225
کد: 221278
21 خرداد 1399 - 13:12
من 14 روز بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی داشتم که نسبت به پریودی های قبلیم خیلی کم بود.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام ببخشید من بازم مزاحم شدم. 
من 14 روز بعد از مصرف قرص اورژانسی خونریزی داشتم که نسبت به پریودی های قبلیم خیلی کم بود و سه روز بیشتر طول نکشید.الان بعد از اون خونریزی بازم گاهی یکی از سینه هام بیشتر سمت چپم درد میکنه به طوری که درد شدیدی در قسمت زیر بغل و شانه م احساس میکنم، و کمرم گاهی درد میگیره. 
این درد میتونه از اثرات قرص باشه؟ یا بارداری خارج از رحم باشه؟ 
تورو خدا بازم راهنماییم کنید. 
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز احتمال شکست قرص یک تا دو درصد است. مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. در ضمن دو بار در سال می توانید استفاده کنید، این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود.
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: