۲۳۶۶۹۱
۲۵۲۶
۲۵۲۶

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

از آن جایی که بینی درست در مرکز صورت است، اندازه و شکل آن می‌تواند تأثیر خاصی بر ظاهر کلی فرد داشته باشد. با این حال، بعضی از افراد نمی‌خواهند طبیعی و نچرال بودن صورت خود را به خطر بیندازند. در نتیجه، این افراد می‌توانند عمل بینی نچرال انجام دهند.

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

عمل بینی نچرال نوعی از رینوپلاستی است که در حین تغییر شکل بینی، طبیعی و نچرال بودن صورت شما را حفظ می‌کند. با ما همراه باشید تا با همه چیز درباره جراحی بینی نچرال استاتیک آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی در چیست؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • عمل بینی نچرال چیست؟
 • دلایل انجام عمل بینی نچرال
 • جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می‌گیرد؟
 • اقدامات قبل از عمل بینی نچرال
 • نکات طلایی در خصوص مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

عمل بینی نچرال چیست؟

جراحی بینی نچرال استاتیک نوعی رینوپلاستی است که در آن، هر گونه اصلاح ساختاری به گونه‌ای انجام می‌شود که یکپارچگی طبیعی بینی تغییری نکند. با این نوع جراحی خیال‌تان می‌تواند راحت باشد که از نتایج عمل خود راضی خواهید بود و به خوبی یا حتی بهتر از قبل نفس خواهید کشید.
واژه طبیعی یا نچرال کلید این روش است. در واقع، هدف ایجاد یک بینی عالی نیست، بلکه جراح سعی می‌کند بینی شما را با تغییرات حساب شده‌ای با سایر ویژگی‌های صورت‌تان هماهنگ کند.

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

بیشتر بخوانید: جراحی بینی نیمه فانتزی

دلایل انجام عمل بینی نچرال

بسیاری از افراد از اندازه، شکل یا ظاهر بینی خود ناراضی هستند، اما چه دلیلی باعث می‌شود بین انواع رینوپلاستی، عمل بینی طبیعی را انتخاب کنند؟ بعضی از دلایل احتمالی عبارتند از:

 • رفع آسیب بینی که ممکن است در اثر جراحت ایجاد شده باشد.
 • رفع عیوب بینی که از بدو تولد وجود داشته‌اند.
 • بهبود تنفس و جلوگیری از گرفتگی بینی (یک دلیل رایج برای بسیاری از ورزشکاران)
 • اصلاح یک عمل بینی بی اثر یا ناموفق که توسط جراح کمتر ماهر دیگری انجام شده است.
 • علاقه به تغییر شکل بینی در عین حفظ حالت طبیعی آن

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

بیشتر بخوانید: تیپ پلاستی چیست؟ تفاوت عمل زیبایی بینی تیپ پلاستی با رینوپلاستی

جراحی بینی طبیعی چگونه انجام می‌گیرد؟

جراحی بینی نچرال از طریق برش‌های دقیق، ساختار زیرین بینی و در نتیجه ظاهر آن را اصلاح می‌کند. قسمت‌هایی از بینی که در جراحی دخیل هستند عبارتند از:

 • بافت بینی
 • استخوان بینی
 • غضروف، به ویژه غضروف جانبی فوقانی (قسمت میانی بینی) و غضروف جانبی تحتانی (نزدیک به سوراخ‌های بینی)
در روش بسته نتایج عمل بینی شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

قبل از شروع جراحی، تیم جراحی شما را بیهوش می‌کند تا در حین عمل دردی را احساس نکنید. به طور کلی، دو روش برای جراحی بینی وجود دارد که به آن‌ها عمل بینی باز و بسته می‌گویند. روش باز با برش‌ و زخم‌های بیشتری همراه است که اسکارهای آن تا مدت‌ها باقی می‌ماند، اما در روش بسته، برش‌های عمل در داخل بینی ایجاد می‌شوند. در نتیجه، جای زخم قابل مشاهده نیست و نتایج عمل بینی شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

بیشتر بخوانید: عمل بینی بسته چیست؟ جزئیات کامل

شکل و اندازه بینی هر کس متفاوت است. به همین دلیل، جراح از تغییرات مختلفی برای اصلاح بینی استفاده می‌کند. به عنوان مثال، در بیمارانی که بینی بسیار بزرگ دارند، غضروف اضافی ممکن است به طور استراتژیک برداشته شود. بعضی از افراد نیز دچار انحراف سپتوم هستند که می‌توان آن را در حین عمل بینی برطرف کرد.
در نهایت، جراح برش‌های داخلی بینی را می‌بندد تا هیچ اسکار یا زخمی ایجاد نشود و بینی به حالت طبیعی خود بازگردد. هیچ عجله‌ای در انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی وجود ندارد. به عبارت بهتر، در صورت مراجعه به یک جراح حرفه‌ای، می‌توانید مطمئن باشید که نهایت دقت و توجه به جزئیات برای اطمینان از طبیعی بودن نتایج شما انجام می‌شود.

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

بیشتر بخوانید: عمل بینی باز/ جراحی بینی به روش باز چگونه صورت می‌گیرد؟

ا قدامات قبل از عمل بینی نچرال

حداقل یک ماه قبل از عمل باید مصرف سیگار و الکل را ترک کنید. الکل می‌تواند برای مدت طولانی در بدن شما باقی بماند و از عملکرد بهینه مکانیسم درمان طبیعی بدن جلوگیری کند. به طور مشابه، نیکوتین جریان خون را کاهش می‌دهد و روند بهبود زخم‌های جراحی را به تاخیر می‌اندازد. سایر کارهایی که باید از دو هفته قبل از جراحی انجام دهید، عبارتند از:

 • ک متر خود را در معرض آفتاب قرار دهید: اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید می‌تواند سلول‌های پوست انسان را تجزیه کند و بر بهبودی شما پس از عمل تأثیر بگذارد. پس مراقب قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشید و هر بار که از خانه بیرون می‌روید، از کرم ضد آفتاب صورت (حداقل SPF 30) استفاده کنید.
 • از مصرف برخی داروها خودداری کنید: داروهایی که باید از آن‌ها اجتناب کرد شامل داروهای حاوی ایبوپروفن، ناپروکسن و آسپرین و هم‌چنین داروهای گیاهی و مکمل‌های بدون نسخه می‌شوند. پس قبل از جراحی باید هر دارویی را که به طور مرتب مصرف می‌کنید، به جراح خود اطلاع دهید.

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

بیشتر بخوانید: جراحی بینی استخوانی، ۴ سبک مهم که زشت نشوید

 • مصرف قهوه خود را متوقف کنید : کافئین یک محرک طبیعی است، اما می‌تواند باعث افزایش فشار خون و ایجاد عوارضی شود که ممکن است موفقیت جراحی را به خطر بیندازند.
 • ترتیبی دهید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده، شما را بعد از عمل به خانه ببرد: پس از جراحی، اجازه رانندگی به تنهایی را ندارید. علاوه بر این، شخصی که این مسئولیت را به او محول می‌کنید باید حداقل ۲۴ ساعت پس از عمل از شما مراقبت کند. در واقع، قانوناً به کسی نیاز دارید که در ۲۴ ساعت اول پس از بیهوشی عمومی، شما را تحت نظر داشته باشد.
 • از خوردن غذا و نوشیدنی خودداری کنید: حداقل ۱۲ ساعت قبل از جراحی، نباید چیزی بخورید یا بنوشید، حتی آب. هدف از معده خالی این است که از هر گونه عارضه ناشی از بیهوشی عمومی جلوگیری شود.

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

بیشتر بخوانید: مزایا و معایب جراحی نوک بینی (تیپ پلاستی) چیست؟

نکات طلایی در خصوص مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

سر خود را بالا نگه دارید تا درد و تورم به حداقل برسد.

۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل بینی نچرال باید به طور کامل در رختخواب سپری شود و شما باید سر خود را بالا نگه دارید تا درد و تورم به حداقل برسد. علاوه بر این، باید هنگام مسواک زدن نیز احتیاط کنید. از یک مسواک نرم کمک بگیرید و فعلاً از مسواک زدن دندان‌های جلویی خود صرف نظر کنید. سایر مراقبت‌هایی که باید در عرض یکی دو هفته پس از جراحی انجام دهید، عبارتند از:

 • گچ بینی خود را خشک و دست نخورده نگه دارید.
 • غذاهای جویدنی نخورید. هم‌چنین، از مصرف غذاهای داغ نیز خودداری کنید.
 • هوا را با فشار از بینی خود خارج نکنید. اگر مجبور به عطسه کردن هستید، در حین انجام آن دهان خود را باز کنید تا فشار اضافی از ناحیه بینی منحرف شود.

مراقبت‌های لازم شش هفته پس از جراحی نیز عبارتند از:

 • از عینک استفاده نکنید تا وزنی روی بینی تازه عمل کرده شما تحمیل نشود.
 • در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • فعالیت‌های بدنی شدید انجام ندهید تا از خونریزی و تورم غیرضروری جلوگیری کنید.

عمل بینی نچرال چیست؟ (جراحی بینی نچرال استاتیک)

بیشتر بخوانید: عوارض عمل بینی عروسکی یا فانتزی چیست؟

کلام آخر

عمل بینی نچرال نوعی رینوپلاستی است که می‌تواند بینی شما را به طبیعی‌ترین حالت ممکن اصلاح کند. این جراحی آن‌قدر طبیعی انجام می‌شود که بینی شما اصلاً عمل کرده به نظر نمی‌رسد و در عوض، یک زیبایی واقعاً نچرال دارد. پس فقط کافی است یک جراح خوب و باتجربه پیدا کنید تا از نتایج عمل خود راضی و مطمئن باشید.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین پوست، مو و زیبایی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: scarlessnose

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.