۲۳۳۳۵۶
۹۸۹۳
۹۸۹۳

راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF

لقاح آزمایشگاهی (IVF) ابزاری قابل اعتماد برای درمان ناباروری به شمار می‌رود با این وجود، راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF نیز وجود دارند تا این موفقیت این درمان را افزایش دهند. در این مقاله این راهکارها را بررسی خواهیم کرد.

راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
لقاح آزمایشگاهی (IVF) ابزاری قابل اعتماد برای بسیاری از زوج‌هایی است که با ناباروری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. با IVF، لقاح در خارج از بدن در آزمایشگاه انجام می‌شود، جایی که متخصصان پزشکی محیط ایده آلی را برای تشکیل جنین ایجاد می‌کنند. در حالی که IVF می‌تواند راه حل موفقیت آمیزی برای زوج‌هایی باشد که سعی در باردار شدن دارند، راهکارهایی وجود دارد که زوج‌ها می‌توانند برای افزایش شانس موفقیت خود از آنها استفاده کنند. در این مقاله به برخی از راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF و همچنین مزایای بالقوه آن خواهیم پرداخت.

در این مقاله می‌خوانید:

 • لقاح آزمایشگاهی یا آی وی اف چیست؟
 • مزایای IVF چیست؟
 • ملاحظات قبل از درمان چگونه شانس موفقیت در IVF را افزایش می‌دهد؟
 • راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF

بیشتر بخوانید: استفاده از لیزر در IVF، کمک به لانه‌گزینی جنین

لقاح آزمایشگاهی یا آی وی اف چیست؟


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
لقاح آزمایشگاهی (IVF) یک فناوری کمک باروری است که در آن تخمک و اسپرم در خارج از بدن برای ایجاد جنین ترکیب می‌شوند. پس از لقاح موفقیت آمیز، جنین به داخل رحم منتقل می‌شود، جایی که امید می‌رود با موفقیت لانه گزینی کرده و به جنین تبدیل شود. IVF از اوایل دهه ۱۹۷۰ مورد استفاده قرار گرفت و اکنون به عنوان یک روش مطمئن و مؤثر برای زوج‌هایی محسوب می‌شود که با ناباروری دست و پنجه نرم می‌کنند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: فواید یائسگی، پیش به سوی زندگی بهتر

مزایای IVF چیست؟


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
چندین مزیت بالقوه مرتبط با IVF وجود دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای زوج‌هایی که سعی در باردار شدن دارند، تبدیل می‌کند. برخی از مزایا عبارت‌اند از:

 • افزایش نرخ موفقیت: IVF به طور معمول نسبت به سایر درمان‌های ناباروری، مانند لقاح داخل رحمی (IUI) میزان موفقیت بالاتری دارد.
 • کاهش خطر نقص ژنتیکی: از آنجایی که جنین در آزمایشگاه ایجاد می‌شود، متخصصان پزشکی می‌توانند هر گونه ناهنجاری ژنتیکی یا کروموزومی را غربالگری کنند. این امر به کاهش خطرات انتقال هر گونه اختلال ژنتیکی به کودک کمک می‌کند.


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF

 • کاهش خطر سقط جنین: IVF در مقایسه با بارداری طبیعی خطر سقط جنین را کاهش می‌دهد.
 • انتخاب زمان بارداری: زوج‌ها می‌توانند انتخاب کنند که جنین خود را برای استفاده در آینده منجمد کنند، این امکان به آنها این فرصت را می‌دهد که در رابطه با زمان بارداری تصمیم‌گیری دقیق‌تری کنند.

مطالب پیشنهادی: ivf چیست و چگونه انجام میشود؟

ملاحظات قبل از درمان چگونه شانس موفقیت در IVF را افزایش می‌دهد؟


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
یکی از عوامل مهم در افزایش شانس موفقیت در IVF، سن بیمار است. به طور کلی، هر چه سن بیمار کمتر باشد، شانس بارداری او بیشتر است. با این حال حتی زنان بالای ۴۰ سال نیز می‌توانند درمان‌های موفق IVF داشته باشند. مهم است که با یک متخصص باروری صحبت کنید که بهترین اقدام ممکن برای هر فرد چیست.

بیشتر بخوانید: درمان نازایی با روش ivf، مزایا و محدودیت‌ها

راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
سایر ملاحظات قبل از درمان که شانس موفقیت در IVF را افزایش می‌دهند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطمینان از اینکه مشکلات زمینه‌ای که ممکن است باعث ناباروری شوند مانند آندومتریوز یا لوله‌های فالوپ مسدود شده، قبل از شروع IVF درمان شوند.
 • اولویت دادن به تغییرات سبک زندگی که می‌تواند سلامت تخمک و اسپرم را بهبود بخشد. مانند ترک سیگار، حفظ وزن سالم و محدود کردن مصرف کافئین.
 • تعیین اینکه آیا قبل از درمان نیاز به مصرف دارو هست یا خیر. به‌عنوان‌مثال، برخی از پزشکان هورمون‌هایی مانند کلومیفن سیترات را برای تحریک تولید تخمک قبل از چرخه IVF تجویز می‌کنند.

مطالب پیشنهادی: درمان نازایی با ivf، تفاوتش با آی‌وی‌ام چیست؟

راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
در حالی که IVF می‌تواند راه حل موفقیت آمیزی برای زوج‌هایی باشد که با ناباروری دست‌وپنجه نرم می‌کنند، راهکارهایی وجود دارد که می‌توان برای افزایش احتمال موفقیت از آنها استفاده کرد. در ادامه به برخی از این راهکارها خواهیم پرداخت.

انتخاب کلینیک باروری مناسب


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
هنگامی که به دنبال کلینیک مناسب باروری هستید، بررسی‌های آنلاین یا پرس‌وجو از دوستان و خانواده‌هایی که ممکن است در یک کلینیک خاص تحت درمان قرار گرفته‌ باشند، می‌تواند سرنخ‌های مفیدی در اختیارتان قرار دهد. علاوه بر این، صحبت مستقیم با دکتری که تجربه درمان موفق داشته، می‌تواند خیال شما را راحت‌تر کند.

استفاده از داروهای مناسب


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
داروهایی مانند گنادوتروپین‌ها و کلومید را می‌توان برای کمک به تنظیم هورمون‌ها و افزایش موفقیت چرخه IVF استفاده کرد. پزشک شما می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره اینکه کدام دارو برای شما مناسب‌تر است، ارائه دهد.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: قهوه با مغز چه میکند؟ فِرِش و شاداب

روش بازیابی تخمک


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
روش بازیابی تخمک بخش مهمی از چرخه IVF است و هرگونه خطر احتمالی باید قبل از شروع عمل با متخصص باروری در میان گذاشته شود. مهم است که درباره میزان موفقیت کلینیک برای دوره‌های بازیابی تخمک پرس‌وجو کنید و مطمئن شوید که متخصص باروری در این زمینه با تجربه و ماهر است.

فرایند انتقال جنین


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
انتقال جنین آخرین مرحله از چرخه IVF است و مهم است که اطمینان حاصل شود که جنین در بازه زمانی بهینه منتقل می‌شود تا شانس آن برای کاشت موفقیت آمیز در دیواره رحم به حداکثر برسد. متخصص باروری می‌تواند درباره بهترین زمان برای انتقال، مشاوره ارائه دهد.

مطالب پیشنهادی: میزان موفقیت ivf، رابطه با کیفیت تخمک/ صدای دکتر

پشتیبانی پس از انتقال


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
پس از انتقال جنین، ضروری است که بیماران به خوبی استراحت کنند و داروهای تجویز شده توسط پزشک را برای کمک به حمایت از بدن خود در این دوره حیاتی مصرف کنند. علاوه بر این، بسیاری از کلینیک‌های باروری برنامه‌های حمایت عاطفی را برای کمک به بیماران در طی فرایند مرتبط با IVF ارائه می‌کنند.

پیشنهاد ویژه نی نی بان: مدیریت بحران نوجوانی، غمت نباشه!

کلام آخر


راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF
لقاح آزمایشگاهی (IVF) یک شکل قابل اعتماد از فناوری کمک باروری است که می‌تواند به زوج‌هایی که با ناباروری دست و پنجه نرم می‌کنند، راه حلی موفق ارائه دهد. استراتژی‌های مختلفی وجود دارد که زوج‌ها می‌توانند برای افزایش شانس موفقیت خود از آنها استفاده کنند، از جمله کار با یک کلینیک باروری مجرب، بهینه سازی سلامت و سبک زندگی، استفاده از داروهای مناسب، زمان بندی مقاربت و ایجاد یک برنامه پشتیبانی با پیروی از این راهکارهای افزایش شانس موفقیت در IVF، زوج‌ها می‌توانند شانس باروری خود را به حداکثر برسانند و سفر به سمت والدین شدن را آغاز کنند.

منبع: Parents

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.