۱۱۵۵۳۱
۲۲۵۰۶
۲۲۵۰۶

رفتار زن با شوهر باید چگونه باشد؟

با نکات عالی همسرداری ویژه خانم های جوان و تازه عروسان آشنا شوید.

با نکات عالی همسرداری ویژه خانم های جوان و تازه عروسان آشنا شوید.

تشخیص رفتار واقعی یک خواستگار هنگام خواستگاری
برای پی بردن به اینکه آیا رفتار خواستگار هنگام خواستگاری ظاهری و دروغین و یا واقعی و اصیل است، باید به رفتار و اعمال او با پدر و مادر و برادر و خواهر و دوستان او توجه کنید، یعنی اگر با پدر و مادر بد اخلاق و کم حوصله و در برخورد با شما صبور و خوش‌اخلاق است، این رفتار ظاهری و دروغین است. اگر به رفتار خواهرانش بسیار شکاک و بد دل بوده اما رفتارش با شما بسیار خوش‌بینانه است، این رفتار او به احتمال زیاد ظاهری و دروغین است. رفتارهای واقعی او رفتارهایی است که با اعضای خانواده‌اش دارد و مدتی بعد از ازدواج با شما هم همان‌گونه رفتار خواهد کرد.

چگونگی برخورد زنان در هنگام بی‌توجهی مردان
اگر بعد از ازدواج رفتار مرد تغییر کرد و خصوصیات قبل را نداشت، راه حل این است که رفتار فعلی‌تان را با رفتار زمان آشنایی و خواستگاری مقایسه کنید؛ به احتمال زیاد متوجه می‌شوید که رفتار خودتان نیز خیلی تغییر کرده است. در زندگی مشترک هر تغییر رفتاری که از شوهرتان سر میزند، بازخوردی از تغییر رفتار خود شما می‌تواند باشد.اگر رفتار شوهرتان با شما بی‌عاطفه و یا معمولی است، این احتمال را بدهید که خود شما نیز با او این‌گونه رفتار کرده‌اید. اگر شوهرتان با شما صمیمی و مهربان است به این علت است که شما هم رفتار خوبی با او داشته‌اید. بنابراین باید در هر شرایطی رفتارتان با شوهرتان رفتار خوبی باشد؛ در هنگام تغییر رفتار همسر که به علت تغییر رفتار خودتان بوده است، مهر و محبت خود را به همسرتان افزایش دهید.

تأثیر صحبت از خواستگاران قبلی از طرف زن بر زندگی زناشویی
اکثریت مردان معمولاً افرادی غیرتی و متعصب هستند. برای مرد کوچک‌ترین توجه همسرش به مرد دیگر به هیچ‌وجه قابل‌تحمل نیست. وقتی که برای او این احساس به وجود بیاید که همسرش به جز او به هیچ مرد دیگری توجه نمی‌کند، به کار و کوشش بیشتری می‌پردازد و به همسر خود اظهار عشق و علاقه بیشتری می‌نماید. وقتی که زن از خواستگاران قبلی صحبت می‌کند، یکی از اصلی‌ترین احساسات مرد که همان تکیه‌گاه بودن است را از بین می‌برد و با این عمل، به شوهر احساس حقارت و خود کم بینی دست می‌دهد و برای کم کردن عصبانیت خود، حتی به صورت دروغین هم ممکن است از تمایل به ازدواج مجدد و یا دوست شدن با یک شخص سوم صحبت نماید، و این موضوعی است که برای هیچ زنی قابل‌تحمل نیست. در این شرایط عشق و علاقه شوهر از بین می‌رود و تمایل به روابط جنسی با همسر کم می‌شود و به فکر انتقام‌جویی می‌افتد.

زن خوب از دیدگاه مردان
مرد به عنوان همسر، زن زیبا و خوش‌رفتاری که به عفت و عصمت نیز شناخته شده است را مورد توجه قرار خواهد داد. مرد تنها با زیبایی طبیعی زن خشنود نمی‌شود و مایل است که زن به کمک آرایش و لباس، خود را برای او در منزل زیبا کند. مرد از زن مطیع خوشش می‌آید و به علت غروری که دارد مایل است زن نظریات او را در مسائل مربوط به زندگی مشترک انجام دهد. همچنین مرد از زن صمیمیت و وفا می‌خواهد و از زن متواضع خوشش می‌آید. تکبر و تواضع دو حربه موثر زن است که بایستی هر کدام را در جای خود استعمال نماید. برای اینکه از تجاوز دیگران در امان باشد، بهتر از تکبر و غرور پایگاهی ندارد، اما درباره شوهر خویش و زندگی زناشویی باید متواضع بوده و بداند که برای یک عمر با مردی شریک شده است.

مرد خوب از دیدگاه زن
زیبایی معنوی مرد بیشتر مورد توجه زن است تا زیبایی ظاهری. همچنین زن از مرد توانا و نیرومند و پولدار و خوش‌رفتار و خوش‌لباس خوشش می‌آید. به همین علت زیبایی مرد از نظر زن بیشتر معنویات مرد و موقعیت اجتماعی اوست، و میل دارد که شوهرش دارای مقام یا صفت برجسته‌ای باشد که دیگران کمتر دارند.

تفاوت رفتار زن و مرد در هنگام بروز فشار روانی و ناراحتی
زن‌ها در هنگام بروز فشار روانی و ناراحتی تمایل به حرف زدن و صحبت کردن دارند و فقط از طریق صحبت کردن احساس آرامش پیدا می‌کنند، اما مردها در هنگام ناراحتی و فشار روانی به گوشه‌ای پناه می برند و سکوت می‌کنند. وقتی یک مرد ناراحت می‌شود معمولاً ناراحتی خود را با دیگران در میان نمی گذارد بلکه در فکر فرو می‌رود و با خود سکوت می‌کند تا به یک راه‌حل دسترسی پیدا کند. وقتی به راه حل دسترسی پیدا می‌کند از احساس بسیار بهتری برخوردار می‌شود و به آرامش می‌رسد و اگر هم نتواند برای مشکل خود راه‌حلی پیدا کند با انجام فعالیت‌هایی مانند روزنامه خواندن و بازی‌های ورزشی سعی می‌کند خود را سرگرم کند.

راز پایداری عشق
سعی کنید تمام صفات و ویژگی‌های مثبت همسرتان را به یادآورید؛ این صفات را برای او بازگو کنید و به خاطر داشتن او احساس افتخار نمایید. همیشه بدانید که همسر شما بهترین گزینه برای ازدواج با شما بوده است و از بین موارد بسیار زیاد شما او را انتخاب نموده‌اید. همسر شما همان فردی است که در روزهای ابتدای زندگی‌تان طاقت لحظه‌ای دوری از او را نداشتید؛ عشق و علاقه خود را به زبان اظهار نمایید.

علت تغییر عشق و علاقه در مردان
عشق و علاقه یک خیابان دو طرفه است و هر قدر به همسرمان اظهار عشق و علاقه بیشتری بنماییم عشق و علاقه بیشتری نیز دریافت می‌کنیم. هیچ‌گاه برای افزایش عشق و محبت ورزی در زندگی دیر نیست. فقط نیازمند شناخت راهی تازه هستیم. این مفهوم ممکن است نشانه این واقعیت باشد که عشق و علاقه همسرتان به شما کاهش نیافته، بلکه نحوه رفتار نامناسب شما است که باعث یکنواختی زندگی و کمرنگ شدن عشق و دلسردی او شده است. و در واقع علت رفتارهای مناسب شوهرتان در درجه اول رفتار خوب شما بوده است، بنابراین شاید لازم باشد علت تغییر رفتار و عشق و علاقه در مردان را در تغییر رفتار خود پیدا کنید.

دلیل تمایل مردان به ازدواج مجدد و همسر دوم
هیچ‌گاه با همسر خود نباید به گونه‌ای صحبت کنید که انگار یک کودک بدون احساس و بدون مسئولیت است، چون این اقدام بر خلاف خواسته او است. مرد خواهان زن و خانواده‌ای است که برای او احترام قائل شوند و به خاطر آن کسی که هست و کاری که می‌کند به او توجه نمایند. عدم احترام و داشتن رفتار کودکانه با همسر خود یکی از دلایلی است که مردها تمایل به ازدواج مجدد پیدا می‌کنند. هم چنین غافل شدن از همسرتان، دلیل دیگری برای تمایل مردان به ازدواج مجدد است و برای دوری از این مسئله، باید به نیازهای روانی و عاطفی همسرتان توجه نمایید تا دچار سرخوردگی و دلسرد شدن از شما نشود.

علت عدم اظهار عشق و علاقه از طرف مردان
نحوه اظهار عشق و علاقه در زنان و مردان، جزء تفاوت‌های ذاتی زن و مرد محسوب می‌شود. دنیای ارتباط با مردان، دنیای عملی و دنیای ارتباط با زنان دنیای کلامی است. مردها نباید انتظار داشته باشند که زن‌ها مانند آن‌ها بیندیشند و مانند آن‌ها ارتباط برقرار کنند، بلکه باید با هر فردی به زبان خودش ارتباط برقرار کنیم. یعنی اینکه تنها راهی که مردان میتوانند به همسر خود نشان دهند که واقعا به او علاقه دارند، این است که عشق و علاقه خود را به صورت کلامی هم بیان نمایند. از طرف دیگر زن‌ها باید توجه داشته باشند که دنیای مردها، دنیای عمل است. و در واقع نه مردها به همسرشان بی توجه هستند و نه زن‌ها قدرناشناس هستند، بلکه آن‌ها برای بیان خود زبان متفاوتی دارند.

دلیل استقبال نکردن مردها از راه حل دادن همسر
مردها همیشه به دنبال رسیدن به اهداف و خواسته‌های خود هستند. آن‌ها همواره کارهایی انجام می‌دهند که قدرت و مهارت خویش را افزایش دهند. و برای آن‌ها قدرت، شایستگی، توانایی، و پیشرفت ارزش زیادی دارد. و فقط موفقیت و پیشرفت است که موجب خرسندی و رضایت خاطر آن‌ها می‌شود. ارائه توصیه نا به جا به مردان این تصور را در ذهن آن‌ها ایجاد می‌کند که شما این فکر را در مورد آن‌ها دارید که آن‌ها نمی‌دانند چه کار می‌کنند یا خودشان از پس کارشان بر نمی‌آیند. مردها نسبت به چنین رفتاری بسیار حساس هستند. پس سعی کنید که هیچ‌گاه حس ناتوان بودن به آن‌ها ندهید.

رابطه اعتیاد و رضایت زناشویی
اعتیاد و رضایت زناشویی باهم ارتباط زیادی دارند. واقعیت این است که بسیاری از افراد سالم که دچار عدم رضایت زناشویی شده‌اند یعنی همسر نامناسب انتخاب نموده‌اند، به اعتیاد روی آورده و بسیاری از افراد معتاد نیز که همسر مناسب انتخاب نموده‌اند، موفق به ترک اعتیاد شده‌اند. افسردگی مزمن و احساس تنهایی و عدم دسترسی فرد به خواسته‌هایش، یکی از عوامل اصلی و زمینه‌ساز گرایش فرد به اعتیاد است. و در صورتی که زن به نیازهای روانی و عاطفی همسر توجه داشته باشد و به او احترام بگذارد، احساس تنهایی به مرد دست نخواهد داد و به سمت اعتیاد گرایش پیدا نخواهد کرد.

تأثیر زن در جلوگیری از اعتیاد مرد
مرد همیشه تمایل دارد که احساس کند که از همسرش بالاتر است و اصولاً این احساس را داشته باشد که توانسته است زندگی مناسب و خوبی برای همسرش تأمین نماید. وقتی که زن از شوهر خود در مورد تمام مسائل انتقاد می‌کند، این احساس را در مرد به وجود میاورد که او شوهر مناسبی نبوده و این باعث خدشه دار شدن احساس مردانگی او می‌شود؛ این یکی از عواملی است که باعث می‌شود یک مرد از همسر و خانواده خود گریزان شود و به طرف دوستان خود گرایش پیدا کند، پدیده ای که اعتیاد یکی از نتایج ضروری و حتمی آن می‌تواند باشد. وقتی که شما از صفات و ویژگی‌های مثبت همسرتان تعریف و تمجید می‌کنید، بعد از مدتی کوتاه متوجه می‌شوید نه تنها آن صفات تقویت می‌شوند بلکه شوهرتان به تدریج سعی می‌کند که بقیه اعمال و رفتار خود را نیز بر طبق میل و سلیقه شما تغییر دهد. اگر مدتی با رفتارهای خود باعث تغییر رفتار شوهرتان شدید، انتظار نداشته باشید که این تغییرات تا پایان عمر ادامه پیدا کند، بلکه باید برای ادامه این رفتارها، از طریق اعمال و رفتار خود این نیرو را به شوهر انتقال دهید.

چگونگی تمجید مرد از طرف زن
زن در تمجید و تعریف از مرد باید فقط ویژگی‌های مثبت واقعی او را دسته‌بندی کرده و از هرگونه تظاهر و دروغ به دور باشد؛ در تعریف کردن از او، پشتکار و مداومت داشته و به زمان انجام این اعمال (زمان تعریف و تمجید از مرد) توجه داشته باشد. مثلاً زمانی که افکار مرد بر روی موضوع خاصی متمرکزشده و یا به علت مسایل و مشکلات کار بیرون از منزل بی‌حوصله و عصبانی است، زمان مناسبی برای تعریف و تمجید از او نیست.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.