۲۳۰۴۲۵
۳۰۹۳
۳۰۹۳

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

قدمت گرایش به زیبایی را شاید بتوان به زمان خلقت انسان نسبت داد. جایی که انسان‌های ‌نخستین سعی داشتند با انواع برگ‌ها ‌و زیورآلات خود را به فرد زیباتری تبدیل کنند. اما این داستان گرایش به زیبایی همراه با سایر موارد با گسترش تکنولوژی، دستخوش تغییراتی شد.درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت یکی از روش‌های ‌جدید مورد استفاده در کلینیک‌های ‌زیبایی است. اما اندولیفت چیست؟ و چگونه عمل می‌کند؟ مزایا و برتری این روش نسبت به سایر روش‌ها ‌چیست؟ در ادامه قصد داریم به تفصیل این فرآیند را شرح داده و مزایای استفاده از آن را نام ببریم.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 • سلولیت چگونه ایجاد می‌شود؟
 • سلولیت در چه قسمت‌هایی قابل مشاهده است؟
 • علل به وجود آمدن سلولیت
 • با اندولیفت بیشتر آشنا شویم
 • اندولیفت از نگاه فیزیک

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

سلولیت چگونه ایجاد می‌شود؟

این عارضه بیشتر در بانوان رخ می‌دهد اگر چه رخ دادن آن در بدن آقایان هم شایع است. علت آن را می‌توان به مشکلات پایه‌ای پوست مرتبط دانست.

عوامل متعددی ممکن است زیبایی یک فرد را تحت تاثیر قرار دهند. پیری و افزایش سن یکی از عوامل مهم و اجتناب‌ناپذیری است که به طور مستقیم روی پوست صورت و بدن فرد تاثیر می‌گذارد. سلولیت عارضه‌ای آشنا در میان افراد است که زیبایی فرد را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می‌دهد. قبل از آن که راجع به درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت سخن بگوییم، بهتر است تا با واژه سلولیت بیشتر آشنا شویم. در ادامه مکانیسم ایجاد این عارضه در پوست را بیشتر شرح خواهیم داد.

این عارضه بیشتر در بانوان رخ می‌دهد اگر چه رخ دادن آن در بدن آقایان هم شایع است. علت آن را می‌توان به مشکلات پایه‌ای پوست مرتبط دانست. برخلاف باور عموم تنها مشکل سلولیت تجمع چربی اضافه در پوست نیست که با روش‌هایی چون رژیم غذایی و انجام حرکات خاص ورزشی درمان شود. بلکه در درمان با سلولیت نیاز به یک روش با تاثیرگذاری بالا روی نواحی عمقی پوست است تا درمان سلولیت با موفقیت انجام پذیرد. در سلولیت سطح پوست ناهموار می‌شود. این ناهمواری ناشی از تجمع چربی ها، مواد اضافه و زائد بدن و آب است که در زیر پوست تجمع پیدا کرده‌اند. این مواد پس از مدتی به بافت همبند فیبری که زیر پوست قرار دارد، فشار آورده و عارضه‌ای به نام سلولیت ایجاد می‌شود. البته سلولیت با نام‌های ‌دیگری نظیر پوست پرتقال هم توصیف می‌شود. بهرحال این عارضه پوستی یکی از ناخوشایندترین عارضه‌ها ‌به حساب می‌آید که در آن ظاهر پوست به شدت تغییر پیدا می‌کند. این عارضه باعث کاهش شدید اعتماد به نفس در بانوان می‌شود به همین دلیل بسیاری به درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت روی می‌آورند.

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

سلولیت بیشتر در چه قسمت‌هایی قابل مشاهده است؟

عارضه سلولیت را در هر قسمتی از بدن می‌توان دید، بنابراین مکان مشخصی را برای حضور این عارضه نمی‌توان مشخص کرد. اما بیشتر در ران، بازو، شکم، پهلوها، باسن و سینه‌ها ‌می‌توان رخ می‌دهد. این اتفاق منجر می‌شود تا فرد رضایت کافی را از ظاهر پوست خود نداشته باشد و به ویژه در زمانی که فرد لباس‌های ‌بدن‌نما می‌پوشد به شدت خودنمایی کند. به همین علت بسیاری از افراد تمایل به درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت دارند. اما چرا این عارضه به وجود می‌آید؟

علل به وجود آمدن سلولیت

عوامل مختلفی می‌توانند باعث بروز سلولیت شوند. برخی از این عوامل اجتناب‌ناپذیری بوده و برخی دیگر را می‌توان کنترل کرد. از جمله این عوامل می‌توان به داشتن رژیم غذایی نامناسب، به هم خوردن تعادل متابولیسم بدن ، عوارض جانبی برخی داروها، مصرف الکل و دخانیات، افزایش سن و عوامل ژنتیکی و.... اشاره کرد. هر چند جلوی عواملی مانند افزایش سن و ژنتیک را نمی‌توان گرفت. اما در گام اول برای جلوگیری از بروز سلولیت بهتر است از مصرف دخانیات، الکل و رژیم غذایی نامناسب پرهیز کنید. در گام دوم لازم است تا از مصرف خودسرانه داروها با توجه به بیماری که دارید جلوگیری نمایید. و در نهایت انتظار می‌رود با درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت بتوان تا حد زیادی از این عارضه جلوگیری کرد.

با اندولیفت بیشتر آشنا شویم

اساس این روش به گونه‌ای طراحی شده است که کوچک‌‌ترین آسیبی به بافت‌های ‌مجاور وارد نشود. بنابراین درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت بدون آسیب به بافت خونی و عصبی فرد انجام خواهد شد.

تا اینجای مقاله راجع به سلولیت و علت رخ دادن آن صحبت کردیم. اما همانطور که می‌دانید روش‌های ‌مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارند که هر کدام مزایا و معایبی دارند. در این مقاله قصد داریم به طور اختصاصی راجع به اندولیفت و درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت صحبت کنیم. ابتدا به توضیح روش اندولیفت می‌پردازیم. این روش یکی از روش‌های ‌ زیباسازی و جوان‌سازی پوست به شمار می‌آید. علاوه بر این این روش را می‌توان یکی از کم‌تهاجم‌‌ترین روش‌ها ‌برای درمان و ارتقا سطح زیبایی پوست نیز دانست. اندولیفت کمک می‌کند تا پوست لیفت شده و ظاهر زیبایی نیز پیدا کند. اما مانند سایر روش‌های ‌زیباسازی پوست مانند روش جراحی لیفت، به بستری شدن و بخیه و... احتیاجی نیست. درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت و همچنین از بین بردن چین و چروک‌ها ‌و افتادگی‌های ‌پوست صورت، باعث شده تا این روش بسیار محبوب باشد.

روش اندولیفت با کمک یک دستگاه انجام می‌شود که از آن پرتو لیزر ساطع می‌شود. دستگاه اندولیفت از یک پرتو لیزر استفاده می‌کند. پرتو لیزر ساطع شده از این دستگاه طول موجی معادل ۱۴۷۰ نانومتر دارد. با توجه به طول موج پرتو می‌توان گفت پرتو در دسته مادون قرمز به حساب می‌آید. پرتو اندولیفت به شکل سطحی روی پوست اثر نمی‌گذارد. بلکه پرتو مورد نظر با کمک فیبرهای نازک (میکروفیبر) به بافت‌های ‌عمقی‌‌تر پوست فرستاده شده تا چربی ها، مواد زائد و ... را از بین ببرد. اما اساس این روش به گونه‌ای طراحی شده است که کوچک‌‌ترین آسیبی به بافت‌های ‌مجاور وارد نشود. بنابراین درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت بدون آسیب به بافت خونی و عصبی فرد انجام خواهد شد.

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

اندولیفت از نگاه فیزیک

همانطور که در کلاس‌های ‌درس فیزیک خواندیم، هر جسمی با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، می‌تواند پرتوهایی با طول موج‌های ‌متفاوت را به خود جذب کند. ساده‌‌ترین مثال این داستان جذب نور بیشتر رنگ سیاه نسبت به رنگ سفید است. از این دست مثال‌ها ‌را در طول روز نیز می‌توانیم مشاهده کنیم. برای مثال برای فتوسنتز گیاهان، برگ‌ها ‌طول موج‌های ‌مشخصی از نور خورشید را جذب می‌کنند تا در نهایت بتوانند فتوسنتز انجام دهند.

اما در اندولیفت چه اتفاقی می‌افتد؟ در این روش به طور انتخابی به سراغ حذف چربی‌ها ‌می‌رویم. بنابراین پرتو ساطع شده باید قابل جذب توسط چربی‌های ‌مورد هدف باشد اما توسط بافت‌های ‌دیگر جذب نشود تا آسیبی به بافت‌های ‌مجاور وارد نشود.

همانطور که می‌دانید، بافت پوست به سه لایه اپیدرم، درم و زیر پوست تقسیم می‌شود. به اپیدرم روپوست، به درم لایه میانی و به زیرپوست هیپودرم گفته می‌شود. در اندولیفت اشعه مورد نظر باید به بافت پیوندی و ذخایر چربی موجود در آن برسد. این بافت در لایه میانی و زیرپوست قرار دارد. اشعه اندولیفت با طول موج 1470 برای اثرگذاری روی این بخش مناسب بوده و دمای این قسمت از پوست را افزایش می‌دهد. بدین ترتیب بافت این ناحیه تحت تاثیر قرار گرفته اما بافت‌های ‌نواحی اطراف آسیبی نمی‌بینند. به همین دلیل درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت یکی از روش‌های ‌مفیدی است که باعث آسیب به بافت‌های ‌دیگر نمی‌شود.

با مزایای فوق العاده اندولیفت بیشتر آشنا شوید

درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت به دلیل عوارض کم و مزایای بیشمار آن، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اما این روش چه مزایای ویژه‌ای دارد؟

 • در این روش به علت این که به طور دقیق بافت مورد نظر مورد هدف قرار می‌گیرد، بافت‌ها ‌و سایر قسمت‌های ‌بدن آسیب نمی‌بیند
  روش بسیار کم خطر و کم تهاجمی است. در این روش به علت این که به طور دقیق بافت مورد نظر مورد هدف قرار می‌گیرد، بافت‌ها ‌و سایر قسمت‌های ‌بدن آسیب نمی‌بیند. به همین دلیل روشی بسیار کم خطر‌‌تر نسبت به عمل جراحی و یا مصرف سایر داروها است. بنابراین نیاز به هیچگونه برش، بخیه و... نخواهد بود. هیچگونه خونریزی حاد و ترسناکی رخ نداده و هیچگونه عفونت ناشی از زخم به پوست سرایت نمی‌کند. زیرا هیچگونه آسیب خاصی به بافت شما وارد نمی‌شود که نیاز به ترمیم داشته باشد. علاوه بر آن اثر جراحی روی پوست نمی‌ماند و بعد از درمان پوست سالم خواهد ماند.
 • به دلیل کم تهاجم بودن این روش و این که آسیب حادی به پوست وارد نمی‌شود شما نیاز به هیچگونه بی‌هوشی ندارید. همانطور که عنوان شد درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت بدون نیاز به جراحی و بی‌هوشی است . بنابراین هنگام استفاده از آن با عوارض اجتناب‌ناپذیر داروهای بی‌هوشی مواجه نخواهید بود.
 • طول دوره درمانی با روش اندولیفت کم خواهد بود. در روش اندولیفت طول جلسات و به طور کلی طول بازه زمانی که تحت درمان هستید نسبت به سایر روش‌ها ‌بسیار کم‌‌تر خواهد بود. بنابراین در یک بازه زمانی کوتاه به نتیجه دلخواه خواهید رسید. برای مثال جهت استفاده از اندولیفت برای کل صورت به یک ساعت در یک جلسه درمانی احتیاج خواهید داشت. البته نیاز است تا طول درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت توسط پزشک تعیین شود. لازم به ذکر است که طول درمان معمولا با توجه به وضعیت پوست شما تعیین می‌شود.
 • همانطور که اشاره شد، اندولیفت یک روش جوانسازی پوست است . اما روش‌های ‌دیگری نیز وجود دارند که با توجه به سایر مشکلات پوستی می‌توانند مفید باشند. جالب است بدانید که این روش هیچگونه مداخله‌ای با سایر روش‌های ‌جوانسازی پوست ندارد. بنابراین می‌توانید به طور همزمان از روش‌های ‌دیگر نیز استفاده کنید. البته انتخاب خودسرانه هیچ یک از روش‌های ‌جوان‌سازی پوست توصیه نمی‌شود زیرا لازم است تا با مشاوره درست تصمیم نهایی گرفته شود.
 • این روش نسبت به سایر روش‌های ‌زیباسازی پوست، هزینه‌های ‌بسیار مقرون به صرفه‌تری دارد. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید قبل از انتخاب روش‌هایی با هزینه‌های ‌گزاف مانند روش‌های ‌عمل جراحی و یا لیفت صورت راجع به اندولیفت هم تحقیق کنید.
  هنگام درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت متوجه خواهید شد که این روش نسبت به سایر روش‌های ‌زیباسازی پوست، هزینه‌های ‌بسیار مقرون به صرفه‌تری دارد. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید قبل از انتخاب روش‌هایی با هزینه‌های ‌گزاف مانند روش‌های ‌عمل جراحی و یا لیفت صورت راجع به اندولیفت هم تحقیق کنید. زیرا همانطور که گفتیم، روش اندولیفت بسیار به صرفه‌‌تر از سایر روش‌ها ‌است.
 • طول زمان بهبودی در روش اندولیفت، بسیار کوتاه خواهد بود . به همین دلیل بعد از استفاده از این روش پس از مدت کوتاهی می‌توانید به فعالیت روزمره خود بپردازید. علت این امر آن است که در این روش هیچگونه برش و بخیه‌ای زده نشده و هیچگونه بیهوشی خاصی روی فرد اعمال نمی‌شود به همین دلیل انتظار می‌رود تنها پس از مدت کوتاهی فرد بتواند به فعالیت روزمره خود بپردازد.

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

بعد از اندولیفت برای بدن چه اتفاقی می‌افتد؟

در واقع بافت فیبروزی مسئول پر کردن مناطقی از بدن است که به هر علتی آسیب دیده‌اند. پس از آن مکانیسم ترمیم بافت شروع می‌شود. با شروع مکانیسم ترمیم بافت، ابتدا کلاژن‌سازی برای پوست صورت می‌گیرد.

سوالی که پس از آشنایی اولیه با نحوه درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت در ذهن مخاطب ایجاد می‌شود این است که بعد از انجام اندولیفت چه مکانیسمی در پوست اتفاق می‌افتد.

همانطور که گفتیم اشعه اندولیفت هنگام درمان سلولیت کمک می‌کند تا تخریب‌هایی هدفمند و انتخابی در قسمت‌های ‌مشخص از پوست صورت گیرد. این اتفاق باعث ایجاد بافت فیبروز موقتی در این نواحی از پوست می‌شوند. در واقع بافت فیبروزی مسئول پر کردن مناطقی از بدن است که به هر علتی آسیب دیده‌اند. پس از آن مکانیسم ترمیم بافت شروع می‌شود. با شروع مکانیسم ترمیم بافت، ابتدا کلاژن‌سازی برای پوست صورت می‌گیرد. کلاژن یکی از مهم‌‌ترین پروتئین‌هایی است که در پوست وجود دارد. این پروتئین کمک می‌کند تا پوست جوان شده و به راحتی ترمیم شود. توجه داشته باشید که منظور از ترمیم بافت در روش اندولیفت ترمیم بافت پوستی است. زیرا اندولیفت هیچ آسیبی به بافت عصبی و رگ‌های ‌خونی فرد نمی‌زند و این بافت‌های ‌مهم و ضروری دچار هیچ آسیبی نمی‌شوند.

بنابراین مکانیسم درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت را می‌توان به شکل زیر خلاصه کرد.

 1. فرآیند لیپوامولوسیون در موضعی که سلولیت وجود داشت، رخ می‌دهد. بدین ترتیب ابتدا تخریب روی بافت چربی و مواد زائد پوستی صورت گرفته و سپس چربی‌ها ‌و مواد زائد از موضع خارج می‌شود.
 2. پوست موضعی که اندولیفت روی آن انجام شده است، لیفت شده و هرگونه افتادگی در پوست از بین می‌رود . بدین طریق پوست سفت شده و هیچ افتادگی مشاهده نمی‌شود. به همین دلیل اندولیفت را به غیر از عارضه سلولیت برای سایر عارضه‌ها ‌مانند افتادگی پوست نیز به کار می‌برند.
 3. به دلیل شروع مکانیسم ترمیم بافت، کلاژن‌سازی آغاز شده و پوست موضع جوان و سفت می‌ماند. این ماندگاری تا مدت‌ها ‌ادامه‌دار خواهد بود. منطقه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است، تا مدت مدیدی روند رو به بهبود خود را حفظ می‌کند. یعنی با گذشت از زمان اندولیفت نه تنها پوست خون مرده نمی‌شود بلکه روز به روز ظاهر بهتری پیدا خواهد کرد. در این گونه مواقع می‌توان تفاوت آشکار درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیت و با جراحی را مشاهده نمود. زیرا اغلب پوست بدن بعد از جراحی‌ها ‌آسیب می‌بیند.
 4. هنگامی که امواج لیزر به بافت بدن برخورد می‌کند، انرژی آن تبدیل به انرژی گرمایی می‌شود. با این کار، بافت موضع گرم شده و بدن به تکاپو می‌افتد تا دمای موضع را کم کند. برای این منظور رگ‌زایی انجام داده و خون بیشتری به محل می‌فرستد. این مکانیسم کمک می‌کند تا مواد غذایی و مهم بیشتری به پوست برسد و بدین ترتیب ترمیم پوست راحت‌‌تر اتفاق افتد.

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

برای درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت به چند جلسه درمانی احتیاج خواهیم داشت؟

برای پاسخ به این سوال باید به وضعیت پوست خود رجوع کنید. وضعیت پوست شما مهم‌‌ترین عامل در تعیین تعداد جلسات لازم برای اندولیفت است. بنابراین اگر میزان سلولیت پوست بسیار زیاد باشد به احتمال زیاد نیاز به تعداد جلسات بیشتری خواهید داشت. البته این تعداد جلسات را پزشک متخصص تعیین می‌کند. اما جالب است بدانید که در اکثر مواقع و در بیشترین انواع پوست، تنها یک جلسه درمانی برای بهبود مشکلات پوستی کفایت می‌کند.

عوارض جانبی اندولیفت

حال که صحبت از درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت شد شاید برای شما سوال باشد که بعد از درمان باید منتظر چه عوارض جانبی باشید؟ جالب است بدانید که این روش عوارض جانبی بسیار کمی در پی خواهد داشت. دلیل آن هم همانطور که گفته شد، غیرتهاجمی بودن روش است که هیچ آسیب خاصی روی پوست ایجاد نمی‌کند. بنابراین به دنبال عوارض جانبی شدید در پی درمان با اندولیفت نباشید. عوارض جانبی خفیف مانند قرمزی و تورم هم بیشتر مربوط به روند بهبود پوست بوده که عارضه‌ای طبیعی به حساب می‌آید. اما توجه داشته باشید که برای انجام اندولیفت حتما به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید تا کیفیت کم کار روی پوست شما اثر منفی نگذارد.

سوالات متداول

چرا سلولیت در اندام‌های مختلف به وجود می‌آید؟

عوامل مختلفی باعث ایجاد سلولیت در بدن هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به بی‌آبی، لاغر شدن و پیری پوست اشاره کرد.

آیا روش درمانی برای از بین بردن سلولیت در بدن وجود دارد؟

روش‌های مختلفی مانند اندولیفت برای از بین بردن سلولیت در بدن کاربرد دارند.

سلولیت چیست؟

برجستگی‌های پوستی که به خاطر چربیهای زیر جلد سلولیت نام دارند.

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

کلام آخر

سلولیت یکی از ناخوشایندترین عارضه‌های ‌پوستی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. تفاوتی ندارد که در چه رده سنی هستید و یا چه جنسیتی دارید؟ بهرحال ممکن است روزی متوجه شوید در قسمتی از بدن شما سلولیت رخ داده است. شل شدن بافتی که در آن سلولیت رخ داده و ظاهر ناهمواری که پیدا می‌کند، باعث می‌شود تا فرد احساس ناخوشایندی داشته باشد. به همین دلیل فرد مجبور است تا مرتبا پوست خود را از دید پنهان کند. اما روش‌های ‌مختلفی برای مقابله با این عارضه پوستی وجود دارد. روش اندولیفت یکی از شناخته شده‌‌ترین روش‌ها ‌برای رفع سلولیت در بافت‌های ‌مختلف بدن است.

اساس این روش استفاده از میکروفیبر و ساطع کردن پرتو با طول موج مشخص به بافت مورد نظر است. اثر درمانی اندولیفت تا مدت‌ها ‌پایدار بوده و تهاجمی نبودن و آسیب نرساندن آن به فرد یکی از مهم‌‌ترین مزایای این روش درمانی به حساب می‌آید. علاوه بر این، هزینه مقرون به صرفه و طول درمان کم نیز از دیگر مزایای این روش به شمار می آید. به همین دلیل درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت بسیار رایج شده و افراد بسیاری تمایل دارند تا راجع به این روش درمانی بیشتر بدانند. در این مقاله، توضیحات جامعی راجع به این روش داده تا مسیر انتخابی شما را برای مبارزه با سلولیت روشن‌‌تر کنیم. بنابراین قبل از انتخاب، راهنمایی‌های آورده شده در این مقاله می‌تواند مسیر شما را هموارتر کند.

دکتر امیر مولایی فر - متخصص زیبایی

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

samdermato

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

۲۶۶۱۰۱۴۷
۰۹۳۰۲۷۴۷۴۷۹

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

drmolaeifar.com

درباره درمان سلولیت ران و بازو و شکم با اندولیفت چه می‌دانید؟

آدرس: خیابان دولت، بلوار کاوه، خیابان کیمیا، پلاک ١٧ ساختمان کیمیا، طبقه اول، واحد٤

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.