۲۴۰۵۹۴
۱۰۰
۱۰۰

تعهد شرکت پارس‌حیات به ارتقای سلامت نوزادان به‌عنوان آینده‌سازان کشور

امروزه بیش از پیش مردم و نهادهای اجتماعی به مراقبت و توجه از نوزدان به عنوان آینده‌سازان یک جامعه اهمیت می‌دهند. شرکت پارس‌حیات به‌عنوان یک شرکت پیشرو در تولید محصولات سلولوزی و تیشو، برای ایفای مسئولیت اجتماعی و در راستای آرمان خود جهت ارتقای سلامت نوزادان، اهمیت ویژه‌ای به رشد سالم نوزادان در کشور می‌دهد. این امر نه تنها به نوزادان و کودکان، بلکه به ارتقای سلامت و رفاه جامعه به‌طور کلی کمک می‌کند. پارس‌حیات به‌مناسبت روز جهانی ماما، با اهدای بسته‌های پوشک نوزادان به بخش مراقبت‌های ویژه نوزا...

رشد سالم نوزادان:

امروزه بیش از پیش مردم و نهادهای اجتماعی به مراقبت و توجه از نوزدان به عنوان آینده‌سازان یک جامعه اهمیت می‌دهند. شرکت پارس‌حیات به‌عنوان یک شرکت پیشرو در تولید محصولات سلولوزی و تیشو، برای ایفای مسئولیت اجتماعی و در راستای آرمان خود جهت ارتقای سلامت نوزادان، اهمیت ویژه‌ای به رشد سالم نوزادان در کشور می‌دهد. این امر نه تنها به نوزادان و کودکان، بلکه به ارتقای سلامت و رفاه جامعه به‌طور کلی کمک می‌کند. پارس‌حیات به‌مناسبت روز جهانی ماما، با اهدای بسته‌های پوشک نوزادان به بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان تلاش کرده است تا بانی اطلاع‌رسانی درباره نقش پررنگ متخصصین مامایی در تأمین سلامت نوزادان و تأثیر آن در ارتقای سطح سلامت خانواده شود.

تعهد شرکت پارس‌حیات به ارتقای سلامت نوزادان به‌عنوان آینده‌سازان کشور

در سال‌های اخیر، تلاش‌هایی در سطح جهانی برای کاهش میزان مرگ‌ومیر نوزادان از طریق بهبود مراقبت‌های بهداشتی، دسترسی به مراقبت‌های دوران بارداری و آموزش مادران صورت گرفته است. نگهداری از نوزادان نارس و یا آسیب‌پذیر نیازمند امکانات ویژه‌ای است. از آنجایی که بهترین منبع تغذیه جهت رشد، به‌ویژه برای نوزادان نارس، شیر مادر است؛ یکی از امن‌ترین و کاربردی‌ترین راه‌حل‌ها برای تغذیه نوزادان نارس، استقرار بانک شیر در مراکز درمانی مجهز به مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) است. برخی از مادران ممکن است برای تأمین پایدار تغذیه نوزادشان و شروع به شیردهی با دشواری مواجه باشند و بانک شیر می‌تواند این بحران را به لطف همراهی مادران دیگر چاره کند. به عبارت دیگر، بانک شیر تأمین‌کننده شیر مادر برای نوزادان نیازمندی است که به دلایل مختلف از شیر مادر خود نمی‌توانند استفاده کنند؛ و نقش ویژه و تأثیرگذاری در نظام سلامت کشور برای ارتقای سلامت نوزادان دارد.

با توجه به اهمیت تغذیه نوزادان با شیر مادر و تأثیر چشمگیر آن در رشد و سلامت نوزادان، اولین بانک شیر مادر در کشور سال‌ها پیش در دانشگاه علوم پزشکی تبریز راه اندازی شد و امروزه ۱۳ بانک شیر مادر در کشور وجود دارد. این مراکز در استان‌های تبریز، یزد، فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه،‌ خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان و دو بانک شیر هم در تهران (بیمارستان شهید اکبرآبادی و بیمارستان ولیعصر در مجتمع بیمارستانی امام خمینی) فعالیت می‌کنند.

تعهد شرکت پارس‌حیات به ارتقای سلامت نوزادان به‌عنوان آینده‌سازان کشور

روز جهانی ماما در تاریخ ۱۶ اردیبهشت (۵ مه) با هدف آگاهی‌رسانی درباره نقش مهم ماماها در مراقبت از مادران و نوزادان گرامی داشته می‌شود. ماماها نقش بسیار حیاتی در حفظ سلامتی مادران و نوزادان دارند. آن‌ها با ارائه مشاوره، پشتیبانی و مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی، به بهبود سلامت و رشد سالم نوزادان کمک می‌کنند.

شرکت پارس‌حیات با هدف آگاهی‌رسانی و قدردانی از زحمات شاغلین در حرفه مامایی و جایگاه ایشان در ارتقای سلامت نوزادان به‌عنوان یکی از بهره‌مندان اصلی از خدمات مامایی، با اهدای بسته‌های پوشک نوزاد به بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU) بیمارستان‌ اکبرآبادی و بیمارستان ولیعصر، که میزبان دو بانک‌ شیر فعال در تهران هستند، این روز را گرامی داشت.

هرساله در روز ماما، سازمان‌ها و مراکز بهداشتی اقداماتی را برای آگاهی‌رسانی از نقش ماماها و ارتقای سطح سلامت مادران و نوزادان انجام می‌دهند. پارس‌حیات نیز با همکاری اداره‌کل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت و اداره مسئولیت‌پذیری اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، تلاش کرده است تا نقشی هرچند کوچک در بهبود سلامت نوزادان بستری در این بخش، که از شیرهای اهدایی بانک‌های شیر این دو مرکز استفاده می‌کنند، داشته باشد. این اقدام نه تنها به رفاه و بهبود شرایط نوزادان نیازمند در این مراکز کمک می‌کند، بلکه هدف آن افزایش آگاهی عمومی درباره فعالیت بانک‌های شیر در کشور و نقش پررنگ متخصصین مامایی در تأمین سلامت نوزادان و تأثیر آن ارتقای سطح سلامت خانواده است.

تعهد شرکت پارس‌حیات به ارتقای سلامت نوزادان به‌عنوان آینده‌سازان کشور

از آنجایی که ارتباط ماما و خانواده فراتر از ارائه خدمات پزشکی معمولی است و شامل ارائه حمایت عاطفی و راهنمایی در مسیر مادری و پرورش نوزاد می‌شود، پارس‌حیات در نظر داشته است تا با هدایت توجه به نوزادان بستری در بخش NICU و بانک شیر مادر به‌عنوان یکی از بهره‌مندان اصلی از خدمات مامایی، به ترویج فرهنگ اهدای شیر مادر نیز کمک کند. شیر مادر حاوی مواد مغذی، آنتی‌بادی‌ها و فاکتورهای ایمنی ضروری برای رشد و نمو نوزادان نارس است، و در دسترس بودن شیر اهدایی مادر در NICU به ارتقای سلامت نوزادان آسیب‌پذیر در مراحل اولیه رشد آن‌ها کمک می‌کند.

اهدای پوشک به بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان، فرصتی است تا به مشکلات و نیازهای مراقبتی نوزادان اشاره شود و اهمیت حرفه مامایی در سلامت نسل آینده مورد توجه قرار گیرد. همچنین، این اقدام می‌تواند برای سایر سازمان‌ها و افراد نیز الگویی باشد که آن‌ها را به مشارکت فعال‌تر در بهبود سلامت نوزادان ترغیب کند.

درباره شرکت پارس‌حیات

شرکت پارس‌حیات یک شرکت پیشرو در محصولات سلولوزی و تیشو است که در سال ۱۳۸۶ با سرمایه‌گذاری در ایران، خط تولید پوشک بچه و نوار بهداشتی خود را در شهرستان ابهر احداث کرده و فعالیت رسمی خود را در کشور آغاز کرد. این شرکت طی سالیان فعالیت در ایران سبد محصولات خود را توسعه داده است و با برندهای مطرح خود همچون مولفیکس و مولپد در کشور شناخته می‌شود.

پارس‌حیات که در دسته‌بندی محصولاتش، پوشک بچه هم وجود دارد، تلاش می‌کند تا در راستای ارتقای سلامت نوزادان قدم‌های بیشتری بردارد. برند Molfix که برند پوشک بچه است، تا به‌امروز، از میلیون‌ها مادر و کودک در بیش از ۱۰۰ کشور حمایت کرده است. این شرکت با محصولات نوآورانه در دسته محصولات پوشک، دستمال مرطوب، بهداشت و راحتی کودکان را تضمین کرده و به مادران زندگی راحت‌تری می‌بخشد. در کنار پوشک مولفیکس، پارس‌حیات محصول مقرون‌به‌صرفه‌تر اما با کیفیت بالایی به نام ببم سبز Bebem نیز به بازار ارائه کرده است. این پوشک با فرمول منحصر‌به‌فرد خود که حاوی فیبر بامبو و عصاره طبیعی کتان است، یک محافظت‌کننده طبیعی برای پوست کودکان محسوب می‌شود.کیفیت طبیعی، حلال و گیاهی Bebem Natural توسط آزمایشگاه‌های ITA تایید شده‌اند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.