۲۳۳۸۰۴
۱۴۲۷
۱۴۲۷

ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟

ارگاسم هم برای زنان و هم برای مردان فواید بسیاری دارد مانند درمان سردردهای میگرنی و بهبود خلق و خو و جلوگیری از بیماری ها، همچنین به باروری نیز کمک می کند.

ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
به نقل از نمناک: از فواید رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار گفته شد که در ادامه همان بحث ها می رسیم به این که آیا ارگاسم و ارضا شدن زنان می تواند تاثیراتی در تغییرات جنسی رو به مثبت در جسم آنها داشته باشد؛ در این مقاله به بررسی همین مسئله یعنی فواید ارگاسم و ارضا شدن صحیح پرداخته ایم .

فواید ارگاسم برای زنان و مردان

بیشتر بخوانید: راز ارگاسم نشدن زنان چیست؟

۱. کمک می کند تا بهتر بخوابید


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
زمانی که به ارگاسم می رسید بدنتان مواد شیمیایی از جمله اکسی توسین، نور اپی نفرین، وسپرسین، پرولاکتین و سروتونین آزاد می کند.ثابت شده است که تمام این موارد به طور بالینی کیفیت خواب شما را بهبود می بخشند. دفعه بعد که فوری بعد از رابطه جنسیتان خوابیدید، یک بهانه خوب دارید!

۲. مبارزه با استرس


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
در طی ارگاسم، مغز هورمون احساس خوب سروتونین (یک جز کلیدی ضد افسردگی ) و پرولاکتین را آزاد می کند که اثر آرامش بخشی روی بدن دارند. در حالی که نقطه اوج شما ممکن است در عرض چند ثانیه به پایان برسد، اما فواید سلامتی اش ادامه دارد.یک مطالعه نشان داد که میزان استرس و فشار خون تا دو هفته پس از ارگاسم ادامه خواهد داشت.

۳. خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد:


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
براساس مطالعه ای که در مجله انگلیسی افراد مسن اینترنشنال منتشر شده است، انزال حداقل چهار بار در هفته در مردان می تواند خطر ابتلا به این سرطان را تا ۳۰% در مردان کم کند. با این حال، آن ها هشدار می دهند که فعالیت جنسی در مردان جوان (بین دهه ۲۰ تا ۳۰ سالگی) می تواند در واقع خطر پیشرفت این بیماری را افزایش دهد.

۴. کاهش خطر حملات قلبی:

در طی ارگاسم، جریان خون با انواع هورمون ها و دهیدرواپیآندروسترون، ( DHEA ) بیشتر می شود، استروئید نشان داده شده است که خطر حمله قلبی در مردان میانسال را کاهش می دهد. یک مطالعه از موسسه تحقیقات جدید انگلستان در ماساچوست نشان داد مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی داشتند، تقریبا ۵۰% احتمال کمتری برای حمله قلبی داشتند.

مطالعه ای دیگر نشان داد زنانی که هر هفته دو بار به ارگاسم می رسند، ۳۰ درصد کم تر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی در مقایسه با زنانی این تعداد ارگاسم را ندارند، دارند.

۵. پوست درخشان و صاف:


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
کرم های ضد چروک گران قیمت را فراموش کنید چرا که ارگاسم خود در این مورد فایده دارد ؛ متخصصان می گویند که درخشش پوست پس از رابطه جنسی یک چیز واقعی است. وقتی به ارگاسم می رسید، جریان خون به پوست افزایش می یابد و باعث می شود رگ های خونی باز شوند و صورتتان برافروخته شود.

در طول زمان، ارگاسم می تواند به خون کمک کند تا مواد غذایی مهم را به پوست منتقل کرده و پوستتان را بهبود بخشد. آیا می دانستید که بسیاری از مکمل ها ضد پیری حاوی هورمون DEA هستند؟ پس از رسیدن به ارگاسم، میزان DEA در جریان خون شما تا پنج برابر مقدار عادی افزایش می یابد - به شما یک جوان کننده می دهد.

۶. سردردهای مکرر:


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ از دانشگاه مونستر آلمان انجام شد، دریافت که ارگاسم، باعث تسکین درد بسیار عالی میگرن و سردردهای شاخه ای می شود. به کاهش سردرد در ۶۰ درصد مبتلایان به میگرن و یک سوم بیماران مبتلا به سردرد، کمک میکند.مطالعات متعددی نشان داده اند که ارگاسم می تواند آستانه دردهای شما را افزایش دهد و به تسکین انواعی از بیماری ها، از میگرن گرفته تا درد مفاصل کمک کند.

فواید برتر ارگاسم در زنان

ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟

برای بهبود گردش خون به اندام ها در لگن

انتقال مواد مغذی، رشد بافت های سالم و تنظیم چرخه قاعدگی .زنانی که حداقل یک بار در هفته رابطه دارند، بیشتر از زنانی که مجرد هستند و یا زنانی که رابطه جنسی کمی دارند، چرخه های قاعدگی نرمالی دارند.

افزایش باروری و حس سلامتی

از طریق انرژی بخشیدن به غده هیپوتالاموس، که اشتها، درجه حرارت بدن، احساسات و غده هیپوفیز را تنظیم می کند که به نوبه خود انتشار هورمون های جنسی را که تخمک گذاری و رحم را القا می کند، منظم و تنظیم میکند.

بهبود خلق و خو


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
ارگاسم ماساژ غدد لنفاوی کلی را فراهم می کند و به فرآیند سم زدایی طبیعی بدن کمک می کند تا هضم و خلق و خو را بهبود بخشد و به پیش گیری از سرطان کمک کند.

جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری قلبی

افزایش سطح استروژن را تقویت می کند تا بافت های واژینال را حفظ کند و بدن را در برابر پوکی استخوان و بیماری های قلبی محافظت می کند.

آرامش بخش اعصاب


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
القای عمیق آرامش بخش باعث افزایش سطح اندورفین و خارج شدن کورتیزول ( یک هورمون التهابی که توسط غدد آدرنالی ترشح می شود ) از بدن می شود.

سطوح DHEA در بدن


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
هورمون DHEA عملکرد مغز را بهبود می بخشد و سیستم ایمنی را متعادل می کند و به نگهداری و ترمیم بافت کمک می کند و احتمال داشتن پوست سالم را تقویت و بیشتر می کند.شما را جوان تر می کند - مطالعات نشان دادند عشق بازی سه بار در هفته می تواند باعث شود که شما ۱۰ سال جوان تر به نظر برسید.

مبارزه با عفونت

سلول های مسئول مبارزه با عفونت را تا ۲۰% بیشتر می کند - به مبارزه با سرماخوردگی و انفلانزا نیز کمک می کند!

درمان میگرن

میگرن را درمان می کند و به درمان انواع دیگر دردهای شدید دیگر هم کمک می کند و افزایش سطح هورمون اکسی توسین که با اشتیاق، شهود، و مهارت های اجتماعی ارتباط دارد. اگر شما این فواید شگفت انگیز ارگاسم را از دست داده اید، وقت آن رسیده تحقیق کنید که چرا مهم است.

چرا ارگاسم نمی شوید ؟ عوارض ارگاسم نشدن به خصوص در زنان


ارگاسم، بیشتر برای زنان مفید است یا مردان؟
استرس یکی از دلایل اصلی کاهش میل جنسی است. استرس بر اعصاب و غدد فوق کلیه فشار می آورد،( غددی که درست بالای کلیه ها قرار دارند و به استرس کمک می کند). این می تواند تبدیل به یک چرخه بد و دور باطل شود - ارگاسم یکی از بهترین مسکن هاست (فیزیکی و ذهنی) و با این حال استرس می تواند ارگاسم را برای زنان بسیار دشوار کند.

غدد فوق کلیه هورمون های لازم برای میل جنسی را ترشح می کنند ؛ هنگامی که بیش از حد استرس دارید و در حالت آماده باش هستید، آخرین چیزی که بدن شما می خواهد انجام دهد، رابطه جنسی است - که به این معنی است که شما نمی توانید از مزایای ارگاسم لذت ببرید!

عوارض به ارگاسم نرسیدن افراد

بدن شما به حالت بقا می رود و فقط نگرانی خود را حفظ می کند علاوه بر کاهش میل جنسی، برخی علائم دیگری نیز وجود دارند که ممکن است توسط غدد فوق کلیوی رخ دهند:

 • به سختی صبح از خواب بیدار شدن
 • بی خوابی یا دشواری در خوابیدن
 • اتکا به کافئین و / یا شیرینی برای ادامه دادن به کارتان
 • گیجی
 • افسردگی
 • به راحتی مریض شدن، به دلیل سیستم ایمنی پایین و ضعیف
منبع: نمناک

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.