۱۶۷۲۰۲
۵ نظر
۱۷۴۵۵۰
۵ نظر
۱۷۴۵۵۰

روشهاى تنگ کردن واژن، ۳ راه طبیعی

برای تنگ کردن طبیعی واژن باید چه کارهایی را انجام دهیم که بتوانیم از ارتباط جنسی با همسر لذت بیشتری ببریم؟

روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

با افزایش سن تمام بافت‌های بدن دچار شلی و افتادگی می‌شوند. اگر می‌خواهید روش‌های طبیعی تنگ کردن واژن را بدانید. بهتر است این مطلب را بخوانید. فواید تنگ شدن واژن کمک می‌کند که در رابطه جنسی خود با همسرتان؛ موثرتر عمل کنید و هردوی‌تان، لذت بیشتری ببرید. همچنین این روش کمک می‌کند که اعتماد به نفس شما از اندام جنسی‌تان بالاتر برود. روش‌های خانگی سفت شدن واژن شما را به این اهداف می‌رساند. 

در این مقاله می‌خوانید: 

 

روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

علت شل شدن واژن

برخی تصور می‌کنند که شلی واژن به دلیل رابطه جنسی زیاد است اما مهم‌ترین علل شل شدن و گشادی دهانه واژن عبارن‌اند از:
 •  زایمان
 • یائسگی 
 • بالا رفتن سن
راه‌ حل گشادی واژن  کاهش ارتباط با همسر نیست. اگر بخواهیم به طور دقیق‌تر توضیح دهیم باید به بافت واژن دقت کنیم:

دلیل شل شدن واژن زنان 

دلایل گشادی واژن می‌تواند از کشش طبیعی و پاره شدن عضلات دیواره واژن باشد که با افزایش سن و زایمان رخ می‌دهد. این دو حالت خاصیت ارتجاعی واژن را کاهش می‌دهند. بافت عضلانی ولو، که به شدت تا خورده است، به طور طبیعی ارتجاعی است، مثل دهان یا معده. واژن هم همینطور است. دلایل دیگر شل شدن واژن عبارت‌اند از: 

 • زایمان طبیعی که باعث کشیدگی عضلات، تاندون‌ها و دیواره‌های واژن می‌شود
 • کاهش سطح استروژن ناشی از یائسگی
 • کاهش سطح استروژن ناشی از مشکلات سلامتی
 • پیری ماهیچه‌ها و تاندون‌ها باعث ضعیف شدن کف لگن می‌شود
 • ساختار فیزیکی تعیین شده ژنتیکی یک زن

روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعیروشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

علائم شلی واژن چیست؟

علائم شلی واژن می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خشکی واژن
 • درد یا ناراحتی واژن در حین مقاربت
 • خونریزی غیرمعمول بعد از فعالیت جنسی
 • عدم روانکاری در هنگام مقاربت
 • بی اختیاری ادرار
 • سوزش در هنگام ادرار
 • نیازهای غیرمنتظره و فوری به ادرار کردن
 • عفونت‌های مکرر دستگاه ادراری
 • ترشحات غیر طبیعی واژن
 • سوزش یا خارش در ناحیه واژن یا فرج
 • کاهش میل جنسی
 • عدم تحریک جنسی
 • کاهش رضایت جنسی در حین مقاربت
 • سفت کردن واژن به طور طبیعی

ورزش، استروژن و گیاهان همگی می‌توانند با کمی‌تلاش هر روز به کاهش شلی واژن کمک کنند.​​

عوارض گشاد شدن واژن

 شل شدن عضلات و بافت‌های واژن به‌طور کلی خطرتاک نیست اما این حالت می‌تواند عوارض زیر را به همراه داشته باشد:
 • کاهش رضایت همسر از رابطه جنسی
 • کم شدن اعتماد به نفس خانم

روش‌های تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن در اصطلاح پزشکی، تنگ کردن کف لگن است که شامل عضلات کوکسی گئیس، لواتورانی و دیگر بافت‌های مرتبط است که منطقه لگن زن را احاطه کرده است. برای تنگ کردن واژن، این گروه‌های عضلانی باید بتوانند حالت آرامش و انقباض خود را برای حرکات روده، ادرار کردن، مقاربت جنسی و تولد فراهم کنند.

مزایای روش‌های طبیعی تنگ کردن واژن 

هیچ  شکی نیست که مردان در طول رابطه جنسی ترجیح می‌دهند زنان جوان تر و تنگ تر باشند. در حالی که این باور احمقانه است، حقیقت است. این واقعا در مورد سن او نیست، بیشتر در مورد این که او در طول مقاربت چقدر تنگی را احساس می‌کند. تنگی واژن نقش مهمی‌در جذب دو نفر، نه تنها به لحاظ جسمی‌بلکه احساسی دارد.
هنگامی‌که یک مرد و یک زن رابطه جنسی دارند، بدیهی است که یکی از نزدیکترین و آسیب پذیرترین زمان برای هر دو طرف درگیر است. آن‌ها هر دو لذتی را تجربه می‌کنند که یک  رضایت جنسی کامل می‌تواند به همراه بیاورد.
هنگامی‌که یک واژن تنگ است، مرد می‌تواند دیواره واژن زن را حس کند که دور آلتش منقبض می‌شود و زن می‌تواند آلت تناسلی را کاملا احساس کند (که البته بسیار شگفت انگیز است).
همانطور که بسیاری از متخصصان بر این باورند، صمیمیت رابطه جنسی و ارگاسم بسیار قوی تر است و زمانی که یک خانم دارای واژن تنگ است این اتفاق خیلی بهتر است.
زوج‌هایی که با صمیمیت دچار مشکل هستند، تمایل دارند مسائل عمیق تری در رابطه برقرار کنند. بسیاری از مردم تمایل دارند اهمیت رابطه جنسی را نادیده بگیرند، اما ما اینطور فکر نمی‌کنیم. حتی نزدیک نیست! قبل از تنگ کردن طبیعی واژن وقت آن است که زمان‌های جذاب را دوباره به ارمغان بیاوریم و مجددا از رابطه جنسی لذت ببریم!
یکی از بهترین راه‌های به وجود آوردن صمیمیت این است که احساس کنید جذاب هستید. وقتی زنان احساس جذابیت می‌کنند، احتمال بیشتری دارند که در رابطه جنسی شرکت کنند.
داشتن یک واژن تنگ تر می‌تواند به شما کمک کند که با بدن خودتان دوست باشید. هنگامی‌که صمیمیت بیشتری وجود دارد و یک زن احساس جذاب بودن می‌کند، روابط بسیار بیشتر متصل می‌شود.
کسانی که در طول شستشوی لباس‌ها دعواهای طولانی می‌کنند صرفا با داشتن رابطه جنسی بیشتر مکالمات سریع و آسانی را انجام می‌دهند.
 
روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعیروشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

۳ روش تنگ و سفت‌سازی واژن در خانه

 برای تنگی طبیعی واژن راه‌های زیادی وجود دارد: گیاهان متعددی وجود دارند که می‌توانند ماهیچه‌های واژن شما را تنگ تر کنند.

1.  داروهای گیاهی

گیاه پیوریا میریفیکا: با تحریک کردن رشد دوباره بافت دیواره واژن را تنگ تر می‌کند. این گیاه سطح استروژن را تثبیت می‌کند و هورمون‌های شما را بالانس می‌کند. این گیاه بر محافظت در مقابل سلول‌های سرطانی رحم نیز کمک می‌کند.
کورکوما کوموسا: این گیاه توده عضلانی واژن را تنگ تر می‌کند و از سقوط دیواره واژن جلوگیری می‌کند. این گیاه همچنین پوست خشک و گر گرفتگی را درمان می‌کند. همچنین این گیاه دردهای پریود را نیز کمتر می‌کند.

۲- تمرینات کگل برای تقویت و محکم کردن عضلات

یک روش ساده که برای داشتن یک واژن فوق العاده تنگ، تمرینات کگل است. در اینجا خواهیم خواند که چگونه این تمرینات را انجام دهیم. شما با فشردن عضلات داخلی لگن، این تمرینات کانال واژن را انجام می‌دهید. فکر کنید که چگونه جلوی ادرار خود را می‌گیرید این همان عضلاتی است که برای انجام کگل از آن‌ها استفاده می‌کنید.
دفعه بعد که از توالت استفاده می‌کنید، آن را امتحان کنید. به محض اینکه یاد گرفتید که چگونه این کار را انجام دهید، فقط این تمرین را چندین بار در طول روز تکرار کنید. شما می‌توانید این کار را به صورت غیر مستقیم و در اوقات فراغت خود انجام دهید.
هیچ کس نخواهد فهمید که شما در حال انجام تمرین برای تنگ کردن طبیعی واژن تان هستید.
 

۳- استفاده کردن از ژل‌ها و کرم‌های تنگ کننده واژن

در مورد من این گزینه از همه گزینه‌های دیگر کارساز تر بود، اما شما باید با مشورت پزشک تان یک ژل کاملا گیاهی که برای بدن شما کاملا بی ضرر است را انتخاب کرده و پس از استفاده از نتایج سریع آن شگفت زده شوید. بنابراین، در حال حاضر می‌دانم که تمرینات کگل در طول زمان کارساز هستند.

روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

تمرینات کگل، روشی برای تنگ کردن واژن

ورزش کگل برای تقویت کف لگن، کاهش بی اختیاری و بهبود رضایت جنسی بسیار موثر است. کگل ماهیچه‌های کف لگن شما را در چندین ست تکرار در طول روز سفت می‌کند. به ماهیچه‌هایی که برای توقف ادرار استفاده می‌کنید فکر کنید – اینها همان ماهیچه‌هایی هستند که می‌خواهید هدف قرار دهید. با این حال، در حالی که عضلات کف لگن شما به حمایت از واژن و ساختارهای اطراف کمک می‌کنند، آن‌ها دیواره‌های واژن را تشکیل نمی‌دهند. با این حال - داشتن لحن و پشتیبانی بهتر از همه اندام‌های لگن برای سلامت واژن مهم است.

آیا تمرینات کگل واقعا موثر هستند؟

بله، تمرینات کگل ثابت شده است که کارساز هستند، و بسیاری از زنان که عضلات واژن خود را با استفاده از این تکنیک تنگ کرده اند گزارش کرده اند که تفاوت زیادی در تنگی واژن شان احساس کرده اند. باید گفت که با انجام تمرینات کگل شما یک شبه نتایج را مشاهده نمی‌کنید، و ممکن است هفته‌ها و حتی ماه‌ها طول بکشد تا نوعی اثر را ببیند.

با این حال، هنگامی‌که شما به انجام روزانه کگل عادت کرده اید، شما در بلند مدت برنده هستید، زیرا عضلات خود را نه تنها برای لذت بردن از رابطه جنسی و تقویت اعتماد به نفس خود تقویت می‌کنید، بلکه باعث می‌شود که کنترل مثانه خودتان را نیز افزایش دهید. چون برای زنان این مسئله بسیار مهم است به خصوص وقتی که شما پیرتر می‌شوید.

بر اساس تجربه من، اگر شما کگل را مدتی طولانی انجام دهید ، تمرینات کگل واقعا کار خوبی انجام می‌دهند! شما باید آن را چند بار در روز برای ۸-۱۰ هفته انجام دهید (که آسان است زیرا آن‌ها خیلی آسان هستند). این همچنین باعث تقویت عضلات لگن شما می‌شود که در نتیجه دیواره واژن را تقویت می‌کند.

روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعیروشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

استروژن درمانی

استروژن درمانی یا  درمان جایگزینی هورمونی (HRT) در گذشته نوعی درمان ترسناک بود. امروزه زنان می‌توانند با کمک متخصص زنان و زایمان کرم سفارشی HRT خود را متناسب با بدن، نیازها و اهداف خود فرموله و طراحی کنند. HRT جایگزین هورمون‌هایی می‌شود که بعد از یائسگی یا زمانی که بدن به دلایل پزشکی دیگر تولید استروژن و سایر هورمون‌ها را کاهش می‌دهد، دیگر تولید نمی‌کند.

کرم‌های HRT سفارشی‌سازی، انعطاف‌پذیری و کاربرد ساده و آسان هورمون‌ها را ارائه می‌دهند که سپس از طریق پوست جذب شده و وارد جریان خون می‌شوند. کرم HRT اجازه می‌دهد تا دوز مناسبی از هورمون‌ها از طریق پوست جذب شود و وارد جریان خون شود تا به تسکین گرگرفتگی، تعریق شبانه، افسردگی و سایر علائم یائسگی کمک کند.

روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

داروهای گیاهی

درمان‌های گیاهی برای تنگ کردن واژن در خانه خیلی مرسوم است.  کرم‌ها و اسپری‌های گیاهی می‌توانند در درمان شلی واژن موثر باشند. برای اطمینان از غیر سمی‌بودن و بی خطر بودن چیزی که استفاده می‌کنید برای استفاده از واژینال، با متخصص زنان و زایمان صحبت کنید.

مطلب پیشنهادی: تنگ کردن واژن با نخ چگونه است؟

تنگ کردن واژن به روش‌های خانگی موثر است؟

این روش‌ها موثر هستند و در دراز مدت جوابگواند. اما اگر انتظار دارید به محض انجام این ۳ روش طبیعی تنگ کردن واژن، بافت دیواره و دهانه رحم‌تان تنگ و سفت شود؛ انتظار بیهوده‌ای دارید. تنگ کردن واژن با ویتامین E هم ممکن است.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • بدون نام
   درباره روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

   عسل چی

  • بدون نام
   درباره روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

   خیلی عالی بود

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام، ممنون از توجه و لطف شما

  • زهرا
   درباره روشهاى تنگ کردن واژن، 3 راه طبیعی

   سلام مام میخواستم که دهن واژنه خوده تنگ کنم در خانه چه باید کنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    همراه عزیز نی نی بان، اگر سئوالی دارید با متخصصان کلینیک نی نی بان مطرح کنید
    https://clinic.niniban.com

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.