۲۲۸۲۱۴
۱۰۸۱۹
۱۰۸۱۹

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

افزایش محبوبیت آینه کاری در میان مردم سبب شده که انواع مختلف آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی نیز تولید شوند و در پذیرایی خانه‌ها به کار گرفته شوند.

افزایش محبوبیت آینه کاری در میان مردم سبب شده که انواع مختلف آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی نیز تولید شوند و در پذیرایی خانه‌ها به کار گرفته شوند.
یکی از زیباترین و شیک‌ترین راهکار‌ها برای زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه‌ها آینه کاری می‌باشد. این هنر اصیل از دوران ساسانیان تا کنون رواج داشته و می‌تواند جلوه بسیار خاص و زیبایی به محیط داخلی خانه‌ها ببخشد. یک فرد آینه کار، با هنر خود، آینه را به قطعات کوچک تقسیم می‌کند و آن‌ها را به اشکال مختلفی می‌چسباند.

در این مقاله می‌خوانید:

 • آینه کاری چیست؟
 • تاثیر آینه کاری در دکوراسیون داخلی
 • انواع آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی را بشناسید

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

به کار بردن آینه در دکوراسیون داخلی سبب می‌گردد که بازتاب نور به بهترین شکل ممکن در خانه صورت پذیرد و درخشش و زیبایی خانه چندین برابر شود. افزایش محبوبیت آینه کاری در میان مردم سبب گشت که انواع مختلف آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی نیز تولید شوند و در پذیرایی خانه‌ها به کار گرفته شوند.
شاید برایتان سوال باشد که منظور ما از آینه کاری مدرن دقیقا چیست؟ در ادامه این مطلب با نی نی بان همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با آینه کاری، تاثیر آن در دکوراسیون داخلی ، آینه کاری مدرن و همچنین انواع آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی با شما در میان بگذاریم.

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

آینه کاری چیست؟

یکی مهم‌ترین هنر‌ها برای زیباسازی دکوراسیون‌های داخلی، آینه کاری می‌باشد. در این تزئین داخلی، قطعه‌های کوچک آینه به نوعی کنار هم قرار می‌گیرند که جلوه‌ای زیبا و منحصر به فرد به فضا‌های داخلی ببخشند. آینه کاری علاوه بر اینکه سبب می‌گردد نور خورشید به خوبی منعکس شده و فضای داخلی درخشش بیشتری یابد، استحکام بسیار بالایی نیز دارد.

آینه کاری را می‌توانیم از مهم‌ترین هنر‌های ایرانی بدانیم که از دوران ساسانیان مرسوم بوده است . اگرچه در زمان‌های قدیم، هنر آینه کاری بیشتر در مکان‌های مذهبی مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما امروزه هنر آینه کاری مدرن سبب گشته که از این هنر در دکوراسیون داخلی خانه‌های امروزی نیز استفاده شود.

تاثیر آینه کاری در دکوراسیون داخلی

همانطور که پیشتر نیز اشاره‌هایی کردیم، استفاده از آینه کاری در دکوراسیون داخلی می‌تواند زیبایی محیط داخلی را چندین برابر کند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به استفاده از این هنر در دکوراسیون داخلی خود علاقه‌مندید، بهتر است ابتدا با تاثیر‌هایی که آینه می‌تواند در دکوراسیون شما داشته باشد، آشنا شوید.
برخی از اصلی‌ترین تاثیر‌های آینه کاری در دکوراسیون داخلی به شرح زیر می‌باشد:

 • آینه‌ها، روشنایی را چندین برابر می‌کنند

از آن جایی که به کار بردن آینه در خانه سبب انعکاس نور خورشید می‌گردد، فضای داخلی بسیار نورانی و درخشان خواهد شد و انواع نور‌های مصنوعی از همین طریق به وجود خواهند آمد.

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

 • آینه همه‌جا را زنده‌تر جلوه می‌دهد

آینه کاری یک هنر اصیل ایرانی است و سالهاست که توسط ایرانیان مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین خاطر به کار بردن آن در خانه سبب می‌شود که دکوراسیون داخلی شما بی‌شباهت به یک اثر هنری زیبا نباشد و حس و حال سرزنده‌ای به محیط می‌بخشد.

 • آینه فضای داخلی را بزرگ‌تر نشان می‌دهد

به کارگیری صحیح آینه در دکوراسیون داخلی می‌تواند سبب شود که فضای داخلی خانه بزرگتر از حالت عادی باشد. به نوعی می‌توان گفت که آینه‌کاری به فضا عمق می‌بخشد.

دقت داشته باشید که اگر خواستید هر یک از انواع آینه‌کاری مدرن را در اتاق خواب به کار گیرید، حتما آن‌ها را بالای سرویس خواب خود نصب کنید تا جلوه جذاب‌تری داشته باشند.

آینه کاری مدرن چیست؟

برخلاف آینه کاری سنتی، که در آن تمامی برش‌ها توسط یک فرد انجام می‌شود، آینه کاری مدرن توسط دستگاه‌های پیشرفته و تجهیزات انجام می‌شود . به همین خاطر نیز امروزه آینه کاری مدرن بسیار به صرفه‌تر از آینه کاری سنتی است. در آینه کاری مدرن شما می‌توانید طرح‌های مختلفی را برای به کارگیری در پذیرایی انتخاب کنید.
این طرح‌ها بسته به دکوراسیون شما می‌توانند متفاوت باشند.
آینه کاری‌های مدرن می‌توانند به صورت قدی نیز باشند که معمولا برای پذیرایی خانه‌ها گزینه چندان مناسبی به حساب نمی‌آیند.

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

در آینه کاری مدرن، قطعات آینه بسیار کوچکتر از آینه کاری سنتی هستند و آینه کاری مدرن می‌تواند در اشکال گوناگونی اعم از طرح لوزی، الماس، خورشیدی و کلاسیک آماده گردد. انتخاب اشکال مناسب به شما و دکوراسیون داخلی شما بستگی دارد.

انواع آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی را بشناسید

همانطور که گفتیم آینه کاری مدرن می‌تواند در اشکال و طرح‌های مختلفی باشد. برخی از محبوب‌ترین انواع آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی به شرح زیر می‌باشند:

 • آینه کاری گرد، شیک و مدرن

در این نوع آینه کاری، برش‌های دایره گونه آینه‌ها، در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و سپس توسط یک فرد آینه کار به دیوار چسبیده می‌شوند.
در برخی موارد ممکن است شما ترجیح دهید که تنها یک آینه گرد منحصر به فرد را به دیوار بچسباید و در مواقعی نیز ممکن است ترجیحتان چسباندن چند آینه گرد به دیوار باشد. انتخاب تعداد آینه‌ها و اندازه آن‌ها تماما برعهده شما خواهد بود.

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

 • دیوارپوش‌های آینه‌ای

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، دیوارپوش‌های آینه‌ای هستند. در این نوع یکی از دیوار‌های پذیرایی تماما آینه می‌شود و نور را به بهترین شکل ممکن در فضای داخلی منعکس می‌کند. روشنایی پذیرایی با کمک این نوع از آینه کاری می‌تواند چندین برابر شود و زیبایی پذیرایی را دو چندان کند.

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل‌های کاغذ دیواری پذیرایی


آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

 • آینه کاری پازلی

در این مدل از آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، طرح‌هایی پازل گونه که کنار یکدیگر قرار می‌گیرند روی دیوار پذیرایی نصب می‌شوند و سادگی دیوار را از بین می‌برند. از این مدل برای تزئین دیوار‌های اتاق خواب نیز استفاده می‌شود.

آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

 • آینه کاری مدرن با طرح‌های خاص

در این مدل آینه کاری، قطعات آینه در طرح‌های مختلفی اعم از قلب، پروانه، برگ، الماس، گل، قاصدک و هر نوع طرح منحصر به فرد دیگری برش داده می‌شود و در اندازه‌های مختلف روی دیوار چشبانده می‌شود. این مدل از انواع آینه کاری نیز برای اتاق خواب گزینه مناسب‌تری به حساب می‌آید ، اما به کار بردن برخی از طرح‌ها در پذیرایی نیز خالی از لطف نیست.

بیشتر بخوانید: انواع کاغذ دیواری ضد آب برای اتاق خواب


آینه کاری مدرن و شیک مناسب پذیرایی، انتخاب برای خانم ها

دقت داشته باشید که اگر خواستید هر یک از انواع آینه کاری مدرن را در اتاق خواب به کار گیرید، حتما آن‌ها را بالای سرویس خواب خود نصب کنید تا جلوه جذاب‌تری داشته باشند.

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.