۲۱۹۰۱۲
۷۲۹۱
۷۲۹۱

کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش

به دلیل افزایش وزن در دوران بارداری و احساس عدم تعادل، احتمال زمین خوردن افزایش می‌یابد؛ بنابراین باید از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند اجتناب کنید. اگر نمی‌دانید کفش مناسب بارداری، چه ویژگی‌هایی دارد، ما به شما کمک می‌کنیم.

کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش

از حالت تهوع و افزایش وزن گرفته، تا سوزش معده و کمردرد، جزو مسائلی است که می‌تواند بخشی از بارداری را برایتان ناخوشایند کند. به هر حال، باید در بدن شما تغییراتی ایجاد شود تا جا برای جنین دوست‌داشتنی‌تان باز شود. اما آیا می دانستید که اندازه و شکل پاهایتان هم ممکن است تغییر کند؟ بنابراین نیازمند کفش مناسب بارداری هستید.
تعجب نکنید. دقیقا همین‌طور است. بسیاری از مادران باردار تورم در پاها ، مچ پا و سایر اندام خود را تجربه می‌کنند. اگر دچار تورم در پاها شده باشید، دیگر کفش‌های قبلی‌تان اندازه پاهایتان نمی‌شود و مجبورید که کفش جدید بخرید.

راستی، اگر از مشکل تورم پاها رنج می‌برید، متخصصان کلینیک نی نی بان می‌توانند به شما کمک کنند.

کفش مناسب بارداری چه گزینه‌هایی دارد؟
هنگام خرید کفش مناسب بارداری، باید نکاتی را مد نظر قرار بدهید. هر لنگه کفش باید راحت باشد. کف آن باید نرم و انعطاف‌پذیر باشد و از پشتیبانی قوس زیادی برخوردار باشد که این ویژگی بخصوص در ماه‌های بعدی که مفاصل و رباط‌ها شل می‌شوند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
پاشنه کفش باید کم و بدون لغزش باشد. لازم است کفشی انتخاب کنید که سبک باشد چون آخرین چیزی که آن را در این دوران بخواهید، وزن سنگین کفش است، خودتان به اندازه کافی سنگین شده‌اید، مطمئنا کفش سنگین را نمی‌خواهید.
به شما توصیه می‌کنیم کفشی بخرید که اندازه آن نیم‌سایز بزرگ‌تر از پای شما باشد.

کفش مناسب بارداری، این‌طوری است

 • قسمت جلوی کفش که انگشت‌های پا در آن قرار می‌گیرد، باید عمیق‌تر و فضای بیشتری داشته باشد.
 • لازم است هنگام خرید کفش، سایز آن را نیم تا یک سایز بزرگ‌تر انتخاب کنید. به احتمال زیاد اندازه پاهای شما پس از زایمان نیز به سایز قبلی بازنمی‌گردد، بنابراین با خیال راحت می‌توانید کفش‌هایی بزرگ‌تر بخرید.
 • سعی کنید از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند پرهیز و کفش‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه‌هایی کوتاه‌تر دارند. کفش‌های پاشنه‌دار در بارداری باعث افزایش کمردردهای شما می‌شود. حداکثر اندازه پاشنه کفش نباید بیشتر از دو تا پنج سانتی‌متر باشد.
  هنگام خرید کفش مناسب بارداری، باید نکاتی را مد نظر قرار بدهید. هر لنگه کفش باید راحت باشد. کف آن باید نرم و انعطاف‌پذیر باشد و از پشتیبانی قوس زیادی برخوردار باشد که این ویژگی بخصوص در ماه‌های بعدی که مفاصل و رباط‌ها شل می‌شوند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.
 • لایه درونی کفش و به ویژه پاشنه آن، باید نرم باشد تا موقع راه رفتن جلو ضربه به پا را بگیرد.
 • خوب است کفش‌های بدون بند انتخاب کنید چون در ماه‌های آخر بارداری که شکم شما بزرگ شده، بستن بند کفش برایتان سخت خواهد شد.
 • جنس کفش بهتر است چرم باشد تا امکان تنفس پاها وجود داشته باشد.
 • کفش‌هایی را انتخاب کنید که احتمال سر خوردن ندارند.
 • اگر قوس کف پایتان کم شده، بهتر است با تجویز پزشک، کفش‌هایی را انتخاب کنید که کفی مناسب دارند. خب وقتی پاهای شما متورم شده، نباید کفش‌های تنگ بپوشید چون علاوه بر ایجاد درد، در گردش خون اختلال ایجاد می‌کند.


چگونه کفش‌های مورد علاقه خود را برای بارداری انتخاب کنید؟
اما در مورد چگونگی انتخاب کفش، بهترین کار توجه به علاقه خودتان است، البته کفش‌های انتخابی‌تان باید راحت و مناسب بارداری باشند. شما که نمی‌خواهید خدای نکرده پایتان لیز بخورد؟ پس کفش مناسب بارداری انتخاب کنید.
در ادامه، چند نمونه کفش زیبا را به شما معرفی می‌کنیم.

کفش پاشنه بلند در بارداری
کفش پاشنه بلند در بارداری؟! شوخی می‌کنید؟ پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در بارداری، کار درستی نیست. حتی اگر قبل از این دوران، همیشه کفش پاشنه‌بلند می‌پوشید و در راه رفتن با این نوع کفش‌ها کاملا راحتید، اما برای احتیاط هم که شده، در بارداری، کفش‌های پاشنه‌کوتاه را انتخاب کنید. ممکن است با بزرگ شدن شکمتان، تعادل خود را از دست بدهید. احتیاط، شرط عقل است.

کفش مناسب بارداری، اسکچرز


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
سبک و راحت. این Skechers بهترین کفش برای پیاده‌روی در بارداری است. این کفش برای پاهای شما که متورم شده، ایده‌آل به نظر می‌رسد،کف بالشتک آن هم درد پا را تسکین می‌دهد. پارچه مشبک آن هوا را وارد پای شما می‌کند، بنابراین لازم نیست نگران گرم شدن بیش از حد پاهایتان باشید.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
این کفش های کتانی، دارای طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و برای ست کردن با لباس‌های روزمره بسیار مناسب هستند. این کفش هم انعطاف خوبی دارد و برای پاهای شما که در طول بارداری متورم شده، مناسب است.

کفش مناسب بارداری، آدیداس


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
ما به شما توصیه می‌کنیم که در طول بارداری، ورزش‌های سبک داشته باشید. اما چه بخواهید در حین بارداری ورزش کنید، و چه فقط یک کفش کتانی راحت نیاز داشته باشید، این کفش آدیداس یک انتخاب عالی به شمار می‌رود. بسیار سبک و مناسب برای راه رفتن یا دویدن است.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
این کفش‌های ورزشی، بند ندارد، بنابراین نیازی نیست که خم شوید و بند آنها را ببندید. جنس پارچه به کار رفته در آن باعث می‌شود که حتی در گرم‌ترین روزها در آنها راحت باشید.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
اگر یوگا را امتحان کرده باشید می‌دانید که وقتی با پای برهنه روی تشک یوگا قدم می‌گذارید احساس شگفت‌انگیزی دارید. این سندل‌ها دقیقا همین حس را به وجود می‌آورند چون از جنس موادی هستند که در تشک یوگا به کار می‌روند. این سندل‌ها به خصوص برای تورم پا بسیار مناسب هستند.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
این دمپایی‌ها را امتحان کنید و این حس به شما دست می‌دهد که روی ابرها قدم می‌گذارید. ضخامت آن‌ها طوری است که حتی اگر ساعت‌ها پاهایتان داخلشان باشد، درد نمی‌گیرد. همچنین بسیار سبک و برای افرادی که پاهای پهن (یا متورم) دارند، بسیار مناسب هستند.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
اگر اهل پوشیدن سندل یا کفش‌های کتانی نیستید، اما دنبال کفش‌هایی راحت و مناسب می‌گردید، این کفش‌ها را امتحان کنید. بسیار راحت هستند و سال‌ها دوام می‌آورند.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
شاید اگر بخواهید چرخی کوتاه در اطراف خانه بزنید، یا سریع چیزی بخرید و برگردید، در این صورت شاید نخواهید که کفش بپوشید. در این صورت، این دمپایی‌ها نیازتان را برطرف می‌کند. هم راحتند، هم برای روزهای سرد بسیار مناسب هستند.
نگران خراب شدن آنها در بیرون از خانه نباشید: جیر در برابر آب و لک مقاوم است و پایین کفش هم از لاستیک ساخته شده است. آج آن هم از لغزش پای شما پیشگیری می‌کند.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
اگر به دنبال چیزی کمی شیک‌تر و کمی اسپرت‌تر باشید، این کفش را دوست خواهید داشت. این کفش‌ها حتی در سه ماهه سوم بارداری هم مناسبند.

کفش Skechers هم مناسب است


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
برای لذت بردن از این کفش‌های کتانی Skechers لازم نیست که فقط به ورزشگاه بروید. پوشیدن آنها در همه مکان‌ها هیجان‌انگیز است. این اسکچرزهای راحت برای پوشیدن به مدت زمان طولانی، عالی هستند.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
کفش‌های کتانی، یکی از راحت‌ترین کفش‌ها هستند، اما مطمئنا تنها گزینه کفش راحت نیستند. این کفش‌های عالی برای پوشیدن در محل کار، دفتر یا حتی حضور در یک مراسم مناسبند.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
با دیدن این سندل‌ها جستجوی شما برای یافتن سندل‌های راحت و محکم به پایان می‌رسد. این سندل‌ها بسیار با دوام هستند. پایه چوب‌پنبه‌ای آنها راحت و انعطاف‌پذیر است. نوارهای آن قابل تنظیمند، بنابراین درباره تورم پاهایتان در بارداری نگرانی نداشته باشید.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
این کفش به راحت بودن، بسیار معروف است. وزن سبکی دارد و در روزهای گرم می‌توانید آن را بپوشید.

کفش بارداری شیک


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
این کفش، مناسب آب و هوای زمستان است. پاشنه آن ترک نمی‌خورد و شیک و ساده است. پاشنه کوچکی دارد که برای شما ناراحتی زیادی ایجاد نمی‌کند. چرم ضد آب و زیپ ضد آب این کفش برای جلوگیری از ورود آب به آن مناسب است.


کفش مناسب بارداری، ویژگی هایش
یک گزینه عالی دیگر کفش مناسب بارداری، دارای پاشنه کمتری است و برای خانم‌های بارداری که در کفش‌های پاشنه‌بلند راحت نیستند، مناسب است. این کفش با شلوار جین، زیباتر می‌شود.

منبع: scarymommy

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.