۲۲۶۴۳۸
۱۸۴۹۰
۱۸۴۹۰

چی بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟

اگر از مادربزرگ ها بپرسید که چه بخوریم تا زود زایمان کنیم، احتمالا روغن کرچک را پیشنهاد می دهند.

موعد مقرر زایمان شما سپری شده است و هنوز خبری از زایمان نیست و می پرسید که چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ آیا کاری هست که بتوانید انجام دهید تا به جنین برای به دنیا آمدن فشار وارد شود؟ حتما در مورد القاء زایمان به روش طبیعی شنیده‌اید، اما آیا این روش‌ها واقعاً جواب می‌دهند؟ از افسانه‌های مادران قدیمی گرفته تا یافته‌های علمی، بسیاری از این داستان‌ها تایید می‌کنند که مادران باردار می‌توانند به طور طبیعی زایمان را القاء کنند.

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟
قبل از این که بتوانید در مورد چگونگی القای زایمان به طور طبیعی صحبت کنید، در وهله اول باید ببینیم که چرا برخی از مادران به دنبال روشی برای شروع زایمان هستند. خارج از خستگی ناشی از سه ماهه سوم بارداری و احساس اینکه بارداری‌تان خیلی طولانی شده، شایع‌ترین دلیلی که مادران سعی در القای زایمان دارند این است که تاریخ پیش بینی شده زایمان آنان گذشته است. موعد مقرر بهترین فاکتور برای پزشک یا ماما برای تشخیص زمان تولد نوزاد است. در طول بارداری، مادران از موعد مقرر خود به عنوان رسیدن به هدف خود که شادی و لذت مادر شدن است یاد می‌کنند.

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ روغن کرچک
اگر از مادربزرگ ها بپرسید که چه بخوریم تا زود زایمان کنیم، احتمالا روغن کرچک را پیشنهاد می دهند. روغن کرچک یکی از بحث برانگیزترین روش‌های القاء زایمان در این لیست است. همچنین یکی از محبوب‌ترین روش‌های غیرپزشکی برای القاء زایمان است. روغن کرچک یک مایع زرد کمرنگ است که با تحت فشار قرار دادن دانه‌های کرچک به دست می‌آید. اگرچه کاربردهای بسیاری دارد، اما بیشتر به دلیل خاصیت ملین بودن آن است که سبب القا زایمان می‌شود. اعتقاد بر این است که با فعال شدن روده و فشار بر رحم، به طور غیرمستقیم انقباضات رحم را تحریک می‌کند.
در مورد استفاده از روغن کرچک عقاید متفاوت است. برخی مطالعات نشان داده که روغن کرچک هیچ تاثیر واقعی ندارد. خصوصاً از آنجا که فعالیت آن در روده است و نه در رحم. با این حال دیگران خلاف این را می‌گویند و نشان می‌دهند که در طی ۲۴ ساعت پس از مصرف روغن کرچک، احتمال افزایش زایمان وجود دارد. آنچه که همه دانش‌ها بر آن اتفاق نظر دارند این است که در صورت عدم استفاده صحیح، روغن کرچک می‌تواند خطرناک باشد. روغن کرچک حتی در دوزهای مناسب که توسط متخصص تجویز می‌شود، منجر به حالت تهوع، اسهال و کم آبی بدن می‌شود.

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ نحوه استفاده از روغن کرچک برای القای زایمان
از روغن کرچک برای القای زایمان تنها زمانی استفاده کنید که تمام گزینه‌های دیگر را امتحان کرده‌اید و توسط یک متخصص پزشکی به شما اجازه این کار داده شده باشد. برای استفاده از روغن کرچک، کافی است آن را بخورید. می‌توانید آن را مستقیماً بخورید و یا با آبمیوه یا یک نوشیدنی دیگر مخلوط کنید. در مدت ۲۴ ساعت بیش از ۲ قاشق غذاخوری مصرف نکنید. برخی از مادران، تخم‌ مرغ را در دو قاشق غذاخوری روغن کرچک نیمرو می‌کنند. حتما مقدار زیادی آب بنوشید و آماده تاثیر مهمی که بر روی روده شما می‌گذارد باشید.
ما استفاده از روغن کرچک را فقط زیرنظر پزشک متخصص پیشنهاد می‌کنیم. اگرچه نظریه‌ها در این مورد مختلف هستند، اما به نظر می‌رسد روغن کرچک برای کسانی که شجاعت کافی برای امتحان کردن آن را دارند، تاثیر قدرتمند و موفقیت بالایی دارد.
همانطور که روغن کرچک می‌تواند کل دستگاه گوارش شما را تحت تاثیر قرار دهد، می‌تواند بر روی جنین تان نیز تاثیر بگذارد. تآثیر قوی روغن کرچک ممکن است منجر به آسپیراسیون مکونیوم شود. شرایطی که مکونیوم جنین (اولین مدفوع) قبل از زایمان دفع می‌شود و در هنگام تولد توسط نوزاد شما تنفس می‌شود. این امر می‌تواند منجر به عوارض بیشماری برای نوزاد شما پس از تولد گردد. اگرچه این عارضه اثبات نشده است، اما کلاً موضوعی است که باید به خاطر بسپارید.

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ روغن گل مغربی
روغن گل مغربی از گل زرد و درخشانی معروف به گل مغربی استخراج می‌شود. سرشار از تعدادی اسید چرب است که برای درمان انواع بیماری‌ها استفاده می‌شود.
به گفته پزشکان خانواده آمریکایی، مشخص نیست که روغن گل مغربی می تواند به زایمان کمک ‌کند. حتی اگر اینگونه باشد برخی مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از روغن گل مغربی می‌تواند مدت زمان زایمان را افزایش دهد. با این حال به دلیل توانایی روغن گل مغربی در متابولیسم پروستاگلاندین‌ها، دانشمندان تاثیر آن را به طور کلی منتفی نمی‌دانند. مطالعات بیشتری باید انجام شود.

نحوه استفاده از روغن گل مغربی برای القای زایمان
روغن گل مغربی به صورت کپسول‌های مکمل وجود دارد. می‌توانید مصرف آنها را به شکل خوراکی شروع کرده یا مستقیماً وارد واژن کنید. این دارو نباید زودتر از هفته سی و هشتم بارداری مصرف شود.
در مقایسه با روغن کرچک، روغن گل مغربی خطرات کمتری دارد. با این حال این نگرانی وجود دارد که ممکن است باعث پارگی زود هنگام کیسه آب شود، بدون اینکه زایمان شروع شود. مانند بسیاری از مکمل‌های گیاهی این ماده اثبات علمی کمی برای حمایت از آن به عنوان یک روش موثر برای القاء زایمان دارد و در واقع ممکن است مضر باشد.

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ غذاهای پرادویه
آیا القای زایمان می‌تواند به سادگی رفتن به یک رستوران هندی یا مکزیکی مورد علاقه شما با غذاهای تند باشد؟ بسیاری از بانوان ادعا می‌کنند که پس از خوردن غذاهای پر ادویه زایمان کرده‌اند.
خوردن غذاهای پر ادویه برای القای زایمان صرفاً یک افسانه است. متاسفانه دانشمندان غذایی پیدا نکرده‌اند که به شما کمک کند نوزادتان را سریع‌تر به دنیا بیاورید. وقتی به برخی تغییرات گوارشی ناشی از غذاهای پر ادویه نگاهی بیندازید، درک اینکه چرا این افسانه ادامه دارد آسان است. غذای تند می‌تواند دستگاه گوارش شما را گرم کند. به معنای واقعی کلمه! برخی از افراد معتقدند تحریک دستگاه گوارش و روده، می‌تواند بر گردن رحم و رحم نیز تأثیر بگذارد. غذاهای پر ادویه همچنین می‌توانند باعث کم آبی بدن شوند که منجر به انقباضات عضلانی رحم می‌شود.
غذاهای پر ادویه شانس بسیار پایینی برای القای زایمان دارند. علاوه بر آن، شما باید مراقب سوزش معده و مشکلات گوارشی که خوردن غذاهای تند ایجاد می‌کنند باشید.

تحریک نوک پستان
دقیقا مانند رابطه جنسی، تحریک نوک پستان نیز ممکن است راهی برای القای زایمان به نظر برسد. اما اگر مراقب نباشید می تواند خطرناک باشد.
تحریک نوک پستان شامل مالیدن یا لمس کردن نوک پستان است به گونه ای که اکسی توسین را در بدن آزاد کند. اکسی توسین هورمونی قوی است که مسئول انقباضات قدرتمند زایمان است. داروهایی که برای القای زایمان استفاده می شوند، انواع مصنوعی اکسی توسین هستند.
ترشح اکسی توسین از طریق تحریک پستان با شواهد علمی پشتیبانی می شود. علاوه بر این، بانوانی که از تحریک نوک پستان برای القا زایمان استفاده می کنند در مقایسه با دیگر مادرانی که در تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته اند، کوتاه ترین زمان زایمان را تجربه کردند.

نحوه استفاده از روش تحریک پستان برای القا زایمان
تحریک نوک پستان بسیار ساده است. این روش شامل ماساژ آرام آرئولا و نوک پستان با دست است. از حرکت دورانی استفاده کنید، انگشتان خود را روی لبه آرئولا قرار داده و به طرف داخل ماساژ دهید.
مقادیر بالای اکسی توسین می تواند باعث انقباضات شدیدی شود که ممکن است برای شما و فرزندتان خطرناک باشد. نوک سینه خود را بیش از حد تحریک نکنید. برای اینکه خطری پیش نیاید، بیشتر از ۳۰ دقیقه تا یک ساعت نوک سینه خود را ماساژ ندهید و هر بار فقط نوک یک پستان را ماساژ دهید.
تحریک نوک سینه یک روش مؤثر و طبیعی برای القا زایمان است. اگر نگران تحریک بیش از حد هستید، با یک پزشک یا ماما در مورد اینکه چه تکنیک هایی برای شما مفیدتر هستند، صحبت کنید.

چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ چای برگ تمشک قرمز
از بین تمام چیزهایی که می‌توانید در این لیست مصرف کنید، چای برگ تمشک خوشمزه‌ترین آنهاست! آیا نوشیدن یک فنجان چای گرم واقعاً می‌تواند یک راه برای نزدیک کردن نوزاد شما به سوی تولد باشد؟
وقتی می پرسید که چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ چای برگ تمشک یکی از بهترین گزینه هاست. برگ تمشک قرمز حاوی مقادیر زیادی آهن است. آهن برای بارداری ضروری است، زیرا از تولید هموگلوبین سالم حمایت می‌کند. هموگلوبین اکسیژن را به بدن شما و جنین می‌رساند. تئوری این است که تمام مواد مغذی غنی موجود در چای برگ تمشک قرمز به نرم شدن دهانه رحم و آماده سازی آن برای زایمان کمک می‌کنند. در حالی که چای برگ تمشک قرمز برای افزایش سطح آهن بدن شما به طور غیرقابل انکاری موثر است، اما این بدان معنا نیست که به زایمان کمک می‌کند. متأسفانه بیشتر نظریاتی که این نوع چای گیاهی را با القای زایمان مرتبط می‌دانند، در بهترین حالت بدون پشتوانه علمی هستند.

نحوه استفاده از چای برگ تمشک قرمز
کافیست آب را بجوشانید و آن را طبق دستورالعمل درج شده آماده کنید. اما در صورت مشاهده عوارض جانبی ناخوشایند استفاده از آن را متوقف کنید.
نوشیدن مقداری چای برگ تمشک قرمز سطح آهن را بهبود می‌بخشد و به شما کمک می‌کند تا آرام باشید. اما احتمالاً کمکی به شروع زایمان نمی‌کند.

جدا کردن کیسه آب
جدا کردن کیسه آب شاید یک روش زیبا و خوشایند نباشد، اما برای القای زایمان موثر است. کیسه آمنیوتیک توسط غشاهای نازک به رحم متصل شده است. با کشیدن انگشتی که دستکش دارد در اطراف کیسه آمنیوتیک، غشاء از دهانه رحم جدا می‌شود و ممکن است هورمون آزاد کند و در نتیجه سبب تحریک زایمان شود.
جدا کردن کیسه آب برای مادرانی که تاریخ زایمان آنان گذشته بسیار موثر است و معمولاً در بیمارستان از آن استفاده می‌شود. هیچ خطر عمده‌ای در رابطه با پاکسازی غشاها وجود ندارد، اگرچه می‌تواند یک تجربه ناخوشایند باشد.

نحوه جدا کردن کیسه آب برای القاء زایمان
پزشکان یا ماماهای آموزش دیده باید تنها کسانی باشند که اقدام به این کار می‌کنند. اگر موعد زایمان شما سپری شده است، یک قرار ملاقات تعیین کنید و پاکسازی غشاء را به عنوان گزینه احتمالی مطرح کنید. جدا کردن کیسه آب یک روش موثر و بی خطر است، با این حال به عنوان یک گزینه طبیعی با شدت بیشتر باید توسط یک متخصص و در یک محیط استریل انجام شود.
حال که می دانید چه بخوریم تا زودتر زایمان کنیم؟ و چه روش های دیگری برای القای زایمان وجود دارد، هر کدام را که پزشکتان صلاح می داند استفاده کنید.

آیا روغن کرچک سبب القای زایمان می شود؟
در مورد استفاده از روغن کرچک عقاید متفاوت است. برخی مطالعات نشان داده که روغن کرچک هیچ تاثیر واقعی ندارد. خصوصاً از آنجا که فعالیت آن در روده است و نه در رحم. با این حال دیگران خلاف این را می‌گویند و نشان می‌دهند که در طی ۲۴ ساعت پس از مصرف روغن کرچک، احتمال افزایش زایمان وجود دارد. آنچه که همه دانش‌ها بر آن اتفاق نظر دارند این است که در صورت عدم استفاده صحیح، روغن کرچک می‌تواند خطرناک باشد. روغن کرچک حتی در دوزهای مناسب که توسط متخصص تجویز می‌شود، منجر به حالت تهوع، اسهال و کم آبی بدن می‌شود.

آیا روغن گل مغربی تاثیری در القای زایمان دارد؟
به گفته پزشکان خانواده آمریکایی، مشخص نیست که روغن گل مغربی می تواند به زایمان کمک ‌کند. حتی اگر اینگونه باشد برخی مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از روغن گل مغربی می‌تواند مدت زمان زایمان را افزایش دهد. با این حال به دلیل توانایی روغن گل مغربی در متابولیسم پروستاگلاندین‌ها، دانشمندان تاثیر آن را به طور کلی منتفی نمی‌دانند. مطالعات بیشتری باید انجام شود.

نحوه استفاده از روغن گل مغربی برای القای زایمان چگونه است؟
روغن گل مغربی به صورت کپسول‌های مکمل وجود دارد. می‌توانید مصرف آنها را به شکل خوراکی شروع کرده یا مستقیماً وارد واژن کنید. این دارو نباید زودتر از هفته سی و هشتم بارداری مصرف شود.

روغن کرچک برای القای زایمان بهتر است یا روغن گل مغربی؟
در مقایسه با روغن کرچک، روغن گل مغربی خطرات کمتری دارد. با این حال این نگرانی وجود دارد که ممکن است باعث پارگی زود هنگام کیسه آب شود، بدون اینکه زایمان شروع شود. مانند بسیاری از مکمل‌های گیاهی این ماده اثبات علمی کمی برای حمایت از آن به عنوان یک روش موثر برای القاء زایمان دارد و در واقع ممکن است مضر باشد.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.