باید دو یا سه جلسه به دندانپزشک مراجعه نمایید. در حالی برای بلیچینگ دندان تنها یکبار مراجعه به دندان‌پزشک کافی است حتی قابل اجرا توسط خود فرد با استفاده از ژل‌های سفید کننده در خانه است.

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

هزینه لمینت و بلیچینگ دندان

در حالت کلی میزان هزینه لمینت بیشتر از بلیچینگ دندان است.

قیمت از جمله مهمترین موارد برای ما در هنگام انتخاب روش مناسب است که باید به آن توجه شود. قیمت بلیچینگ دندان بر حسب فک مشخص می‌شود. مثلاً برخی قصد بلیچینگ یک فک را دارد و برخی دیگر دوست دارند این عمل روی هر دو فک انجام شود. اما در لمینت دندان، میزان قیمت لمینت بر اساس تعداد دندان‌هایی که کار روی آنها انجام خواهد شد، محاسبه می شود. در حالت کلی میزان هزینه لمینت بیشتر از بلیچینگ دندان است.

بیشتر بدانید: قیمت لمینت دندان متحرک چقدر است؟

سخن آخر

هر دو روش گفته شده از بهترین راه‌های سفید کردن دندان است که شما می‌توانید بسته به نوع دندان و نظر متخصص یکی از این روش‌‌ها را انتخاب کنید.

در واقع بلیچینگ دندان‌ها، در مجموع هیچ آسیب جدی به دندان‌ها وارد نمی‌کند. همانطور که در مقاله هم گفتیم؛ فقط اکسیژن آزاد شده از پر‌اکسید هیدروژن با رنگدانه‌های موجود در لابه‌لای ساختار مینای دندان ترکیب شده و آن‌ها را اکسید می‌کند. همچنین به مرور زمان با استفاده از بلیچینگ خانگی، این ماده به لایه‌های زیرین مینا نفوذ و رنگدانه‌های موجود در آن را هم اکسید می‌کند. اما میزان سفید شدن دندان در بلیچینگ، به هیچ عنوان مقدار مشخصی نیست. این مقدار در بعضی افراد بیشتر و در بعضی کمتر است. فقط بلیچینگ باعث می‌شود دندان کمی دهیدراته ‌شود که آن هم ظرف دو هفته به حالت قبلی بر‌می‌گردد. ضمناً بلیچینگ به هیچ عنوان روی دندان ‌های پرشده قدیمی یا روکش‌های شما تاثیر نمی‌گذارد. این روش تا حدودی هم احتمال برگشت دارد.

درمقابل لمنیت روش درمان درمان کم تهاجم‌تری است. به همین علت باید بافت مینای دندان در حد دهم میلی‌متر (گاهی کمتر و گاهی بیشتر) تراشیده شود. سپس از دندان شما قالب‌گیری می‌شود. رنگ دندان با توجه به سلیقه شما انتخاب می‌شود و سپس لابراتوار آن را می‌سازد و دندانپزشک آن را روی دندان شما می‌چسباند. لمینت روشی پر‌هزینه اما با کمترین تغییر رنگ است. تنها احتمال شکست آن این است که لمینت شما بیفتد و مجبور شوید برای چسباندن یا ساختن مجدد آن به دندانپزشک مراجعه کنید.

کلینیک دندانپزشکی لبخند

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

labkhanddentistry۱

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

۳۶۶۰۱۰۷۳

فرق لمینت با بلیچینگ چیست؟ بررسی مزایا و معایب

آدرس: خیابان پیروزی، نرسیده به محصل، جنب کافی شاپ دیدار، پلاک ۴۲۷،طبقه دوم بالای داروخانه شبانه روزی

سوالات متداول

بین روش‌های لمینت و بلیچینگ دندان کدامیک کم هزینه‌تر است؟

روش بلیچینگ دندان روش کم هزینه‌تری است.

کدامیک از روش‌های لمینت یا بلیچینگ دندان ماندگارتر است؟

بلیچینگ دندان در اثر نوشیدن قهوه یا چای و همچنین استفاده از سیگار ممکن است دچار تغییر رنگ شود؛ اما لمینت روش ماندگارتری است.

در کدامیک از این روش‌ها ساختار دندان ممکن است دچار آسیب شود؟

روش در روش لمینت ممکن است ساختار دندان دچار آسیب شود.

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

لمینت دندان برای آن دسته از افرادی که علاوه بر زردی، شکستگی یا ترک خوردگی هم دارند، مناسب است.

پ
منبع: luxdental

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند