1090
کد: 148798
30 خرداد 1396 - 15:41
بعد قطع داروهای تیروئید قاعدگی من از پنج روز به مدت دو روز تغییر کرد سومین روز لکه بینی شد اون دو روز اولم خیلی خیلی حجمش کم بود آیا تاثیر این قرص ها بوده؟
  سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من اواخر آبان ماه بود آزمایش تیروئید و پرولاکتین دادم. نتیجه آزمایش کم کاری تیروئید و افزایش پرولاکتین نشان داد. دکتر به من همزمان قرص لووکسین و داستینکس تجویز کرد. تیروئید رو یک دوم تا چهل روز خوردم و داستینکس هفته ای یک عدد به مدت چهار هفته. من همزمان داروها را مصرف کردم. بعد قطع داروها قاعدگی من از پنج روز به مدت دو روز تغییر کرد. سومین روز لکه بینی شد. اون دو روز اولم خیلی خیلی حجمش کم بود. آیا تاثیر این قرص ها بوده؟ متاسفانه از نافم به پایین هم خط عمودی قهوه ای ظاهر شد. آیا تاثیر داروها بوده؟ الان دو ماهه اینجوری شدم. یک بار چهار هفته بعد رابطه و یک بار هم هشت هفته بعد رابطم آزمایش بتا دادم. هر دو بارم منفی بود. آخرین رابطمم ٢٣ آبان بدون دخول بود. اما خط عمودی زیر نافم تازه یک ماهه متوجه شدم ظاهر شده و پررنگه. دلیلش چی می تونه باشه و زیر شکمم و پهلوهام احساس نبض یا پرش دارم.
 
 پاسخ دکتر زینب توکل، دکترای تخصصی سلامت باروری:
تغییر قاعدکی شما می تواند از تاثیر این قرص ها باشد. اما باید کمی زمان بگذرد تا دوباره رون سیکل هایتان به حالت نرمال برگردد. خط قهوه ای زیر نافتان هم ممکن است از عوارض این داروها باشد. شما باید هر گونه عارضه ای که در بدن خود مشاهده می کنید مانند همین خط قهوه ای و تغییر میزان خونریزی قاعدگی باید به پزشک خود مراجعه کنید. چرا که باید بداند که نیاز است روند درمان را ادامه دهید یا باید آن را تغییر دهد.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: