۲۳۳۰۶۲
۷۶۵
۷۶۵

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض ۴ روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت

برای انجام خدمات دندانپزشکی تخصصی اصلاح طرح لبخند، باید تمام مزایا و عوارض آن را بشناسید؛ همچنین بعد از انجام این عمل باید خیلی از دندان‌های خود خوب مراقبت کنید؛ در نتیحه این روش یک درمان زیبایی است اما باید به هزینه‌های جانبی بعد از آن هم فکر کنید.

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض 4 روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت
اصلاح طرح لبخند، یک روش دندانپزشکی زیبایی است که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی میان مردم پیدا کرده است؛ خصوصا جوانان و کسانی که به استایل خود، اهمیت خاصی می‌دهند. به همین دلیل در نی‌نی‌بان تصمبم گرفتیم که درباره مزایا و عوارض این خدمات این روش زیبایی بیشتر صحبت کنیم. از طرفی در سال‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی پر شده از صفحاتی که درباره این روش‌ها اطلاعات منتشر می‌کنند اما آیا واقعا تمام ادعاهای این مراکز زیبایی دندانپزشکی، صحت دارد؟ آیا اصلاح لبخند مفید است یا سبب تخریب مینای دندان یا لثه‌ها می‌شود؟ آیا ممکن است دندان‌ها خراب شوند؟ در ادامه بخوانید.
در این مطلب می‌خوانید:
 • اصلاح طرح لبخند چگونه است؟
 • روش‌های اصلاح طرح لبخند
  • اصلاح طرح لبخند به روش ارتودنسی
  • اصلاح طرح لبخند با لیزر
  • اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت
  • اصلاح طرح لبخند با لمنیت
 • مزایا اصلاح طرح لبخند
 • عوارض اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض 4 روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت

هدف از اصلاح طرح لبخند چیست؟

این روزها دندانپزشکی رفتن فقط برای درمان‌های عفونی ودردهای دندان و مشکلات لثه نیست؛ شما باید دندان‌های زیبایی داشته باشید؛ چراکه معیارهای زیبایی عوض شده است. اگر بخواهید راحت و بااعتماد به نفس صحبت کنید؛ باید روش اصلاح طرح لبخند را انجام دهید. بسیاری از بازیگران که وقتی حرف می‌زنند؛ لب و دهانشان زیباست؛ این عمل را انجام داده‌اند. در اصلاح طرح لبخند، هدف این است که دهان و دندان‌هایی زیبا و در عین حال کاربردی داشته باشید و سالم بماند. با این حال، گاهی مشکلاتی در دهان وجود دارد که لازم است اصلاحاتی در ظاهردندان‌ها و لثه‌ها ایجاد شود؛ مثلا: دندان‌های شکسته‌اند؛ ترک خوردگی دارند؛ روی هم قرار دارند؛ لک هستند. لثه بیش از هنگام خندیدن معلوم است.

 • دندانپزشکی: ایجاد هماهنگی بین دندان‌ها
 • لبخند: ایجاد یک رابطه متعادل بین دندان‌ها، لثه‌ها و لب‎ها
 • صورت: یافتن تعادل بین دندان‌ها، لبخند و صورت

مطلب پیشنهادی: اهمیت مراجعه به متخصص برای اصلاح لبخند

اصلاح و طراحی لبخند چیست؟

طراحی لبخند زیبا روشی است که با آن ردیف دندان‌ها و حاشیه لثه هنگام خندیدن، اصلاح می‌شود. دندانپزشک لبخند طبیعی شما را با معیارهای جدیدی زیبایی مقایسه می‌کند؛ اگر مناسب بود؛ که هیچ؛ اگر نه برای شما انواع روش‌های اصلاحی را انجام می‌دهد؛ مثلا:

 • تغییر ساختار دندان
 • انجام ارتودنسی دندان
 • اصلاح نمای دندان شامل : شکل دندان‌ها، بافت و رنگ
 • رابطه بین عناصر مختلف و عملکرد.

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض 4 روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت

اصلاح لبخند را چطور انجام می‌دهند؟

برای انجام عمل اصلاح طرح لبخند، دندانپزشک زیبایی و ترمیمی، بعد از معاینه‌های اولیه، تصمیم می‌گیرند که کدام درمان‌ها را نیاز دارید:

 • روکش دندان
 • ارتودنسی
 • جراحی لثه
 • کشیدن دندان
 • بلیچینگ
 • لمینت
 • کامپوزیت

مطلب پیشنهادی: طراحی لبخند با کامپوزیت، برای افزایش اعتماد به نفس

جلسه برنامه‌ریزی اصلاح طرح لبخند

بعد از این‌که روند درمان شما برای اصلاح طرح لبخند مشخص شود؛ ممکن است برخی کلینیک‌های درمانی و زیبایی دندانپزشکی، با نرم‌افزارهای مدرن، تصاویر دندان و لبخند شما را پردازش کنند؛ تصویر نهایی درمان زیبایی و اصلاح طرح لبخند را به شما نشان دهند.

مراحل تشخیص درمان اصلاح طرح لبخند

بعد از این‌که معاینه اولیه در مطب دندانپزشکی انجام شد؛ ممکن است دندانپزشکی چندین مدل عکس رادیولوژِی دندانی هم از شما بخواهد.

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض 4 روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت

مزایای انجا اصلاح طراحی لبخند

طراحی لبخند درمانی است که می‌تواند کیفیت زندگی بیماران دندانپزشکی را بهبود ببخشد؛ این درمان را فقط بازیگران و آدم‌های مشهور انجام نمی‌دهند؛ در اصل می‌توان برای انجام این عمل تکنیک‌های ارزان و ساده‌ای را به کار برد. به این ترتیب، روحیه فرد بهبود می‌یابد و به خودش احساس بهتری دارد.

برنامه ریزی دقیق

طراحی لبخند امکان مطالعه کامل سلامت، زیبایی و عملکردهای دهان و دندان بیمار را فراهم می‌کند. سپس رنگ، اندازه، شکل و موقعیت دندان‌ها به صورت منحصر به فرد تعیین می‌شود؛ برای انجام تمام این اهداف برنامه‌ریزی می‌شود.

فناوری پیشرفته

برای انجام اطلاح طرح لبخند دیجیتال، از تجهیزات و نرم افزارهای پیشرفته استفاده می‌شود. ویژگی این ابزار راحت بودن برای بیمار و دقت نتایج است. این روش به بیمار اجازه می‌دهد تا پیش‌نمایش نتیجه احتمالی را مشاهده کند: بیمار می‌تواند نتایج احتمالی را قبل از شروع درمان روی رایانه ببیند. این امر به پذیرش برخی از درمان ها کمک میکند.

بهبود ظاهر فیزیکی دندان

با انجام اصلاح طرح لبخند، می‌توان بهترین لبخند را برای هر بیمار ایجاد کرد. لبخندی که با بقیه صورت هماهنگ باشد.

افزایش عزت نفس

داشتن لبخند مطلوب اعتماد به نفس بیشتری ایجاد می‌کند. این عمل باعث افزایش امنیت و اعتماد به نفس فرد، هنگام صحبت و لبخند می‌شود.

بهبود سلامت دندان

دندان‌های تمیز، ترمیم شده و ردیف، معمولا نگهداری راحت‌تری دارند.

مطلب پیشنهادی: معرفی بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

عوارض اصلاح طرح لبخند

در زمان انجام طرح لبخند و مراحلی که این فرآیند شامل می‌شود، ممکن است برخی از خطرات و عوارض ایجاد شود. اگر اصلاح طرح لبخند توسط یک متخصص باتجربه انجام شود، می توان این عوارض و مشکلات را به حداقل رساند. با این حال، بسیاری از مواقع، با وجود مراقبت، برخی از پیامدهای منفی برای سلامت دهان و دندان پیش می‌آید:

ضعیف شدن ریشه دندان

معمولاً زمانی اتفاق می افتد که درمان های ارتودنسی در مدت زمان کوتاهی انجام شود. هنگامی که حرکت دندان با سرعت زیاد اتفاق می‌افتد، ریشه ها جذب می شوند و عناصر لنگرگاه صحیح خود را در داخل استخوان از دست می دهند. این امر باعث تحرک دندان ها و حتی از دست دادن آنها در آینده می شود.

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض 4 روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت

شکستگی‌های دندانی

استفاده از روکش‌ها یا روکش‌های با طراحی ضعیف یا بسیار سنگین می‌تواند فشار و نیروهای ناکافی ایجاد کند که می‌تواند دندان‌ها را ترک کند و حتی شکسته شود.

تجمع پلاک باکتریایی

با اصلاح شکل دندان ها بدون رعایت بقیه آناتومی دهان، پلاک باکتریایی می تواند بدون حذف شدن به دام بیفتد. این می تواند باعث سایر مشکلات دهان مانند التهاب لثه، پریودنتیت و بوی بد دهان شود.

فقدان حالت طبیعی دندان‌ها

برخی از طرح های لبخند در مورد اسراف یا کمال اشتباه می کنند. نتایج دندان‌هایی هستند که بیش از حد سفید، بیش از حد روشن، بیش از حد صاف یا هم اندازه هستند و ظاهری غیر طبیعی به دهان می‌دهند.

حساسیت

بلیچینگ بیش از حد، سایش بیش از حد برای قرار دادن روکش ها یا کلاهک های بسیار گسترده که فشار زیادی بر روی دندان ها ایجاد می کند، می تواند بر پالپ دندان تأثیر بگذارد. درد یا حساسیت هنگام خوردن غذاهای بسیار سرد، گرم یا شیرین نشان می دهد که مشکلی پیش آمده است.

مطلب پیشنهادی: طراحی لبخند: مقایسه انواع روش های اصلاح طرح لبخند

شکستگی ونیر

هنگامی که روکش‌های بسیار بزرگی که روی اکلوژن اثر می‌گذارند یا در بیمارانی که مشکلات بایت دارند استفاده می‌شوند، این روکش‌های دندان می‌شکنند.

ایجاد لکه‌های جدید

برخی از روکش ها به مرور زمان رنگدانه می شوند و درخشندگی خود را از دست می دهند. بنابراین، آنها باید با مقداری فرکانس تغییر کنند.

اصلاح طرح لبخند: مزایا و عوارض 4 روش ارتودنسی، لیزر، کامپوزیت و لمینت

جمع‌بندی

برای انجام اصلاح طرح لبخند باید حتما به یک متخصص باتجربه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید. این عمل اگرچه مزایای زیای دارد و خیلی مد شده است؛ با این‌حال عوارض هزینه‌بر آن هم دور از انتظار نیستند. برای پیدا کردن یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی خوب و باتجربه می‌توانید به کلینیک نی‌نی‌بان مراجعه کنید.
منبع: steptohealth

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.