۲۳۳۸۴۰
۲۹۶۱
۲۹۶۱
پ

همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی

اگر به دلیل افزایش سن یا تحلیل رفتن عضلات دست به دنبال روشی برای بهبود ظاهر پوست دست خود هستید، در این مقاله با ما همراه شوید تا همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی را در اختیارتان قرار دهیم.

همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
جوانسازی دست با تزریق چربی یک تکنیک زیبایی است که برای بهبود ظاهر پوست دست‌هایی که جوانی خود را به دلیل افزایش سن یا آسیب از دست داده‌اند، استفاده می‌شود. این روش شامل برداشتن چربی از قسمت دیگری از بدن و تزریق آن به دست‌ها برای بازگرداندن حجم از دست رفته و صاف کردن چین و چروک‌ها و خطوط آن است. جوانسازی دست با تزریق چربی، روشی کم تهاجمی است و می‌تواند ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر به دست‌های شما بخشد.

در این مقاله می‌خوانید:

 • جوانسازی دست چگونه انجام می‌شود؟
 • جوانسازی دست با تزریق چربی چیست؟
 • فواید جوانسازی دست با تزریق چربی
 • آیا جوانسازی دست با تزریق چربی عوارض دارد؟
 • ماندگاری جوانسازی پوست دست با تزریق چربی چقدر است؟
 • جوانسازی دست با تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟
 • سؤالات متداول

بیشتر بخوانید: معجزه ماسک آب پنیر برای پوست صورت را دست کم نگیرید!

جوانسازی دست چگونه انجام می‌شود؟


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست دست انجام می‌شود. اما معمولاً درمان چین و چروک پوست دست با پرکننده‌های پوستی و چربی از دیگر روش‌ها رایج‌تر است. پرکننده‌های پوستی مواد تزریقی هستند که برای پرکردن چین و چروک و خطوط و حجم دادن به دست‌ها استفاده می‌شوند. همچنین می‌توان به جای فیلرها از چربی برای بازیابی حجم از دست رفته پوست دست و جوانسازی آن استفاده کرد. در فرایند این درمان پزشک فیلر یا چربی را به نواحی از دست که نیاز به درمان دارند، تزریق می‌کند و در صورت نیاز دوز را تنظیم می‌کند.

در برخی موارد پزشک ممکن است جوانسازی دست را با ترکیبی از پرکننده‌های پوستی و چربی توصیه کند. این روش ترکیبی به پزشک اجازه می‌دهد تا درمان را با نیازهای بیمار سفارشی کند و به نتایج مطلوب دست یابد.

همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
از دیگر انواع روش‌های جوانسازی پوست دست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پی آر پی
 • تزریق مزوژل
 • کربوکسی تراپی
 • لیزر

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

جوانسازی دست با تزریق چربی چیست؟


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
جوانسازی دست با تزریق چربی یک عمل زیبایی است که شامل برداشتن چربی از سایر قسمت‌های بدن و تزریق آن به دست‌ها برای بازگرداندن حجم از دست رفته یا جوانسازی پوست آن می‌شود. چربی از نواحی خاصی از بدن مانند شکم، پهلو یا ران‌ها گرفته می‌شود. چربی تحت یک فرایند تصفیه قرار می‌گیرد که ناخالصی‌ها را از بین می‌برد و سپس با استفاده از یک سوزن بسیار ظریف به زیر پوست دست‌ها تزریق می‌شود.

بیشتر بخوانید: جراحی زیبایی در سعادت آباد، نکاتی که قبل از انتخاب باید بدانید

فواید جوانسازی دست با تزریق چربی


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
مزیت اصلی جوانسازی دست با تزریق چربی این است که می‌تواند ظاهری جوان و بدون چین و چروک را به دست‌ها بازگرداند. این درمان می‌تواند به ویژه برای افرادی که حجم پوست دست خود را به دلیل افزایش سن، آسیب یا عوامل دیگر از دست داده‌اند، مفید باشد. جوانسازی دست با تزریق چربی می‌تواند چین و چروک و خطوط ایجاد شده روی پوست دست را کاهش دهد و ظاهری جذاب‌تر و زیباتر برای آن‌ها ایجاد کند.

همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
همچنین این روش، درمانی نسبتا سریع و کم تهاجمی است و نیاز به گذراندن دوران نقاهت قابل‌توجه ندارد. بنابراین در مقایسه با روش های تهاجمی تر، عوارض کمتری را شامل می‌شود. علاوه بر این‌ها چربی مورد استفاده در این روش از بدن خود بیمار گرفته می شود، بنابراین هیچ خطری در خصوص پس زدن یا واکنش آلرژیک وجود ندارد.

مطالب پیشنهادی: میکرودرم ابریژن چیست؟ دوباره جوان شوید!

آیا جوانسازی دست با تزریق چربی عوارض دارد؟


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
مانند هر درمان زیبایی دیگری، جوانسازی دست با تزریق چربی نیز ممکن است در برخی موارد عوارضی به دنبال داشته باشد. از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تورم یا کبودی در محل تزریق
 • احساس درد در محل تزریق که بعد از گذراندن دوران نقاهت از بین می‌رود
 • خطر عفونت و در موارد نادر آمبولی چربی (آمبولی چربی در موارد نادری اتفاق می‌افتد و زمانی است که چربی وارد جریان خون شده و به سایر قسمت‌های بدن رفته باشد)

همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
توجه داشته باشید که تورم، کبودی و درد بعد از مدتی از بین می‌روند و نگران‌کننده نخواهند بود. همچنین عفونت و آمبولی در موارد بسیار نادر اتفاق می‌افتد که معمولاً به دلیل عدم تجربه پزشک زیبایی است. به همین دلیل برای کاهش هرگونه عوارض در این روش بهتر است درمان توسط پزشکی مجرب انجام شود.

بیشتر بخوانید: دکتر زیبایی غرب تهران، ویژگی‌ها و خدمات ارائه‌شونده

ماندگاری جوانسازی پوست دست با تزریق چربی چقدر است؟


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
ماندگاری این روش به بدن بیمار و شرایط پوست دست‌ها قبل از درمان بستگی دارد. اما به طور کلی تزریق چربی به دست‌ها بین یک تا دو سال ماندگاری دارد. خوبی جوانسازی پوست دست با تزریق چربی این است که حتی بعد از از بین رفتن تأثیر درمان پوست دست به حالت قبل از درمان بازنمی‌گردد و همچنان ظاهر بهتری نسبت به قبل دارد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

جوانسازی دست با تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
جوانسازی دست با تزریق چربی برای افراد در هر سنی که به دلیل افزایش سن، آسیب یا عوامل دیگر حجم پوست دست خود را از دست داده‌اند، مناسب است. این روش همچنین برای افرادی مناسب است که می‌خواهند چین و چروک و خطوط دست را کاهش دهند و ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر برای دست‌های خود ایجاد کنند.

توجه به این نکته ضروری است که نتایج این نوع درمان در افراد مختلف متفاوت است. بیماران باید انتظارات خود را با پزشک خود در میان بگذارند تا از این موضوع که این روش برای آن‌ها مناسب است یا خیر، مطمئن شوند.

مطالب پیشنهادی: مزوژل صورت چیست؟ بررسی مزایا و میزان ماندگاری

سؤالات متداول


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
آیا جوانسازی دست با تزریق چربی نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر، این درمان به دلیل کم تهاجمی بودن تنها با بی حسی موضعی انجام می‌شود و نیاز به بیهوشی ندارد. در طی فرایند این درمان بیمار درد یا ناراحتی خاصی احساس نمی‌کند.

از چربی کدام ناحیه از بدن برای تزریق به پوست دست‌ها استفاده می‌شود؟


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
همان طور که اشاره شد در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود. این چربی معمولاً از ناحیه شکم و پهلوها گرفته می‌شود. سپس تحت شرایط خاصی تصفیه شده و به پوست دست تزریق می‌شود.

بیشتر بخوانید: بهترین مرکز تزریق چربی به صورت در تهران

کلام آخر


همه چیز درباره جوانسازی دست با تزریق چربی
همان طور که در این مقاله اشاره کردیم، جوانسازی دست با تزریق چربی یک عمل زیبایی است که با استفاده از آن می‌توان دست‌هایی را که به دلیل افزایش سن یا آسیب، ظاهر جوان خود را از دست داده‌اند، بازیابی کرد. این روش شامل برداشتن چربی از قسمت‌های دیگری از بدن و تزریق آن به دست‌ها می‌شود و می‌تواند ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر برای پوست دست‌ها به ارمغان آورد. اگرچه عوارضی مرتبط با این روش وجود دارد، اما روشی کم تهاجمی است و کمترین زمان نقاهت را دارد. به همین دلیل است که این درمان از بین روش‌های دیگر به گزینه‌ای جذاب برای بسیاری از متقاضیان جوانسازی دست تبدیل شده است.

پ
منبع: ncbi

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند