۵۶۹۶۳
۳۱ نظر
۱۳۵۷۰۴۶
۳۱ نظر
۱۳۵۷۰۴۶

علائم بارداری پسر (۲)

دومین مطلب از بسته تعیین جنسیت جنین به شما می گوید که اگر پسر حامله باشید، چه علائمی را تجربه می کنید و اصلا در چه شرایطی پسر دار می شوید.

نی نی بان: دومین مطلب از بسته تعیین جنسیت جنین به شما می گوید که اگر پسر حامله باشید، چه علائمی را تجربه می کنید و اصلا در چه شرایطی پسر دار می شوید.
علمی ترین و ساده ترین روش تشخیص جنسیت جنین، انجام سونوگرافی در پایان هفته ۱۶ بارداری است، اما برخی از علائم بارداری امکان دارد جنسیت جنین را نشان بدهد.

علائم بارداری پسر (2)

فاکتورهای اثرگذار بر پسردار شدن
1. اگر شما و همسرتان دور از هم زندگی نمی کنید
مطالعه حدود ۸۶ هزار زوج نشان داده است که اگر زن و شوهر در حالی که برای بارداری اقدام کرده اند دور از هم زندگی کنند و فقط گاهی هم دیگر را ببینند شانس شان برای دختردار شدن بیشتر می شود. البته علت این مسئله روشن نیست ولی دوری از همسر عاملی است که اگر می خواهید پسردار شوید باید دورش را خط بکشید.
2. اگر کمتر از یک سال است زیر یک سقف زندگی می کنید
رابطه تازه همیشه هیجان انگیز است بنابراین احتمال برقراری رابطه زناشویی در ماه های اول ازدواج بیشتر بوده و این مسئله بر پسر شدن جنین تأثیر زیادی دارد. اسپرم های پسردار سبک تر هستند و سر کوچک و دم کوتاه تری دارند و با سرعت بیشتری حرکت می کنند و می توانند خودشان را به تخمک برسانند.
3. اگر احساس استرس و اضطراب می کنید
اگر احساس استرس و اضطراب می کنید احتمال بیشتری دارد که جنین تان پسر شود. جالب است بدانید که در موقعیت های استرس زایی همچون دوران جنگ تعداد پسرهایی که در طی سال متولد می شوند از تعداد دخترها بیشتر است.
یکی از فرضیه های مطرح شده در این زمینه این است که در شرایط استرس سطح هورمون هایی همچون کورتیزول و تستوسترون در بدن مادر افزایش پیدا می کند که روی تخمک اثر گذاشته و باعث می شود راحت تر توسط اسپرم بارور شود.
۴. اگر دریافت کالری روزانه شما بالاتر باشد
مطالعه ای که در انگلستان انجام شده است نشان داده هر چه میزان مصرف کالری در طی روز توسط مادر بالاتر برود شانس پسر شدن جنین اش هم بیشتر می گردد. بر اساس این مطالعه مادرانی که روزانه بیش از 2400 کالری انرژی دریافت می کردند 56 درصد بیش از سایرین صاحب پسر شدند.
محققان می گویند اسپرم های پسردار آسیب پذیرتر هستند و در شرایط سوء تغذیه و دریافت کم انرژی شانس کمتری برای بقا و زنده ماندن دارند.

علائم بارداری پسردار
1. ضربان قلب کودک شما کمتر از 140 ضربه در دقیقه باشد.
۲. شکم تان در بارداری بیضی شده باشد.
3. شکمتان در بارداری به سمت پایین باشد.
۴. در طی دوازده هفته اول بارداری تهوع و استفراغ چندانی نداشته باشید.
5. سینه چپ تان کوچکتر از سینه راست باشد.
۶. به مدت چند دقیقه در آینه به خودتان نگاه کنید و مردمک چشم هایتان گشاد شود.
7. اگر دلتان غذاهای شور و پروتئینی بخواهد مانند پنیر یا گوشت.
۸. اگر سر انگشت های پای تان دائم یخ می کند.
9. اگر پوست تان خشک شود.
۱۰. اگر مویتان خوش حالت و درخشان شوند.
11. اگر موهای زائد بدن تان طی بارداری سریع تر از معمول رشد کنند.
۱۲. اگر رنگ ادرارتان زرد روشن باشد.
اگر می خواهید درباره تعیین جنسیت جنین در بارداری بیشتر بدانید ادامه مطالب این بسته را در این صفحه ببینید.

مهم‌ترین مطالب در این‌باره:
علائم جنین پسر در اوایل بارداری موضوع داغ و پر حاشیه مخصوصا در مجالس زنانه است، که از دیرباز مورد توجه بسیاری قرار گرفته و با روشهای سنتی و عامیانه تا حدودی آن را تشخیص میدادند.
اطلاع از علائم بارداری پسر در روزهای اول به شما کمک می کند تا جنسیت جنین خود را در همان ابتدای کار حدس بزنید.
گرچه علمی ترین و ساده ترین روش آن است که در پایان هفته ۱۶ با کمک سونوگرافی از جنسیت جنین خود مطلع شوید، اما در میان عوام عقایدی مبنی بر حدس زدن جنسیت جنین از روی علائم و نشانه های مادر وجود دارد که در این مطلب آنها را برای شما بازگو می کنیم.
بنابراین اگر می خواهید علائم حاملگی پسر در ماه اول را بدانید به خواندن این مطلب ادامه دهید.

آیا امکان تشخیص جنسیت جنین در روزهای اول بارداری وجود دارد؟
هیچ گاه در هیچ فرهنگی ارجحیت یک جنس بر جنسیت دیگر و یا تمایل به داشتن فرزندی با جنسیت بخصوص پسندیده نیست. فرزندان چه دختر باشند و چه پسر همگی بهترین هدیه های خداوند به مادر و پدر هستند.
در گذشته معمولا خانواده ها تعداد فرزندان زیادی داشته اند که گاها براساس شانس و اقبال تعدادی دختر و تعدادی پسر می شدند. امروزه به علل گوناگون از جمله بالا رفتن سن ازدواج، شاغل بودن مادران، تمایل به ادامه تحصیل، مشکلات مالی و ...
بسیاری از خانواده ها خصوصا در کلان شهرها به یک تا دو فرزند بسنده می کنند. از این رو آنها برای داشتن جنسیت مورد علاقه شان نمی توانند بارها و بارها شانس خود را امتحان کنند.
همین امر سبب شده که روش های تعیین جنسیت جنین قبل از لقاح رواج گسترده ای پیدا کند و بسیاری افراد در تلاش باشند تا جنسیت مورد علاقه خودشان را باردار شوند.
حال با تمام این ها و بعد از مثبت شدن تست بارداری، مادر و پدر می خواهند بدانند که آیا تلاش ها موقت آمیز بوده است؟ علائم بارداری پسر در روزهای اول چیست؟ نشانه های بارداری دختر در هفته های اول کدام است؟
حالت دیگر این است که مادر بدون تلاش برای تعیین جنسیت باردار شده است اما اکنون می خواهد بداند که علائم بارداری پسر در ماه اول حاملگی چیست و یا علائم بارداری پسر در هفته اول چگونه بروز می کند.
لازم است بدانید که بهترین و علمی ترین روش اطلاع از جنسیت جنین آن است که در ساده ترین روش تا انتهای هفته ۱۶ بارداری صبر کنید و سپس از طریق سونوگرافی از جنسیت فرشته کوچکتان مطلع گردید.
در روش دیگر مادرانی که به هردلیلی از جمله مثبت بودن آزمایش های غربالگری مرحله اول اقدام به انجام CVS، آمنیوسنتز و یا تست سل فری می کنند، می توانند کمی زودتر از این تاریخ یعنی حوالی هفته های 13 تا 15 از جنسیت جنین خود مطلع شوند.

علائم بارداری پسر (2)
علائم بارداری پسر در روزهای اول
دراین میان یک سری نشانه هایی وجود دارد که البته همگی غیر علمی بوده و بر اساس مشاهدات و نشانه های مادران باردار جنسیت جنین شما را پیش بینی می کند که در ادامه مطلب برخی علائم بارداری پسر در روزهای اول گرد آوری شده اند:
- گفته می شود مادرانی که جنین پسر دارند دچار ویارهای ترش و شور می شوند.
- اگر مادر در دوران بارداری زیباتر شده، موهای درخشان پیدا کنند و پوستی زیبا و بدون آکنه داشته باشند جنین پسر در شکم دارد.
- داشتن حالت تهوع در اول صبح و هنگام بیدار شدن از خواب به نفع حاملگی دختر است.
- اگر در مراجعات مکرر سونوگرافی ضربان قلب جنین شما کمتر از ۱۴۰ ضربه در دقیقه باشد، احتمال پسر بودن جنین بیشتر است.
- داشتن حس سبکی در شکم به معنی بارداری پسر است.
- اگر مادری در پاهای خود احساس سردی داشته باشد، احتمال پسر بودن جنین او بیشتر است.
- خشک شدن و پوسته پوسته شدن دست ها از نشانه های بارداری پسر محسوب می شود.
مجددا تاکید می کنیم که هیچ یک از این نشانه های پایه و اساس علمی نداشته و صرفا بر اساس مشاهدات و نتیجه گیری های عوام در بین مادران عمومیت پیدا کرده است اما می تواید یک روش سرگرم کننده برای حدس زدن جنسیت جنین در دوران شیرین بارداری باشد.
حال به نشانه های بدن خود توجه کنید آیا علائم بارداری پسر در روزهای اول را در خود مشاهده کرده اید؟ چند مورد از موارد ذکر شده را در خود می بینید؟

فرم شکم و پسر بودن جنین
یکی از مواردی که هم طب چینی و هم قدمای خودمان به عنوان یکی از علائم بارداری پسر به آن پرداخته‌اند، توجه به فرم شکم مادر است.
چینی‌ها می‌گویند اگر در بارداری شکم مادر شبیه یک دیگ باشد، فرزند او پسر خواهد بود. در ایران هم خیلی‌ها اعتقاد دارند اگر شکم مادر به جای کروی شکل بودن، بیضوی باشد فرزندش پسر خواهد شد.
در عین حال همین افراد به تیر کشیدن پهلوی راست در بارداری و قرار گرفتن جنین در پایین شکم به عنوان علائم بارداری پسر اشاره می‌کنند؛ اما به خاطر داشته باشید تیر کشیدن پهلوی راست در بارداری ممکن است دلیل دیگری داشته باشد که نیاز به بررسی پزشکی داشته باشد.

بارداری پسر و تهوع صبحگاهی
یکی دیگر از علائم بارداری پسر نداشتن تهوع صبحگاهی است. کسانی که به این علامت معتقدند می‌گویند بارداری مادرانی که پسر در راه دارند، آسان‌تر از بارداری دختر است، به خصوص که تهوع صبحگاهی را تجربه نخواهند کرد.
آن‌ها همچنین از ویار مادران به عنوان علامت پسر یا دختر بودن جنین یاد می‌کنند؛ برای مثال اعتقاد دارند اگر مادر ویار خوراکی‌های شور و ترش را داشت، احتمالا فرزند او پسر است.

احساس سرما در بارداری
اگر به دنبال علائم بارداری پسر می‌گردید، خوب است به واکنشی که نسبت به هوا دارید دقت کنید. بعضی‌ها اعتقاد دارند احساس سرما در بارداری مربوط به پسر بودن جنین است.
البته منظور از احساس سرما، شرایطی نیست که هوا سرد باشد و همه سردشان باشد؛ بلکه در یک وضعیت آب و هوایی متعادل است.
احساس سرما در بارداری ممکن است بیشتر در پاها اتفاق بیفتد. احساس سرمای بی دلیل ممکن است به کارکرد تیروئید مربوط باشد؛ بنابراین بهتر است وضعیتتان را چک کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • مریم
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   ایا باید همه علائم را دار بود تا مطمعن از نوع جنسیت شویم یا یکی دو مورد کافی می باشد؟مثلا من چون اب زیادی میخورم رنگ ادرارم روشن است دست هایم خشک شده .تهوع ندارم .پاهایم سرد میشود .اما در چشمانم حالت vرا ندیدم فقط مویرگ های شکسته هست

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتونبرای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنیدhttps://niniban.com/fa/forms/1

   • کاربرناشناس

    منم از پریم ۲روز گذشته بود تست کردم باردارم

  • سحر
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   سلام دوست عزیزهفته چندم هستید

  • الی
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   من سینه چپم بزرگ شده سنی دختر دارم؟ ؟؟؟؟؟؟

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

  • پریست
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   من از پریودم دوروزه گدشته یعنی حامله ام؟!

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

   • فاطمه

    نه باید تا ده روز صبرکنی

   • فاطمه

    دختره احتمال

   • ساناز

    اره منم یه روز گذشته روز بعدش تست دادم باردار بودم

  • پریناز
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   من هفته ی سوم بارداری هستم ,, اصلا حال خوبی ندارم احساس خستگی میکنم بعضی موقع هام نفسم میگره صبح ها حالت تهوع دارم ,, بدنم همیشه یخه ,, به نظرتون دختره یا پسر ,, ممنون از راهنمایتون

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

   • حانیه راد

    چی بود بچت بااین ویار ها عزیزم

  • تنها
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   پسرمیخوام تورو به ارواح هرکی دوست دارید وبراتون عزیزه برام دعاکنید.

   پاسخ ها

   • miss

    انشالله

   • مریم کاویانی

    من دختر میخوام شما پسر .من برای شما دعا میکنم شما برای من

   • الینا نامدار

    منم پسر میخوام

   • الینا نامدار

    منم حالت تهوع دارم نه زیاد کم پوست دستم خشک جوری که حتی پوستش کنده شده غذای ترش دوس دارم لواشک ابغور بارداری اول هم خیلی شبیه پسر بود همه از ظاهر می گفتن پسر ولی دختر شد الانم که ۱۱ هفته باردارم دوس دارم پسر باشه برام دعا کنید

   • بهار

    منم دخترمیخواممم

   • روشنک حاتمی

    عزیزم دلم برای خیلیها پسر داشتن مهمه. میتونم درک کنم ولی خیلیا بودن ب زوز پسر خواستن بعدها پشیمون شدن. الهی ب حق علی اون چیزی ک خدا خودش میدونه و ب صلاحتونه خدا بهت ببخشه

   • ..

    انشالله پسردار میشید

  • بدون نام
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   سلام من یه هفته است ازپری م گذشته بی بی چک استفاده کردم منفی بود ولی احساس میکنم باردارم به نظر ت ون چکار کنم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه    سلام و
    ممنون از توجهتون
    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ
    فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://niniban.com/fa/forms/1

   • مهساپ

    ازمایش خون

   • کاربرناشناس

    برای اینکنه مطمئن بشی آزمایش خون بده

  • بدون نام
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   سلام به همه،
   توصیه میکنم خیلی این علائم رو جدی نگیرید. من هفته 20 بارداری هستم و تازه جنسیت فرزندم رو از طریق سونوگرافی متوجه شدم. خدا به ما یه آقا پسر گل داده. الحمدلله.
   اما میتونم بگم 80 درصد علائمی که من داشتم نشاندهنده دختر شدن بودند. تنها علائم پسرداری من این بود که حالم خیلی بدنمیشد و پف نکرده بودم. ولی از کند شدن رویش موهام تا ضربان 170 جنین در ماههای اول و تمایلم به خوردن میوه و مرکبات و شیرینی و خشک نشدن پوست و حتی تست حلقه و به پلهوی راست خوابیدن و .... همه نشون میداد که بچه من دختره.
   بنابراین من دیگه هیچ اعتقادی به این نشونه ها ندارم.

  • زهرا
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   دوستان علایم پسر بودن جنین
   یکی نداشتن یا کم داشتن تهوع. علاقه به گوشت و پنیر و تنفر از مرغ. اوایل از شیرینی بدت بیاد.از پهلو و لگن چاق نشی

   پاسخ ها

   • سودا

    سلام واقعا اینا تاثیر داره؟چون من باردارم و ازاول بارداریم از مرغ و شیرینی متنفرم

  • بانو
   درباره علائم بارداری پسر (2)

   سر بارداری اولم همه ی این علائم رو داشتم! بچه ام دختره ...
   صددرصد نیست هیچ کدوم

   پاسخ ها

   • مدیر پایگاه

    سلام و ممنون از توجهتون

    برای طرح سوال و گرفتن پاسخ فقط از لینک زیر استفاده کنید

    https://moshavere.niniban.com/

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.