88
کد: 227498
07 آبان 1399 - 10:22
من مرداد ماه قرص اورژانسی ۱/۵ تنسی خوردم، حدود ۵ روز بعد پریود شدم. یک هفته است لکه بینی دارم.
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: سلام. من مرداد ماه قرص اورژانسی۱/۵ تنسی خوردم، حدود ۵ روز بعد پریود شدم(پریودام نامنظمه) بعد از اون یک ماه و خورده ای یعنی تا آخرای شهریور پریود نشدم ،ک با تجویز پزشک مدروکسی پروژسترون مصرف کردم و دو هفته پیش پریود شدم...الان یک هفتس که پریودم تموم شده ولی چند روزه لکه و ترشح قهوه ای میبینم... ب خاطر عوارض قرصاست ، یا دلیل دیگه ای داره؟؟؟
 
 
پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست عزیز مصرف قرص های اورژانسی سیستم هورمونی را بهم میریزد و باعث ایجاد بی نظمی در قاعدگی گاهی تا سه سیکل می شود، در ضمن واکنش هر بدنی به قرص های اورژانسی متفاوت است. در ضمن دو بار در سال می توانید از قرص اورژانسی استفاده کنید. مصرف این قرص ها به علت دوز بالای هورمون و عوارض زیاد (شامل عوارض جبران ناپذیر عروقی) اصلا توصیه نمیشود. 
مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: