۲۲۸۲۳۸
۱ نظر
۶۸۹۴۵
۱ نظر
۶۸۹۴۵

قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۳ روش سفیدی دندان

امروزه کامپوزیت دندان، روشی مدرن است که برای ترمیم دندان‌های زرد و پوسیده انجام می‌شود. در نتیجه کامپوزیت دندان را نیز می‌توان نوعی روش سفیدی دندان در نظر گرفت. در ادامه ضمن توضیح بیشتر، قیمت کامپوزیت دندان را نیز با هم بررسی می‌کنیم.

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان

قیمت کامپوزیت دندان می‌تواند بسته به تعداد واحدهای لازم و نوع کامپوزیت انتخاب شده متفاوت باشد. در واقع، ممکن است لازم شود که از یک و نیم میلیون فقط به ازای یک واحد تا حتی ۴۰ میلیون تومان به ازای تمام دندان‌های خود هزینه کنید. به همین دلیل، باید تا انتها با ما همراه باشید تا با همه چیز درباره هزینه کامپوزیت دندان آشنا شوید.

در این مقاله می‌خوانید:

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان روشی است که با اتصال مواد رزینی که هم‌رنگ دندان‌های سالمند، باعث تغییر شکل و تغییر رنگ دندان‌های پوسیده و آسیب‌دیده می‌شوند. این مواد آن‌قدر محکم به دندان چسبانده می‌شوند که تا سال‌ها ماندگار باشند. از این روش علاوه بر سفید کردن دندان، برای از بین بردن شکاف‌های زیاد بین دندان‌ها یا ترمیم دندان‌های شکسته نیز استفاده می‌شود.

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان


بیشتر بخوانید: لمینیت بهتره یا کامپوزیت؟


قیمت کامپوزیت دندان

قیمت این روش به طور واحدی محاسبه می‌شود و به تعداد دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند نیز بستگی دارد. هم‌چنین این روشی نیست که خودتان از قبل بتوانید قیمتش را به طور دقیق پیش‌بینی کنید، چون مثلاً ممکن است خودتان احساس کنید همه‌ دندان‌هایتان نیازبه کامپوزیت دارند، در صورتی که از نظر دندان‌پزشک، بعضی از آن‌ها لازم باشد لمینت شوند.
به طور کلی می‌توان گفت که قیمت کامپوزیت دندان در محدوده‌ بین یک میلیون و پانصد هزار تومان تا چهل میلیون تومان است. این میزان هزینه ممکن است برای بعضی از خانواده‌ها سنگین باشد. اما بعضی از کلینیک‌های دندان‌پزشکی، گاهی اوقات تخفیف‌های ویژه‌ای در نظر می‌گیرند که قیمت را تا حدودی کاهش می‌دهد.

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت این روش تاثیر بگذارند که عبارتند از:

 • نام برند و کشور تولید کننده کامپوزیت: به عنوان مثال، برندهای کامپوزیت آلمانی، آمریکایی، سوئیسی و ژاپنی گران‌تر از برندهای سایر کشورها هستند.
 • میزان تخصص، تجربه و مهارت دندانپزشک: بعضی از دندانپزشکان بسته به مهارت یا تجهیزات پیشرفته‌ای که استفاده می‌کنند، ممکن است تعرفه‌های گران‌تری داشته باشند.  
 • رنگ کامپوزیت: هر چه رنگ یا سایه کامپوزیت انتخاب شده به رنگ طبیعی دندان‌های شما نزدیک‌تر باشد، ممکن است هزینه آن بیشتر شود.
 • منطقه جغرافیایی: به طور کلی، قیمت خدمات زیبایی در بعضی از شهرها مانند تهران گران‌تر است. حتی در داخل هر شهر نیز بسته به آدرس کلینیک یا مطب، قیمت‌ها می‌توانند متفاوت باشند.
 • تعداد دندان‌هایی که به کامپوزیت نیاز دارند: از آن جایی که هزینه کامپوزیت دندان به صورت واحدی حساب می‌شود، طبیعی است که هر چه تعداد این واحدها افزایش یابد، هزینه نیز به همان میزان بالا برود.

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان


بیشتر بخوانید: هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟


قیمت انواع کامپوزیت

کامپوزیت دندان بسته به اندازه ذرات سازنده، میزان قوت و استحکام، رنگ، مزیت و محل نصب می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که عبارتند از:

 • ماکروفیل
 • میکروفیل
 • هیبریدی
 • نانو کامپوزیت

انواع کامپوزیت دندان و قیمت آن ها

حال اگر بخواهیم درباره تک تک این کامپوزیت‌ها توضیح دهیم و قیمت آن‌ها را با هم مقایسه کنیم، باید بگوییم:

 • قیمت کامپوزیت ماکروفیل: کامپوزیت ماکروفیل درشت دانه است و اندازه ذرات آن می‌تواند از ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر متفاوت باشد. در نتیجه، ظاهر زمختی دارد که ممکن است روی دندان‌های شما غیرطبیعی به نظر برسد. هم‌چنین، در حال حاضر از این نوع کامپوزیت دیگر استفاده‌ای نمی‌شود که بخواهیم قیمتی برای آن تعریف کنیم.  
 • قیمت کامپوزیت میکروفیل: همان‌طور که از نام کامپوزیت میکروفیل مشخص است، قطر نازک‌تری دارد و به دلیل انعطاف پذیری زیاد به راحتی می‌تواند به دندان‌های شما متصل شود. در نتیجه، قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳ اگر از نوع میکروفیل باشد، نسبت به ماکروفیل بیشتر است.
 • هزینه کامپوزیت دندان هیبریدی: این نوع کامپوزیت نیز هم نازک است و هم انعطاف دارد. با این حال، اگر خوب از آن نگهداری نکنید، خیلی سریع تغییر رنگ می‌دهد. همین نقطه ضعف باعث می‌شود که هزینه این نوع کامپوزیت از میکروفیل کم‌تر و اقتصادی‌تر باشد.
 • قیمت نانو کامپوزیت: نانو کامپوزیت نسل جدید ونیرهای دندانی است که مزایای تمام مدل‌های قبلی را در خود به طور یکجا دارد. در نتیجه، با داشتن این همه مزیت، هزینه آن نیز از سایر انواع کامپوزیت بیشتر است.

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان


بیشتر بخوانید: تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان


قیمت انواع برندهای کامپوزیت دندان

انواع برندهای کامپوزیت دندان می‌توانند قیمت‌های متفاوتی داشته باشند که معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • قیمت کامپوزیت آلمانی: هر واحد ۲ و نیم تا ۳ و نیم میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت کاریزما: هر واحد ۲ و نیم تا ۳ میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت زنیت: هر واحد ۲ میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت آمریکایی: هر واحد ۳ و نیم میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت سوئیسی: هر واحد ۴ تا ۵ میلیون تومان     
 • قیمت کامپوزیت IPS: هر واحد ۵ میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت سارمکو: هر واحد ۴ و نیم میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت ژاپنی: هر واحد ۳ تا ۴ میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت شوفو: هر واحد ۱ و نیم تا ۲ میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت توکویاما: هر واحد ۴ میلیون تومان
 • قیمت کامپوزیت سولافیل:  هر واحد ۱ و نیم تا ۲ میلیون تومان

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان


بیشتر بخوانید: طراحی لبخند با کامپوزیت، برای افزایش اعتماد به نفس


قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۳ می‌تواند بسته به تعداد یا محل دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند نیز متغیر باشد. از این رو در سه بخش، این مسئله را بررسی کرده‌ایم:

قیمت کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندان‌های جلویی نسبت دندان‌های عقبی مشخص‌تر هستند. به همین دلیل، باید جنس و کیفیت بهتری داشته باشند تا لبخند شما را زیبا نشان دهند. این مسئله باعث می‌شود که قیمت آن‌ها نیز بیشتر باشد. از این رو، قیمت کامپوزیت دندان جلو بسته به نوع برند و شرکت سازنده آن، از ۲ تا ۴ و نیم میلیون تومان به ازای هر واحد متغیر است.

قیمت کامپوزیت دندان کج

کامپوزیت دندان کج به معنای کامپوزیتی است که برای اصلاح دندان‌های کج استفاده می‌شود. در واقع، کامپوزیت ونیر مانند یک روکش می‌تواند روی دندان‌های شما را بپوشاند و نقص‌های آن را پنهان کند. با این حال، قیمت کامپوزیت دندان کج تفاوت چندانی با قیمت‌هایی که تا به این‌جا مطرح کرده‌ایم ندارد.

قیمت کامپوزیت کل دندان ها

قیمت کامپوزیت کل دندان ها می‌تواند از چیزی در حدود ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان متفاوت باشد. در واقع، در این مورد نیز باید جنس و برند سازنده کامپوزیت را در نظر گرفت. هم‌چنین، بعضی از دندان‌ها قبل از کامپوزیت، نیاز به آماده سازی بیشتری دارند که طبیعتاً باعث می‌شود هزینه‌های جانبی آن‌ها نیز بیشتر باشد.

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان


بیشتر بخوانید: بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران ۱۴۰۳ کیست؟


روش های کاهش هزینه کامپوزیت دندان

می‌دانیم که طبیعتاً هزینه این روش برای بسیاری از افراد سنگین است. در نتیجه، باید دنبال روش‌هایی باشیم که هزینه‌های کلی را کاهش دهند. یکی از این راه حل‌ها مراجعه به کلینیک‌هایی است که طرح‌های تخفیفی دارند. چنین طرح‌هایی واقعاً کمک کننده هستند، زیرا می‌توانند هزینه‌های شما را تا حد خوبی کاهش دهند.

کامپوزیت دندان قسطی تهران

کامپوزیت دندان قسطی نیز یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه است که توسط بعضی از کلینیک‌ها ارائه می‌شود. در واقع، شما می‌توانید هزینه انجام این روش را طی چندین ماه و به صورت قسطی پرداخت کنید تا فشار مالی کمتری را متحمل شوید.


بیشتر بخوانید: ونیر کامپوزیت دندان چیست؟ مزایا و عوارض


چرا کامپوزیت دندان ارزان نخریم؟

به دلیل سنگین بودن قیمت کامپوزیت دندان، تبلیغات گمراه کننده زیادی وجود دارد که می‌تواند شما را در خرج بیشتری بیندازد! در واقع، بعضی از کلینیک‌های دندانپزشکی وجود دارند که با قیمت‌های فریبنده و بسیار ارزان تبلیغ می‌کنند. دلیل قیمت‌های ارزان در بسیاری از این کلینیک‌ها جنس و کیفیت نامرغوب کامپوزیت استفاده شده است که ماندگاری پایینی دارد و شما را مجبور به ترمیم و خرج اضافی می‌کند.  

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان


بیشتر بخوانید: مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان: ۱۰ روش مهم نگهداری


مراحل انجام کامپوزیت دندان

معمولاً متخصصین و پزشکان برای انجام کامپوزیت دندان، چند مرحله کلی را بر روی دندان بیمار، انجام می‌دهند:

 • در اولین مرحله، پزشک با کمک مواد اسیدی مخصوص این کار، در سطح جلویی دندان خلل و فرج‌هایی ایجاد می‌کند که شرایط را برای قرارگیری کامپوزیت بر روی دندان فراهم سازد.
 • در این مرحله چسب مخصوص کامپوزیت دندان بر روی سطح دندان زده می‌شود و سپس خمیر کامپوزیت با دقت و آرامی بر روی آن قرار می‌گیرد. حالا آن قدر میزان خمیر کامپوزیت کم و زیاد می‌شود تا در نهایت میزان مورد نظر و نتیجه مطلوبی از آن به دست آید.
 • سپس پرتوی نوری که طول موج‌های مخصوصی دارد بر روی کامپوزیت دندان تابیده می‌شود و در نهایت، شکل دلخواه و مناسب دندان با کمک پولیش دندان درست می‌شود.

مزایای کامپوزیت دندان

 • هزینه کامپوزیت دندان کمتر از قیمت لمینت دندان است.
 • روند کامپوزیت دندان از لمینت سریع‌تر است و تعداد جلسات کمتری زمان می‌برد.
 • بزرگ‌ترین مزیت کامپوزیت دندان در مقابل لمینت این است که برای لمینت کردن دندان لازم است در شکل دندان‌ها مقداری تغییر ایجاد شود. اما کامپوزیت دندان فقط به یک آماده‌سازی حداقلی نیاز دارد.

طول عمر کامپوزیت دندان

همان طور که گفتیم کامپوزیت دندان معمولاً 5 تا 7 سال ماندگاری دارد. طول عمر بیشتر کامپوزیت در گروی این است که چند نکته‌ی ساده را رعایت کنید. برای این منظور بهتر است:

 • تا ۲ روز اول بعد از کامپوزیت دندان، از نوشیدن زیاد چای و قهوه خودداری کنید. سیگار نکشید و غذاهایی که می‌دانید دندان‌هایتان را لک می‌کنند نخورید.
 • دندان‌هایتان را به طور مرتب مسواک بزنید و به طور منظم به دندان‌پزشک مراجعه کنید.
 • از جویدن ناخن یا سر وسایل مثل خودکار جداً خودداری کنید زیرا ممکن است باعث ساییده شدن کامپوزیت دندان شوند.

 قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان

کلام آخر

قیمت کامپوزیت دندان بسته به نوع کامپوزیت استفاده شده، برند یا کشور سازنده و تعداد دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند متفاوت است. به همین دلیل نیز یک دامنه گسترده، یعنی از حدود یک و نیم میلیون تومان گرفته تا ۴۰ میلیون تومان را شامل می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصصین دندانپزشکی، به کلینیک نی نی بان سر بزنید.

منبع: healthline

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  نظر کاربران

  • بدون نام
   درباره قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 روش سفیدی دندان

   سولماز

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.