۲۳۰۴۵۹
۳۶۰۱
۳۶۰۱
پ

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

انسان‌ها همواره تمایل عجیبی برای زیباتر دیده شدن داشتند. این تمایل فارغ از جنسیت و رده سنی در تمامی افراد از دیرباز وجود داشته است. با مرور زمان و با افزایش پیشرفت در امکانات و تکنولوژی، روش‌های زیادی برای زیباسازی چهره و اندام انسان‌ها ابداع شدند. مژه‌ها به دلایل مختلفی می‌توانند کم پشت باشند. عوامل ارثی، افزایش سن، مصرف داروهای خاص و... از جمله عللی هستند که می‌توانند باعث کم پشت شدن مژه‌ها در یک فرد شوند. در این مقاله قصد داریم راجع به کاشت مژه مطالب مهمی را بیان کنیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 • مروری بر روش کاشت مژه
 • چند نوع کاشت مژه داریم؟
 • چه تفاوتی بین کاشت مژه به روش کلاسیک و والیوم وجود دارد؟
 • مژه‌کار حرفه‌ای را انتخاب کنید!
 • جنس مژه‌های کاشت شده از چیست؟

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

مروری بر روش کاشت مژه

از آنجایی که زیبایی چشم‌ها به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت بسیار مهم است، روش‌های جالبی برای زیباتر به نظر رسیدن چشم‌ها ابداع شدند. کاشت مژه کلاسیک یکی از این روش‌ها است. داشتن مژه‌های پرپشت کمک زیادی به زیباتر به نظر رسیدن چشم‌ها در صورت می‌کند. کاشت مژه با نام اکستنشن مژه نیز شناخته می‌شود. در روش کاشت مژه، تکنیک‌های مختلفی استفاده می‌شود تا مژه‌های فرد پ رپشت‌تر و بلندتر از حالت عادی به نظر برسد. مدل‌های مختلفی از مژه روی چشم فرد کاشته می‌شود به همین دلیل کاشت مژه با اسامی مختلفی که در واقع مدل مژه مورد استفاده هستند، همراه است.

بیشتر بخوانید: تفاوت کاشت و اکستنشن مژه چیست و قیمت هر کدام چند در می‌یاد؟

چند نوع کاشت مژه داریم؟

کاشت یا اکستنشن مژه به سه نوع کلی تقسیم می‌شود:

 • کاشت مژه کلاسیک
 • کاشت مژه والیوم روسی که با نام مژه چند بعدی نیز شناخته می‌شود.
 • کاشت مژه مگا والیوم

کاشت مژه کلاسیک را می‌توان جزو ابتدایی‌ترین تکنیک‌ها در حوزه کاشت مژه نام برد. در این روش روی هر یک از تارهای مژه فرد، برای حجیم‌سازی بیشتر یک تار مژه مصنوعی سوار می‌شود. این شیوه کاشت به ویژه برای افرادی که میزان مژه متوسطی دارند، توصیه می‌شود. با مرور زمان این شیوه کاشت مژه پیشرفته‌تر شد و کاشت مژه به روش والیوم از روی آن ابداع گشت. روش کاشت مژه کلاسیک را با نام‌های دیگری نظیر کاشت مژه تار به تار یا مژه تکی نیز مشهور است. در این روش از نسبت یک به یک بهره برده می‌شود. این بدان معنی است که به ازای هر تار موی مژه، یک تارموی مصنوعی روی آن اضافه می‌گردد.

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

چه تفاوتی بین کاشت مژه به روش کلاسیک و والیوم وجود دارد؟

معمولا در روش کاشت مژه کلاسیک از مژه‌هایی با ضخامت بالا استفاده می‌شود. در روش کاشت مژه والیوم، تعداد تارها از یک عدد بیشتر بوده و بنابراین نسبت یک به یک وجود نخواهد داشت.

کاشت مژه با توجه به سلیقه فرد در انواع متفاوتی انجام می‌شود. در روش تار به تار یا همان روش کلاسیک ، تعداد مژه‌های استفاده شده بر اساس تعداد مژه‌های مشتری خواهد بود. در واقع در این روش نمی‌توان حجم زیادی از مژه را برای فرد اضافه کرد. زیرا در روش کلاسیک نیاز است تا نسبت یک به یک رعایت شود. یعنی به ازای هر تار مژه فرد، تنها می‌توان یک تار مژه مصنوعی اضافه کرد. معمولا در روش کاشت مژه کلاسیک از مژه‌هایی با ضخامت بالا استفاده می‌شود.

در روش کاشت مژه والیوم، تعداد تارها از یک عدد بیشتر بوده و بنابراین نسبت یک به یک وجود نخواهد داشت. هنگامی که فرد قصد کاشت مژه به روش والیوم را دارد، باید حجم مژه‌های فرد و هم چنین میزان مقاومت مژه‌های او در نظر گرفته شود. با در نظر گرفتن این دو ویژگی، تعداد تارهای مژه‌ای که قرار است برای فرد کاشت شود، تعیین می‌گردد. جالب است بدانید که در این روش می‌توان به ازای یک تار مژه، حدود ۲ تا ۱۵ عدد تار مژه مصنوعی برای فرد اضافه کرد. معمولا ضخامت مژه‌هایی که در روش والیوم استفاده می‌شود، نسبت به روش کاشت مژه کلاسیک کم‌تر است.

روش کاشت مژه مگا والیوم یکی دیگر از روش‌های کاشت مژه است. این روش شباهت زیادی به شیوه والیوم دارد. اما تفاوت بین این دو روش در تعداد و ضخامت تارهای مژه استفاده شده خواهد بود. در این روش، تعداد مژه‌ها بیشتر است اما ضخامت مژه‌های به کار رفته شده، نازک خواهد بود. بدین ترتیب می‌توان گفت تقریبا روی هر تار مژه فرد، حدود 7 تا9 عدد تار مژه جدید کاشت می‌شود. بدین ترتیب گفته می‌شود مژه به شکل (۷D یا ۹D) کاشت شده است. مژه‌هایی که در نتیجه کاشت مژه مگا والیوم به دست می‌آیند، کمی حجیم‌تر و پر پشت‌تر از مژه‌هایی هستند که در روش‌های قبلی توضیح داده شد.

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

مژه‌کار حرفه‌ای را انتخاب کنید!

مژه‌کار حرفه‌ای مراجعه می‌کنید، بعد از کاشت مژه شاهد انعطاف‌پذیری تارهای آن خواهید بود. مژه‌ها به راحتی برس کشیده می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به شکل منظمی در آورد. علاوه بر این کاشت مژه باعث ریزش مژه‌های طبیعی شما نمی‌شود. هنگامی که زمان ترمیم فرا می‌رسد، مژه‌ها صرفا کمی، کم حجم‌تر شده ولی هنوز حالت زیبایی خود را حفظ می‌کنند.

تفاوتی ندارد که قصد کاشت مژه کلاسیک را دارید و یا به انواع دیگری از کاشت مژه علاقه نشان می‌دهید، در هر صورت لازم است تا مژه‌کار حرفه‌ای برای خود انتخاب کنید. در صورتی که متخصص مژه تجربه کافی در انجام کاشت مژه نداشته باشد، به مرور زمان حتی به مژه‌های واقعی شما نیز آسیب وارد می‌شود.

تارهای مژه مصنوعی باید به شکلی صحیح در بین تارهای واقعی مژه قرار بگیرند، این کار کمک می‌کند تا پایداری کاشت مژه بالاتر رود. در صورتی که مژه‌کار حرفه‌ای نباشد، هر تار مژه مصنوعی را روی چندین تار مژه اصلی شما قرار می‌دهد. در نتیجه این کار، مژه‌ها به شکل نامرتبی بهم متصل می‌شوند. بنابراین بعد از اتمام کاشت مژه نمی‌توان انتظار انعطاف‌پذیری بالایی را از آن‌ها داشت و مژه‌ها به راحتی برس کشیده نمی‌شوند. در نتیجه هنگامی که مژه‌های کاشت شده دچار ریزش می‌شوند، چند تار موی مژه اصلی شما نیز می‌ریزد. به همین دلیل هنگام ترمیم شاهد بی‌نظمی شدید در مژه‌ها و خالی شدن قسمت‌های بزرگی از مژه‌ها خواهید بود.

این در حالیست که هنگامی که به یک مژه‌کار حرفه‌ای مراجعه می‌کنید، بعد از کاشت مژه شاهد انعطاف‌پذیری تارهای آن خواهید بود. مژه‌ها به راحتی برس کشیده می‌شوند و می‌توان آن‌ها را به شکل منظمی در آورد. علاوه بر این کاشت مژه باعث ریزش مژه‌های طبیعی شما نمی‌شود. هنگامی که زمان ترمیم فرا می‌رسد، مژه‌ها صرفا کمی، کم حجم‌تر شده ولی هنوز حالت زیبایی خود را حفظ می‌کنند.

بیشتر بخوانید: بن مژه بهتر است یا خط چشم دائمی؟

مراقبت‌های بعد از کاشت مژه

کاشت مژه کلاسیک هم مانند سایر روش‌های زیباسازی صورت، نیاز به مراقبت‌هایی برای ماندگاری بیشتر دارد. در ادامه به برخی از این مراقبت‌ها اشاره می‌کنیم.

 • قبل از آن که برای کاشت مژه کلاسیک اقدام کنید، اقدام به خرید شوینده‌های آرایشی مناسب کنید. شوینده‌های آرایشی که حاوی روغن‌های طبیعی هستند، بهترین گزینه برای استفاده روی مژه‌های کاشت شده هستند. معمولا این شوینده‌ها کوچک‌ترین آسیبی به مژه‌های کاشت شده وارد نمی‌کنند. اما شوینده‌هایی که دارای پلی اتیلن گلیکول هستند، دشمن درجه یکی برای مژه‌های کاشت شده هستند. زیرا می‌توانند به راحتی باعث از بین بردن چسب مژه و در نهایت ریزش آن شوند.
 • بهتر است بعد از کاشت مژه تا ۲۴ ساعت آن را در معرض آب قرار ندهید. این کار کمک می‌کند تا چسب مژه مستحکم‌تر شده و مژه‌ها به راحتی جدا نشوند. بنابراین بهتر است از رفتن به استخر یا هر گونه فعالیتی که منجر به خیس شدن مژه می‌شود حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید.
 • ماساژ صورت بعد از کاشت مژه کلاسیک یا هر مدل دیگری ممنوع است. بنابراین سعی کنید از ماساژ صورت پرهیز کنید. دلیل این امر آن است که ماساژ پوست صورت با کشیدن پوست همراه است. بدین ترتیب مژه‌ها استحکام خود را از دست داده و به راحتی می‌ریزند.
 • بعد از کاشت مژه، سعی کنید خیلی به چشم دست نزده و یا آن را بی جهت مالش ندهید. این کار ممکن است به آسیب مژه و ریزش آن ختم شود.
 • بهتر است در دوران بارداری از کاشت مژه پرهیز کنید.
 • مصرف دخانیات مانند سیگار یا قلیان و یا هر نوع ماده مخدر دیگری، در هنگام داشتن کاشت روی مژه‌ها ممنوع است. دود ناشی از مصرف دخانیات می‌تواند تا حد زیادی باعث از بین بردن مژه‌های کاشته شده شما شود.
 • بهتر است بعد از دوران پریود خود برای کاشت مژه مراجعه کنید. این کار کمک می‌کند تا دوام مژه‌ها بیشتر شود. در صورتی که سه روز قبل از شروع عادت ماهیانه برای کاشت مژه اقدام کنید، متوجه تاثیر منفی زیاد آن خواهید شد.
 • بهتر است هنگام خوابیدن، به گونه‌ای بخوابید که فشار زیادی به چشم‌ها وارد نشود. به طور کلی تماس بیش از اندازه چشم‌ها با سطح، مقاومت مژه‌های کاشته شده را کاهش می‌دهد.
 • در صورتی که اقدام به شستشوی صورت کردید، بهتر است از دستمال ضخیم برای خشک کردن صورت استفاده نکنید. از یک دستمال نرم برای خشک کردن مژه‌ها استفاده کرده و خیلی روی مژه‌ها فشار وارد نکنید. البته همانطور که گفتیم تا ۲۴ ساعت اول مژه‌ها نباید مرطوب شوند.
 • برای پایداری بهتر چسب مژه‌ها بهتر است تا ۲۴ ساعت از لوازم آرایشی روی چشم یا پلک‌ها استفاده نکنید.
 • هیچگاه سعی نکنید با کندن مژه‌های مصنوعی آن‌ها را از چشم جدا کنید. این کار به شدت به مژه‌های طبیعی شما نیز آسیب می‌زند.
 • در صورتی که بعد از کاشت مژه، احساس التهاب یا سوزش و خارش در چشم شما تا چندین ساعت ادامه داشت، حتما به مژه کار اطلاع دهید. سپس به پزشک برای معاینه بهتر مراجعه کنید.
 • در صورتی که قصد دارید مژه‌های کاشته شده را حالت دهید، بهتر است از ریمل‌های ضد اب استفاده نکنید. علاوه بر این، استفاده از ریمل‌هایی که ترکیبات روغنی دارند نیز ممنوع است. این نوع ریمل‌ها در گذر زمان باعث ریزش شدید مژه‌های کاشته شده می‌شوند.

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

جنس مژه‌های کاشت شده از چیست؟

سوالی که بسیاری از افراد هنگام کاشت مژه کلاسیک دارند، این است که جنس مژه‌ها از چیست؟ مژه‌هایی که برای کاشت مژه استفاده می‌شوند اغلب از موی سمور، انسان و یا از ابریشم مرغوب هستند.

بیشتر بخوانید: مرکز تخصصی کاشت مژه در تهران کجاست؟

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

انتخاب بین روش کلاسیک یا والیوم

به طور کلی اگر به دنبال مژه‌هایی هستید که بسیار پرحجم باشند، بهتر است روش والیوم را انتخاب کنید. اما اگر به دنبال افزایش حجم طبیعی در مژه‌ها و همچنین به دنبال مراقبت آسان‌تر بعد از کاشت هستید، روش کلاسیک برای کاشت مژه شما مناسب‌تر است.

برای انتخاب مدل کاشت، ابتدا باید بدانید که چه هدفی از کاشت مژه دارید؟ پیشنهاد می‌شود ابتدا عکس‌های متنوعی از روش‌های مختلف را دیده و با توجه به سلیقه خودتان انتخاب انجام دهید. اما به طور کلی در صورتی که برای بار اول می‌خواهید کاشت مژه انجام دهید، بهتر است از روش کلاسیک برای کاشت مژه استفاده کنید. علاوه بر این در صورتی که می‌خواهید کاشت مژه بسیار طبیعی به نظر برسد، باز هم روش کلاسیک به روش والیوم اولویت دارد. به طور کلی اگر به دنبال مژه‌هایی هستید که بسیار پرحجم باشند، بهتر است روش والیوم را انتخاب کنید. اما اگر به دنبال افزایش حجم طبیعی در مژه‌ها و همچنین به دنبال مراقبت آسان‌تر بعد از کاشت هستید، روش کلاسیک برای کاشت مژه شما مناسب‌تر است.

بیشتر بخوانید: بن مژه چشم چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

سوالات متداول

آیا کاشت مژه کلاسیک باعث ریزش مژه‌ها می‌شود؟

به طور کلی هیچ نوع کاشت مژه‌ای باعث ریزش مژه‌های طبیعی فرد نمی‌شود. اما در صورت استفاده از مواد نامرغوب و کاشت غیرتخصصی، نه تنها کاشت مژه‌ها دوام نخواهد داشت بلکه مژه‌های طبیعی فرد هم دچار ریزش می‌شود.

کاشت مژه به شیوه کلاسیک برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت مژه به روش تار به تار یا کلاسیک، برای افرادی که به دنبال مژه‌های طبیعی با حجم طبیعی هستند، بسیار مناسب است. این روش کمک می‌کند تا مژه‌های شما به شکلی طبیعی افزایش حجم دهد.

کاشت مژه به روش کلاسیک بهتر است یا والیوم؟

هر نوع کاشت مژه‌ای می‌تواند با توجه به هدفی که دارید برای شما مناسب باشد. در صورتی که به دنبال ظاهر طبیعی‌تری هستید، روش کلاسیک را انتخاب کنید. اما در صورتی که به دنبال افزایش حجم بیشتری روی مژه‌ها هستید، روش والیوم برای شما بهتر است.

کاشت مژه کلاسیک؛ زیبایی و ظرافت

کلام آخر

امروزه روش‌های زیادی برای افزایش زیبایی چهره افراد ابداع شده است. کاشت مژه نیز یکی از روش‌هایی است که استفاده از آن برای افزایش حجم مژه‌ها رایج شده است. کاشت مژه امروزه به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. مدل‌های مختلفی که برای کاشت مژه وجود دارد دارای تفاوت‌های اندکی باهم هستند. هر فرد می‌تواند با توجه به هدفی که از کاشت مژه دارد، یکی از مدل‌های موجود را انتخاب کند. در این مقاله راجع به روش کاشت مژه تار به تار یا کلاسیک صحبت شد. این روش را می‌توان یکی از ابتدایی‌ترین روش‌های کاشت مژه دانست. اما بعد از ابداع و معرفی این روش، روش‌های دیگری مانند والیوم هم به دنیا معرفی شد. در صورتی که قصد آشنایی با روش کلاسیک یا سایر مدل‌ها را دارید، این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد. همچنین در صورتی که برای انتخاب مدل کاشت مژه مردد هستید نیز این مقاله می‌تواند راهنمایی خوبی برای انتخاب درست شما باشد.

بیشتر بخوانید: درمان افتادگی پلک با لیزر و هزینه آن

پ
منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند