۲۲۷۹۲۲
۱۱۱۶۷
۱۱۱۶۷

ننوی نوزاد چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

از آن جایی که نوزاد، در ماه‌های ابتدایی تولد، به مراقبت تمام مدت و یبیشتری نیاز دارد، انواع مختلفی از تخت خواب‌های، گهواره‌ها و ننو‌های نوزاد تولید و وارد بازار شدند. ننوی نوزاد نوعی گهواره کوچک است که حرکت رفت و برگشتی خود می‌تواند سبب شود که نوزاد سریع‌تر به خواب فرو رود.

فرزند دلبندتان در ماه‌های ابتدایی نیاز به مراقبت‌های بیشتر و توجه تمام وقت والدین دارد. ننوی نوزاد نیز برای آسان‌تر شدن نگهداری از نوزاد در این شرایط به وجود آمده است. نام دیگری که بر روی ننوی نوزاد گذاشته می‌شود، گهواره است. این نام از زمان قدیم در میان مردم رواج داشته و حتی امروزه نیز به جای استفاده از عبارت ننوی نوزاد، بسیاری از افراد از اصطلاح گهواره استفاده می‌کنند. ننو‌های نوزادان با ایجاد حرکت رفت و برگشتی، سبب می‌شود که خوابیدن برای نوزاد دلبند شما ساده‌تر شده و نوزاد سریع‌تر به خواب رود.

طی تحقیقاتی که اخیرا انجام شدند، ننوی نوزاد می‌توان موجب شود که کیفیت خواب نوزاد بهبود یافته و امواج مغزی او نیز به درستی تنظیم می‌شوند و موجب به خواب فرو رفتن او شوند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که حین حرکت در ماشین و یا قطار سریع‌تر از حالت عادی خوابتان ببرد. ننو نیز برای نوزاد همان مفهوم را دارد. وسیله‌ای که با حرکات رفت و برگشتی، خواب را به چشم نوزادتان آورده و موجب می‌شوند او ساده‌تر به خواب رود.

ننوی نوزاد چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ننوی نوزاد، مزایای آن، نکاتی که باید به هنگام خرید تخت و یا ننوی نوزاد درنظر گرفته شوند و همچنین قیمت ننوی نوزاد با شما در میان بگذاریم.

ننوی نوزاد چیست؟

از آن جایی که نوزاد، در ماه‌های ابتدایی تولد، به مراقبت تمام مدت و یبیشتری نیاز دارد، انواع مختلفی از تخت خواب‌های، گهواره‌ها و ننو‌های نوزاد تولید و وارد بازار شدند. ننوی نوزاد نوعی گهواره کوچک است که حرکت رفت و برگشتی خود می‌تواند سبب شود که نوزاد سریع‌تر به خواب فرو رود.

تحقیقات به خوبی نشان می‌دهد که نوزادانی که توسط ننو و یا گهواره‌ها به خواب فرو می‌روند، کیفیت و عمق خواب بهتری داشته و همچنین سریع‌تر خوابشان می‌برد. همین موضوع نیز سبب گشته که بسیاری از والدین ترغیب به خرید ننو برای نوزاد خود شوند. گفته می‌شود خواباندن نوزاد با ننو، می‌تواند سبب گردد که در حین کاهش فعالیت، امواج مغزی نوزاد نیز تنظیم می‌شوند و طی آن، نوزاد به خوابی عمیق فرو می‌رود.

این گهواره‌ها علاوه بر اینکه سبب به وجود آمدن خواب راحت‌تر برای نوزادان می‌شوند، راحتی و آسودگی خیال را برای والدین نیز به همراه دارند. ننوی نوزاد سبب می‌شود که نیازی نباشد والدین برای ساعت‌ها، نوزاد را در آغوش خود حرکت دهند تا او خوابش بگیرد. در زمان‌های کمی قدیم‌تر، بسیاری از افراد خود اقدام به ساخت ننو یا گهواره نوزاد می‌نمودند. اگرچه علت اصلی این موضوع، تولید کمتر این کالا و عرضه کمتر آن در بازار بود. اما امروزه ننوی نوزاد توسط تولیدکنندگان مختلفی تولید شده و در فروشگاه‌های سیسمونی نوزاد عرضه می‌شوند. والدین نیز می‌توانند با دقت کافی و با در نظر گرفتن سلیقه خود ننوی نوزاد مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

ننوی نوزاد چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

مزایای ننوی نوزاد

به بسیاری از مزایای این کالا، در حین معرفی آن اشاره کردیم. اما اگر بخواهیم جزئی‌تر بررسی کنیم، می‌توانیم مزایای بسیار دیگری را نیز برای ننوی نوزادان در نظر بگیریم. به عنوان مثال اینکه ننوی نوزاد می‌تواند در جنس‌های مختلف اعم از چوب، پلاستیک، استیل و جنس‌های دیگر تولید شود. پس در نتیجه والدین می‌توانند ننوی نوزاد را بر اساس سایر تجهیزات داخل اتاق نوزاد و منطبق با جنس آن‌ها انتخاب نمایند تا هماهنگی لازم میان المان‌های دکوراسیون اتاق نوزاد برقرار شود. برخی دیگر از اصلی‌ترین مزایای ننوی نوزاد به شرح زیر می‌باشد:

 • ننو‌های نوزاد معمولا طوری طراحی می‌شوند که قادر به تحمل نوزاد‌های درشت‌تر با وزن بیشتر نیز باشد و از سویی بتواند جنب و جوش نوزاد داخل آن را متحمل شده و آسیب نبیند.
 • معمولا اندازه ننوی نوزاد، قابل تغییر است و می‌توانید در سنین مختلف او، ننو را کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر کنید.
 • ننوی نوزاد راحتی بسیار زیادی را برای والدین و فرزند به همراه دارد.
 • نوعی از ننو‌های نوزاد به تخت مادر متصل می‌شوند و این سبب می‌شود که مادر از امنیت نوزاد خود در تمام ساعات شبانه‌روز اطمینان یابد.
 • ننوی نوزاد سبب می‌گردد که نوزاد تا حد بسیار زیادی از مادر جدا شود و این بدان معناست که خطر له شدن نوزاد زیر بدن مادر کم می‌شود و نوزاد در طول شب کمتر از خواب بیدار می‌شود. معمولا نوزادانی که دائما در کنار مادر خود هستند، بیشتر از خواب بیدار می‌شوند.
 • امکان قرار دادن عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های بی خطر داخل ننوی نوزاد می‌تواند مزیت دیگر آن باشد.

جهت آگاهی بیشتر نسبت به فواید و مضرات استفاده از ننوی نوزاد می‌توانید از مشاوران ما در کلینیک نی‌نی بان کمک بگیرید.

ننوی نوزاد چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

به هنگام خرید ننوی نوزاد به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانند خرید سایر کالاها، راهنمای خرید در حوزه ننوی نوزاد نیز می‌تواند برایتان مفید بوده سبب انتخاب کالای مناسب‌تر شود. پیش از اقدام به خرید ننوی نوزاد، حتما از نکات زیر کمک بگیرید:

 • ننو‌ها دارای انواع مختلفی در جنس‌ها، طرح‌ها و قیمت‌های مختلفی هستند. پیش از انتخاب مدل حتما میزان بودجه خود برای خرید ننو را تعیین نماید و این میزان بودجه را با فروشنده در میان بگذارید تا بتواند بهترین ننو با توجه به بودجه‌تان را به شما پیشنهاد دهد.
 • بسیاری از متخصصان بر این باورند که ساده‌ترین شکل ننوی نوزاد، بهترین و مناسب‌ترین شکل آن است. بهتر است ننو متحرک نبوده و دارای چرخ نباشد.
 • اطمینان یابید که مدل ننوی که انتخاب کرده‌اید، استحکام و دوام تحمل نوزاد و همچنین تحرکات او را داشته باشد. پس لازم است ننوی نوزاد را از شرکت‌های معتبر خریداری نمایید و از امنیت و استحکام آن اطمینان یابید.
 • تشکی که برای داخل ننو انتخاب می‌کنید باید کاملا اندازه داخل ننو باشد و به اصطلاح داخل آن فیت شود. پس دقت به تشک ننو را ابدا فراموش نکنید.
 • فضایی که قرار است ننو را در آن قرار دهید، تعیین نمایید و متناسب با فضای مورد نظر ننو را خریداری کنید.
 • دقت داشته باشید که اگر خانه‌تان فضای کافی برای ننو را ندارد و شما هم قصد بچه‌دار شدن مجدد را ندارید، خری ننو برای شما چندان عاقلانه به نظر نمی‌رسد. زیرا ننوی نوزاد بیشتر در ماه‌های ابتدایی تولد نوزاد کاربرد دارد و ممکن است بعد از این ماه‌ها به انباری منتقل شود.
 • اگر حس می‌کنید نیاز دارید که فرزندتان تمام شب را در نزدیکی شما باشد، می‌توانید اقدام به خرید ننو‌های نوزاد متصل به تخت مادر، نمایید. این ننو‌ها در سه طرف خود حفاظ دارند و طرف چهارم به تخت مادر متصل می‌شود.
 • اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد سفر می‌کنید، پیشنهاد ما این است که از ننو‌های کوچک‌تر که قابلیت جمع شدن و حمل و نقل را دارند، کمک بگیرید.

ننوی نوزاد چیست؟ قیمت آن چقدر است؟

قیمت ننوی نوزاد

معمولا ننوی نوزاد قیمت مناسب‌تری نسبت به تخت‌خواب‌های نوزاد دارند، اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که تخت نوزاد می‌تواند تا چند سالگی او نیز پاسخگو باشد، اما ننو تنها برای ماه‌های ابتدایی نوزاد مناسب است. قیمت دقیق و مشخصی برای این کالا نمی‌توانیم در نظر بگیریم.

ننو‌های نوزاد، جنس‌ها، شکل‌ها، کاربرد‌ها و همچنین ویژگی‌های مختلفی دارند. پس قیمت دقیق آن‌ها با توجه به این موارد مشخص می‌شوند. ننو‌های چوبی مهمولا قیمت بالاتری نسبت به بسیاری از جنس‌های دیگر ننو‌ها داشت، اما پیچیدگی ظاهری ننو‌های دیگر نیز به قیمت آن‌ها می‌افزایید.

پیشنهاد می‌کنیم کالایی را صرفا به جهت ارزان‌تر بودن خریداری نکنید. اولویت خود را در انتخاب، کیفیت بالا قرار دهید تا خراب شدن ننو سبب نگردد که نیاز به ننوی جدید پیدا کنید. پس به هنگام انتخاب و خرید ننوی نوزاد، از کیفیت بالای آن اطمینان یابید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.