۲۲۹۸۳۹
۷۱۷۰
۷۱۷۰
پ

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

همه‌ی ما تصورات متفاوتی از عشق واقعی داریم. بعضی از ما عشق واقعی را از والدین‌ و آدم‌های اطراف‌مان یاد گرفتیم؛ بعضی از ما در کتاب‌ها، فیلم‌ها و آهنگ‌ها، معنای عشق را پیدا کردیم و شاید بعضی از ما نیز هیچ وقت نتوانستیم به معنای واقعی عشق پی ببریم. با هر دیدگاهی که دارید، به شما توصیه می‌کنیم این مقاله را بخوانید تا با نشانه های عشق واقعی آشنا شوید.

اکثر افراد فکر می‌کنند عشق واقعی یعنی قرار است شما تا ابد به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی کنید. یعنی فقط کافی است که فرد مناسب را پیدا کنید. بعد از آن، همه چیز گل و بلبل می‌شود! اما در واقعیت این‌طور نیست. زندگی واقعی با پایان شاد داستان‌های سیندرلا و سفید برفی فرق می‌کند. پس برای این‌که فریب نخورید، لازم است نشانه های عشق واقعی را به خوبی یاد بگیرید.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: عشق در زندگی زناشویی، چگونه به وجود می‌آید؟

در این مقاله می‌خوانید:

 • عشق واقعی چیست؟
 • نشانه های عشق واقعی

عشق واقعی چیست؟

تا زمانی که واقعاً ندانید و درک نکنید که عشق واقعی چیست، احتمالاً نمی‌توانید نشانه های عشق واقعی را پیدا کنید. بعضی از احساسات هستند که معمولاً با عشق واقعی اشتباه گرفته می‌شوند. این احساسات که اغلب در شروع رابطه به سراغ‌مان می‌آیند، لزوماً نشان دهنده‌ی عشق نیست. بعضی از آن‌ها عبارتند از:

 • احساس قلقلک در شکم
 • سرخ شدن گونه‌ها
 • بالا رفتن ضربان قلب

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

عشق واقعی به گذر زمان نیاز دارد و فقط وقتی به وجود می‌آید که دو نفر همدیگر را به خوبی بشناسند.

با این حال، عشق واقعی چیزی نیست که به این سادگی‌ها ایجاد شود. عشق واقعی به گذر زمان نیاز دارد و فقط وقتی به وجود می‌آید که دو نفر همدیگر را به خوبی بشناسند. البته همان‌طور که در مقدمه گفتیم، تصور افراد از عشق متفاوت است و همین باعث می‌شود هر کس آن را از دیدگاه خودش پردازش و تجربه کند.
اما اگر دنبال یک تعریف واحد هستید، باید گفت: اساساً عشق واقعی به این معنی است که شما علاقه و ارادتی غیر متزلزل، شکست ناپذیر و مثال نزدنی به شریک عاطفی خود دارید. البته این احساس علاوه بر بعد عاطفی، بعد فیزیکی نیز دارد. وقتی عاشق یک نفر هستید، عملاً نمی‌توانید زندگی خود را بدون آن شخص تصور کنید.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: روز جهانی عشق، چطور به خودمان عشق بورزیم؟

نشانه های عشق واقعی

مهم‌ترین نشانه های عشق واقعی عبارتند از:

وقتی عاشق کسی هستید، او را همان‌طوری که هست درک می‌کنید و می‌پذیرید.

۱- اهمیت بی قید و شرط!

یکی از نشانه های عشق واقعی این است که شما مطلقاً و بدون هیچ انکاری ، شریک عاطفی خود را ستایش می‌کنید. یعنی مهم نیست حال‌تان خوب باشد یا بد، در هر صورت از این شخص حمایت می‌کنید و عمیقاً مراقبش هستید.

بیشتر بخوانید: عشق کودک من، حد و مرز ندارد

۲- پذیرش تمام و کمال!

وقتی عاشق کسی هستید، او را همان‌طوری که هست درک می‌کنید و می‌پذیرید. در واقع، سعی نمی‌کنید او را تغییر دهید، اصلاحش کنید و از او آدم دیگری بسازید! در عوض، او را به طور کامل، با تمام عیب و اشکال‌هایش قبول می‌کنید و هم‌چنان به او عشق می‌ورزید.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: عشق ورزیدن به کودکان، چه فوایدی دارد؟

۳- از هر دری حرف زدن!

عشق واقعی شما کسی است که می‌توانید با او صادقانه درباره‌ی همه چیز صحبت کنید. عشق واقعی یعنی شما با شریک عاطفی خود کاملاً صادق هستید و چیزی برای پنهان کردن ندارید. علاوه بر این، صمیمیت عاطفی و فیزیکی بین شما آن‌قدر قوی است که می‌توانید در مقابل هم کاملاً بی‌پرده باشید و خود واقعیتان را به هم نشان دهید.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: تاثیر روابط والدین بر فرزندان، چگونه عشق را می‌آموزند؟

۴- خود واقعی بودن!

زوج‌های واقعاً عاشق به رفاه همدیگر احترام می‌گذارند.

یکی از مهم‌ترین نشانه های عشق واقعی این است که بتوانید در کنار آن فرد، خود خودتان باشید. این مسئله آن‌قدر مهم است که لازم دیدیم آن را زیر یک عنوان جدا مطرح کنیم. همیشه این را بدانید که شما پیش کسی که عاشقش هستید، تظاهر الکی نمی‌کنید. هم‌چنین، کسی که ادعا دارد عاشق شما است هم نقابی روی صورتش نمی‌گذارد.

بیشتر بخوانید: عشق دوران کودکی، چطور با آن برخورد کنیم؟

۵- احترام گذاشتن!

کسانی که واقعاً عاشق هم هستند، برای همدیگر مهربانی، شفقت و احترام بالایی قائلند. آن‌ها با یکدیگر همدلی می‌کنند، گهگاهی پایشان را در کفش‌های همدیگر قرار می‌دهند و می‌توانند درگیری‌ها و مشاجرات را به گونه‌ای سازنده برطرف کنند. به عبارت بهتر، زوج‌های واقعاً عاشق به رفاه همدیگر احترام می‌گذارند.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: عشق والدین به فرزند، باید مرز داشته باشد؟

۶- داشتن ارزش‌های مشابه!

برای تجربه کردن یک عشق واقعی، لازم است که اخلاق و ارزش‌های شما با شریک عاطفیتان هماهنگ باشد. البته ممکن است شخصیت شما، پیشینه، باورهای مذهبی یا علایق‌تان با هم فرق کند و راستش را بخواهید، این هیچ اشکالی ندارد! مهم این است که شما قضاوت یکسانی از درست و غلط داشته باشید. مهم این است که اصول زندگی شما شبیه هم باشد.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: بعد از تولد نوزاد، عشق ادامه دارد؟

۷- خوشحالی متقابل!

شما در این رابطه، کاملاً متعهد و فداکارید.

آیا خوشحال کردن شریک عاطفیتان شما را هم خوشحال می‌کند؟ آیا غافلگیر کردن او با چیزهای خوب، باعث شادی شما نیز می‌شود؟ اگر شما و شریک عاطفیتان، هر دو دوست دارید همدیگر را شاد و راضی نگه دارید، خوشحال باشید چون در حال تجربه‌ی یک عشق واقعی هستید!

بیشتر بخوانید: ابراز عشق به فرزند، روش‌های به یاد ماندنی

۸- مثل یک تیم بودن!

آخرین مورد از نشانه های عشق واقعی این است که شما در کنار شریک عاطفیتان مثل یک تیم هستید. این بدان معنا است که با هم به عنوان یک گروه واحد کار می‌کنید و یک زندگی غنی می‌سازید. شما در این رابطه، کاملاً متعهد و فداکارید و به جای این‌که با خودخواهی، فقط من من کنید؛ به «ما» فکر می‌کنید و خوبی و مصلحت هر دویتان را در نظر می‌گیرید.

نشانه های عشق واقعی، یاد بگیر و امتحانش کن!

بیشتر بخوانید: آموزش احساسات به کودکان، چگونه عشق را نهادینه کنیم؟

جمع‌بندی

فکر کردن درباره‌ی عشق واقعی غیرمعمول نیست. به هر حال، ممکن است شما نسبت به کسی شدیداً احساس محبت و ستایش داشته باشید، اما از کجا می‌دانید که این احساسات عشق واقعی هستند یا نه؟
خوشبختانه نشانه های عشق واقعی به همین درد می‌خورند. این نشانه‌ها به شما کمک می‌کنند تا احساسات دیگران را راحت‌تر تشخیص دهید و خودتان نیز بتوانید عشق و محبت واقعی خود را به بهترین شکل ممکن ابراز کنید.

به کلینیک نی نی بان هم سر بزنید.

پ
منبع: liveabout

محتوای حمایت شده

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

مشاوره ویدیویی

  • اخبار داغ
  • جدیدترین
  • پربیننده ترین
  • گوناگون
  • مطالب مرتبط

  برای ارسال نظر کلیک کنید

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «نی نی بان» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.