۲۲۷۷۴۹
۴۷۳۱
۴۷۳۱
پ

اکستنشن مو، زیبایی طبیعی

برای خانم‌هایی که موهایی کم‌پشت دارند، اکستنشن مو راه حلی مفید برای حفظ زیبایی است. دوختن مو، میکرولینک و استفاده از چسب، برخی از انواع اکستنشن مو به شمار می‌روند.

زیبایی برای همه افراد مهم است، در این بین، خانم‌ها سهم ویژه‌ای دارند. آنها مایلند صورت، اندام و موهایی زیبا داشته باشند. به همین دلیل است که به محض سفید شدن موها، شروع می‌کنند به رنگ کردن مو.

اما علاوه بر این، پرپشت بودن موها هم برای همه خانم‌ها اهمیت خاصی دارد. اگر دچار ریزش مو باشید یا موهایتان کم‌پشت باشد چه راه حلی دارید؟

جواب ساده است: اکستنشن مو.

اکستنشن مو، زیبایی طبیعی

اکستنشن مو چیست؟

حالا دیگر همه با این اصطلاحات آرایشی آشنا هستند، اما اگر جزو گروهی هستید که نمی‌دانید اکستنشن یعنی چه، باید بگوییم که به اضافه کردن مو اکستنشن می‌گویند. این موها می‌تواند مصنوعی باشد یا موهایی طبیعی که به نسبت مصنوعی یا طبیعی بودن قیمت آنها هم متفاوت می‌شود.

شاید در وهله اول نگران باشید که کسی متوجه حجم موهای اضافی روی سر شما بشود، اما خیالتان راحت، کسی نمی‌فهمد. چه بسا خیلی از خانم‌ها اکستنشن مو انجام داده‌اند، اما متوجه نشده‌اید. تنها چیزی که می‌فهمید موهایی زیبا و پرپشت است که هوش از سرتان می‌برد. شما هم می‌توانید امتحانش کنید.

نکته: اگر باردار هستید، حتما راجع به اکستنشن از پزشک خود سئوال بپرسید. ممکن است چسب به کار رفته در این روش، برای جنین ضرر داشته باشد.

مزایای اکستنشن مو

شاید بپرسید چرا اکستنشن؟ چون:

 • دوام آن از موهای مصنوعی بیشتر است.
 • طبیعی‌تر است.
 • زیباتر است و موهایتان را پرپشت نشان می‌دهد.

معایب اکستشن مو

 • ممکن است به موهای اصلی شما صدمه بزند.
 • ممکن است باعث سردردهای میگرنی یا تشدید سردردهای میگرنی شود.
 • ممکن است با آنها احساس راحتی نکنید، بالاخره حجمی مو به موهای همیشگی شما اضافه شده.
 • ممکن است در ابتدا خوابیدن با آنها کمی تا قسمتی سخت باشد.
 • ممکن است به چسبی که برای چسباندن موها استفاده می‌شود، حساسیت پوستی پیدا کنید.

اکستنشن مو، زیبایی طبیعی

انواع اکستنشن مو

حالا ببینیم اکستنشن مو چه انواعی دارد.

اکستنشن طبیعی:

همان‌طور که از نامش پیداست در آن موهای طبیعی و کوتاه شده دیگران، روی سر شما نصب می‌شود. چون این موها طبیعی است پس درباره حساسیت آن‌ها به موادی مثل شامپو یا نرم‌کننده‌ها نگرانی وجود ندارد.

دوختن مو:

در این نوع از اکستنشن، موهای طبیعی را روی موهای شما می‌دوزند. اولین کار هم بافتن این موها روی موهای شما است، بعد موها به هم دوخته می‌شوند. نگفته پیداست که چند ساعت باید در آرایشگاه بمانید.

میکرولینک:

در میکرولینک، موهای اضافی به ساقه موهای شما متصل می‌شوند و بله، امکانش هست که موها در محل اتصال شل شوند. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که هر هفته چند بار به آرایشگاه بروید تا آرایشگر محل اتصال موها را سفت کند.

استفاده از چسب:

اگر در روش دوختن مو، آنها را به موهای شما می‌دوختند، در این روش موها را با استفاده از چسب به موهای شما اضافه می‌کنند. جدا کردن این موها کار شما نیست، پس دوباره باید به آرایشگاه مراجعه کنید. کار، سریع انجام می‌شود، اما این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است به چسب حساسیت داشته باشید.

بوند:

در این نوع از اکستشن، از چسب و کراتین استفاده می‌شود و همزمان موهای شما را با اتوی مو صاف می‌کنند. این روش به نسبت روش دوختن مو، دوام بیشتری دارد و تا ماه‌ها می‌توانید با موهای جدید و پرپشتتان خوشحال باشید.

رینگ:

یک رینگ واشردار، داخل یک شاخه از موهای مصنوعی قرار می‌گیرد که با قلاب موهای طبیعی شما را درون این رینگ قرار می‌دهند، بعد موها را با انبرک فشار می‌دهند تا ثابت شود. هیچ‌کس نمی‌تواند موی شما را از این موهای اضافه شده تشخیص دهد.

اکستنشن مو، زیبایی طبیعی

روش های اکستنشن مو

پیش از اینکه با عجله به سمت آرایشگاه بروید، کمی اطلاعتتان را راجع به اکستنشن مو افزایش دهید.

اکستشن مو، سه روش دارد: اکستنشن سرد، اکستنشن گرم و استفاده از کلیپس.

اکستنشن سرد:

اگر موهای ضخیمی دارد، این روش به کار شما می‌آید. در آن از گیاه کراتین برای چسباندن موی مصنوعی به ریشه موهای شما استفاده می‌شود که با استفاده از حلقه‌های فلزی صورت می‌گیرد. چسب مورد استفاده در این روش، کاملا بی‌رنگ است.

اکستنشن گرم:

کراتین با استفاده از پنس گرم به موهای اصلی شما افزوده می‌شود.

استفاده از کلیپس:

اگر برای مراسم مختلف و درست کردن موهایتان به آرایشگاه رفته باشید، به احتمال زیاد آرایشگر از این روش برای شما استفاده کرده، البته اگر موهای کم‌پشتی دارید، اگر هم نه، حتما انجام این روش را روی سر بقیه خانم‌ها دیده‌اید.
در این روش، خیلی راحت کلیپسی که موهای اضافه روی آن نصب شده، به موهای شما وصل می‌شود. خودتان به راحتی می‌توانید این کلیپس را از سرتان خارج کنید.

اکستنشن مو، این موارد را در نظر بگیرید

حتما برایتان جای سئوال است که چطور اکستنشن را انتخاب کنید. شما باید موارد زیادی را مد نظر بگیرید.

قیمت:

بله! موضوع مهمی است. باید به موجودی جیبتان نگاه کنید و بعد اکستنشن انتخاب کنید.

رنگ:

تناسب رنگ موی اکستنشن را با موهای خودتان صد در صد باید در نظر بگیرید. حتی باید به این موضوع دقت کنید که جنس موی اکستشن با موی شما همخوانی دارد یا نه.

سخت نگیرید، اگر خودتان در این زمینه تجربه‌ای ندارد، یک آرایشگر ماهر می‌تواند به شما کمک کند، پس انتخاب آرایشگر خوب را حتما در اولویت اصلی اکستنشن قرار دهید.

کیفیت:

درست است که باید به قیمت اکستنشن مو اهمیت بدهید، اما کیفیت کار از آن مهم‌تر است، داشتن موهای ارزان، اما بی‌کیفیت خوشایند هیچ کس نیست.

اکستنشن مو، زیبایی طبیعی

مراقبت از موها

حتی وقتی موهایتان را کوتاه یا رنگ می‌کنید هم باید نحوه مراقبت از موها را بدانید، درباره اکستنشن هم نوع مراقبت را از آرایشگر خود بپرسید که معمولا بهترین مرجع راهنمایی شما است چون دوره‌های حرفه‌ای را گذرانده و کاربلد است. اگر رودربایستی داشتید یا از دیدن موهای جدید و زیبایتان انقدر ذوق کرده بودید که فراموش کردید در این‌باره سئوال بپرسید، از اینترنت جست و جو کنید، اما همان سئوال پرسیدن از آرایشگر بهترین کار است.

در صورت استفاده از اکستنشن مو، این مراقبت‌ها را انجام بدهید:

 • وقتی اکستنشن می‌کنید زیاد در معرض نور خورشید یا آلودگی هوا قرار نگیرید.
 • سعی کنید حتما رطوبت موهایتان را بگیرید، با موی خیس نخوابید. شاید بهتر باشد که موقع خواب موهایتان را ببافید. حتی برخی آرایشگرها توصیه می‌کنند که موقع خواب روسری سرتان کنید تا موهایتان به هم نریزد، بالاخره هزینه کرده‌اید و می‌خواهید موهایتان تا مدتی زیبا بماند. نه؟
 • موهایتان را با شانه‌های دانه‌درشت یا شانه مخصوص اکستنشن شانه کنید.
 • اگر موهایتان بلند است باید روزی دو- سه بار آن‌ها را شانه کنید تا به هم گره نخورند.
 • شانه کردن این موها هم روش خاصی دارد، باید موهایتان را از ساقه و آرام‌آرام شانه کنید. البته برای حفظ طراوت و سلامت موها خوب است حتی در صورت عدم استفاده از اکستشن هم موهایتان را به همین روش شانه کنید.
 • استفاده از کلیپس و کش، یا محکم بستن موها به اکستنشن مو صدمه می‌زند، پس مراقب باشید.

اگر به خدمات پوست، مو و زیبایی نیاز دارید، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

پ

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  هم اکنون دیگران می خوانند