۲۳۷۷۶۶
۴۶۶
۴۶۶

روکش دندان چیست؟ + هزینه روکش دندان در ایران (سال ۱۴۰۳)

هزینه روکش دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر فرد پیش از اقدام برای استفاده از این خدمات باید به‌طور کامل با این عوامل آشنا شود تا پس از بررسی‌های دقیق بتواند بهترین مراکز ارائه‌دهنده این سرویس که مناسب‌ترین هزینه را برای خدمات خود تعیین کرده‌اند پیدا کند.

روکش دندان چیست؟ + هزینه روکش دندان در ایران (سال 1403)

هزینه روکش دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر فرد پیش از اقدام برای استفاده از این خدمات باید به‌طور کامل با این عوامل آشنا شود تا پس از بررسی‌های دقیق بتواند بهترین مراکز ارائه‌دهنده این سرویس که مناسب‌ترین هزینه را برای خدمات خود تعیین کرده‌اند پیدا کند.

روکش دندان را می‌توان از راهکارهای ترمیمی و زیبایی دانست که فرد ممکن است برای یک یا چندین بار مجبور به استفاده از آن شود. این روش به حفظ ریشه دندان و افزایش زیبایی لبخند شما کمک می‌کند. در ادامه با این راهکار و موارد استفاده از آن به‌ طور کامل آشنا می‌شویم پس تا انتهای متن با ما همراه باشید.

روکش دندان چیست

روکش یا کراون دندان را می‌توان از محبوب‌ترین خدمات دندان‌ دانست که به‌وفور از آن استفاده می‌شود. در این روش درمانی یک روکش با استفاده از مواد مختلف مانند سرامیک تولید خواهد شد و به‌عنوان جایگزینی برای تاج دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به‌طورکلی باید گفت دندان‌ها با افزایش سن، بروز آسیب یا عدم مراقبت صحیح دچار پوسیدگی یا شکستگی می‌شوند. در این شرایط می‌توان با استفاده از راهکارهای مختلف دندان آسیب‌دیده را ترمیم یا پر کرد.

اما گاهی آسیب باعث ازدست‌دادن بخش مهمی از تاج خواهد شد که در این زمان راهکارهایی مانند پرکردن دیگر پاسخ‌گو نیستند و سرویس‌دهنده باید از روش کاربردی و محبوب کراون یا همان روکش دندان استفاده کند.

معمولا مهم‌ترین دغدغه افراد علاوه ‌بر توجه به کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت کراون بررسی هزینه روکش دندان است. دراین‌خصوص باید گفت عوامل مختلفی روی هزینه این راهکار درمانی تاثیر می‌گذارند که شناخت آن‌ها برای افراد می‌تواند کاربردی باشد.

همچنین برای درک بهتر این خدمات سرویس‌دهندگان دندان باید گفت روکش نوعی کلاهک است که با توجه به مواد مورد استفاده در ساخت آن می‌تواند هم‌رنگ دندان تولید شود و جایگزین مناسبی برای تاج آن است.

روکش‌ها را می‌توان نوعی پروتز دندان دانست که استفاده از آن‌ها در شرایط مختلف و زمانی که تاج دندان آسیب‌دیده بسیار کاربردی خواهد بود. روکش می‌تواند استحکام تاج باقی‌مانده را افزایش دهد و به زیبایی آن نیز کمک کند.

هزینه روکش دندان در سال ۱۴۰۳

قیمت روکش دندان در هر سال با تعرفه‌های جدید ارائه می‌شود. البته این مورد را نیز باید در نظر بگیرید که سرویس‌دهندگان این خدمات با درنظرگرفتن عوامل مختلف نرخ به‌خصوصی برای روکش دندان تعیین می‌کنند.

به‌طورکلی باید گفت هزینه روکش دندان با توجه به نوع روکش و تجهیزاتی که برای ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند متفاوت باشد. به این صورت که قیمت کراون سرامیکی توسط ارائه‌دهندگان این سرویس با یک نرخ تعیین نخواهد شد و معمولا متفاوت است.

در خصوص هزینه‌های روکش دندان همچنین باید گفت مواد اولیه‌ای مانند فلز استیل که در تولید کراون مورد استفاده قرار می‌گیرند با وجود استحکام و مقاومت بالایی که دارند از قیمت کمی برخوردار هستند. البته رنگ این روکش‌ها باعث شده تنها برای ترمیم دندان شیری کودکان مورد استفاده قرار گیرد.

روکش‌های پی‌اف‌ام‌ یا فلز سرامیک نیز به‌صورت ۲ لایه تولید می‌شوند و از ویژگی‌ آن‌ها باید به استحکام و زیبایی ظاهری قابل قبولی که دارند اشاره کرد. این روکش توسط ارائه‌دهندگان معمولا با هزینه مطلوبی ارائه می‌شود.

یکی از رایج‌ترین انواع روکش، تمام سرامیک نام دارد که از نظر ظاهری می‌تواند کاملا شبیه دندان‌های طبیعی تولید شود و به همین دلیل نیز بسیار پرطرفدار است. این کراون‌ها خلاف ظاهر زیبایشان استحکام بالایی ندارند؛ اما باز هم هزینه آن‌ها نسبت به نمونه‌های فلزسرامیک بیشتر است.

برای اینکه به طور کامل از هزینه روکش دندان در سال ۱۴۰۲ آگاه شوید باید به‌ بررسی سرویس‌دهندگان این خدمات بپردازید تا بهترین مرکزی که مناسب‌ترین قیمت را ارائه می‌دهد پیدا کنید.

روکش دندان بدون پایه

یکی از جذابیت‌های روکش دندان بدون پایه این است که متوجه می‌شویم دندان آسیب‌دیده هنوز مقاومت و استحکام لازم برای دریافت روکش را دارد. قطعا زمانی که این مقاومت بالا باشد روکش نیز می‌تواند برای مدت طولانی‌تری سالم باقی بماند.

به‌طورکلی باید گفت گاهی دندان آسیب‌دیده مقاومت خود را تا حد زیادی از دست می‌دهد به‌گونه‌ای که حتی توانایی تحمل روکش را ندارد. در این شرایط باید با استفاده از پایه‌ای فلزی مقاومت آن را افزایش داد که به این راهکار پست و کور می‌گویند.

اما زمانی که ارائه‌دهنده این خدمات نسبت به سالم بودن دندان اطمینان دارد معمولا روکش را بدون پایه نصب می‌کند. این روش متصل کردن روکش مقاومت بیشتری به دندان می‌بخشد و معمولا افراد زیادی مایل‌اند از آن استفاده کنند.

لازم است بدانید روکش با پایه و بدون پایه هر کدام برای نوعی دندان مناسب هستند و تنها ارائه‌دهنده این خدمات می‌تواند تصمیم بگیرد که کدام یک برای شما مناسب‌تر خواهد بود. همچنین باید گفت هزینه روکش دندان بدون پایه کم‌تر و احتمالا طول عمر آن بیشتر است.

روکش دندان چیست؟ + هزینه روکش دندان در ایران (سال 1403)

ایا دندان سالم را می‌توان روکش کرد

ابتدا باید بدانیم منظور از دندان سالم چیست؟ در واقع دندان‌ها علاوه‌ بر آسیب‌هایی که ممکن است به‌ دلیل افزایش سن یا پوسیدگی ناشی از عدم مراقبت صحیح ببیند در طول زمان دچار تغییر رنگ نیز می‌شوند.

گاهی این دندان‌ها از ریشه کاملا سالم هستند؛ اما رنگ آن‌ها باعث ایجاد ظاهری نامطلوب خواهد شد یا اینکه دندان‌ها حالت ردیف و میزانی ندارند که این مورد نیز در ظاهر حس خوبی به افراد نمی‌دهد.

در این شرایط نیز امکان استفاده از روکش دندان وجود دارد. البته بهتر است تصمیم‌گیری دراین‌خصوص را به سرویس‌دهنده این خدمات واگذار کنید تا با کمک مناسب‌ترین روش، زیبایی را به دندان‌های شما هدیه دهد.

استفاده از روکش برای دندان‌های سالم و تنها با هدف زیبایی با توجه به عدم نیاز به پر کردن یا استفاده از سایر راهکارهای درمانی معمولا باعث کاهش هزینه روکش دندان می‌شود.

روکش دندان چیست؟ + هزینه روکش دندان در ایران (سال 1403)

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید پیش از استفاده از کراون‌ها که نقش مهمی در افزایش مقاومت و زیبایی دندان‌ها دارند از هزینه روکش دندان اطلاع یابید باید با سرویس‌دهندگان این خدمات در دکترتو کلینیک آشنا شوید. چراکه ارائه‌دهندگان روکش دندان با توجه به تجهیزات خود هزینه‌های مختلفی تعیین می‌کنند.

ضمن اینکه این پروتزها با استفاده از متریال مختلف مانند سرامیک، فلز یا ترکیب این ۲ ماده تولید می‌شوند که این مورد نیز به‌طور مستقیم روی هزینه‌های روکش تاثیرگذار خواهد بود. همچنین باید گفت اگر دندان مقاومت بالایی داشت و نیازی به استفاده از پایه فلزی نبود هزینه‌های ترمیم نیز کاهش پیدا می‌کنند.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.