۲۲۶۱۹۶
۱۲۳۷
۱۲۳۷

شانس باردار شدن، تاثیر رفتار بعد از رابطه

طبق بررسی حدود ۴۰٪ از زنان به این نتیجه رسیده اند که زنان بعد از مقاربت با لگن خود در پشت دراز بکشند.

طبق بررسی حدود ۴۰٪ از زنان به این نتیجه رسیده اند که زنان بعد از مقاربت با لگن خود در پشت دراز بکشند تا احتمال باردار شدن را افزایش دهند.باورهای زیادی برای افزایش شانس بارداری وجود دارد مانند دراز کشیدن به پشت ، بالا نگه داشتن پاها یا ارگاسم .

آیا با کمک به اسپرم ارگاسم می تواند احتمال حاملگی را افزایش دهد؟
شاید شنیده باشید که انقباضات ناشی از ارگاسم می تواند به موفقیت اسپرم در رسیدن به تخمک کمک کند. مقاله ای که این مفهوم را مورد بررسی قرار داده است نتیجه گرفته که "بعید" است.
. انقباضات رحمی به هل دادن اسپرم کمک می کند ، اما انقباضات ناشی از ارگاسم تحت کنترل مستقیم شما نیستند. در عوض ، این انقباضات رحمی - که اعتقاد بر این است که توسط هورمونهای شما تنظیم می شود - به طور مداوم در کل مرحله فولیکولی چرخه قاعدگی شما اتفاق می افتد . انقباضات درست قبل از تخمک گذاری افزایش می یابد تا فشار بیشتری به اسپرم در جهت درست وارد شود.

آیا دراز کشیدن بعد از رابطه جنسی باعث تقویت اسپرم می شود؟
تحقیقات زیادی برای اثبات درستی یا نادرستی این حرف انجام شده.این تحقیثات کمی گیج کننده اند که در ادامه توضیح خواهیم داد.
دانشمندان زنان تحت لقاح داخل رحمی (IUI) در کلینیک های باروری را مورد بررسی قرار دادند ، نتایج متفاوتی به دست آوردند.
در سال ۲۰۰۰ ، یک تیم تحقیقاتی کانادایی ، اثرات بالقوه دراز کشیدن را توسط ۹۵ زن دارای نازایی غیر قابل توضیح را بررسی کردند.دو گروه تشکیل دادند و تحقیقات را روی این دو گروه بررسی کردند. گروه اول ۱۰ دقیقه بعد از عمل IUI در رختخواب استراحت کردند ، در حالی که گروه دوم بلافاصله پس از تلقیح حرکت کردند.
استراحت به نظر می رسید تفاوت چشمگیری ایجاد کند. تقریباً 30٪ از کسانی که استراحت کردند باردار شدند ، در مقایسه با 10٪ افرادی که استراحت نکردند.
یک مطالعه تصادفی بزرگتر در سال ۲۰۰۹ همچنین میزان بارداری بالاتری را در بین ۳۹۱ زن که ۱۵ دقیقه پس از IUI به مدت ۱۵ دقیقه دراز کشیدند ، نشان داد در مقایسه با زنانی که از خواب بلند شدند و سریع حرکت کردند.
با این حال ، مطالعات را در این مورد ادامه دادند ، و تحقیقات اخیر نتوانسته است نتایج را تکرار کند .
مطالعه ای که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است هیچ فایده ای برای استراحت بعد از رابطه جنسی وجود نداشت. باز هم ، محققان به طور تصادفی ۴۹۸ زن را به دو گروه اختصاص دادند: ۳۲.۲٪ از زنانی که استراحت کردند باردار شدند ، در مقایسه با ۴۰٪ از زنانی که بلافاصله پس از IUI از خواب برخواستند .
مطالعات نشان داد که دراز کشیدن نمی تواند به طور قطعی کمک کند تا بارداری بعد از لقاح صورت گیرد و اسپرم ها برای رسیدن به تخمک نیازی به کمک ندارند.
با این وجود ، اگر تحت IUI قرار بگیرید ، پزشک ممکن است توصیه کند مدت کوتاهی پس از تلقیح استراحت کنید ،زیرا به احتمال زیاد بار روانی این عمل بسیار زیاد است حتی اگر اثبات نشده باشد.

آیا قرار دادن پاهایم بعد از رابطه جنسی به سمت بالا احتمال بارداری من را افزایش می دهد؟
در حالی که این مفهوم به ایده دراز کشیدن در رختخواب بعد از رابطه جنسی مربوط می شود ، ما هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه بلند کردن پاهای شما در هوا پس از رابطه جنسی می تواند کمک به بارداریتان بکند ، نداریم و آیا این کار می تواند احتمال باردری شما را افزایش دهد یا خیر .

آیا موقعیت جنسی خاص می تواند به من کمک کند که باردار شوم؟
به نظر می رسد موقعیت های خاصی از رابطه جنسی بتوانند احتمال بارداری را افزایش دهند زیرا نفوذ در برخی از موقعیت ها بسیار بیشتر است مانند برقراری رابطه از پشت اما اصلا این موضوع مورد تحقیقات علمی قرار نگرفته و هیچ سند و مدرک علمی درم ورد آن وجود ندارد.در واقع موقعیت ایده عالی که بتوان صد در صدی آن را برای بارداری تجویز کرد وجود ندارد .
ما می دانیم که اسپرم ها به طور طبیعی برنامه ریزی شده اند تا به تخمک برسند ، مهم نیست که رو به بالا ، پایین ، پهلو یا حتی وارونه باشید. بهترین پاسخ در حال حاضر انتخاب موقعیتی است که برای شما و شریک زندگی تان بسیار عالی باشد و بتوانید بهترین لذت را از رابطه ببرید.

آیا اگر می خواهم باردار شوم باید بعد از رابطه جنسی ادرار کنم؟
اگر معمولاً بعد از رابطه جنسی برای جلوگیری از ابتلا به عفونت ادراری ، ادرار می کنید کار بسیار خوبی انجام می دهید و این کار بعید است موجب شود.
انزال میلیون ها اسپرم را آزاد می کند ، و علم نشان می دهد تنها یک بخش - حدود 35٪ از اسپرم ها - ممکن است در جریان خروج از واژن قرار بگیرند. اکثر آنها وارد مسیر رسیدن به تخمک ها می شوند.
و از آنجا که اسپرم ممکن است در عرض یک دقیقه به لوله های فالوپی شما برسد ، سریعترین اسپرم ممکن است قبل از رسیدن به حمام ، در مرحله اصلی لقاح باشد.

آیا استفاده از فنجان قاعدگی بعد از رابطه جنسی اسپرم را حفظ می کند؟
با وجود محبوبیت روزافزون کاپ های قاعدگی ، قرار دادن یک فنجان بعد از رابطه جنسی احتمال بارداری شما را افزایش نمی دهد . حتی اگر گزارش ها ادعا می کنند که این روش برای بارداری کار می کند ، هیچ علمی اثبات نمی کند که استفاده از یک فنجان قاعدگی ، احتمال بارداری را افزایش می دهد.
دو ایده برای آن وجود دارد که هر دو از پایه و اساس غلط هستند .اول اینکه شما یک فنجان قاعدگی در مقابل دهانه رحم خود بلافاصله پس از انزال درج می کنید تا بازگردانده شدن مایع منی محدود شود. گزینه دیگر پر کردن لیوان قاعدگی با مایع منی تازه و سپس قرار دادن آن در مهبل است به خیال اینکه بارداری صورت گیرد.
اما پزشکان این روش را رد کرده اند و برخی حتی آن را مضر می دانند. آنها خاطرنشان می کنند که اسپرم ها به سرعت در داخل فنجان خواهند مرد و برخی پزشکان نسبت به خطرات بیشتر عفونت های واژینال (که ممکن است به باروری شما آسیب برساند) از استفاده از لیوان های قاعدگی به این روش هشدار می دهند .

چگونه به سرعت بعد از رابطه جنسی می توان باردار شد؟
ممکن است فکر کنید که زمان بین رابطه جنسی و برداشت ، فقط مدت زمانی است که اسپرم برای شنا کردن به تخم مرغ طول می کشد. با این حال ، چگونه سریع اسپرم شنا نمی تواند به طور کامل به این سوال پاسخ دهد.
مطالعات نشان می دهد که اسپرم بین دو تا 10 دقیقه طول می کشد تا از دهانه رحم تا لوله های فالوپ (جایی که آنها امیدوارند یک تخمک را ملاقات کنند) طی کنند. آنها بدون توجه به موقعیتی که بدن شما در آن قرار دارد شنا می کنند. اگر به تخمکی وجود داشته باشد سه دقیقه بعد از رابطه جنسی لقاح اتفاق می افتد.
گفته می شود ، اسپرم ها می توانند در سیستم تولید مثل زن تا پنج روز زنده بمانند
این بدان معنی است که روزی که شما رابطه جنسی داشته باشید ممکن است روزی نباشد که شما باردار می شوید. اگر روز دوشنبه رابطه جنسی داشته باشید ، و روز پنج شنبه تخمک گذاری کنید ، ممکن است روزها پس از برقراری رابطه جنسی ، باردار شدن اتفاق بی افتد.

۷ نکته برای بارداری سریع تر
شما تصمیم گرفته اید که باردار شود .اگر چه باردار شدن یک اتفاق طبیعی است اما با انجام دادن برخی کارها می توانید احتمال بارداریتان را افزایش دهید.در ادامه هفت مورد وجود دارد که می توانید با انجلم دادنش شانس بارداریتان را افزایش دهید.
قبل از بارداری زیر نظر پزشک باشید
قبل از شروع برای بارداری ، سلامت خود را بررسی کنید. از پزشک خود در مورد ویتامین های قبل از تولد که دارای اسید فولیک هستند ، بپرسید .این ویتامین ها به محافظت در برابر برخی نقایص هنگام تولد کمک می کند. اسید فولیک در مراحل اولیه بارداری کار می کند ، به همین دلیل مهم است که حتی قبل از بارداری مطمئن شوید که به اندازه کافی اسید فولیک دریافت می کنید.
حتما باید قبل از شروع برای بارداری از اسید فولیک استفاده کنید.اگر مشکل پزشکی اساسی دارید ، قبل از اینکه باردار شوید با اطمینان خاطر ، آن را زیر نظر پزشک تحت کنترل قرار دهید.
با چرخه خود آشنا شوید
از چرخه قاعدگی خود چقدر می دانید؟ شناخت دقیق چرخه ی قاعدگیتان به شما کمک می کند تا هنگام شروع برای بارداری دقیق تر عمل کنید. تخمک گذاری بهترین زمان برای بارداری است.
شما باید از علائم تخمک گذاری ، مانند تغییر در مخاط دهانه رحم خود آگاه باشید. برخی از خانمها نیز ممکن است در یکی از تخمدان هایشان احساس درد کند که می تواند از علائم تخمک گذاری باشد.
کیت های پیش بینی تخمک گذاری همچنین می توانند به شما در پیش بینی بهترین زمان برای بارداری کمک کنند. این کیت ها زمان تخمک گذاری شما را مشخص می کنند .زمان تخمک گذاری بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی جهت بارداری می باشد.
به موقعیت های مناسب برای رابطه جنسی جهت بارداری فکر نکنید
بله بسیار از عقاید قدیمی مبنی بر این می باشد که پوزیشن های رابطه ی جنسی می تواند احتمال بارداری را افزایش دهد .اما به هیچ عنوان این گونه نمی باشد و هیچ تحقیق علمی معتبری برای اثبات آن وجود ندارد.اما برخی از پوزیشن هایی مانند ایستاده یا نشسته ممکن است باعث شود مایع منی و به طبع اسپرم ها به پایین حرکت کنند و نتوانند با موفقیت به تخمک برسند.
درست بعد از مقاربت در رختخواب بمانید
احتمالاً این مورد را شنیده اید - بعد از رابطه جنسی پاهای خود در هوا دراز بکشید تا احتمال بارداری بیشتر شود. این نظریه به طور کامل درست نیست.
از رابطه جنسی بیش از حد خودداری کنید
داشتن رابطه جنسی هر روز حتی در حین تخمک گذاری لزوماً احتمال بارداری شما را افزایش نمی دهد. به طور کلی ، هر شب در زمان تخمک گذاری به افزایش احتمال بارداری شما کمک می کند. اسپرم می تواند تا 5 روز در بدن شما زندگی کند. بهترین پیشنهاد این است که یک روز درمیان در دوره ی تخمک گذاری رابطه جنسی برقرار کنید برای بارداری استرس نداشته باشید
سعی کنید در مورد بارداری استرس نداشته باشید. استرس در واقع می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند. بنابراین سعی کنید آرام باشید.
شواهدی وجود دارد که طب سوزنی می تواند به کاهش استرس کمک کند و شانس بارداری شما را افزایش دهد.
ورزش یک عادت سالم است - به ویژه اگر به شما در حفظ وزن ایده آل کمک کند. دقیقاً مانند هر چیز دیگر ، می توانید خیلی چیزهای خوب را بدست آورید. البته ورزش بیش از حد و سنگین می تواند در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند.
بهترین راه برای افزایش شانس باردار شدن در ضمن دریافت مزایای سلامتی ورزش منظم ، انجام ورزش متوسط - ورزش سریع راه رفتن است - هر هفته دو ساعت و نیم (یا حداقل 30 دقیقه ، 5 روز در هفته)
هیلارد می گوید ، سیگار را متوقف کنید تا شانس باردار شدن را افزایش دهید. علاوه بر سایر عوارض منفی سیگار کشیدن ، این عادت نامطبوع نیز باروری را کاهش می دهد. "این بر میزان استروژن و تخمک گذاری تأثیر می گذارد."
و به طور کلی خیلی نگران نباشید 85 درصد زنان در طی یک سال تلاش ، باردار می شوند.

چه مدت بعد از انجام رابطه جنسی طول می کشد؟
لقاح زمانی است که سلول اسپرم تخمک را بارور می کند. لانه گزینی زمانی است که تخمک بارور شده (که اکنون جنین است) خود را به دیواره رحم می کشد و به دیواره رحم می چسبد. تا زمانی که این اتفاق نیفتد از نظر فنی باردار نیستید. لانه گزینی بلافاصله پس از لقاح اتفاق نمی افتد.
بسیاری از افراد تصور می کنند که لقاح در رحم اتفاق می افتد. این صحیح نیست سلول های اسپرم تخمک را در لوله های فالوپ ملاقات می کنند ، و در اینجا لقاح اتفاق می افتد.
بعد از لقاح ، جنین قبل از اینکه بتواند خود را درون رحم بگذارد ، باید مراحل مختلفی را طی کند. همچنین باید از داخل لوله های فالوپ به داخل رحم سفر کند. این سفر چند روز طول می کشد.
لانه گزینی معمولاً بین 5 تا 10 روز پس از لقاح اتفاق می افتد. این بدان معنی است که لانه گزینی جنین و قرار گرفتنش در رحم می تواند به محض پنج تا 15 روز بعد از مقاربت انجام شود.

چگونه به زودی بعد از رابطه جنسی علائم بارداری را دریافت می کنید؟
آیا باروری در عرض چند دقیقه از رابطه جنسی یا چند روز بعد اتفاق می افتد ، آیا می توانید هنگام وقوع احساس حاملگی کنید؟ متاسفانه نه.
برخی از زنان ادعا می کنند که آنها را در طی چند دقیقه بعد از رابطه جنسی حاملگی را حس کرده اند. حقیقت این است که از نظر علمی غیرممکن است. علائم بالقوه حاملگی تا زمان کاشت جنین ظاهر نمی شود ، و این اتفاق هفت تا 10 روز دیگر اتفاق نمی افتد. زمان لازم است تا تخم بارور شده از لوله‌های فالوپ عبور کرده و یک ناحیه فرود نرم در رحم پیدا کند.
داشتن علائم بارداری در هنگام کاشت نیز بعید است. بیشتر زنان تا چند روز حتی بعد از لانه گزینی علائم بارداری را تجربه نمی کنند و بعضی از خانم ها هرگز "احساس" بارداری نمی کنند.
به طور معمول ، دو تا چهار هفته پس از رابطه جنسی طول می کشد تا علائم بارداری کاملا ظاهر شوند.
۴.۵ درصد برای افرادی که به مدت ۵ دقیقه دراز کشیده اند.
9/15٪ برای کسانی که به مدت 10 دقیقه دراز کشیده اند.
۷/۱۹٪ برای افرادی که به مدت ۲۰ دقیقه دراز کشیده اند.
اختلاف بین گروه 10 و 20 دقیقه ای از نظر آماری معنی دار تلقی نشده است. بنابراین ، محققان پیشنهاد می کنند که زنان حداقل 10 دقیقه پس از تلقیح دراز بکشند.
به یاد داشته باشید که آزمایش بارداری نمی تواند لحظه لقاح یا حتی روزلانه گزینی شما را تشخیص دهد. قبل از مثبت شدن آزمایش ، باید هورمون بارداری کافی در بدن وجود داشته باشد. این موضوع زمان می برد. برای اینکه آزمایش های حاملگی را هدر ندهید .

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.