۲۳۶۱۷۹
۳۰۷۱
۳۰۷۱

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

هنگامی که بینی فردی ایراد عمده‌ای ندارد؛ می‌توان با روش تیپ پلاستی بینی او را عروسکی و شکیل کرد. اگر می‌خواهید بدانید که مزایا و معایب جراحی نوک بینی چیست؛ در ادامه با ما همراه باشید.

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

اشخاصی هستند که بینی زیبایی دارند اما در برخی زوایا مانند مد روز چهره موردپسند نیست؛ مثلا سوراخ‌های بینی آنها بزرگ است یا سر بینی پهن به نظر می‌‌رسد. در این شرایط می‌توان با روش تیپ پلاستی، مشکل زیبایی بینی فرد را برطرف کرد؛ آیا می‌دانید؛ مزایا و معایب جراحی نوک بینی چیست؟ این عمل نتیجه قابل توجهی دارد و عوارضش زیاد نیست. می‌توان در مدت کوتاهی نتیجه تغییرات را دید و با کاهش حجم نوک بینی، صورتی ظریف‌تر داشت. اگر دوست دارید بدانید نحوه این جراحی چگونه است؛ چه کسانی می‌توانند آن را انجام دهند و هزینه آن چقدر است؟ می‌توانید در ادامه این صفحه نی‌نی‌بان توضیحات ما را بخوانید.

در این مطلب می‌خوانید:

 • جراحی نوک بینی، تیپ پلاستی چیست؟
 • مزایای جراحی نوک بینی
 • معایب و عوارض تیپ پلاستی
 • نحوه جراحی نوک بینی
 • تیپ پلاستی برای چه کسانی مناسب است؟
 • هزینه تیپ پلاستی

جراحی نوک بینی یا تیپ پلاستی چیست؟

با عمل تیپ پلاستی می‎توان با ایجاد تغییرات جزئی در نوک بینی، ظاهر بینی را بهبود بخشید؛ به عبارتی اگر بینی گوشتی، استخوانی، قوزدار یا پهنی دارید؛ این عمل تیپ پلاستی، برای شما مناسب نیست. برای جراحی نوک بینی می‌توان با برداشتن غضروف از بخش بیرونی گوش، شکل نوک بینی را اصلاح کرد یا اگر نوک بینی کمی پهن است؛ بخشی از غضروف را برداشت.

هدف از تیپ پلاستی

اگر بخواهیم فهرست‌وار به کارهایی که می‌توان با جراحی نوک بینی انجام داد؛ اشاره کنیم؛ باید بگوئیم که:

 • رفع افتادگی
 • کاهش پهنا
 • تغییر برآمدگی نوک بینی
 • کوچک کردن نوک بینی
 • تعدیل غضروف‌های نوک بینی

تمام این تغییرات کوچک با نتیجه قابل توجه در تیپ پلاستی قابل انجام است.

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

مزایای جراحی نوک بینی

جراحی نوک بینی مزایای زیادی به نسبت جراحی بینی معمولی دارد؛ از جمله:

 • دوره نقاهت کمتر: تیپ پلاستی یک عمل جراحی است اما مانند یک جراحی باز، عوارض عمده‌ای ندارد و فرد خیلی زودتر از سایر عمل‌های راینوپلاستی، می‌تواند به زندگی عادی باز گردد.
 • بروز سریع‌تر نتایج: بعد از این‌که عمل تعدیل و تصحیح نوک بینی را انجام دادید؛ دیگر لازم نیست بین 6 ماه تا 2 سال صبر کنید که ظاهر نهایی بینی خود را نشان دهد. بیشتر افراد خیلی زود تغییرات بی‌نظیری را در بینی خود می‌بینند.
 • هزینه مناسب‌تر: اگرچه برای این جراحی بینی نیز باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید اما نه به اندازه یک عمل بینی عادی. هزینه‌های کلینیکی و دستمزد جراح، در این جراحی به مراتب کمتر است.

معایب و عوارض تیپ پلاستی

عمل تیپ پلاستی نیز مانند سایر جراحی ها، در مواردی که توسط جراح بینی خوب و با تجربه انجام می شود و افراد نسبت به رعایت نکات و مراقبت های قبلی و بعد از آن بی توجه نباشند، خطری را در پی نخواهد داشت. اما در غیر این صورت نتایج مطلوبی را دریافت نخواهند کرد.

مطلب پیشنهادی: علل جابجایی غضروف بینی بعد از عمل و روش درمان آن

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

بهترین کاندیدای جراحی نوک بینی

شاید با خودتان فکر کنید که برای جراحی تیپ پلاستی برای شما مناسب است یا خیر؟ چراکه هر نوع عمل یا روشی برای گروهی خاص طراحی شده است؛ در نتیجه باید کاندید مناسب تیپ پلاستی، آن را انجام دهد تا بهترین نتیجه را از آن بگیرد. در غیر این صورت اگر این جراحی برای شما مناسب نباشد؛ نیتجه اثربخشی از آن نخواهید دید؛ به این ترتیب هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید؛ هدر می‌رود و باید مجددا هزینه عمل مجدد را بدهید. تیپ پلاستی برای این افراد مناسب است:

 • کسانی که نوک بینی خود را دوست ندارند.
 • اشخاصی که نوک بینی‌شان پهن است.
 • اگر ناقرینگی در نوک بینی هست.
 • در صورتی‌که نوک بینی انحراف دارد.
 • وجود بدشکلی در سوراخ‌های بینی
 • بینی ساده که مشکل خاص و پیچیده ندارد.
 • داشتن سوراخ‌های بینی گشاد.
 • اشخاصی که بینی سربالا دوست دارند.

علت نیاز به جراحی نوک بینی

صرف‌نظر از برخی مشکلات ژنتیکی که در ظاهر نوک بینی وجود دارد؛ گاهی برخی تغییرات ناشی از افزایش سن، علت خوبی برای تیپ پلاستی است. مثلا با افزایش سن تحلیل آرواره‌ها و کاهش ارتفاع دو فک سبب بارزتر شدن حجم نوک بینی می‌شود. در نتیجه می‌توان با عمل اصلاح نوک بینی از مزایای زیبایی این عمل در چهره، بهره‌مند شد.

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

بیشترین خواستاران تیپ پلاستی

شاید فکر کنید که مزایای جراحی نوک بینی، آنقدر زیاد نیست که بخواهید آن را انجام دهید؛ در مقابل اشخاصی هم هستند که خیلی دوست دارند تیپ پلاستی را انجام دهند؛ چراکه هم هزینه کمتری دارد؛ هم ظاهر آنها را خیلی زود بهبود می‌بخشد.

 1. جوانان
 2. افراد بهبود یافته از افسردگی

جوانان خواستار جراحی نوک بینی

معمولا تیپ پلاستی را افراد جوان زیر ۳۰ سال انجام می‌دهند؛ خصوصا نوجوانانی ۱۷-۲۵ سال که به تازگی از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده‌اند و دوست دارند تغییری با قیمت مناسب در چهره خود ایجاد کنند؛ البته اگرچه مزایای جراحی نوک بینی برای این اشخاص واقعا زیاد است اما باید دقت داشته باشند که کاندید مناسب این عمل باشند؛ در غیر این صورت عوارض تیپ پلاستی و نارضایتی از نتایج برای آنها بیشتر از فوایدش است.

میانسالان خواستار تیپ پلاستی

صرف نظر از افراد نوجوان، کسانی که به دلیل فشار مالی، اجتماعی و حتی خانوادگی، زندگی سختی داشته‌اند و حالا رو به بهبود روحی هستند؛ شاید دل‌شان بخواهند ظاهر خود را بهبود ببخشند که با دیدن خود در آینه هنوز احساس جوانی کنند. این افراد به دلیل تحلیل بافت صورت در اثر استرس و بیشتر به نظر رسیدن تیپ یا نوک بینی، کاندیدای خوبی برای اصلاح توسط تیپ پلاستی هستند.

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

نحوه جراحی نوک بینی

برای انجام تیپ پلاستی باید به این دقت کرد که فرد از ظاهر نوک بینی‌اش راضی نیست؛ در نتیجه باید تنها با بافت نوک بینی، عمل را پیش برد. یعنی پزشک متخصص جراحی پلاستیک یا جراح گوش، حلق و بینی، برای از بین بردن ظاهر ناخوشایند نوک بینی، یکی از این کارها را انجام می‌دهد:

 1. با برداشتن غضروف از گوش، شکل نوک بینی را بهبود می‌بخشد.
 2. بخشی از غضروف نوک بینی را بر می‌دارد.
 3. با شکل دادن به نوک بینی، ظاهر سوراخ‌های بینی را بهبود می‌بخشد.
 4. ممکن با همان غضروف‌های نوک بینی، ارتفاع و زاویه نوک بینی را اصلاح کند.
 5. افزایش بخش پایینی غضروف بینی سبب بهبود شکل نوک بینی می‌شود. یعنی قاعده نوک بینی افزایش و راس آن کاهش می‌یابد.

هزینه تیپ پلاستی

برای انجام عمل اصلاح نوک بینی، باید حتما برای خود محدوده هزینه تعیین کنید. این عمل را می‌توان نزد پزشکان باتجربه انجام داد؛ در حالی‌که این پزشکان ممکن است دستمزد بالایی را به دلیل شهرت خود بگیرند اما باید بدانید که تیپ پلاستی عملی راحت‌تر است و یک جراح باید برای این عمل تقریبا نیمی از دستمزد خود برای جراحی بینی گوشتی یا استخوانی را دریافت کند. درباره هزینه کیلنیک جراحی محدود، بیمارستان و دستمزد پزشک متخصص بیهوشی نیز، عموما هزینه‌ها با یک جراحی رینوپلاستی، معمولی، تفاوتی وجود ندارد. بنابراین در کل ممکن است هزینه این جراحی نزد هر دکتری بین 30-40 درصد از هزینه یک عمل بینی معمولی، کمتر باشد.

مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

جمع‌بندی

در این صفحه توضیح دادیم که تیپ پلاستی چیست و چطور می‌تواند نیاز سریع کاندیداهای جراحی اصلاح نوک بینی را برآورده کند. این عمل زیبایی مزایای زیادی دارد؛ مهم‌ترین آنها هزینه کم و دوره نقاهت کوتاه مدت آن است. در صورتی‌که شما هم دوست دارید بینی با سربالا و نوک باریک‌تر داشته باشید؛ شاید بد نباشد ابتدا با جراح پلاستیک یا متخصص گوش، حلق و بینی که فلوشیپ جراحی دارد؛ درباره این روش جراحی هم مشورتی کنید. اگر فرد مناسبی برای این عمل باشید؛ کم‌ترین عوارض این جراحی در انتظار شماست؛ بنابراین از نتیجه عمل خود راضی خواهید بود. در صورتی‌که بخواهید این عمل را انجام دهید؛ می‌توانید با متخصصان جراحی پلاستیک نی‌نی‌بان گفتگویی داشته باشید.

پرسش‌های متداول

برای انجام جراحی نوک بینی نکات مهم درباره مزایا، عوارض و نحوه جراحی را توضیح دادیم؛ این جزئیات هم شاید برای‌تان اهمیت داشته باشد.

برای انجام تیپ پلاستی باید چند سال داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید از مزایای جراحی نوک بینی بهره‌مند شوید، باید ۱۸ سال‌تان تمام باشد.

مدت زمان مشخص شدن نتیجه تیپ پلاستی چقدر است؟

بعد از این‌که ورم و و التهاب بینی و صورت‌تان از بین برود؛ نتیجه جراحی نوک بینی مشخص می‎شود؛ بین ۲ تا ۴ ماه. البته کسانی که بافت حساسی دارند؛ ممکن است تا ۶ ماه ورم داشته باشند.

جای بخیه عمل نوک بینی معلوم است؟

خیر. اگر جراح شما تیپ پلاستی را با مهارت انجام دهد؛ لازم نیست نگران جای بخیه باشید. در هر صورت جراحی نوک بینی هم به نوعی جراحی باز محسوب می‌شود و باید محل جراحی را بخیه زد.

آیا ممکن است، بعد از تیپ پلاستی، نوک بینی کج شود؟

خیر؛ در صورتی‌که جراح شما، بتواند تیپ پلاستی را مطابق اصول علم جراحی پلاستیک انجام دهد؛ همچنین قاعده غضروف نوک بینی را محکم بازسازی کند؛ بعد از عمل اصلاح نوک بینی، دچار انحراف نوک بینی نخواهید شد.

منبع: medisetter

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.