۲۳۷۱۷۷
۵۸۵
۵۸۵

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

اگر دچار ریزش موی شدید هستید و به انواع روش های کاشت مو به عنوان یک روش درمانی برای مشکل خود فکر می‌کنید، در این مقاله با ما همراه شوید تا اطلاعات جامعی در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم.

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

ریزش مو یک نگرانی رایج در بین افرادی است که به این مشکل مبتلا هستند و برای رافع آن به دنبال انواع روش های کاشت مو هستند. ریزش مو یکی از نگرانی‌هایی است که نه تنها بر ظاهر بلکه بر عزت نفس و اعتماد به نفس فرد نیز تأثیر می‌گذارد. خوشبختانه روش‌های کاشت مو راه حل‌های مؤثری برای ترمیم موهای از دست رفته و بهبود ظاهر افراد درگیر با این مشکل ارائه می‌دهند. کاشت مو انواع مختلفی دارد که هر کدام مزایای خاص خود را شام می‌شوند. در این مقاله به بررسی انواع روش های کاشت مو، مزایای هر روش و معرفی بهترین و جدیدترین روش‌ها خواهیم پرداخت.

در این مقاله می‌خوانید:

 • انواع روش های کاشت مو و مزایای آن‌ ها
 • جدیدترین روش کاشت مو کدام است؟
 • بهترین روش کاشت مو کدام است؟

بیشتر بخوانید: فولیکولیت مو چیست؟/ نشانه ها و درمان این بیماری پوستی

انواع روش های کاشت مو و مزایای آن‌ ها

در این بخش قصد داریم تا انواع روش های کاشت مو را مورد بررسی قرار دهیم تا انتخاب میان روش‌های موجود کمی برایتان راحت‌تر شود. هر کدام از روش های موجود مزایای خاص خود را دارند که قبل از انتخاب هر روش بهتر است از آن‌ها آگاه شوید.

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

FUT که اغلب به عنوان روش کاشت موی نواری نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین روش‌های کاشت مو محسوب می‌شود. این روش شامل برداشتن نواری از پوست با فولیکول‌های موی سالم از ناحیه اهداکننده (معمولاً پشت یا کناره‌های سر) است. بعد از برداشت، این نوار به گرافت‌های جداگانه تقسیم شده و به ناحیه گیرنده پیوند می‌شود.

مزایا:

 • FUT می‌تواند تعداد زیادی گرافت را در یک جلسه ایجاد کند و همین امر این روش را برای موارد ریزش موی گسترده مناسب می‌کند.
 • میزان بقای پیوندها در FUT عموماً بالاست.
 • این روش نسبتاً مقرون به صرفه است.

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

استخراج واحد فولیکولی روشی مدرن‌تر و کم تهاجمی‌تر نسبت به FUT است. در طی این روش، فولیکول‌های مو مستقیماً از ناحیه اهداکننده (معمولاً پشت سر) به صورت جداگانه با استفاده از یک ابزار پانچ کوچک استخراج می‌شوند. این فولیکول‌ها سپس به ناحیه گیرنده پیوند می‌شوند.

مزایا:

 • FUE جای زخم خطی به جا نمی‌گذارد و برای کسانی که ترجیح می‌دهند مدل موی کوتاه‌تری داشت باشند خصوصاً مردان، انتخابی عالی محسوب می‌شود.
 • زمان بهبودی سریع‌تر و ناراحتی بعد از عمل کمتری دارد.
 • این روش بسیار دقیق است و نتایج طبیعی را به دنبال دارد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

کاشت موی رباتیک

یکی دیگر از انواع روش های کاشت مو ، کاشت موی رباتیک است. این روش اصول FUE را با دقت فناوری رباتیک ترکیب می‌کند. به عبارت دیگر این روش کاشت مو، شکل پیشرفته‌ای از FUE است. در این روش از یک سیستم روباتیک برای استخراج و پیوند فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. دقت ربات، قرار گرفتن دقیق گرافت‌ها را در ناحیه گیرنده تضمین می‌کند.

مزایا:

 • سیستم‌های رباتیک دقت بی نظیری را ارائه می‌دهند، خطر آسیب پیوند را کاهش داده و میزان موفقیت را افزایش می‌دهند.
 • کمترین جای زخم و دوره نقاهت سریعی دارند.
 • امکان پیوند تعداد زیادی گرافت در یک جلسه را فراهم می‌کنند.

کاشت مستقیم مو (DHI)

DHI نوعی تکنیک FUE است که در آن فولیکول‌های مو در یک مرحله استخراج و پیوند می‌شوند. تفاوت اصلی این روش با FUE در استفاده از یک دستگاه تخصصی قلم مانند است که به طور هم‌زمان فولیکول‌های مو را بدون نیاز به برش یا کانال‌های قبلی استخراج و کاشت می‌کند. این قابلیت امکان کاشت فوری را فراهم می‌کند که به کمک می‌کند تا فولیکول‌های بیشتری در محل گیرنده کاشت شود.

مزایا:

 • DHI زمان سپری کردن گرافت‌ها در خارج از بدن را به حداقل می‌رساند و میزان بقای آنها را افزایش می‌دهد.
 • نتایج سریع‌تر و ناراحتی کمتر پس از عمل را ارائه می‌دهد.
 • عدم وجود برش در ناحیه گیرنده، منجر به ایجاد کمترین جای زخم و بهبود سریع‌تر می‌شود.

مطالب پیشنهادی: عوارض کاشت موی سر در زنان؛ 10 خطر مهم قبل از پیوند مو

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

جدیدترین روش کاشت مو کدام است؟

می‌توان گفت از میان انواع روش های کاشت مو ، کاشت موی رباتیک که توسط سیستم ARTAS تجسم یافته است، یک رویکرد پیشگام و نوین را در این زمینه ارائه می‌دهد. در بخش قبل به ورت خلاصه درباره این روش کاشت مو صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم نحوه دقیق عملکرد این روش را به عنوان جدیدترین روش کاشت مو، مورد بررسی قرار دهیم.

کاشت موی رباتیک چگونه کار می کند؟

فرایند کاشت موی رباتیک شامل چندین مرحله کلیدی است که شامل موارد زیر می‌شود:

نقشه دیجیتالی

قبل از شروع عمل، جراح از سیستم رباتیک برای ایجاد نقشه دیجیتالی از پوست سر بیمار استفاده می‌کند. این نقشه‌برداری، فولیکول‌های موی اهداکننده بهینه را شناسایی می‌کند و مکان‌های گیرنده را برای پیوند تعیین می‌کند.

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

برداشت پیوند

ربات ARTAS از الگوریتم‌های پیچیده خود برای شناسایی و برداشت سالم‌ترین فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده استفاده می‌کند. این روند می‌تواند بین گرافت‌های قوی و شکننده تمایز قائل شود و اطمینان حاصل شود که موهای اهداکننده با بالاترین کیفیت انتخاب شده است.

ایجاد نواحی دقیق برای کاشت

هنگامی که پیوندهای اهداکننده برداشت شدند، ربات دقیقاً مکان‌های گیرنده کوچکی را در ناحیه پوست سر مشخص می‌کند. زاویه، عمق و فاصله این محل‌ها همه با دقت محاسبه شده‌اند تا رشد طبیعی مو را به ارمغان آورند.

کاشت گرافت

در این مرحله فولیکول‌های موی برداشت شده به محل‌های گیرنده مشخص شده، پیوند می‌شوند. این ربات از دقت خود استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که پیوندها در زاویه و جهت صحیح کاشته می‌شوند تا ظاهری یکپارچه و طبیعی داشته باشند.

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

بیشتر بخوانید: بهترین قرص ویتامین برای ریزش موی سر

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

با وجود اینکه کاشت موی رباتیک جدیدترین روش در انواع روش های کاشت مو به شمار می‌رود، اما هنوز خود را در میان روش‌های قدیمی‌تر و طرفداران آن‌ها پیدا نکرده است. در حال حاضر می‌توان گفت که بهترین روش کاشت مو از میان انواع روش‌های کاشت مو، استخراج واحد فولیکولی (FUE) است. این روش به دلیل ماهیت کم تهاجمی، بهبود سریع، نتایج طبیعی و تطبیق پذیری مناسب، به عنوان محبوب‌ترین روش کاشت مو شناخته می‌شود. FUE با استخراج دقیق و انفرادی فولیکول‌های مو راه حلی قابل اعتماد و مؤثر برای افرادی ارائه می‌دهد که به دنبال بازگرداندن موهای از دست رفته و در نتیجه آن بهبود اعتماد به نفس خود هستند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

انواع روش های کاشت مو، جدیدترین و بهترین روش‌ ها

کلام آخر

انتخاب روش کاشت موی مناسب از میان انواع روش های کاشت مو در وهله اول کمی گیج کننده و دشوار به نظر می‌رسد. این انتخاب باید بر اساس ترجیحات فردی، میزان ریزش مو و سایر ملاحظات پزشکی باشد. هر یک از روش‌های ذکر شده مزایای منحصر به فرد خود را دارد که کاشت مو را به یک راه حل مناسب برای کسانی تبدیل می‌کنند که به دنبال بازیابی حجم موهای طبیعی خود هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن انتخابی آگاهانه‌تر قبل از هر اقدامی، با یک متخصص کاشت موی مجرب مشورت کنید. یک متخصص می‌تواند مناسب‌ترین روش متناسب با نیازها و اهداف خاص شما را تعیین کند.

منبع: webmd

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.