۲۲۶۳۱۶
۴۲۷۷
۴۲۷۷

ویژگی کالسکه خوب، خرید کالسکه برای نوزاد

کالسکه یکی از مهم ترین وسایل حمل و نقل کودک است و حمل کودک را برای پدر و مادر آسان می کند.

کالسکه یکی از مهم ترین وسایل حمل و نقل کودک است و حمل کودک را برای پدر و مادر آسان می کند. انتخاب یک کالسکه خوب و مطمئن سبب حفظ امنیت و آسایش کودک، می شود.

راهنمای خرید کالسکه با نکاتی که حتما باید رعایت کنید
کالسکه کودک یکی از اقلام سیسمونی و وسیله ای مطمئن برای حمل و نقل راحت کودک در خارج از منزل است. جا به جا کردن و حمل کودک برای والدین بسیار با اهمیت است، والدین می توانند با خرید یک کالسکه خوب و مطمئن کودکشان را با خیال راحت جابجا کنند زیرا استفاده از کالسکه سبب حفظ امنیت و آسایش کودک، می شود.
کالسکه برای مادرانی که اهل پیاده روی هستند و به دلیل مشکلات اسکلتی توانایی در آغوش گرفتن کودک به مدت طولانی را ندارند، وسیله ای کاربردی و بسیار مناسب است.

انواع کالسکه
به طور کلی کالسکه به سه نوع ورزشی، سنتی و مسافرتی تقسیم بندی می شود که خصوصیات و کاربرد آنها با یکدیگر متفاوت است.
کالسکه های سنتی
این نوع کالسکه ها دارای سینی غذا، سایبان و سبد هستند و برخی از انواع آنها دارای کریری جداگانه هستند که روی کالسکه نصب می شود. برای اینکه بتوانید پس از بزرگ شدن کودکتان باز هم از این نوع کالسکه استفاده کنید، نوع جادار آن را انتخاب نمایید.
کالسکه های مسافرتی
اگر اهل سفر هستید این نوع کالسکه را انتخاب نمایید تا زمان سفر، کریر را از روی پایه اش جدا کنید و روی بند کالسکه بگذارید تا دیگر نیاز نباشد دو وسیله همراه خود ببرید. این کالسکه کمی جاگیر و سنگین است.
کالسکه های ورزشی
اگر اهل ورزش و پیاده روی هستید می توانید با خرید این کالسکه فرزند خود را همراه خودتان بیرون برده و ورزش کنید. تا قبل از قبل یک سالگی یا حداقل ۸ ماهگی از این نوع کالسکه استفاده نکنید و در صورتی که قصد دویدن دارید، چرخ این کالسکه را به خاطر حفظ امنیت کودک تان روی حالت غیر چرخان قفل کنید.
کالسکه های عصایی بهترین انتخاب
کالسکه های عصایی بسیار محکم و سبک بوده و خیلی راحت جمع می شوند پس می توانید آنها را همراه خود حتی در هواپیما ببرید. برای پیمودن راه طولانی با کالسکه به دلیل سبکی این نوع کالسکه های عصایی را انتخاب کنید.

خرید کالسکه مناسب
هنگام خرید کالسکه به این نکات توجه کنید
اگر قصد خرید کالسکه برای سیسمونی خود دارید، به این نکات توجه کنید:
به جنس کالسکه توجه نمایید
کالسکه های مرغوب از آلومینیوم سبک تری ساخته شده اند و به همین دلیل مقاومت بالاتری دارند.عمر چرخ ها و ترمز این کالسکه ها بیشتر است، پس اگر میزان استفاده شما از کالسکه زیاد است، به جنس آن توجه کنید و نوع مرغوب آن را بخرید.
ارتفاع دسته کالسکه باید قابل تنظیم باشد
اگر می خواهید افراد با قد متفاوت از خودتان بتوانند کالسکه را راحت جابجا کنند حتما کالسکه ای بخرید که ارتفاع دسته آن قابل تنظیم است اما اگر قرار است تنها خودتان از آن استفاده کنید، یک کالسکه با دسته های ثابت هم می تواند برای تان کافی باشد.
کالسکه ای بخرید که سایبان داشته باشد
کالسکه ای بخرید که سایبان ضدآب یا چتر داشته باشد تا مواقع بارانی از کودک محافظت شود . سایبان دار بودن کالسکه راه خوبی برای حفاظت کودک از آفتاب است .
کالسکه سبددار انتخاب کنید
یک کالسکه سبد دار انتخاب کنید تا بتوانید ساک کودک و حتی کیف خودتان را در سبد زیرین کالسکه قرار دهید.
به وجود تجهیزات ایمنی توجه کنید
در هنگام خرید کالسکه بچه مهم ترین ویژگی برای والدین حفظ امنیت کودک است. برای اینکه بدانید کدام کالسکه امن است و می توانید کودک خود را راحت درون آن بگذارید، به وضعیت چرخ ها، نوع ترمز وکمربند و جنس پارچه توجه کنید. کمربند کالسکه باید محکم اما زبر نباشد و بین پا های نوزادتان قرار گیرد. از سر نبودن رویه کالسکه نیز مطمئن شوید . داشتن تجهیزات مربوط به حافظت از سر و گردن کودک و داشتن انواع پدهای قابل تنظیم محافظ با رشد قد کودک نیز واجب است. کودک توانایی مراقبت از خود را ندارد پس به وجود تجهیزات ایمنی توجه کنید.

تجهیزات ایمنی
کالسکه باید دارای جای پا و کاورپا باشد
برای آویزان نبودن پای کودک داشتن جای پا قابل تنظیم مهم است.داشتن کاور پا در فصل زمستان از سرماخوردن کودک جلوگیری می کند و بدن بچه را گرم نگه میدارد.
به چرخ های کالسکه توجه کنید
به چرخهای کالسکه توجه کنید. داشتن چرخهای با کیفیت و ترمز مستحکم بر امنیت محصول می افزاید و چرخهای روان و با کیفیت و دارای قابلیت چرخش 360 درجه ای حرکت کالسکه را در جهتهای مختلف آسان می کند.اگر می خواهید حمل کالسکه برایتان راحت باشد به چرخ ها و سبکی کالسکه توجه کنید. حمل کالسکه های عصایی و مسافرتی برای والدین بسیار آسان است.
نکات دیگری که باید هنگام خرید کالسکه به آن توجه کنید
کالسکه ای بخرید که ترمز محکم و کمک فنرهای قوی داشته باشد زیرا این تجهیزات به راه بردن و توقف کامل کالسکه کمک می کند.
کالسکه ای بخرید که ظرفیت وزنی مناسب با قابلیت تحمل وزن کودک تا سن مورد نظر را داشته باشد.
کالسکه ای بخرید که قابلیت جمع شدن و حمل راحت به خودرو شخصی و قطار و کابین هواپیما و ..داشته باشد.
کالسکه ای بخرید که دارای کیف مخصوص حمل برای حمل راحت کالسکه بعد از جمع شدن باشد.
کالسکه ای بخرید که دارای قابلیت تغییر سیت و نشیمنگاه کالسکه به دو طرف رو به مادر و رو به بیرون باشد.

سوالات متداول در مورد خرید کالسکه
کالسکه نو بخریم یا دست دوم؟
اگرتوانایی مالی برای تهیه کالسکه نو ندارید می توانید از دوستان خود کالسکه را قرض بگیرید و یا کالسکه ای دست دوم بخرید اما در خرید کالسکه دست دوم دقت کافی داشته باشید و موارد زیر را در نظر بگبرید:
کالسکه دست دوم باید چرخها و ترمز و اسکلت سالم داشته باشد و اجزای کالسکه دارای عیب و نقص نباشد. کالسکه نباید شکسته باشد زیرا امنیت فرزندتان در میان است . هنگام خرید این نوع کالسکه ها از نشان و استاندارد روی آن ، داشتن گارانتی ، تاریخ استفاده و انقضای آن آگاه شوید.
کالسکه مارک دار یا ایرانی
امروزه انواع مختلف کالسکه مانند کالسکه تک , سرویس کریر و کالسکه , کالسکه مسافرتی در برندهای ایرانی و خارجی در بازار وجود دارند . لازم نیست حتما کالسکه های گرانقیمت و مارکدار بخرید بلکه می توانید کالسکه های با کیفیت ایرانی را تهیه کنید.
دربرندهای ایرانی نیز کالسکه های بسیار با کیفیت همراه با خدمات پس از فروش وجود دارند. هنگام خرید کالسکه خارجی توجه کنید سراغ کمپانی هایی بروید که در ایران خدمات پس از فروش ارائه می دهند تا اگر کالسکه دچار مشکل شد بتوانید آن را تعمیر کنید.

زمان خرید کالسکه
در ماه های اول که کودکتان کوچک است می توانید او را با یک سبد یا ساک حمل کودک بیرون ببرید و یا از آغوشی برای همراه کردن فرزندتان با خود کمک بگیرید و خرید کالسکه را به بعد از ۶ ماهگی موکول کنید. مثل بسیاری از تجهیزات حمل و نقل دیگر، توجه به سن نوزاد شما می تواند در انتخاب کالسکه بهتر یاری تان دهد. اگر برای فرزند تازه متولد شده تان کالسکه می خرید، بهتر است کالسکه ای را که انتخاب کنید که برای دوران نوزادی قابلیت تنظیم نشیمنگاه در حالت خواب یا ۱۸۰ درجه را داشته باشد زیرا در ماه های اولیه نشستن برای نوزادتان سخت و حتی آزاردهنده خواهد بود.

سرویس کالسکه
اگر از کالسکه زیاد استفاده می کنید، یک ست سبک بخرید زیرا شما به جز کالسکه باید کریر، ساک و لوازم کودک را هم با خود ببرید. سرویس کالسکه شامل کالسکه ، کریر، ساک لوازم نوزاد و کودک و گاهی تشک روروئک است.

منبع: نمناک

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.