۲۳۱۹۹۴
۲۴۹۲
۲۴۹۲

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید

سن که افزایش می‌یابد، پوست سفتی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شروع به چین و چروک شدن می‌کند. به همین دلیل هم خط فک تغییر می‌یابد. زاویه سازی فک با فیلر، این مشکل را برطرف می‌سازد.

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید

سن که افزایش می‌یابد، پوست سفتی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شروع به چین و چروک شدن می‌کند. به همین دلیل هم خط فک تغییر می‌یابد. زاویه سازی فک با فیلر، این مشکل را برطرف می‌سازد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • زاویه سازی فک با فیلر: 10 سئوال که باید بپرسید
 • مزایای زاویه سازی فک با فیلر چیست؟
 • فیلرهای فک در مقابل بوتاکس: کدام یک بهتر است؟
 • زاویه سازی فک با فیلر چگونه است؟
 • چقدر فیلر تزریق می‌شود؟
 • آیا زاویه سازی فک با فیلر درد دارد؟
 • آیا این روش، عوارض جانبی دارد؟
 • بایدها و نبایدها بعد از فیلر فک چیست؟
 • ماندگاری پرکننده‌های فک چقدر است؟
 • هزینه پرکننده فک چقدر است؟
 • زاویه سازی فک با فیلر برای مردان بهتر است یا زنان؟
 • خلاصه

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
با افزایش سن، گوشه‌های دهان، متفاوت می‌شوند و چین و چروک در امتداد خط فک به وجود می‌آید. البته زاویه سازی فک همیشه هم به خاطر افزایش سن نیست. سلبریتی‌ها از این روش زیاد استفاده می‌کنند، حتی زاویه سازی بین افراد دیگر هم افزایش یافته است.
علاوه بر افزایش سن، ممکن است افراد به صورت ژنتیکی ساختار استخوانی ضعیفی داشته باشند، یا افراد چاق در امتداد فکشان تجمع چربی دارند.
در ادامه، به 10 سئوال رایجی که درباره زاویه سازی فک با فیلر وجود دارد، پاسخ می‌دهیم:

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
۱- مزایای زاویه سازی فک با فیلر چیست؟
پرکننده‌ها به فک حجم می‌دهند، جلوه‌ای لیفتیک ایجاد و خطوط را پر می‌کنند. کانتور کردن خط فک هم می‌تواند به بازیابی تعادل صورت، اصلاح عدم تقارن و حتی بهبود غبغب کمک کند.

شما همین حالا بدون زاویه سازی فک، یا انجام هر عمل زیبایی دیگر، بهترین نسخه از خود هستید. خودتان را همین‌طور که هستید دوست داشته باشید.

با پرکننده‌های فک، پزشک می‌تواند به طور موثر خط فک شما را تراشیده و یک زاویه مشخص از پایین گوش، درست تا چانه شما ایجاد کند. در این روش حتی اگر چربی گردن شما کاهش نیابد، گردن شما باریک‌تر و کشیده‌تر می‌شود.
اگر می‌خواهید زاویه سازی فک انجام دهید، خوب است بدانید که نباید به صورت مجزا به خط فک خود نگاه کنید. هدف زاویه سازی این است که کل صورت دچار یک هماهنگی شود و ساختاری طبیعی‌تر به دست بیاورد.
این نکته را هم در نظر بگیرید که همانطور که هر چهره متفاوت است، درمان‌ها هم متفاوتند و درمان متناسب با نیازهای شما تنظیم می‌شود تا به بهترین نسخه از خود تبدیل شوید.
البته شما همین حالا بدون زاویه سازی فک، یا انجام هر عمل زیبایی دیگر، بهترین نسخه از خود هستید. خودتان را همین‌طور که هستید دوست داشته باشید.

بیشتر بخوانید: مزایای تزریق فیلر

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
۲- فیلرهای فک در مقابل بوتاکس: کدام یک بهتر است؟
مهم‌ترین نکته این‌که بوتاکس برای پر کردن یا افزایش حجم تزریق نمی‌شود ! بلکه حرکات عضلانی را ضعیف می‌کند، چین و چروک‌های پویا و ظاهر خطوط ریز روی صورت شما را کاهش می‌دهد.
پس همین‌طور که متوجه شدید، این دو کاملا با هم متفاوتند. پرکننده‌های فک و بوتاکس می‌توانند نتایج سریع‌تری نسبت به «آکوالیکس» داشته باشند. «آکوالیکس»، تنها درمان زیبایی برای کاهش چربی است. بنابراین همه چیز به تشخیص درست قبل از انتخاب درمان بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس و تاثیر آن در جوانی پوست صورت

۳- زاویه سازی فک با فیلر چگونه است؟
در اولین مشاوره، پزشک شما را ارزیابی می‌کند و به اهداف و انتظارات شما گوش می‌دهد تا یک برنامه درمانی شخصی را برایتان تنظیم کند.
پزشک توصیه خواهد کرد که مصرف رقیق‌کننده‌های خون مثل آسپرین، مکمل‌های گیاهی و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن را یک هفته قبل از عمل قطع کنید.
در روز عمل، پزشک از یک سوزن کوچک برای تزریق پرکننده اسید هیالورونیک استفاده می‌کند.
فیلر در زیر پوست و بالای استخوان تزریق می‌شود تا خط فک مشخص شود و در صورت لزوم چانه شما بیشتر نمایان شود.
هنگامی که فیلر پوستی تزریق شد، پزشک ناحیه تحت درمان را ماساژ می‌دهد تا مطمئن شود که پرکننده به طور مساوی پخش شده و در موقعیت مناسب قرار گرفته است.

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید

بیشتر بخوانید: فیلر بهتر است یا ژل؟

۴- چقدر فیلر تزریق می‌شود؟
اینکه چقدر فیلر به خط فک شما تزریق می‌شود به ساختار خط فک بستگی دارد. در بیشتر موارد، کانتورینگ فک به 3 تا 8میلی‌لیتر برای مردان و 2 تا 6میلی‌لیتر برای زنان نیاز دارد. با این حال، بیماران مسن‌تری که کاهش حجم بیشتری را تجربه کرده‌اند، ممکن است در هر جلسه به مقدار بیشتری تزریق نیاز داشته باشند.
کل این عمل بسیار سریع است و می‌تواند بین 30 تا 45دقیقه طول بکشد . حتی با در نظر گرفتن تورم خفیف نتایج به شکل فوری قابل مشاهده‌اند. با این حال، باید نزدیک به دو هفته منتظر بمانید تا فیلرها جذب شوند و نتایج نهایی را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: تاثیر سرما بر پوست؛ برای محافظت از پوست چه باید کرد؟

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
۵- آیا زاویه سازی فک با فیلر درد دارد؟
در مورد پرکننده‌های خط فک، از سوزن‌هایی کوچک استفاده می‌شود. اگر چه این یک روش، دردناک نیست، پزشک می‌تواند از مقداری کرم بی‌حس‌کننده لیدوکائین استفاده کند یا بی‌حس کننده موضعی را به صورت مستقیم در امتداد فک شما تزریق کند تا ناحیه بی‌حس شود. بنابراین شما درد یا ناراحتی زیادی را احساس نخواهید کرد .

عوارض جانبی که باید انتظارشان را داشته باشید مقداری تورم، کبودی، قرمزی، خارش یا حساسیت به لمس است. با این حال، این عوارض معمولا بین ۲ تا ۳روز کاهش می‌یابند.

حداکثر ممکن است با هر تزریق، فشاری مختصر احساس کنید.

6- آیا این روش، عوارض جانبی دارد؟
عوارض جانبی که باید انتظارشان را داشته باشید مقداری تورم، کبودی ، قرمزی ، خارش یا حساسیت به لمس است. با این حال، این عوارض معمولا بین ۲ تا ۳روز کاهش می‌یابند. در صورت درد از «پاراستامول» استفاده کنید.
خطر عوارض جدی مانند تزریق تصادفی به رگ خونی، بسیار نادر است. به همین دلیل، باید حتما به یک پزشک متبخر مراجعه کنید. وقتی بحث سلامتی و زیبایی چهره شما مطرح است، به دنبال ارزانی نباشید!

پیشنهاد ویژه: آشنایی با پزشکان متخصص پوست، مو و زیبایی

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
۷- بایدها و نبایدها بعد از فیلر فک چیست؟
در 6ساعت اول نباید صورت خود را لمس کنید. تا 24ساعت پس از درمان از انجام ورزش یا استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید.
به مدت چند روز، صورت خود را با آب و یک پاک‌کننده ملایم بشویید . همچنین لازم است به مدت دو هفته از جویدن سخت، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، سونا، اتاق بخار و درمان‌های صورت مثل لایه‌برداری خودداری کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه پوستی صاف یکدست داشته باشیم؟

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
۸- ماندگاری پرکننده‌های فک چقدر است؟
پرکننده‌های خط فک بین 9 تا 18ماه دوام دارند. پرکننده های «هیدروکسی لاپاتیت کلسیم» می‌توانند حدود 15ماه دوام بیاورند.
پرکننده‌های هیالورونیک اسید حتی ممکن است تا دو سال هم دوام داشته باشند.
البته مدت‌زمان ماندگاری در هر بیمار با توجه به مارک فیلر، میزان تزریق فیلر ، عمق و به ویژه متابولیسم بدن، متفاوت است. پرکننده اسید هیالورونیک به مرور زمان جذب می‌شود.

مدت‌زمان ماندگاری در هر بیمار با توجه به مارک فیلر، میزان تزریق فیلر، عمق و به ویژه متابولیسم بدن، متفاوت است.

برای ماندگاری بیشتر فیلر، پوست خود را به طور مرتب مرطوب کنید تا به حفظ عمر پرکننده پوست کمک کرده باشید. اما، با توجه به اینکه نتایج بین 9 تا 12ماه شروع به کاهش می‌کنند، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که هر شش ماه یکبار تزریق انجام دهید تا نتایج طولانی‌مدتی به دست بیاورید.

9- هزینه پرکننده فک چقدر است؟
قیمت زاویه سازی فک با فیلر با توجه به نوع برند و مقدار تزریق فیلر، متفاوت است. قیمت دقیق را از پزشک معالج خود بپرسید ، اما به صورت حدودی این درمان، بین یک و نیم تا پنج میلیون تومان هزنیه دارد.

بیشتر بخوانید: جدیدترین روش پاکسازی پوست صورت

زاویه سازی فک با فیلر: ۱۰ سئوال که باید بپرسید
۱۰- زاویه سازی فک با فیلر برای مردان بهتر است یا زنان؟
تفاوت چندانی وجود ندارد. معمولا هدف خانم‌ها خطوط فک باریک‌تر است، اما آقایان برای فک کاملا زاویه‌دار رویاپردازی می‌کنند. درمان پرکننده خط فک، با در نظر گرفتن و درک تفاوت‌های کلیدی هر دو جنس در آناتومی صورت، امکان‌پذیر است.
فیلرهای پوستی برای مردان و زنان برای تقویت ساختار استخوانی، به طور یکسان عمل می‌کنند .

خلاصه
فیلرهای فک برای برطرف کردن چین و چروک، غبغب یا مشکلات ساختاری ژنتیکی استخوانی فک مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع درمان، درد قابل توجهی ندارد. مدت انجام آن بین 30 تا 45 دقیقه است و ماندگاری آن بسته به آناتومی بدن شما، مارک فیلر و مقدار تزریق بین 9 تا 18ماه بستگی دارد. پس از زاویه سازی فک با فیلر، تا 24ساعت پس از درمان، از انجام ورزش، یا استفاده از لوازم آرایشی خودداری کنید.

برای یافتن متخصصان مورد نظر خود به کلینیک نی نی بان مراجعه کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

 • اخبار داغ
 • جدیدترین
 • پربیننده ترین
 • گوناگون
 • مطالب مرتبط

برای ارسال نظر کلیک کنید

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.