185
کد: 224981
23 شهريور 1399 - 14:59
به خاطر استفاده بیش از حد قرص ضد بارداری لونژیل خونریزیم کم شده. چند ماهه که اصلا پریودم درست نیست.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام به همه عزیزان من بخاطر استفاده بیش از حد قرصهای ضد بارداری لونژیل خونریزم کم شده و ترشحات قهوه اییم همراه با لخته خون زیاد شده و گاهی اوقات میسوزه دو هفته پیش قرص خوردم یدونه لونژیل ۱/۵ پریود شدم به موقع ولی ترشحاتم زیادتر از خونریزی شده و کلافم و چند ماهی هست که اصلا پریودم درست نیست میشه راهنمایی کنید؟ 
باردار نیستم دیگ ؟ چون بعد از خوردن قرص ۱۴ روز بعد پریود شدم فقط خون سیاه و لخته خون و خونریزی کم دارم و ترشح قهوایی
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است، ممکن است شما چند روز زودتر یا دیرتر و یا در تاریخ مقرر همیشگی پریود شوید. به پزشک برای ایجاد نظم قاعدگی مراجعه کنید. در ضمن دو بار در سال می توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید.
از عوارض این قرص ها اختلال قاعدگی است حتما برای تنظیم قاعدگی به متخصص مراجعه کنید. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود. شما نیاز به استفاده از یک روش جلوگیری دارید نه اینکه مکررا قرص اورژانسی مصرف کنید‌.  
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: