۱۸۸۲۵۹
۳۸۲۲
۳۸۲۲

کوتاهی مو در دوران بارداری، خطری دارد؟

آیا باردار هستید و موهای شما ریزش زیادی دارد؟ آیا می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید تا تبدیل به یک مامان تودل‌برو بشوید؟

آیا باردار هستید و موهای شما ریزش زیادی دارد؟ آیا می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید تا تبدیل به یک مامان تودل‌برو بشوید؟ خب اگر با هر یک از موارد بالا احساس نزدیکی می‌کنید باید این مقاله را بخوانید.
وقتی باردار هستید باورها و خرافات مختلفی وجود دارد که نقل مجالس شود و باعث می‌شود توصیه‌های مختلفی به شما بکنند. یکی از چیزهایی که ممکن است شنیده باشید این است که در دوران بارداری موهای‌تان را کوتاه نکنید. اگر می‌خواهید بدانید کوتاه کردن مو در دوران بارداری بی‌خطر است یا خیر به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

کوتاهی مو در دوران بارداری
ممکن است این حرف را از یک بزرگ‌تر در خانواده شنیده باشید، یا حتی از یک دوست خیرخواه که کوتاه کردن مو در دوران بارداری ممنوع است. این یکی از شایع‌ترین و قدیمی‌ترین خرافه‌ها درباره بارداری است.
خرافه:
ایده بنیادین پشت این خرافه و باور قدیمی این است که موهایتان شما را در برابر سرمای شدید محافظت می‌کند. اعتقاد این باور بر این است که موهای شما نیروهای زندگی‌تان است و کوتاه کردن آن یعنی مقداری از انرژی خود را حذف کرده‌اید. این نیرو آن‌قدر شدید است که حتی ممکن است طول عمر شما را کم کند و یا حتی نیروهای اهریمنی یا بیماری را به سمت شما روانه کند. در واقع، موهای خود را باید فقط در روزهای خاصی کوتاه کنید، بشویید یا خشک کنید. در دوران بارداری باید از کوتاه کردن مو پرهیز کرد.
واقعیت:
وقتی باردار هستید بدن شما هورمون های زیادی ترشح می‌کند و بیشتر آن‌ها جریان دائمی دارند یا بیشتر می‌شوند. تغییرات هورمونی در بدن شما موجب تغییرات زیادی می‌شود که آن‌را در حجم و بافت موی خود در دوران بارداری مشاهده می‌کنید. ممکن است متوجه شوید که موهایتان از ابریشمی به خشک تبدیل شده یا شروع به نازک شدن و ریختن کرده است. کوتاه کردن مو در دوران بارداری می‌تواند به رسیدگی از آنها آن کمک کند و باعث شود موهای تان سالم تر و شاداب تر به‌نظر برسد. از آن‌جا که کوتاه کردن مو عملی تهاجمی نیست، به هیچ وجه به شما و جنین تان آسیبی وارد نمی‌کند. اما اگر از محصولات آرایشی دیگر مانند اسپری ها، رنگ‌ها و این قبیل استفاده می‌کنید ممکن است برای جنین تان اثراتی جانبی به همراه داشته باشد.

احتیاط های ایمنی برای کوتاه کردن مو در دوران بارداری
با این‌که کوتاه کردن مو در دوران بارداری به هیچ وجه به شما یا جنین تان آسیب نمی‌رساند، در زیر توصیه‌هایی را که باید هنگام رفتن به سمت سالن زیبایی به خاطر داشته باشید می‌خوانید:
از استفاده از مواد شیمیایی پرهیز کنید
در دوران بارداری از رنگ مو و اسپری ها یا دیگر درمان‌های مو پرهیز کنید. نظر متخصصان سلامت در مورد بی‌خطر بودن موارد بالا مختلف است. برای همین،‌ توصیه می‌شود در این دوران حساس که سلامت شما و رشد جنین تان در معرض خطر است از آن‌ها دوری کنید. با اینکه مواد شیمیایی موجود در رنگ مو ممکن است به پوست شما نفوذ نکند و وارد جریان خون شما نشود و به جنین نرسد، اما گاز آن‌ها می‌تواند مضراتی داشته باشد. همچنین ممکن است وقتی با این مواد شیمیایی قوی تماس پیدا می‌کنید باعث حساسیت شود. از این رو توصیه می‌شود هنگام بارداری یا شیردهی این مواد را استفاده نکنید.
از سالن های شلوغ دوری کنید
دلیل دیگری که بزرگ‌ترها می‌گویند موهای خود را در دوران بارداری کوتاه نکنید این است که باید به سالن های شلوغ و غیربهداشتی بروید. بودن در مکانی شلوغ در دوران بارداری می‌تواند خطرناک باشد و آسیب ببینید. اگر باز هم می‌خواهید به سالن زیبایی بروید، اطمینان حاصل کنید که وقت بگیرد و زمانی را انتخاب کنید که سالن تقریبا خالی باشد.
کوتاه کردن مو در دوران بارداری اشکالی ندارد، اما حتما احتیاط‌های لازم را در نظر داشته باشید.

بهترین مدل مو برای بانوان در بارداری
آیا دنبال مدلی ساده و در عین زیبا برای موهای خود هستید؟ آیا می‌خواهید موهایتان با حداقل دردسر، ظاهری فوق‌العاده داشته باشد و نیاز به استفاده از آن همه اسپری و فرکننده و حالت‌دهنده نداشته باشد؟ اگر به دنبال ظاهری تازه هستید، جای خوبی آمده‌اید.
بارداری زمان مناسبی برای استفاده از محصولات مخصوص مو مانند اسپری ها، ژل ها و دیگر مواد آرایشی نیست. چرا که ممکن است عوارض ناخواسته‌ای برای شما به بار بیاورد. اگر به دنبال راه حل ساده‌ای برای مدل موی خود در دوران بارداری هستید، دیگر نگردید. در ادامه ترکیبی از مدل‌های موی زیبا برای بانوان باردار را گردآوری کرده‌ایم که راحت درست می‌شوند و تضمین می‌دهیم که در این دوره خاص ظاهری یک میلیون دلاری پیدا ‌کنید.
بهترین مدل موهایی که می‌توانید در دوران بارداری امتحان کنید:
کوتاه بلند:
موی کوتاه را راحت می‌تواند مرتب کرد، ژولیده نیست و در عین حال حالت دارد. با مدل کوتاه بلند، هنگام بارداری ظاهری فوق‌العاده خواهید داشت. این مدل لایه‌ای، به موی شما حجم می‌دهد. لایه‌های غیریکسان با نوک‌های مواج عالی می‌شود. برای این‌که این مدل برای بانوان باردار عالی‌تر به نظر برسد، از بعضی ژل های مو روی ریشه استفاده کنید و به آرامی موهایتان را ژولیده کنید.
دم اسبی:
مدل دم اسبی یک مدل فوق‌العاده برای دوران بارداری است و نمی‌گذارد موهایتان اعصاب‌تان را خرد کند و در عین حال زیبا هم هست. این مدل برای دوران بارداری بسیار سریع و آسان است. موهایتان را از پشت ببندید و بگذارید موهایتان از کنار سرتان آویزان شود. قسمت‌های شل اطراف دم‌اسبی را بکشید و با سنجاق‌سر سفت کنید.
مواج و ژولیده:
مدل موی مواج و ژولیده می‌تواند ظاهر شما را در دوران بارداری آراسته و روی مد نگه دارد. تنها باید آن را شانه کنید، مقداری ژل به ریشه‌ها بزنید و انگشت‌هایتان را میان موهایتان ببرید و آن‌ها را با حرکت انگشت‌ها پف بدهید.
گوجه بالای سر:
مدل موی گوجه می‌تواند ظاهر فوق‌العاده در هنگام بارداری به شما بدهد. این مدل باعث می‌شود موهای شما در دوران بارداری پرتر به نظر برسد. همچنین مدل گوجه از گره خوردن و بهم ریختگی موهای شما جلوگیری می‌کند چراکه همواره آن بالا بسته است.
مدل صاف و لخت : اگر موهای صاف و لخت و بدون موج دارید، بنابراین به رخ کشیدن لختی آن می‌تواند مدل موی بسیار خوبی برای دوران بارداری بسازد. موهایتان را درست تا زیر چانه‌تان کوتاه کنید. با این مدل مول صاف نیازی نیست نگران بهم ریختگی و بهم گوریدن موی‌تان در دوران بارداری باشید.
چتری با فرق کنار:
بارداری باعث می‌شود صورت شما گردتر و پرتر از حد طبیعی به نظر برسد. چتری برای صورت‌های پرتر بهتر از صورت‌های عادی می‌شود. فرق از کنار باز کنید و چتری خود را تا حدود دو سوم صورت‌تان کوتاه کنید. این مدل برای دوران بارداری بسیار زیبا است.
مدل شیرفروش:
مدل شیرفروش ظاهری کلاسیک برای دوران بارداری است. فقط لازم است موهایتان را ببافید و با سنجاق آن‌ها را ببندید تا مدل موی فوق‌العاده‌ای پیدا کنید. این مدل را خودتان به راحتی می‌توانید در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در خانه آماده کنید.
ژولیده با بستن در کنار:
این مدل مو یکی از راحت‌ترین‌هاست و برای بانوان بارداری که موی خود را بلند نگه می‌دارند وقت بسیار کمی می‌گیرد. تنها کاری که باید بکنید این است که همه موهایتان را یک طرف جمع کنید و با یک کش لاستیکی شل ببندید. دسته موی خود را با یک دست بالا نگه دارید و دور دست‌تان بچرخانید تا حالت دایره‌ای به خود بگیرد. با یک سنجاق زیبا به آن جلوه بیشتری بدهید.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.