۴۴۰۰۵
۳۳ نظر
۱۰۶۲۴۱۱
۳۳ نظر
۱۰۶۲۴۱۱

هفته سی و پنجم بارداری

رحم شما جای گرم و نرمی است، اما فضا برای شیطنتهای او کمی تنگ است به همین دلیل این روزها بیشتر از همیشه لگد می خورید. چه می شود کرد دلش می خواهد یک جای بزرگ برای شیرجه زدن و غلت زدن داشته باشد.

هفته سی و پنجم بارداری نی‌نی‌بان: حال شما چطور است؟ حال جنین که خیلی خوب است. رحم شما جای گرم و نرمی است، اما فضا برای شیطنتهای او کمی تنگ است به همین دلیل این روزها بیشتر از همیشه لگد می خورید. چه می شود کرد دلش می خواهد یک جای بزرگ برای شیرجه زدن و غلت زدن داشته باشد. تصور کنید فقط چند هفته دیگر باقی مانده تا نوزاد بازیگوش و پر از انرژی و شادابتان را به آغوش بگیرید. همین انتظار همه سختی های این روزها را شیرین می کند. این روزها بهتر است با تماشای فیلمهای سینمایی یا مطالعه یک رمان درست و حسابی سرتان را گرم کنید تا بر استرس این روزها غلبه کنید و البته روزها زودتر بگذرد.


هفته سی و پنجم بارداری
جنین حسابی وزن گرفته است. او حالا اصلا شبیه آن موجود قورباغه‌ای شکل روزهای اول نیست. ناخن‌هایش حسابی رشد کرده‌اند احتمالا این ناخن‌ها برای شما دردسرساز می‌شود. موهای او رشد کرده اما انتظار نداشته باشید با یک بچه چهل گیس مواجه شوید البته خیلی از نوزادان وقتی به دنیا می‌آیند چنان موهای مشکی رنگی روی سرشان خوابیده که باور کردنش سخت است. با این حال ممکن است جنین شما موی زیادی نداشته باشد.
قد: 47.2 سانتی متر
وزن: ۲۴۱۷ گرم
هفته سی و پنجم بارداری
هفته سی و پنجم بارداری
به دلیل نزدیک شدن به زمان زایمان باید هر هفته زیر نظر پزشک باشید. در این هفته ضربان قبل شما تندتر می‌زند و تنگی نفس هم بیشتر می‌شود. در این زمان نفس کشیدن و راه رفتن برایتان سخت شده است. این هفته تقریبا بین ۸ تا ۱۳ کیلوگرم وزنتان نسبت به اوایل حاملگی افزایش یافته است. ر حم شما تقریبا ۱۵ سانتی‌متر بالاتر از ناف لمس می‌شود. ممکن است احساس کنید که بچه در حال افتادن است، این حس شما به دلیل قرار گرفتن سر نوزاد در داخل استخوان لگنی است که به تدریج برای زایمان آماده می‌شوید.


هفته سی و پنجم بارداری
پاره شدن کیسه آب می‌تواند در هر زمانی از بارداری اتفاق بیفتد. خیلی‌ها تصور می‌کنند که پاره شدن کیسه آب مربوط به هفته‌های آخر بارداری است اما این مشکل می‌تواند حتی زودتر از آنچه فکر کنید رخ دهد. البته گاهی ‌تشخیص آن با ترشح‌های همیشگی اشتباه گرفته می‌شود. اگرچه بیشتر پارگی‌ها بعد از هفته ۳۴ اتفاق می‌افتد، با این حال علت‌های پارگی کیسه آب عبارتند از:

-عفونت به ویژه عفونت دستگاه تناسلی

-ضربه خوردن و زمین خوردن

-ناهنجاری‌های رحمی

-کوچک بودن طول دهانه رحم و باز شدن ناگهانی آن

وقتی احساس کردید ترشحات غیرعادی از بدن شما خارج می‌شود حتما با پزشکتان در میان بگذارید. اگر جنین ناگهان آرام شده و مدتی است حرکتی ندارد حتما در این باره با پزشکتان حرف بزنید.
هفته سی و پنجم بارداری
هفته سی و پنجم بارداری
انرژی و سلامت خود را با تغذیه درست و متعادل و ورزش منظم حفظ کنید. دریافت و جذب کلسیم را در این هفته هم فراموش نکنید.

روش‌هایی برای دریافت بیشتر کلسیم:
-برنج قهوه‌ای یا جو دو سر را به همراه شیر کم چرب یا شیر سویای غنی شده با کلسیم بجوشانید.
-پودر شیر خشک بدون چربی را به مافین، نان، پنکیک و میلک شیک اضافه کنید.
-برای لازانیا از پنیر کم چرب استفاده کنید.
-سویای غنی شده از کلسیم و شیر کم چرب را با میوه‌های تازه مخلوط و یک شیک شکلات درست کنید.
-کنسرو سالمون و کنسرو ساردین، منابع خوبی از کلسیم هستند.

-سوپی که پایه آن شیر باشد مانند کرم گوجه فرنگی و کرم قارچ درست کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
غربالگری استرپتوکوک گروه B
این تست برای تشخیص عفونت‌های باکتریایی استرپتوکوک گروه B انجام می‌شود. سواب واژن و رکتوم در هفته‌های سی و هفتم و سی و هشتم از دوره بارداری جمع‌آوری می‌شوند. این بیماری اغلب منجر به بروز عفونت‌های مهلک در نوزادان شده و می‌تواند باعث عقب‌ماندگی ذهنی، اختلال بینایی و از دست دادن شنوایی شود. خانم‌هایی که نتیجه تست آنها مثبت است، باید سریعا آنتی‌بیوتیک مصرف کنند تا از انتقال عفونت به نوزاد حین زایمان یا هنگام تولد جلوگیری شود. عفونت با استرپتوکوک گروه B (GBS) به‏ ندرت در بزرگسالان مشکلی ایجاد می ‏کند ولی در نوزادان می تواند باعث بروز عفونت‏ های خطرناک شود GBS.نوعی باکتری است که می تواند در بیش از ۴۰% زنان باردار ایجاد شود. GBSمعمولاً با آمیزش جنسی از فردی به فرد دیگر انتقال پیدا می ‏کند.در زنان، GBS معمولاً در واژن و رکتوم یافت می ‏شود. ممکن است GBS در بدن شما وجود داشته باشد ولی بیمار نباشید و هیچ علامتی هم نداشته باشید. غربالگری GBS اغلب بین هفته ۳۵ تا ۳۷ بارداری انجام می شود. اگر تست‏ ها نشان دهد که باکتری دارید ولی علامتی ندارید، شما کلونیزه هستید. برای مشاهده مطلب کامل آزمایشهای دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
از مواد شیمیایی دور باشید
بهتر است در دوران بارداری در معرض تماس با مواد شیمیایی قرار نگیرید. تماس و استنشاق مواد شیمیایی می‌تواند اثرهای منفی روی سلامت جنین یا مادر داشته باشد. اگر از شوینده‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنید بهتر است حتماً از دستکش و ماسک استفاده کنید. برخی از مواد شیمیایی خطرناک که باید از آنها پرهیز کنید شامل موارد زیر است: آفت‌کش‌ها و سم‌ها شامل سموم حشره‌کش، نابودکنندۀ آفت گیاهان و نابودکنندۀ قارچ‌ها است که بسته به نوع مادۀ شیمیایی، مداومت، شدت تماس و سن جنین می‌تواند تأثیرهای متنوعی بر جنین داشته باشد. به ‌طور کلی بهتر است از تماس با تمام انواع آن خودداری کنید. اسپری‌های پشه و سوسک یا حشره‌کش‌های قرصی در صورت تماس مستمر و استفاده مداوم می‌تواند مشکل‌ساز باشد. همچنین شست‌وشوی نامناسب سبزی و میوه‌ها می‌تواند باعث مسمومیت شود. بوی رنگ و بخار تینر می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در جنین و مادر شود. اگر در ماه‌هایی آخر بارداری هستید و قصد دارید اتاق نوزاد را رنگ کنید بهتر است تمام مدت نقاشی و همینطور بعد از زمانی که بوی رنگ در اتاق است خارج از خانه باشید. استفاده از رنگ‌هایی بر پایۀ آب و اکریلیک می‌تواند گزینۀ مناسب‌تری باشد. برخی از مواد شویندۀ خانگی مثل سفید‌کننده‌ها یا محلول‌ها و اسپری‌های ضدعفونی‌کنندۀ سرویس‌های بهداشتی برای سلامت مادر و جنین خطرناک است. از تماس با آنها یا استنشاق بخارهای ناشی از آن دوری و در صورت لزوم از ماسک و دستکش استفاده کنید. برای مشاهده مطلب کامل موارد ممنوع در بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
یک لیست کامل
وسایل ضروری که باید حتما در ساک نوزاد بگذارید به شرح زیر است: دو تا سه دست لباس سر همی و زیرپوش، دستکش بدون انگشت، پتوی مخصوص نوزاد البته بیشتر بیمارستانها پتو برای نوزاد دارند اما برای بردن نوزاد به خانه به پتو نیاز دارید. پماد مخصوص پای نوزاد مثل پماد سولفات روی، وازلین، پوشک یک بار مصرف و پنبه بهداشتی، ‏دستمال مرطوب، شیشه شیر کوچک، یک دست لباس سرهمی برای وقتی که به خانه می‌آید . لباس بیرون را فراموش نکنید حتما باید لباس مناسب برای بیرون رفتن نوزاد را با خود بیاورید؛ مثلا کلاه و جوراب مناسب نوزادی تا بچه سرما نخورد. کیت جمع‌آوری خون بند ناف (در صورتی که قصد داشته باشید خون بند ناف نوزادتان را ذخیره کنید،بانک خون کیت مخصوصی را در اختیار شما قرار می‌دهد). اگر نوزاد شما در فصل سرد به دنیا می آید حتما یک دست لباس بافتنی یا یک سرهمی گرم به بقیه لباسهای درون ساک اضافه کنید. برای مشاهده مطلب کامل بستن ساک زایمان اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
بخش‌ مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU)
بخش‌های ویژه نوزادان و NICU هم بسیار مهم است. توصیه می‌شود خانم‌هایی که بارداری پرخطر دارند، حتما در این بیمارستان‌ها زایمان کنند. گاهی نوزادی در هفته 35 بارداری و با وزن 2 کیلوگرم با سزارین متولد می‌شود، ولی به دلیل اینکه امکانات کافی وجود ندارد مشکلات زیادی به وجود می‌آید. بنابراین برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید بهتر است قبل از هر چیز از مجهز بودن بیمارستانی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید. اگر بارداری شما در دستۀ بارداری‌های پرخطر است، لزوم این موارد بیش از پیش می‌شود. بهتر است در این مورد با پزشکتان مشورت کنید. برای مشاهده مطلب کدام بیمارستان برای زایمان بهتر است، اینجا را کلیک کنید.
هفته سی و پنجم بارداری
ظرف غذا
ظرف و ظروف و لوازم غذا خوردن هم یکی دیگر از اقلام مورد نیاز سیسمونی است. از ظروفی استفاده کنید که پلاستیکی نباشند، چرا که مواد شیمیایی به کار رفته شده در ظروف پلاستیکی مناسب حال کودک نیست و به او آسیب میزند. بهترین نوع ظروف برای نوزادان و هم بزرگسالان انواع پیرکس هستند. نسل جدید ظروف تفلون که ظروف سرامیکی هستند نیز برای طبخ غذا مناسب است. ظروف تفلون اگر در پوشش داخلی ساییدگی و خراشیدگی نباشد قابل استفاده است ولی در اولویت قرار ندارد. برای نگهداری غذاهای پخته کودکان از ظروف شیشه‌ای استفاده کرده و درصورت نیاز به ظروف پلاستیکی حتما از ظروف مخصوص نگهداری مواد غذایی کودکان که دارای شرایط لازم بوده و جنس پلاستیک آن بی‌ضرر باشد، استفاده کنید. ظروف غذایی با رنگ‌های گرم و شاد مثل نارنجی یا قرمز انتخاب کنید. رنگ‌های شاد اشتهای کودک را تحریک می‌کند. یک فلاسک کوچک برای اینکه همیشه آب جوشیده در دسترس داشته باشید هم لازم است. برای مشاهده مطلب خرید سیسمونی نوزاد اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
کفش بند دار نخرید
کفش بند دار نخرید. در ماه‌های اول بارداری خم شدن و بند کفش را بستن کار سختی به نظر نمی‌رسد اما بعد از ماه چهارم متوجه می‌شوید خم شدن و بستن بند کفش‌ها اصلا به‌راحتی قبل نیست. کفش‌های پشت باز و کالج‌هایی که پا به راحتی درون‌شان سر می‌خورد و نیازی به خم شدن و جا باز کردن با پاشنه کش ندارند بهترین انتخاب است. برای مشاهده مطلب انتخاب لباس بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
دقت در انتخاب عروسک
جای عروسکهای پولیشی بزرگ خرسی و گربه ایی روی تخت نوزاد نیست. بیشتر این عروسکها با پولیشهایی از مواد شیمیایی درست می‌شودو بهتر است برای تنزئین اتاق نوزاد جای دیگری به جز تخت او داشته باشندعروسکهای پولیشی را می‌توانید در طبقه‌های کمد نوزاد قرار بدهید و یا به دیوار روبروی تختش بزنید که با دیدن آنها سرگرم شود. اگر می خواهید با مهمترین نکات چیدمان اتاق نوزاد آشنا شوید اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
مادر کافی
در مقدمه این کتاب درباره نام کتاب این طور توضیح داده شده است که " هر چند می شد نام این کتاب را مادر عالی، مادر کامل، مادر برتر یا مانند آن ها گذاشت اما تعجب نکنید اگر به شما بگوییم مادر کامل نه تنها مادر مفیدی نیست بلکه شاید مضر نیز باشد و آنچه فرزندانتان بویژه در سال های ابتدایی زندگی به آن احتیاج دارند، مادر کافی است." هیچ معرفی بهتر از این نمی شود. پس اگر دوست دارید یک مادر کافی برای فرزند توی راهتان باشید حتما کتاب « مادر کافی» را بخوانید. این کتاب مراحل رشد را در پنج سال اول زندگی توضیح می دهد و شما را در چگونگی گذران این مراحل حساس و کلیدی راهنمایی می کند. این کتاب سعی دارد این حقیقت را به شما یادآور شود که کودک در این دوره بیش تر به نظارت و همراهی بدون اضطراب مادر نیاز دارد تا آموزش های مستقیم .جو فراست نویسنده این کتاب است. مهبد ابراهیمی مادر کافی را ترجمه کرده است و نشر زوار این کتاب را وارد بازار کتاب کرده است. برای مشاهده مطلب کامل معرفی کتاب برای مادران اینجا را کلیک کنید


هفته سی و پنجم بارداری
افسردگی را جدی بگیرید
افسردگی پدران طی دوره بارداری همسران موضوع خیلی مهمی است. مطالعات نشان می دهد که فقط زنان باردار به دلیل بارداری دچار استرس و افسردگی نمی شوند بلکه همسران این زنان باردار نیز در دوران حاملگی همسر خود دچار چنین حالاتی می شوند. تحقیقات نشان داده اغلب مردان در نه ماه بارداری همسرشان تحت استرس قرار گرفته و علائمی از افسردگی را در خود نشان می‌دهند. زمانی که زوجی صاحب فرزند جدیدی می‌شوند باید خود را با شرایط جدید سازگار کنند و طبیعی است که در این هنگام دچار اضطراب شوند. اما اگر این اضطراب ادامه یابد و کارهای روزمره آنها را مختل کند فرد دچار مشکل می‌شود. علائم افسردگی عبارت است از نگرانی، احساس هیجان و برانگیختگی در بیشتر اوقات و احساس کج‌خلقی و ترس از عدم سلامت فرزند از جمله علائم فیزیکی نیز می‌توان به تپش قلب، عرق کردن، خواب ناکافی و کم اشتهایی اشاره کرد. وظیفه شما به عنوان همسر ایناست که به شوهرتان آرامش بدهید و در اولین فرصت به نزد روانشناس یا مشاور بروند و از آنها کمک بخواهید. برای مشاهده مطلب نیاز به محبت در مردان اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
محبت فراموش نشود
بیشتر از همیشه به فرزندتان محبت نشان بدهید و درست است او هنوز به دنیا نیامده اما قربان و صدقه رفتن هم جای دوری نمی‌رود. هر وقت شما نسبت به کودکتان ابراز محبت می‌کنید این احساس به همسرتان دست می‌دهد که شما به او محبت می‌کنید و همسرتان احساس شادی و شعف و دوست داشتن می‌کند جالب است بدانید که یکی از بهترین راههای مساعدت به سلامت عاطفی زن باردار ایجاد این احساس در اوست و شما در ایجاد احساس برای همسرتان به‌عنوان شوهر خوب و یک پدر مهربان متعهد هستید. در نتیجه بین شما و همسرتان رابطه عاطفی عمیق ایجاد می‌شود و اختلافها و کشمکش‌ها به خودی خود از بین می‌رود. برای مشاهده مطلب وظایف همسران در دوران بارداری اینجا را کلیک کنید.


هفته سی و پنجم بارداری
تبریز
یکی از مراسم بعد از زایمان که در آذربایجان شرقی و تبریز هنوز باشکوه برگزار می شود مراسم نام گذاری نوزاد است. در این استان نوزاد را همین که به دنیا آمد تا روز نام گذاری اگر دختر باشد فاطمه و اگر پسر باشد محمد صدا می کنند. هفت روز که از تولد نوزاد گذشت، از فامیل نزدیک دعوت می شود که در مراسم نام گذاری شرکت کنند. در این مراسم پس از صرف چای و شیرینی و میوه با خوشی و شادمانی نام گذاری انجام می شود. در این کار سلیقه ها متفاوت است. بعضی از قرآن استخاره می کنند و از اسامی قرآنی برای نوزاد استفاده می کنند. بعضی اسم پدر مادر و گذشتگان نزدیک خود را روی بچه می گذارند. عده ای نیز به ظاهر بچه نگاه کرده و اسامی مناسب مانند گل تکین، گل چهره، رستم یا قهرمان را بر او می گذارند. پس از انتخاب نام، یک نفر به گوش راست نوزاد اذان و به گوش چپش اقامه می خواند و سپس نام انتخاب شده را در گوشش می گویند. بعد از آن نوزاد را به نفر سمت راست خود داده و این کار تکرار می شود تا مجدداً به دست نفر اول برسد و به هنگام دست به دست دادن این شعر را می خوانند:
آل اوشاغی، وئر اوشاغی
ساخلا بو اوشاغی
بچه را بگیرد، بچه را بده
خدایا این بچه را حفظ کن
برای مشاهده مطلب آداب و رسوم زایمان در ایران اینجا را کلیک کنید.


گفت وگو با یک مادر در هفته سی و پنجم
این روزها بیشتر منتظر چه چیزی هستید؟ این روزها فقط دارم روزها را می‌شمارم. شمارش معکوس برای ورود فرزندم.
چه احساسی دارید؟ خوشحالم. به زودی این روزها تمام می‌شود و می‌توانم فرزندم را به آغوش بگیرم.
وضعیت خوابتان چطور است؟ خیلی خسته‌ام. خوب نمی‌خوابم. دلم می‌خواهد بعد از زایمانم چند روز بخوابم.
این روزها بیشتر دلتان برای چه چیزی تنگ می‌شود؟ دلم برای ایستادن بدون احساس سنگینی و خستگی تنگ شده است.
حرکات جنین مثل همیشه است؟ بله خیلی زیاد است. این کوچولو دوست دارد گوشت و استخوان‌های من را بگیرد.
ویار هم دارید؟ دلم می‌خواهد فقط میوه و سبزیجات بخورم.
نشانه‌ای از زایمان هم هست؟ نه فقط گرفتگی عضلاتم بدتر شده است.
سوراخ نافتان داخل است یا خارج؟ داخل.


هفته سی و پنجم بارداری
هفته سی و پنجم بارداری


در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.
هفته سی و پنجم بارداری
سونوگرافی چهار بعدی در بارداری هفته سی و پنجم


در صورت پخش نشدن ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.

هفته سی و پنجم بارداری

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • مهری
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   ممنون عالیییییییییییییییییییی بووووووووووووووووووووود (: (: (: (:

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    ممنون از توجه شما

  • حنا
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   عالی

  • مانیا
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   من توهفته سی وپنج هستم خیلی عضلات پام میگیره ومعدم ترش میکنه تورو خداراهنماییم کنید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

   • زهرا

    شربت ام جی بخور

   • کاربرناشناس

    طبیعیه دیگه بچه بزرگ شده تکوناشم بیشتر

   • فاطمه

    سلام. من تو یت حاملگی ۳۴هفته و پنج روز هستم.
    اما سونوگرافی قطر یر جنین رو ۳۷ هفته و ۴ روز تخمین زده.
    این خطرناکه؟ یعنی سر بچه به نسبت بدنش خیلی بزرگه؟
    لطفا راهنماییم کنید.

   • کاربرناشناس

    منم همینطورم

   • کاربرناشناس

    منم 5کیلواضافه کردم هفته 35هستم الان 52کیلو ام شکمم ی ذره دارم

   • ندا

    سلام عزیزم منم مثل شمام ترش کردن معدم و با بلند کردن زیر سرم و رعایت رژیم غذایی درمان کردم.یعنی شبا دوتا بالش زیر سرم میزارم و غذاهای جرب و ادویه دار نمیخورم.

  • رحیمی
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   سلام اگر میشه این فیلمها را کامل بزارید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و از توجهتون ممنون
    پیام شما دریافت شد

  • زهرا
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   من هفته ۳۴و خورده ای هستم لگنم و پایین کمرم درد شدید داره از نصفه شب تا الان ک ظهر نه میتونم بخوابم نه بشینم آیا عادیه

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

  • مامان جوجو
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   واقعا عجیبه كسي كه هفته ٣٥بارداري باشه وشش كيلو اضافه وزن داشته باشه تازه اونم نوشته بخاطر تعطيلات بوده ونه بچه

  • ساناز
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   سلام من اول هفته 35هستم شکمم خیلی درد میکنه وزیرشکمم.خیلی سنگین میشه ترشحات زیادی دارم ولی دوستان میگن عادیه ولی دردمنوکشته ودرد کمرهم لطفا بهم.بگید

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید
    https://moshavere.niniban.com

  • سارا
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   من هفته سی و پنجم و فقط پنج کیلو اضافه وزن داشتم وزن اول بارداری پنجاه بوده الان 55 هستم چرا اینطوری شده؟باید چکار کنم؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • مریم

    سلام‌ به نظر من خیلی وزن شما پایین برو دکتر سونو اگه بری مشخصه مشکل از کجاست موفق باشی عزیز

   • تی

    من هفته ۳۴ ام
    سایز بالاتنم مث اوله و انگشتر هم تو دستمه وزن بچه هم بیشتر از نرمالشه اما ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم
    یعنی کل اضافه وزن توشیکم و پایین تنمه

   • فهیمه رجائی راد

    من هم مثل شما بودم دکتر گفت تا میتونی شیرینی جات بخور تا وزن بگیره بچه.
    اابته من دیابت بارداری نداشتم خداروشکر.

  • ساني
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   چقد مثالي كه آوردن الكيه خيلي چرته هنوز نافش داخله هنوز حلقش دستشه
   وزنشم كه عادي نيست
   فك كنم يه زن كوتوله با استخون بندي ريزو داره مثال ميزنه فك كرده كارشم درسته
   حالا كه اينطور ايشالا كمرشو پاهاش بيشتر درد بگيرن

   پاسخ ها

   • کاربرناشناس

    خخخخ

   • ال

    این صحبت شما اصلا درست نیست .من ۳ شکم باردار شدم و اصلا نافم بیرون نیومد .کوتوله هم نیستم. قدم ۱۷۳.الان برا بارداری سومم هفته ۳۵ هستم و فقط ۳ کیلو اضافه کردم.چون وزن بچه خوبه. دکتر گفته اصلا مشکلی نیست.بدن ها با هم متفاوتن

   • زهرا

    سلام . منم همین طورم الان بچه دومم باردارم هفته ۳۴ پر شده دارم وارد هفته ۳۵ میشم .. نافم صافه ، بچه اولم هم اصلا بیرون نزد . قدمم بلنده ۱۷۲
    ولی وزن حسابی زیاد کردم

   • کاربرناشناس

    وااا قرار نیست که همه رو باخودتون مقایسه کنید

   • Mlh

    این دردو منم دارم مخصوصا صبح ک از خواب بیدار میشم بند انگشت دستو پاهام درد میگیره برنج یا نمک بخورم دردام بیشتر میشه حذف کر م اینارو بهتر شدم

   • کاربرناشناس

    چه ربطی داره من خودم هفته ۳۵بارداریم ۱۶۸ قدمه و خیلی هیکلی هستم از اول بارداریم کلا پنج کیلو اضافه کردم دکتر تغذیه رفتم وزن بچه هم خوبه حلقه هم دسته و نافمم بیرون نیست

  • کیان
   درباره هفته سی و پنجم بارداری

   سلام من
   هفته سی و پنجم و فقط پنج کیلو وزن اضافه کردم اینو دکتر گف عادی هرکی ی طور بدنش.من معده ام خیلی ترش میکنه و فشار میاد روش و عضلات پامم خیلی میگیره.

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک
    زیر استفاده کنید

    https://ninisoal.com/

   • مریم

    سلام منم معده ام ترش میکنه ولی شنیدم میگن بخاطر رشد موی بچه است

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.