7724
کد: 95188
23 اسفند 1396 - 20:28
آیا لکه بینی و درد زیر شکمم به دلیل استفاده از پماد واژینال کلوتریمازول است؟
سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من در هفته 8 بارداری هستم و بعد از استفاده از پماد واژینال کلوتریمازول دچار لکه بینی در بارداری شدم. البته پماد واژینال را اندازه 1ونیم بند انگشت داخل واژن فرو کردم و روز قبلش سونوگرافی دادم که هیچ مشکلی نبود. آیا لکه بینی و درد زیر شکم به دلیل استفاده از پماد است؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
استفاده از پماد واژینال کلوتریمازول توسط شما برای درمان شما در نظر گرفته شده است و نمی توان دلیل لکه بینی و حتی خون آمدن از واژن شما را به علت استفاده از پماد دانست. به احتمال خیلی زیاد شما به زخم دهانه رحم مبتلا شده اید و وقتی که از این پماد برای تسکین و درمان خود استفاده می کنید و آن را داخل واژن فرو می برید باعث می شود که با زخم شما برخورد کند و از آن خون بیاید به همین دلیل شما باید حتما سونوگرافی انجام دهید تا مشخص شود که زخم شما در چه اندازه ای است و براساس آن بهترین درمان را برای شما در نظر گرفته شود.


مشاوره ویدیویی
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: