۲۴۱۲۳۲
۱۵۳
۱۵۳

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران

گاهی اوقات وقتی با علائم آلرژی، آسم یا بیماری‌های ایمونولوژیک رو به رو می‌شوید، بهترین کار این است که به کسانی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید. بنابراین، این مقاله را بخوانید تا با بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران آشنا شوید.

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران باید یک سابقه کاری درخشان داشته باشد تا شما بتوانید به واسطه تجربه او به توانایی‌هایش اعتماد کنید. علاوه بر این، بد نیست که نظرات بیماران قبلی او را نیز چک کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چطور می‌توان بهترین متخصص آلرژی در تهران را پیدا کرد.

در این مقاله می‌خوانید:

یک متخصص آسم و آلرژی کیست؟

متخصص آلرژی کسی است که منحصراً با تشخیص و درمان آلرژی‌ها و اختلالات ایمنی سروکار دارد. پس هرگاه که با علائم آلرژی، آسم یا بیماری‌های ایمونولوژیک مواجه شدید، بهتر است که به این متخصصان مراجعه کنید. علاوه بر این، کسانی که آلرژی فصلی دارند نیز می‌توانند برای تشخیص و درمان آن از یک متخصص آسم و آلرژی کمک بگیرند.


بیشتر بخوانید: درمان سرفه های آسم آلرژیک چگونه است؟


زمان مراجعه به بهترین دکتر آلرژی

برخی از علائم احتمالی آسم و آلرژی که در صورت مشاهده آن‌ها باید به متخصص خود مراجعه کنید، عبارتند از:

 • نفس کم آوردن
 • تنگی نفس هنگام ورزش
 • به گوش رسیدن صداهای خس خس سینه، سوت یا جغجغه هنگام نفس کشیدن
 • احساس سفتی در قفسه سینه
 • سرفه یا احساس سرفه داشتن
 • عطسه و آبریزش بینی
 • خارش، آبریزش یا قرمزی چشم
 • کهیر یا بثورات پوستی
 • درد، فشار یا حساسیت در گونه‌ها، چشم‌ها یا پیشانی
 • اسهال
 • تورم لب‌ها، چشم‌ها، دهان یا گلو

بسیاری از افراد اغلب برای رفع علائم خود سراغ داروهای بدون نسخه می‌روند و خوب می‌شوند، اما در برخی از موارد این داروها جواب نمی‌دهند و باید به بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران مراجعه کنید. متخصص آلرژی آزمایش‌های مختلفی را برای شما توصیه می‌کند تا بتواند به کمک آن‌ها نوع آلرژی شما را تشخیص دهد و درمان مناسب را بیابد.   

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران


بیشتر بخوانید: انواع و علائم آلرژی های رایج و نحوه مقابله با آن‌ها


نحوه انتخاب بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران

برای انتخاب بهترین دکتر نیازی نیست که نگران و مضطرب شوید. در واقع، فقط کافی است که راهنمای زیر را دنبال کنید تا یک انتخاب درست و مطمئن داشته باشید:

 • از اطرافیان خود پرس‌وجو کنید: جستجوی خود را با نظر خواستن از اعضای خانواده، دوستان و همکاران‌تان شروع کنید. ممکن است یک یا چند نفر از آن‌ها قبلاً برای آلرژی خود به یک متخصص مجرب مراجعه کرده باشند یا کسی را بشناسند که آلرژی دارد و می‌تواند یک متخصص خوب و قابل اعتماد به شما معرفی کند.
 • میزان تجربه متخصص مورد نظر خود را بررسی کنید: کسانی که با آلرژی جدی یا نوعی اختلال سیستم ایمنی سروکار دارند، حتماً باید تجربه و سابقه کاری بهترین متخصص آلرژی در تهران را چک کنند. در واقع، باید ببینید که او چقدر در زمینه درمان آلرژی تجربه دارد و چه تعداد از بیمارانی که شرایط مشابه شما داشتند را در طول سال‌های کاری خود درمان کرده است.
 • اعتبار و مدرک متخصص مدنظر خود را چک کنید: هنگام انتخاب یک متخصص آلرژی، بررسی مدارک پزشکی او یک امر کاملاً ضروری است. در واقع، شما باید صلاحیت، دانش و اعتبار پزشک مورد نظر خود را بررسی کنید و هم‌چنین، مطمئن شوید که او هیچ سابقه قصور یا اقدامات انضباطی نداشته باشد.
 • نظرات آنلاین بیماران را بخوانید: برای آگاهی از شهرت متخصصان آلرژی، بهتر است نظرات آنلاین بیماران در مورد آن‌ها را بخوانید و با هم تحت مقایسه قرار دهید. این نظرات آنلاین را می‌توانید با مراجعه به وب سایت پزشکان مورد نظر خود پیدا کنید و به این ترتیب، درباره نحوه درمان و برخورد آن‌ها اطلاعات ارزشمندی را به دست بیاورید.  
 • خدمات ارائه شده در مطب را در نظر بگیرید: بهترین دکتر آلرژی تهران باید طیف وسیعی از خدمات را ارائه دهد تا مطمئن شوید که می‌توانید تمام مراقبت‌های لازم خود را دریافت کنید. این موضوع را نیز در نظر بگیرید که آیا پزشک مورد نظر شما درمان‌های پیشرفته‌ای مانند ایمونوتراپی را نیز ارائه می‌دهد یا خیر.
 • یک وقت ملاقات با متخصص آلرژی مدنظرتان بگیرید: قبل از نهایی کردن تصمیم خود عاقلانه است که یک قرار ملاقات بگیرید و سوالات و نگرانی‌هایتان را از متخصص احتمالی خود بپرسید. این جلسه اولیه به شما نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید با متخصص خود راحت باشید یا چقدر از نحوه نوبت دهی، مدت زمان انتظار برای نوبت، محیط مطب و رفتار کارکنان مطب او احساس رضایت می‌کنید.

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران


بیشتر بخوانید: غذاهای آلرژی زا در کودکان، کدامند؟


سوالاتی که باید از متخصص آسم و آلرژی خود بپرسید

سوالات خوبی که باید از بهترین متخصص آسم و آلرژی در تهران بپرسید، عبارتند از:

 • برای کاهش علائم آلرژی خود چه کار می‌توانم انجام دهم؟ این سوال به شما کمک می‌کند تا کار درست و غلط را از هم تشخیص دهید و کشف کنید که چه چیزهایی بر علائم آلرژی شما تأثیر می‌گذارند. از آن جایی که سبک زندگی شما می‌تواند به طور چشمگیری در علائم‌تان نقش داشته باشد، ضروری است که با متخصص خود در مورد سبک زندگی فعلیتان صادق باشید و خود را برای هرگونه تغییری آماده کنید.
 • چه نوع آزمایش‌هایی باید انجام دهم؟ پرس‌وجو در مورد انواع آزمایش‌هایی که باید بدهید به شما کمک می‌کنند تا برایشان به خوبی آماده شوید. از آن جایی که آزمایش‌های آلرژی تنوع بسیار زیادی دارند، باید با پزشک خود در مورد گزینه‌هایتان بحث کنید.
 •  به چه علائمی باید بادقت توجه کنم؟ در حالی که بسیاری از علائم آلرژی خفیف هستند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند یک مورد اورژانس محسوب شوند. در نتیجه، توجه به تغییر علائم یا شدید بودن آن‌ها مهم است تا در صورت تجربه آن‌ها، بدانید باید چه کار کنید.
 • محرک‌های آلرژی من کدامند؟ پس از آزمایش و تشخیص، باید هر چیزی که ممکن است علائم آلرژی شما را تحریک کنند بسناسید و امکان مواجهه با آن‌ها را کاهش دهید.

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران


بیشتر بخوانید: سینوزیت در کودکان، آخه چرا؟


کلام آخر

بهترین دکتر فوق تخصص آسم و آلرژی در تهران کسی است که در این زمینه تجربه و مهارت کافی داشته باشد و بتواند علائم آلرژی شما را تشخیص داده و با تجویز آزمایش‌های مناسب، برایتان درمان مناسب پیدا کند. در نتیجه، باید هنگام انتخاب یک متخصص مناسب حواس جمع باشید و تمام فاکتورهای لازم را مدنظر قرار دهید.

به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: verywellhealth

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.