۲۲۸۶۸۴
۶۴۲۰
۶۴۲۰
پ

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

اگر صاحب فرزند پسر هستید و قصد دارید اتاق خواب او را چیدمان کنید اما دچار سردرگمی شده‌اید، لازم است تا در ابتدا اصول مهم دیزاین اتاق خواب کودک پسر را بشناسید تا سپس قادر به طراحی یک دکوراسیون زیبا و اصولی باشید.

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

ایجاد یک فضای آرام‌بخش برای کمک به خواب کودک بسیار کلیدی و مهم است. به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که دکوراسیون اتاق کودک در کنار زیبایی، بسیار اصولی انجام شود. در ادامه همراه ما باشید تا به مهم‌ترین نکات برای دیزاین اتاق خواب کودک پسر بپردازیم.

در این مطلب می‌خوانید:

 • در طراحی دیوار اتاق خلاق باشید
 • از طرح گل برای دیزاین اتاق خواب کودک پسر نترسید!
 • از نقاشی‌های دیواری هنری استفاده کنید
 • ترکیب بی‌نظیر آبی و خاکستری را برای امتحان کنید
 • از یک چادر برای ایجاد یک فضای مخصوص استفاده کنید
 • سقف اتاق را نادیده نگیرید!
 • سایبان و سطوح نور پایین را در نظر داشته باشید
 • از رنگ‌های تند روی یک زمینه سفید استفاده کنید
 • یک صندلی راحتی برای والدین در نظر داشته باشید
 • بهترین رنگ برای اتاق کودک پسر چیست؟

۱. در طراحی دیوار اتاق خلاق باشید

هنگام انتخاب رنگ، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید یک دیوار ساده را به فضایی با ماهیت سرگرمی تبدیل کنید. طرح‌های شخصی‌سازی ‌شده وقتی تبدیل به ایده‌هایی برای دیزاین می‌رسند، فوق‌العاده خواهند بود. کافی است یک طرح را روی کاغذ بکشید و سپس آن را روی دیوار اجرا کنید.

نقاشی دیواری، راهی آسان برای افزایش علاقه‌مندی و اشتیاق در کودکان است.

نقاشی دیواری ، راهی آسان برای افزایش علاقه‌مندی و اشتیاق در کودکان است. می‌توانید با صرف هزینه‌ای اندک، از شابلون و نوارهای کاغذی استفاده کنید و طرح خود را روی دیوار پیاده کنید.

۲. از طرح گل برای دیزاین اتاق خواب کودک پسر نترسید!

تسلیم کلیشه‌های قدیمی نشوید و تصور نکنید که طرح گل فقط مختص دختران است.

تسلیم کلیشه‌های قدیمی نشوید و تصور نکنید که طرح گل فقط مختص دختران است. گل‌ها می‌توانند در دیزاین اتاق خواب کودک پسر جای داشته باشند.
یک طرح گل با پرندگان آوازخوان در کنار رنگ آبی روشن، طرح بی‌نظیری خواهد بود.

انتخاب کاغذ دیواری‌های الهام گرفته شده از طبیعت نیز برای ایده‌های اتاق خواب کودک پسر شما انتخابی عالی است.
برای ایجاد حال و هوای گرمسیری، طرح نخل را انتخاب کنید یا دیوارها را با درختان و شاخ و برگ پر کنید تا یک جنگل مسحور کننده را به چیدمان اتاق نوزاد خود وارد کنید!

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

۳. از نقاشی‌های دیواری هنری استفاده کنید

هنگامی که به دنبال ایده‌های کاغذ دیواری برای اتاق خواب کودکتان هستید، در نظر داشته باشید که وجود یک اثر هنری یا نقاشی دیواری در مقیاس بزرگ، می‌تواند خلاقیت فرزند شما را تقویت کند.

یک اثر هنری چشم‌نواز، تاثیر مستقیمی بر خلاقیت و پویایی ذهن کودکتان خواهد داشت. در تمامی ایده‌های مربوط به دیزاین اتاق خواب کودک پسر، توجه به رشد کودک مهم است. این مسئله نتیجه‌ای دوجانبه در راستای زیبایی و کاربردی بودن خواهد داشت.

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

۴. ترکیب بی‌نظیر آبی و خاکستری را امتحان کنید

آبی رنگی جذاب و کلاسیک است اما مهمتر از آن، ویژگی آرامش‌بخشش باعث می‌شود که برای اتاق خواب کودکان، فارغ از جنسیت آن‌ها بسیار مناسب باشد. برای ایجاد حال و هوای معاصر و آرامش بیشتر، آبی کم‌رنگ را انتخاب کنید و آن را با خاکستری ترکیب کنید.

آبی و خاکستری یک ترکیب رنگ بی‌نظیر برای رنگ اتاق خواب پسرانه است که برای همه دوره‌های سنی کودکتان کاملا مناسب خواهد بود.

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

۵. از یک چادر برای ایجاد یک فضای مخصوص استفاده کنید

علاوه بر تخت، میز تعویض، صندلی غذا و موارد دیگر، مهم است که فضایی برای بازی در اتاق خواب ایجاد کنید. در حالی که می‌خواهید اتاق احساس آرامش را منتقل کند تا به خواب کودک شما کمک کند، ایجاد یک فضایی که منحصر به فضای خصوصی کودک شما باشد نیز بسیار مناسب و کارآمد خواهد بود.

۶. سقف اتاق را نادیده نگیرید!

هنگامی که به دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فکر می‌کنید، فراموش نکنید که به بالا هم نگاه کنید. کودک همان‌طور که در گهواره خود خوابیده است، به ناچار زمان زیادی را صرف نگاه ‌کردن به سقف می‌کند. بنابراین لازم است تا سقف اتاق را برای کودکتان تبدیل به نقطه‌ای جذاب و زیبا کنید.

سعی کنید یک نقاشی روی سقف بکشید. استفاده از سقف به عنوان دیوار پنجم، بوم نقاشی را برای تخیلات کوچک آن‌ها در حالی که به خواب می‌روند، ایجاد می‌کند.

۷. سایبان و سطوح نور پایین را در نظر داشته باشید

استفاده از ایده‌هایی که به خواب آرام کودک کمک کند، در طراحی اتاق او بسیار مهم است.

استفاده از ایده‌هایی که به خواب آرام کودک کمک کند، در طراحی اتاق او بسیار مهم است. سایبان به عنوان وسیله‌ای کاربردی می‌تواند به محافظت در برابر نور از اطراف سر کودک کمک کند و به خصوص اگر این سایبان به رنگ تیره‌تر انتخاب شود، مانند سایبان زرد اخرایی، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

۸. از رنگ‌های تند روی یک زمینه سفید استفاده کنید

اتاق کودکان علاوه بر فضایی آرامش‌بخش، فضایی برای سرگرمی آن‌ها هستند.

در حالی که سایه‌های کم‌رنگ به دلیل ویژگی‌های آرامش‌بخش ، اغلب بهترین رنگ برای اتاق خواب کودک در نظر گرفته می‌شوند اما تنها گزینه نیستند.
اگر می‌خواهید رنگ‌های تندتر و روشن‌تر را در اتاق بگنجانید، آن‌ها را روی پایه‌ای از رنگ سفید شفاف ایجاد کنید تا نرم و آرامش‌بخش باشند.
اتاق کودکان علاوه بر فضایی آرامش‌بخش، فضایی برای سرگرمی آن‌ها هستند. بنابراین چرا با رنگ‌آمیزی فضا برای تطبیق یا تضاد با سایر رنگ‌ها، فضایی پویا و سرگرم‌کننده ایجاد نکنید؟

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

۸. یک صندلی راحتی برای والدین در نظر داشته باشید

اتاق خواب برای کودک است اما والدین هم سزاوار فضایی نرم و راحت برای غذا دادن به کودکان و بازی با آن‌ها هستند. قرار دادن یک صندلی نرم و راحت و حتی وجود یک زیرپایی، فضایی راحت را برای والدین جهت رسیدگی به امور کودکان فراهم می‌کند.

بهترین رنگ برای اتاق کودک پسر چیست؟

به طور کلی، ایده‌های رنگ اتاق خواب کودکان باید هم برای کودک و هم برای والدینش تا حد امکان آرامش‌بخش باشد.

رنگ‌های پاستلی بسیار مناسب هستند. آبی یک انتخاب سنتی برای پسران است اما ویژگی‌های آرام‌بخش آن به این معنی است که برای همه جنسیت‌ها بسیار مناسب است. برای ایجاد یک طراحی معاصر، سایه‌های خاکستری را با کمی سفید و حتی جزئیاتی مانند لبه‌ها را با رنگ مشکی امتحان کنید.

سرویس و کالای خواب بالسا

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

balsachoob.insta

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

۰۲۱ - ۷۲۰۹۳۰۰۰

مهم‌ترین نکات دیزاین اتاق خواب کودک پسر

balsachoob.com

پ

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.